Small World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
REBEL.pl
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaký je Small World?

apeluju na lidi co byli na akci ve Štokách a taky všechny kdo mají Small World nebo ho hráli aby se podělili o zážitky. Jaké to je, co se jim na SW líbí a co ne atd...Povídejte...Na BGG hra raketově stoupá a tady se o ní vůbec nemluví. Podle fotek ze Štok se to tam hodně hrálo...
12.5.2009 13:22:56

No, však se nejaktivnější diskuse na BGG ke Small Worldu jmenuje "Přišel někdo na způsob, jak vydloubnout ten poslední žeton?"

Až bude uploadnutí schváleno, tak to downloadnu:-) Někteří jedinci nechápou piktogramy a furt se ptají...

22.5.2009 13:57:22

No, však se nejaktivnější diskuse na BGG ke Small Worldu jmenuje "Přišel někdo na způsob, jak vydloubnout ten poslední žeton?"

Až bude uploadnutí schváleno, tak to downloadnu:-) Někteří jedinci nechápou piktogramy a furt se ptají...

22.5.2009 13:57:22

ad Vydloubnutí
Metodou pokusů a omylů jsem přišel na nejsnadnější (alespoň pro mne) vydloubnutí posledního žetonu. Pořadač se vezme do jedné ruky, nakloní se do maximální polohy, kdy ještě nezačínají vypadávat žetony z chlívečků, které jsou plnější a pak se prsty druhé ruky cvrnkne zespodu pořadače do chlívečku s nedosažitelným žetonem - a žeton sám vyskočí ven.

22.5.2009 14:03:44

kren
:DD...nejlepší to mají ti co mají dlouhé nehty...Ztím nám myslím nenastala situace kdybychom museli vytahovat poslední žeton. Vždy jsme vytahovali všechny dostupné. Já až pak na konci si bral asi 11 z 20 kostlivců, takže taky nebyl problém :), ale to přijde...

22.5.2009 14:09:26

ad Vydloubnutí
Tato metoda bude asi účinná, zato vyžaduje citlivý přístup.
Osobně krabičku se zbytky žetonů před mé nejčastější spoluhráče vysypu a vydám jim pokyn, ať to roztřídí:-)

22.5.2009 14:12:51

ad Vydloubnutí
No my si vezmem celý národ (nepotřebné položíme vedle), když ho potřebujeme. Při konci hry vrátíme žetony na své místo:D

22.5.2009 16:20:12

žetony v pořadači
jasně, já bych to tak nehrotil s tím vydloubáváním, to je detail. Horší to asi bude s tou přehledností ve více hráčích. tam asi bude stát za to pořídit ty skleněné kántry...

22.5.2009 16:36:55

hra více hráčů
nevim no:)...hrál jsem zatím pouze jednou ve čtyřech, jinak hrajeme ve dvou, ale zatim jsme to nikdy nehrotili:) prostě je to spíš sranda ... nepřehledný to možná je, ale tak mrknu na žetonky, když to přehlédnu tak hold pech:D ... sou jiné hry které hrotim:D:D

22.5.2009 17:06:41

pocit z prvej hry
Tak som si to vcera konecne zahral. V 5tke :) Pocit z hry fajn, taka mila chytlavka... ale ten bordel na hracom plane ked sme tam boli vsetci rozlozeni .. s tym rozlisenim jednej rasy od druhej ma Kren pravdu, to mohlo byt ozaj troska prehladnejsie vyriesene. Ale zabava bola, to je hlavne :)

22.5.2009 19:20:05

tak ja nevim
vy mi to rozhodovani, zda tuhle hru jo nebo ne, tady teda vubec neulehcujete. Zatim je to tak 51 ku 49 pro ne.

22.5.2009 19:28:55

amazonky
dneska při druhé hře jsem se několik dlouhých minut snažil přijít na to co dělají amazonky :). Teď když už jsem to pochopil, tak mi to přijde jasné až na jednu věc, kvůli které jsem na to nemohl přijít a podle mě je uvedená v pravidlech špatně (i v originálních).

"Každý tah tedy začínáte s 10 žetony Amazonek".

V prvním kole co přijdou do hry určitě ano, ve druhém mi to tak taky náhodou vyšlo, ale jinak to přece není pravda, záleží na tom kolik ovládám regionů a určitě to není pravidlem, že bych začínal každé kolo s 10 amazonkami.

Pochopil jsem něco špatně nebo proč to tam je napsané?

22.5.2009 23:40:13

Amazonky
No hrajeme to tak, že amazonky mají +4 amazonky, které se dají použít pouze k útoku...ve fázi přerozdělování se musí odebrat...a ve fázi sbírání jednotek před dobýváním se zase přidají....a to každé kolo pokud sou aktivní....snad se to z toho pochopí co sem napsal:D

22.5.2009 23:53:56

polní tábory
V obou prvních hrách se dostalo na tyto schopnosti, ale nějak jsem nespatřil jejich výhodu. Vždycky bylo dostatečně dost regionů na které se dalo celkem bez problémů útočit a nedalo se říct "sakra tys mi to s těma táborama zavařil, kam mám jít. Nezbývá mi než vyplýtvat spoustu žetonů na to abych ten tábor dobyl.". Předpokládám, že to je kvůli tomu, že máme odehrané teprve 2 hry a ještě jsme neobjevili všechny triky nebo to je spíše výhodné ve hře více hráčů? A jen tak mimochodem, když dobiju region se soupeřovým táborem, tak si ho bere k sobě a na konci ho někde umístí, tak jako se to dělá s normálníma jednotkama?

23.5.2009 00:08:01

Seils
jasně tohle jsem pochopil. Ale to že každé kolo začínáš s 10 amazonkami přece není pravda. To mě zmátlo a proto jsem na to nemohl dlouho přijít co ty Amazonky dělají

23.5.2009 00:09:26

Beholder
Ještě k amazonkám...máš pravdu, že je to v pravidlech napsáno:D...já si toho ani nevšiml...asi to bude chyba ze strany DoW....o jejich nesmrtelnosti není nikde nic psáno:D...a byla by to blbost vzhledem k elfům

Polní tábor
- no myslím, že se schopnostma to je jako kámen nůžky papír:D...beru schopnosti podle toho co je ve hře....polní tábor se mi zdá třeba dobrý v situaci proti mágovi...ale pravda to této situace jsem se reálně nedostal
-když je dobyt region s polním táborem tak jde k soupeřovi, na začátku dalšího tahu muže soupeř strhnout své tábory a po dobývání zase přerozdělit i s tím "zničeným" z minulého kola...vždy má prostě k dispozici 5 polních táboru....a na regionu jich může být i více = zvedá se obrana:)

23.5.2009 09:22:34

Přečíslení Amazonek
Vždyť je to jasné i z tabulky amazonek. Začínáš opravdu s 10 amazonkami z nichž 4 je možné použít pouze k přečíslení při dobývání území - IMHO nemůžeš obsadit na začátku 5 prázdných základních území, ale jen 3, protože po obsazení území si musíš vzít 4 amazonky zase k sobě.

23.5.2009 10:10:56

kren
"Každý" tah tedy začínáte s 10 žetony Amazonek (plus případné další, které vám může přidat Žeton zvláštní schopnosti, který jste v kombinaci s Amazonkami získali).

Tady šlo spíše o slovíčkaření v pravidlech:)...Beholder měl na mysli slovo každý...což je jasně napsáno v pravidlech....kdežto já si ho původně ani nevšiml:)...takže sem se snažil pomoct s něčím co Beholder už dávno věděl:D

23.5.2009 10:21:03

kren
Ano vždyť jsem psal, že když jdou do hry, tak jich je 10 (+ další za schopnosti). Ale pak už v dalšíc kolech to nemusí být pravda, že vždy začínám s 10 Amazonkama. A jinak proč bych nemohl obsadit třeba 5 prázdných regionů? Na prázdný region je třeba 2 žetony postav. 2*5=10 + minimálně další 2 Amazonky získáš ze schopnosti. Pak si normálně vezmeš 4 zpátky. Musíš nechat pouze jednu postavu na regionu.

23.5.2009 10:46:28

to Beholder
Jo jasně, měl jsem zatmění a neumím počítat :-)))

23.5.2009 11:26:24

dotaz
když dobydu region, můžu při přerozdělování síly, stánout všechny jednotky i z právě dobytého regionu? Nebo tam musím vždycky jednoho nechat.

25.5.2009 06:40:57

Lumirius
Při přeskupování musí vždy alespoň jedna jednotka zůstat. Pouze při dobývání můžeš vzít všechny jednotky z regionu a tím ho opustit.

25.5.2009 07:06:47

První dojmy
Tak zahráli jsme včera s manželkou první hru a musím říc, že zatím super. Manželce se taky líbí, což je jednoznačné pozitivum. Hráli jsme trošku špatně (manželka brala sorcerery a já ji nechal přeměňovat ztracené kmeny a i žetony v úpadku). Ale asi by stějně vyhrála, akorát s menším rozdílem ;-).
Jinak už se těším na další hry...

Ještě jeden poznatek/dotaz - jestli jste hráli hru ve dvou, zdá se vám důležité, aby byly vítězné mince zakryté? Manželce to moc nevyhovovalo, tak jsme hráli bez a myslím, že při hře ve dvou se každý snaží maximalizovat svůj zisk a minimalizovat zisk soupeře, bez ohledu na to, jestli vidí skóre. Myslím, že u hry dvou hráčů se toto pravidlo nemusí využívat (ve více má samozřejmě smysl, aby nešel tak lehce poznat vedoucí hráč)... Co myslíte?

31.5.2009 19:45:21

Kedrigern
já myslím, že je to určitý prvek nejistoty kdo vlastně vede a hrál bych se skrytými body i ve dvou ;)

31.5.2009 20:42:22

Beholder
Jako na jednu stranu to chápu - nicméně ve dvou to nebude podle mého názoru měnit nic na zvolené strategii. Další věc je, že se to manželce nechce shcovávat, když loví body pro výběr rasy (i když jak je to během hry často...).
No uvidíme, třeba se mi ji podaří přesvědčit. Každopádně já jí během hry body nekontroloval, ale věděl jsem, že vyhraje. ale je pravda, že u vyrovnanějších partií (se správně hranými schopnostmi:-)), to bude víc natěsno. Ale jak říkám, já jí je nepočítal a ani jsem neměl tu potřebu (manželka mě taky ne), takže jako kdyby byly zakryté ;-). Uvidí se, jak se to vyvrbí, až budeme hrát příště...

31.5.2009 20:52:24

Kedrigern
tak přítelkyně si zase hned jak může mění drobné na desítky, takže by nebyl problém jen letmým okem spočítat kolik má bodů. Ale to je taková prkotina řekl bych. Nedělá nám problémy body skrývat :) stejně tak nevidím problém v tom je mít odkryté, když se na ně nedíváte, ale mě ty to nedalo a furt bych se koukal :), takhle jak říkám, může to být na konci překvapení, z těch 4 her co jsme zatím hráli byly minimálně 2 hodně těsné a nejisté.

31.5.2009 21:10:27

Vybíráme z Bazaru

Jak se trollí princezny (CZ)
Jak se trollí princezny (CZ)
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 9 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas