Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 626x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prvni dojmy

Tak mam za sebou prvni hru, i kdyz teda diky absolutnimu neodhadu casu neukoncenou, ale jsem nadsen. Sedi tam vse, od zdroju pres budovy, technologicke stromy )technologie jsou dosti dulezite), ekonomicky rozvoj, proste parada. Naprosto smekam pred Wilsonem. Hrali jsme ve ctyrech a nejak jsme vubec nevyuzivali ekonomicke diplomacie, tedy smen, ktere hra umoznuje, ale i tak mi prisla docela interaktivni, jelikoz se i bojovalo (mimochodem bojovej system je zabavnejsi, nez bych cekal;)) Hra skutecne dost pripomina PC predlohu, takze kdo ji ma rad, tomu se bude urcite libit. Akorat nevim, jak to je s tim casem, my jsme za tri hodiny ciste hraci doby dosli tak do pulky, coz je castecne neznalosti, ale i tak si myslim, ze stihnout komplet hru za tri hodiny je docela nerealne.
21.11.2010 23:28:13

....

Výborná hra, máme ju doma dlhé roky a neomrzela.Tusim je vypredaná,aj to o niečom svedčí.Este malý tip :Rise of Empire a Historia.

4.11.2019 20:41:28

ackerman17
Táto hra nemá konkurenciu, stále ju hrávam. Treba ju hrať s oboma rozšíreniami, vtedy je zážitok z hry o 100% lepší. Vo štvorici som to hral len pár krát a prvá hra trvala viac ako 6 hodín. Inak to hrávam len vo dvojici, jedna hra nám trvá cca 2 hodiny. Pravidlá treba dobre naštudovať a po prvej odohranej hre ich odporúčam znova prečítať a zistíš, čo ste hrali zle :)

4.11.2019 22:00:00

;-)
Tak ja napríklad nesúhlasím s tým čo napísal JAHMANsvk, že tá hra je dobrá len keď sa nehrá vo dvojici, podľa mňa je výborná aj vo dvojici. Problém vidím v inom. Ak sa ti zapáči tak budeš chcieť rozšírenia a k tým sa už nedostaneš.

5.11.2019 06:12:01

Civka nemá konkurenci
Souhlasím s tím, co napsal Springb. Civku jsem hrával převážně ve dvou a vždy to byl parádní zážitek. A ztotožňuji se i s ostatními, že tuto hru má stále smysl vytáhnout na stůl, protože je parádní. Je dlouhá, ale k tématu to sedí. Projít totiž několik staletí vývoje za jednu hodinu nemá tu správnou příchuť.
______________
aka WantonDuke

5.11.2019 06:19:30

Vo dvojici
Netvrdim ze vo dvojici je hra zla, ale nie je to najlepsi pocet, tiez sme ju hravali vo dvojici, ale potom sme ju hravali v trojici a bolo to ovela, ovela lepsie, pre tu hru.

5.11.2019 09:04:58 | Upraveno autorem (porovnej)

:(
Až takovou kladnou odezvu jsem nečekal...

Já prostě vidím problém v délce hry. Ne že by mi to nějak vadilo, možná naopak, ale nemám šanci najít spoluhráče, kteří se mnou budou 5-7 hodit hrát jednu hru. Bohužel tolik času prostě nemáme :(


5.11.2019 09:11:38

délka hry
záleži hodně na tom s kým k tomu sedneš. Pokud s lidmi, kteří už mají nějaké deskovky tak za 3 hodiny ve 4 lidech.

První hra je dlouhá, ale hlavně proto, že lidi mají spoustu možností, musí prostudovat celý tech strom a to zabare vždy nejvíce času. Nicméně to nemusíte dohrát tu první hru, když na to není čas i tak vás to bude bavit.

5.11.2019 09:35:33

délka hry
Tak ještě je možnost jim neříkat, že to budete hrát třeba 5 hodin. Prostě k tomu sedněte a hrejte, ten čas u toho uteče, že si toho třeba ani nevšimnou :-D

5.11.2019 09:39:48

Perfektní hra
Miluji tuto hru. Mám nahráno nejvíce ve dvou a bavilo nás to fest. Je to určitě jiná hra, než ve více hráčích, ale nedokáži říci, jestli lepší/horší, prostě jiná.

Časově je hra náročná, hlavně ze začátku, pravidel je opravdu dost, dívání do nich bude nejspíše "denní" chléb, ale stačí, když má pravidla nadrcený jeden a ostatní vede.

My jsme si ke hraní vždy pouštěli toto https://www.youtube.com/watch?v=rH-Qw2pbrNk a vždy jsme to pouštěli znovu. U hraní se ale kouřilo, pilo, takže byly prostoje, ale o tom to taky je, tuto hru nechceš mít co nejdříve dohranou, chceš si ji vychutnat.

5.11.2019 11:25:33

Vybíráme z Bazaru

The Brigade + The Way of the Wardens
The Brigade + The Way of the Wardens
Akt. cena: 19 €
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas