Small World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
REBEL.pl
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaký je Small World?

apeluju na lidi co byli na akci ve Štokách a taky všechny kdo mají Small World nebo ho hráli aby se podělili o zážitky. Jaké to je, co se jim na SW líbí a co ne atd...Povídejte...Na BGG hra raketově stoupá a tady se o ní vůbec nemluví. Podle fotek ze Štok se to tam hodně hrálo...
12.5.2009 13:22:56

Ve Štokách jsem nebyla, ale patří to teď mezi hot games mých synů, takže to povinně hraju několikrát týdně. Je to dobré. Je to lepší, než jsem si myslela. Líbí se mi variabilita, nezáleží jenom na kombinaci rasy a vlastností, ale i na tom, kdy soupeři šli se svými rasami do zániku a v jaké části mapy se s rasou vynořili. Skutečně nemám pocit, že by se hra opakovala. Hrála jsem to už v 2-4 hráčích, od dětí po dospělé. Minusy jsem už psala - moc mi nesedí grafika (mám problém se rychle zorientovat) a furt se na stole válejí kupičky žetonů. Z těch výlisků se blbě vytahují, není vidět, co kde je, a na stole je v půlce hry s žetony chaos. Jinak u pár kombinací jsme měli nejasnosti, tak jsem to musela dohledat na stránkách DoW a BGG.

12.5.2009 13:42:18

Beholder
No ja sam jsem se k nemu nedostal, byl jsem tam jen chvili a hral jsem vsecko mozne jine. Docela me to mrzi. Plzenaci to tam dali za prvni den asi desetkrat a byli nadseni, prakticky kazdej, kdo to hral, si to uzival. Ale z vlastni zkusenosti rict nemuzu...

12.5.2009 14:50:51

aneken
proto bych byl moc vděčný Plzeňákům aby se tu na zatrolých podělili o zážitky z hraní :). Zatrolené hry už zná přece každý kdo hraje deskovky ne :)

12.5.2009 14:57:26

Small Worl
Heh, tak jsem si to dneska celkem nečekaně koupil, tak se snad budu moct v brzké době podělit o nějaké zážitky:)...zatim mám zmohlé nohy a tělo na jakékoliv další pohyby, ale brzo to snad aspoň rozbalím:)

12.5.2009 17:55:28

sodovka
co se týče toho že není v té krabičce na žetony poznat ve kterém boxíku je jaká rasa, tak to jde vyřešit vytištěním storage tray labelů co jsou na bgg a nalepit je boky té krabičky

12.5.2009 23:02:39

a vůbec...
nebudu na nic čekat :)...objednáno

13.5.2009 00:10:23

a vůbec...
Njn, taky jsem tak dopadl :-)

13.5.2009 08:24:29

super
ja si pockam, az to Beholder prinese k nam a zahrajem to a pak se uvidi:-DD

13.5.2009 08:27:01

Beholdere
měls dojít do korunky. Včera se to tam dvakrát hrálo. Ač nejsem na převahové hry tak tahle hra mě po prvním zahrání chytla a bavila. Hrál jsem i Vinci, ale to na mě bylo nějak moc složité, i když zarytí "Vincisti" tvrdí že Smallworld je to to samé, i když o třídu lepší. Takže hře dávám palec :-))
Pro milovníky fantasy tam vznikají mnohdy vtipné kombinace ras jako Obři - diplomaté, Troli - létající, Elfové - podzemní.

14.5.2009 07:23:29

Lumirius
já chtěl dojít, ale dneska píšu poslední důležitý zápočet, tak jsem se učil :(

14.5.2009 09:07:04

To Seils a foto
Dik, za krasne fotky, ten matros vyzera fakt brutalne nadherne :)
Ja este stale troska vaham, predsalen nie je to za hubicku, tak sa tesim ak pridas dalsi pohlad na vec.
P.S.: Rovnako milujem prve rozbalenie krabice, prvy omak, lupanie zetonov.. uplna paradicka :)))

18.5.2009 12:30:13

RE:
Na nějaké ty fotky se ještě chystám. Ale přednější je dnešní zkouška z práva:D..případně středeční z umění:D. Zatim mám odehrané čtyři hry. 1x čtyři hráči a 3x dva hráči. Není to žádná hardcore strategie....ale koupě absolutně nelituji. Pravidla sou jednoduchá a hra je velmi zábavná...pořád se u toho smějeme:D. Hlavně se pokaždý směji kombinaci ras:D (...moji oblíbení dragonmaster-halflings:D). Grafika hry mě velmi chytila...a né jen mě:D. Hra se tedy hlavně líbí mojí přítelkyni....bez problému mě v tom poráží:D....

Hru ve dvou hrajeme tak kolem 40 minut....je perfektní, že DoW vytvořil tolik herních plánů podle počtu hráčů.

S hrou sem z počátku váhal, ale vážně mohu jen doporučit.

18.5.2009 15:00:35

Seils
Právo a umění, co to pro Yog-Sothothovi rány studuješ za nepojmenovatelnou hrůzu?

18.5.2009 15:17:19

RE:
Áaaale...cestovní ruch:D...a nemam tušení co tam to právo dělá:D...Otázky typu: Správné uspořádání právních předpisů podle pravní síly je: za a,b,c,d...no prostě tak no:D...kdyby aspoň byla jen jedna možnost správná, ale to taky neee.

Ale až se vrátím z koleje, už by na mě měl čekat doma Arkham....muhehe vydám se do temnot za Váma:D...chystám si Tommyho, náboje a dynamit:P

18.5.2009 15:35:05

To Seils
Ahoj,
koukám, že Tommy a dynamit se ti zalíbil.:) Aby ne, když jsi minule tak lítal po mapě a střílel i tam kde nikdo nebyl.:D
Jinak naprostý souhlas s grafikou k SW.Je parádní...:) Žádná rasa nemá na elfi...nej obrázek..:D

18.5.2009 20:13:55

SSZGSA
Moje střelba má zastrašující efekt:D...ještě to chce gramofonovou desku s Wagnerem, která by hrála přes celé město...příšery třeste se přicházím....Tommy v rukách a dynamit zásobě a běžim směr brána pekel :D muhehehe... Přístě si vezmu svoje dobré kostky a více nábojů do tommyho

A zpet k Small Worldu:
... uspořádáme anketu na nejhezčí rasu:D ... můj hlas získají obři s rozšlápnutým človíčkem:D

Ale kdybyste viděli jak mě rozsekala přítelkyně:D....mě spadla jenom čelist:D expanze kouzelníků přes vodu neměla chybu:D
Pomocí speciálních dovedností se dají dělat neuvěřitelné věci:D
Kombinace Dragon Mastra a hobitů je taktéž velice smrtící.... na ně nedám dopustit....s nima sem zase vyhrál předešlou hru já

19.5.2009 00:04:02

protože mám rád trpaslíky
tak dávám hlas trpaslíkovi, který tak decentně pije :)

19.5.2009 00:33:27

Tak dneska proběhla první hra
a jsem dalo by se říct nadšený :). Je to celkem jednoduchá hra, co se týče pravidel, ale díky náhodným kombinacím národností vzniká velké množství možností. V první hře byla asi nejvtipnější kombinace létající Krysáci :). Vzal jsem si je a celkem ta jejich schopnost + množství byla na mapě znát :). V posledním kole jsem si ještě vzal námořnické kostlivce (pravda taky celkem netradiční :) ) a díky přízračným hobitům jsem mohl mít dvě rasy v úpadku.Fakt jsem mile překvapen, zatím nehodnotím, ale první pocit ze hry je jednoznačně velmi dobrý...

22.5.2009 12:14:48

hodnocení
Já sem si už teda dovolil hodnotit:D...hrou sem velmi nadšen, je to prostě druh hry kterou si zahraji s kamarády, když se chci pobavit a pokecat:), žádná hardcore válka - prostě zábava:)

22.5.2009 12:40:41

kritika
No já mám taky už pár her za sebou. Je to celkem fajn hra i když nějaká velká bomba to není. Co mi na téhle hře vadí už tady myslím psala Sodovka. Já bych vlastními slovy řekl, že je v té hře "překomponentováno" a že se někdy ztrácí přehled, zvlášť když hraje více lidí a je tam už několik ras v úpadku, tak spočítat někdy hodnocení vzhledem k nevyráznosti kartiček je občas problém a může se stát, že se nějakou kartičku mého národa přehlédnu. Chtělo to opravdu jednotlivé rasy od sebe odlišit výrazněji. Jinak pořadač na kartičky národů je opravdu na houby. A vůbec vzhledem ke množství komponent je v tom občas na stole hokej.

22.5.2009 12:49:59

kren
na oba problémy (pořadač, zmatek na plánu) jsem našel na bgg řešení. První si myslím pomůže dost - nálepky postav. Nalepí se z obou stran na pořadač a najít pak ten správný národ už není takový problém. A tip jak vyřešit chaos na plánu (ten podle mě nastane jen při hře více jak dvou hráčů) jsem viděl na jedné fotce. Každá hráč má sadu barevných sklěněných žetonků (pro znalé "kántry"), které mají tu vlastnost, že na jedné straně se lesknou a na druhé jsou matné. Takže spolu s žetony národů pokládají hráči i skleněné kántry lesklou stranou. Když jde národ do úpadku otočí kántry matnou stranou nahoru.

22.5.2009 13:04:44

kren
to jsem psal já. Omylem jsem neodhlásil přítelkyni :)

22.5.2009 13:06:04

kren
btw, nechystáš se náhodou udělat zmenšenou verzi té referenční karty v CZ? :)

22.5.2009 13:08:33

to Beholder
Postavy jsem na pořadač nalepil hned jak mi hra přišla, nicméně v tom problém není. Problém je, že se při ubývajícím počtu kartiček ty čtverečky nedají z těch chlívků vůbec vyšťárat.
Ty skleněné žetonky na plánu je sice dobrý nápad, ale mělo to být řešeno už přímo ve hře. Takhle je to dublování a komponenty navíc. Četl jsem pochvalu, že je hra levnější, že tam nejsou zbytečně figurky. Já bych řekl, že právě naopak.
Jinak co se týče té infokarty, tak se na to chystám. Ale co už jsem udělal a uploadnul a čeká to na schválení, tak jsou to přímo info kartičky jednotlivých národů a vlastností, které si může každý hráč vzít s příslušným národem a vlastností k sobě.
Uploadnul jsem to v minulých dnech a čeká to na schválení.

22.5.2009 13:28:46

kren
Ve všem s tebou souhlasím...Ale co se týče těch kántrů, když vezmu v úvahu různé tuningování her, vyrábění krabic, obalování, atd...tak to vyjde nastejno. Co se týče pořadače, jsem rád že tam vůbec nějaký je :)

22.5.2009 13:49:31

Vybíráme z Bazaru

Lovci relikvií
Lovci relikvií
Akt. cena: 620 Kč
Končí za: 20 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas