Small World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
REBEL.pl
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaký je Small World?

apeluju na lidi co byli na akci ve Štokách a taky všechny kdo mají Small World nebo ho hráli aby se podělili o zážitky. Jaké to je, co se jim na SW líbí a co ne atd...Povídejte...Na BGG hra raketově stoupá a tady se o ní vůbec nemluví. Podle fotek ze Štok se to tam hodně hrálo...
12.5.2009 13:22:56

Beholder
Určitě, uvidí se s přibývajícíma hrama, jaks e to vyvine a jestli se neuchýlíme k zakrývání. Zatím asi budeme hrát s odkrytými mincemi a uvidí se... Taky myslím, že je to detail.

Jinak na hru jako takovou mám zatím velice pozitivní názor. Rychlá, svižná nekaretní hra s fantazy tématikou a akcí... Perfektní volba pro chvíle, kdy není moc času a je chuť si něco zahrát :-)

31.5.2009 21:32:07

Kedrigern
jj, hlavně je to ten typ hry, který nejdete hrát s tím uaaa teď te rozdrtím, teď ti to natřu...ale taková pohodička. Zkoušíš co jaká rasa dělá, čeho je schopná (což v prvních hrách zjistíš, jedině tak, že si ji prostě vezmeš). Hlavně mi přijde, že jsou všechny ty rasy a schopnosti vyrovnané. Prostě taková pohodička jejíž předností je hlavně téma, grafika a komponenty. Baví mě prostě na tu hru sahat, když to řeknu mírně úchylně :)

31.5.2009 21:42:26

Beholder
Jj, moje řeč :-). Hlavně když to vezmeš tak teď rozdrtím já tebe, v dalším kole, až budeš mít novou rasu, zase ty mě... Jinak nechápu diskuze na geeku o slabých trpaslících (že jich dostaneš málo) - zaprvé rasy jsou naschvál nevyvážené a za druhé si trpaslíci svou schopnost nechávají i v úpadku... Nekteří jsou hold moc velcí hnidopiši ;-).
Každopádně bude ještě hodně dlouho trvat, než se ohraje a každá kombinace bude vyžadovat novou strategii... Už se těším, až půjdu zase zahrát :-).

Btw. má tu někdo problém s pořadačem na žetony? (hojně diskutované téma na geeku). Mně, i když se žetony převrhly na dno pořadače, tak jsem neměl problém s jejich vyndáním (a to nemám zrovna malé prsty při mém vzrůstu) a jsem za něj vděčný :-)...

31.5.2009 21:48:26

Kedrigern
na trpaslíky se těším až je někdy příště pořádně prubnu, nejvíce jsem se na ně těšil a myslím že jsem je vzal jen jednou (ale jak říkám, máme teprve 4 hry). Jinak co se týče toho pořadače, taky nechápu co všichni řeší jak tady tak na BGG. Ty žetony jsou zaoblené, takže když na ten poslední žeton zatlačíš proti stěně, tak se po té zaoblené straně sklouzne a vyleze ven. A jinak my to vlastně vůbec neřešíme, vytáhnem si vždycky celý národ a nepoužité žetony dáváme na bok vedle krabice. Taky jsem si teď vzpomněl na termín od krena - překomponentováno. Mě to naopak vůbec nevadí, čím více žetonků se všude po stole/zemi/posteli válí tím lépe :)

31.5.2009 22:01:18

Beholder
Čím víc komponent, tím líp :-). Aspoň vím, že za to, co jsem zaplatil něco dostanu ;-). Hlavně, pokud mají ve hře svůj význam...

1.6.2009 10:27:17

po prvni hre
tak jsem mel tu cest se Smallworldem a mam ho zpatky ve wishlistu a pri nejblizsi prilezitosti kupuji. Super hra, takova odlehcena stategie, nic primitivniho a zaroven nic prehnane prekombinovaneho. A s tou "neprehlednosti" jak se tuzminovala ahromadou komponent to neni takova katastrofa jak tu nekteri zvelicovali. Da se to v pohode kontrolovat. Grafika super, pripominalo mi to Heores of Might and Magic:-)

6.6.2009 13:05:08

Nazor
Tak o vikendu jsem si to konecne poradne vyzkousel a tahle hra je jasny "must have". Uz dlouho se mi nic noveho nelibilo tak, jako prave Small World:)

29.6.2009 11:23:37

ale jo
Ale jo, je to hezký ... ale abych řekl pravdu, tak nějak poslední dobou u nás vede Le Havre ... a případně Chicago Express ... Smallworld jsme zahráli jednou s přítulkyní, oběma se nám zalíbil, ale od tý doby jsme za tři týdny nějak neměli náladu zahrát ho znova ... tak nevím ... uvidíme dál ... asi to bude chtít zkusit i ve víc lidech ...

29.6.2009 11:47:23

Merlin
to je zajimavé, nás to právě s přítelkyní láká hrát znovu při každé příležitosti kdy si můžem něco zahrát. Já se vždycky nemůžu dočkat jak se na začátku zamíchají postavy a schopnosti a postupně se odhalují nové a nové kombinace. Je sice pravda že po prvních cca 2,3 hrách jsem byl přesvědčený, že jsou všechny kombinace vyrovnané, ale teď máme odehráno tuším 11 her a už se tam objevují jasné vítězné komba, respektive spíše národy které jsou silné snad v jakékoli kombinaci. Např. amazonky, sorcereři, obři nebo krysáci. Většinou oba upřednostňujeme kvantitu, takže čím víc žetonů tím líp. Co se týče schopností jsou velice silné stout, spirit, dragon master nebo třeba mounted. Většinou kdo chytne ty amazonky a sorcerery tak vítězí. Ale nemusí to být pravidlo i těch odehraných her je pořád málo. Ale už se učíme různé taktické blokování s pomocí táborů, hobitích nor nebo hrdinů a správné načasování úpadku...Fakt nás to zatím hodně baví a pro mě je ta hra rozhodně velkým překvapením a občas uvažuju nad hodnocením 5 hvězd :)

29.6.2009 12:08:43

...
vypadlo mi tam...i těch 11 odehraných her je pořád málo

29.6.2009 12:09:54

to Beholder
Ono to bude asi tou kvantitou ... když má člověk 100+ her, tak nemá šanci si všech dostatečně užít ... :-(

29.6.2009 12:15:57

Merlin
tak tomu 100% věřím. my nemáme her ani 20 a i tak to nestíháme hrát, proto teď dáváme v kupování her OPRAVDOVOU, ale OPRAVDOVOU pauzu :) (je třeba kupovat i něco jiného :) ) a chcem přes prázdniny konečně zahrát WoR, WK a pořádně zahrát Titan + prokládat to Smallworld :)

29.6.2009 12:23:57

sw
je pravda, ze jsem se taky moc tesil, az sw ukazu pritelkyni a jak jsem cekal, tak se ji moc libil, s pravidlama taky zadny vetsi problem, aniz bych pritelkyni rikal, ktere kombinace narodu a vlastnosti budou silne, tak hned pochopila, ze dragon elfove budou silni a je to tak :) Mrska mi hned ze startu utekla, pak jeste brala sorcerers a uz jsem to videl, ze jsem v haji, nakonci se mi sice povedlo ji trochu dohnat, bohuzel vyhrala o 14b :(
Coz me napada, jak nejucineji na elfy? Majitel podle me s nema idealne hraje, ze se rozleza dokud ma kam, vzhledem k jejich vlastnosti o ne ani moc neprichazi a je s nema hafo prace. Nedej boze, kdyz maji dragon vlastnost, to jsem netusil jak do nich :)

29.6.2009 12:41:42

Bajn
jo vidíš na elfy jsem zapomněl, moc jsme je nehráli a já si je nedávno vzal a zjistil jsem že jsou fakt silní díky té nesmrtelnosti. Já bych řekl že nejúčinější proti nim a proti všem co se moc rozlézají je právě to blokování území tábory a podobnými věcmi

29.6.2009 12:47:23

super
Tak to jsem rád, že tu slyším chválu na SW ;-), právě minulý pátek jsem si ho objednal u kluků na www.planetaher.cz,... Trochu jsem váhal jestli ho přidat do objednávky, ale nyní po přečtení vašich zkušeností se na něj opravdu těším! ;-)

29.6.2009 12:55:38

Merlin
Ono to kouzlo asi bude ve vic lidech, zkuste. Ja jsem to nehral jinak nez v peti, ale prave tim, ze je hodne hracu, to IMHO dost ziskava. Zas tezko posoudim, jaky to je ve dvou. Ale na druhou stranu by me to asi ani nelakalo, kdyz nad tim premyslim... Jako vystudovany znalec mezinarodnich vztahu mam radeji konflikty s vic akterama:)

29.6.2009 21:48:20

hra ve 2 vs. hra ve více lidech
já osobně můžu říct že i hra ve dvou velmi zábavná. Hrál jsem jednou ve 4 a taky super. Takže je podle mě jedno v jakém počtu se hraje

29.6.2009 21:51:06

Beholder
Ja fakt nemuzu hodnotit, ale mam hodne rad hry pro vic lidi, ve dvou hraju malokdy. A pro vic lidi mi tahle hra prijde idealni. Rychla, zabavna, snadna pravidla + variabilita:)

30.6.2009 08:55:01

Ve dvou
můžu jen doporučit :-). Hry hraju převážně ve dvou hráčích a SmallWorld je vzhledem k systému map ideální pro jakýkoliv počet hráčů, protože má unikátní mapy...
Každopádně je to super hra, která se dá zahrát v krátkém čase...

30.6.2009 10:28:09

Soutěž DOW ohledně Small Worldu
Mám docela dobrý nápad na rasu i vlastnost včetně pravidel, která by mohla jít do vyhlášené soutěže DOW, ale bohužel nejsem zdatný v kreslení, abych mohl poslat přihlášku. Nebyl by někdo ochotný mi nakreslit návrhy na rasu a vlastnost. Až vyhraju tu celosvětovou soutěž, tak bych mu pak v Esenu za polovinu té výhry nakoupil hry :-))).

30.6.2009 11:36:32

Small World
Small World je super, hned po vyplate kupuji:-)

30.6.2009 16:23:33

Ultimativní kombinace
Hra se mi moc líbí, momentálně u nás vede. Hráli jsme zatím hry ve 4, ale je v plánu zahrát ve 2.

Jinak co se týká kombinací, tak se ve hře ukázali jako velcí drsňáci elfové berserkři. S házením kostkou posil při každém útoku a při neúspěšné obraně nemožností přijít o jednotku kralovali elfí berserkři poměrně dlouhou dobu na herním plánu (na každém území jedna jednotka, maximálně dvě, pokud špatně padla kostka)- vzhledem ke snadnému znovudobíjení ztracených pozic se proti těm elfům ani nijak nikomu moc nechtělo útočit. Pak se ale do hry vložili sorcereři a po několika proměněných jednotkách elfové skončili.

19.7.2009 18:51:16

husak a kren:
Myslím, že Small World na dnešním hraní uspěl...
My jsme ještě před spaním stihli jednu partii ve čtyřech :-)
Docela zaválel (narozdíl ode mě) i špunt, který skončil jen těsně druhý...Líbí se

11.10.2009 21:14:18

Dnes je to úroda
Už mám SW taky na listě višů. Skutečně moc příjemná a rychlá zábavka.

No a Lenka nás večer naučila Ubongo, rovnou nás v něm pomlátila a prý už bez něj nedokáže žít. No a Taluva se mi taky hodně líbila, dokonce i s těma atentátama na chudáčky bělochy.

Díky Křenovi za skvělý výběr.

11.10.2009 21:32:16

husak
Ještě jsi zapomněl na skvělou kooperativku Vyšprtni a sněz, ta měla u mých kluků velký úspěch a myslím, že se to pěkně vžije, což je tvoje zásluha :-)))

12.10.2009 06:10:18

Vybíráme z Bazaru

Nebe v plamenech + Promo a UFO
Nebe v plamenech + Promo a UFO
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas