Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 626x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prvni dojmy

Tak mam za sebou prvni hru, i kdyz teda diky absolutnimu neodhadu casu neukoncenou, ale jsem nadsen. Sedi tam vse, od zdroju pres budovy, technologicke stromy )technologie jsou dosti dulezite), ekonomicky rozvoj, proste parada. Naprosto smekam pred Wilsonem. Hrali jsme ve ctyrech a nejak jsme vubec nevyuzivali ekonomicke diplomacie, tedy smen, ktere hra umoznuje, ale i tak mi prisla docela interaktivni, jelikoz se i bojovalo (mimochodem bojovej system je zabavnejsi, nez bych cekal;)) Hra skutecne dost pripomina PC predlohu, takze kdo ji ma rad, tomu se bude urcite libit. Akorat nevim, jak to je s tim casem, my jsme za tri hodiny ciste hraci doby dosli tak do pulky, coz je castecne neznalosti, ale i tak si myslim, ze stihnout komplet hru za tri hodiny je docela nerealne.
21.11.2010 23:28:13

prvne prvni hra
ve trech. vyhral. uzasne (e;

9.9.2012 12:50:08

V pátek ...
jako dar k narození koupena. Dnes, po totálním selhání do regálu dána. Jak již někdo psal, totální hokej. Při přípravě jsem nervy načal, a první kolo je dodělalo. První hra, kde jsem všechny zúčastněné pověřil "nastudováním" pravidel. Tady to nějak nefungovalo, jeden naštuduje a vysvětlí. No nic. Nebudu plevelit. Ale přeci jen je to první dojem a hezky za tepla. Nicméně MĚ neodradí.....budu se potýkat nejprv s přípravou a tím "hrozným kolem", a až pak teprve se soupeři.
Pokud nějaký filantrop toto přečte a zželí se mu, tak radou osobní či vzorovým příkladem na stole nepohrdnu. Pokud smích a jen vzpomínky na vlastní začátky,ok. Beru. Pokud ťukání na čelo a " v čem má problém",ok. Taky beru. :o)
Hru každopádně milovat budem, i když porodní bolesti jsou veliké.
No nic. To jen tak na okraj k tomu PRVNÍMU DOJMU.

21.10.2012 22:03:26

Zvláštní...
Ťukat si na čelo nebudu, protože co je pro někoho jednoduché je pro jiného složité. Ale jenom napíšu tohle. Mě přijde civka (i její pravidla) perfektně jasná, logická a vše do sebe logicky zapadá. Kolo má jasnou a logickou strukturu. Studium pravidel a učení mi nedělalo žádné problémy (stejně jako u každé hry od FFG). Rovněž jsem učil hru několik nováčků, pro které bylo synonymum pro deskovou hru Člověče nezlob se, a relativně v pohodě.

Napadlo mě, že to může být nezkušenost, ale když jsem si rozkliknul tvůj profil, tak tím to asi nebude. Druhá věc, kde může být problém je třeba špatný překlad. Já osobně doporučuju studovat hry z originál pravidel, protože čeština je sice krásná, ale pro manuály hrozně blbě použitelná. A když se to ještě zkombinuje s chybami v překladu či nejednotným názvoslovím, tak to pak může být opravdu porod.

21.10.2012 22:31:21 | Upraveno autorem (porovnej)

"prvni"dojem....
Tak po odehrani 12partii ve dvou,trech a nejvice ve ctyrech,musim konstatovat,ze bez rozsireni se neobejdeme. Hra bavi. Prijemne plyne. K dokonalosti cosi schazi. Rozsireni nabizi zhruba to, co potrebujeme. Kazdopadne je to povedena hra,ktera si svuj cas na nasem stole zaslouzi.

21.11.2012 16:53:16

Zajímají mě dojmy z této hry po mnoha odehraných partiích
Jak se vám líbí? Resp. stále se vám líbí? :-)
Proč ANO a proč NE?

Dík

6.8.2016 13:40:19

Omluva „jemné“
Máme za sebou v klubu 2 hry a chytlo se to. Boj trochu mate, pár věcí ještě úplně nezapadlo, ale hra baví a to je podstatný. Za sebe musím říci, že toho nabízí tolik k objevování, že bude trvat hodně her, než si vyzkouším všechno, jestli vůbec.

6.8.2016 15:12:06

tak
hru jsem nakonec pořídila /statečně jsem roky odolávala, protože mně vadily stovky fufňíků a vůbec toho "nepořádku" kolem a poměrně dlouhá doba přípravy, ale není to nakonec tak hrozný - když si hru řádně sklidím/roztřídím na konci hraní, tak potom příprava na další hru nezabere víc než pár minut/ a po čtyřech partiích přidávám své dojmy. Hra se mi líbí a to tak, že s každou partií víc a víc. Líbí se mi na hře dost věcí - dokonce se mi líbí poměrně dost způsob boje /připomíná mi to debaty v 1960 "prezidenti"/, líbí se mi variabilita, že můžu stavět, bourat, stěhovat se jakožto osobnost z města do města, levlovat svoji armádu a tak. Opravdu moc se těším na další partii a jen doufám, že se nám podaří postupně stáhnout herní dobu alespoň na 3hod. max ve dvou lidech.

26.10.2016 10:31:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Opět troška do mlýna po cca 10ti hrách
Jsem nadšená víc a víc :-D /a to hrajeme hru pouze ve dvou/. S každou novou partií, co jsem zatím odehrála, něco funkčního objevuju. Baví mě budování/přestavba měst, umísťování a stěhování osobností do měst, kde budou v danou chvíli co naplat, baví mě boje /upravila jsem karty jednotek tak, aby odpovídaly těm z exp. W and W, takže jsou boje taktičtější a napínavější/. Baví mě znovu a znovu optimalizace, když mi soupeř znemožní nebo ztíží přímočarou cestu k některému z vítězství....prostě mě to na pár hodim pohltí a poté vyplivne na jedné straně vyčerpanou, jako bych snad budovala skutečnou civilizaci a na straně druhé s novou energií po dobře vykonané práci ;-) Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet. /Překvapuje mě, že se hra poměrně dost často objevuvje v bazaru, zatím nemám pocit, že hra může jen tak přestat bavit, či se ohrát./

8.5.2017 12:26:45

ad tajemná - Civka v bazaru
Tak já jsem jeden z těch, kteří se Civky zbavili a dali ji do bazaru. Mě tedy vůbec nenadchla. Zdála se mi taková nějaká divná. Nelíbilo se mi řešení herní mapy, nelíbilo se mi řešení boje, nelíbil se mi způsob počítání peněz. Musím sice uznat, že jednotlivé mechanizmy do sebe zapadaly, ale mě to jako celek opravdu nějak nenadchlo. V těch figurkách jsem navíc necítil nějakou armádu nebo osídlence. Možná kdybych si neměl možnost zahrát Clash of Cultures, tak bych nebyl tak přísný, ale Clash of Cultures mne dostala mnohem víc a to, co se mi nelíbilo na Sid Meir's Civilization, tak z toho jsem byl v Clash of Cultures nadšený. Nemám ani jednu z těch dvou her, ale kdyby byla Clash of Cultures k dispozici v češtině (jako že nikdy nebude a to je proti Civilizaci pro mne obrovská nevýhoda, kvůli spoluhráčům), tak neváhám ani okamžik a pořídím si ji.

8.5.2017 13:20:23

Civka vs Clash of Culture
Já jsem byl ze začátku taky nadšený z CoC, ale čím víc jsem to hrál tím méně mě bavila a přišla mi stejná a ke konci zdlouhavá. Hrál jsem ji tak cca 10x

Naopak z téhle civky jsem pokaždé naprosto odvařený. Baví mě víc a víc a vše mi tak nějak zapadá a pokaždé mě to baví.

Dle mého názoru se civka na bazaru obevuje častu proto, že má dost složitá pravidla a rozchodit to na vlastní pěst bez vysvětlení nebo zkušenosti ze složitějších her je to velice těžké správně rozchodit.

8.5.2017 21:34:10

.. pokračuji v diskuzi
Nemohu srovnávat s CoC. Osobně ve mně figurky taky nevyvolávají nějakou extra atmosféru. Ono je tu víc věcí celkem abstraktních, nebo přinejmenším mimo realitu, ale jsou tu proto, aby hra fungovala. Podle mě v tom může být kamen úrazu. Jestli mi jde hlavně o dobrou strategickou hru, pak si myslím, že tahle hra nabízí tolik strategie, jako málokterá jiná. To je důvod, proč mi přes počáteční výhrady nakonec přirostla k srdci. Já na civilizační hry moc nejsem. Tady na mě téma budování civilizace až tolik nedýchá. Hra na na tématu staví, ale už s ním tolik nepracuje. Myslím si, že ta hra je vymyšlená úžasně. Poměr mezi hratelností a simulací je nastaven ve prospěch hratelnosti.

8.5.2017 23:22:08

ad Rukavička
Myslím si, že jsi svým vyjádřením docela uhodil hřebík na hlavičku ;). Je to přesně jak říkáš. Mechanismy dokonalé a do sebe zapadající, ale pro mne odtažité od pocitu budování civilizace. Co ale musím zase na druhé straně pochválit, tak to je jednak pyramida úrovně technologií - to je geniální nápad a potom se mi líbí i karty vlády a jejich managment.

9.5.2017 00:02:09

kren
A mně se zase nelíbí, že Bf nedotáhlo lokalizaci druhého rozšíření, které tak nějak tuto hru celkem zásadně kompletuje :)

9.5.2017 00:07:23

Dojmy
Hru hraji již několik let a je skvělá =)

Druhé rozšíření, které mi přijde zásadnější než první, by se mohlo lokalizovat nebo je to utopie?

Jinak souhlas, že hra je to složitá a je potřeba někoho znalého, kdo ostatní hrou provede, jinak se v tom podle mě ztratí a hra nebaví, jelikož člověk neustále listuje pravidly.

25.11.2017 11:47:24

lokalizace
ohledně lokalizace druhého rozšíření je to opravdu sci-fi. Ptal jsem se několika vydavatelů a prodejců a první rozšíření se prý téměř neprodávalo.

Sám jsem čekání na lokalizaci vzdal a už sháním EN verzi, nicméně v ČR je už skoro k nesehnání. Ale když se jedná o EN verzi, tak se dá snadno sehnat ze zahraničí.

27.11.2017 23:15:17

Korenar
Já jsem druhé rozšíření sehnal přes Černého rytíře. Sice jsem objednávku udělal už skoro před rokem a dotisk dorazil až teď, ale myslím, že by hru byli schopni sehnat.

27.11.2017 23:20:14

Hrajete ještě?
Dokáže, vzhledem ke svému stáří, ještě vůbec konkurovat současným hrám? Mám jí tu od kolegy připravenou na stole, jelikož podcenil složitost pravidel (nehráč) a chce se ji zbavit.

Díky

4.11.2019 17:06:05

ackerman17
Otazka je podla mna opacna, ci vôbec dnesne civilizacne hry jej dokazu konkurovat. Ak prekusnes pravidla, ak prekusnes dlhsiu hraciu dobu, ak prekusnes eliminaciu hracov, ak to nebudes hrat vo dvojici tak podla mna, tato hra konkurenciu nema. Má vsetko co ma mat civilizacna hra, a nie ako tie dnešné paškvili, co sa na 4x len hraju. A tie veci co mas prekusnut, sú naopak známky dobrej civilizacnej hry. Ale ja som asi trochu zaujaty, tato hra bola mojou vstupnou branou do sveta deskoviek a 2-3 roky sme mali len tuto hru a nic ine sme nehrali :D.

4.11.2019 17:27:58 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Velice zajímavý názor. Z náročnosti pravidel ani eliminace strach nemám, ale herní doby se trochu obávám. Vejdeme se ve 3-4 hráčích do tří hodin?

4.11.2019 17:32:55

Ackerman17
Pokud hru budete hrat poprve tak s tim urcite nepocitej. Jinak sdilim nazor s jahmanem. Tato hra je skvela.

4.11.2019 17:37:19 | Upraveno autorem (porovnej)

ackerman17
Druhé rozšíření hru zrychluje, jen se základem a při první hře to určitě bude delší.

4.11.2019 18:02:57

Kvalita teto hry
Toto je urcite skvely kousek. Svela (byt delsi) civilizacni hra.
Urcite se dnes neztrati v te horde novych her.

Ja blazen jsem jednou pri slabe chvilce prodal zaklad s obema rozsirenimi a po par letech mi to bylo tak lito ze jsem to koupil zde na bazaru znovu.

Tato hra proste musi byt v policce deskoveho hrace :)

4.11.2019 18:46:39

Opakovaný prodej a nákup
Též se řadím mezi trubce, co hru prodali a pak zpětně koupili... zbytecně drahé rozhodnutí.

Hra je dlouhá, ale stojí za to a asi zatím jako jediná z těch moderních mi dala pocit civilizacního růstu. Nový úsvit ani omylem, Through the Ages je jiné a Tapestry bude spíš jako ten Nový úsvit podle mě.
______________________________________________________________
3D tisk: inserty, blbiny, vlastně cokoliv.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

4.11.2019 19:00:26

...
Hrál jsem docela dost civilizačních her, od 7 divů (ano, někteří tomu říkají civilizační hra) přes Nový Úsvit nebo Clash of Cultures po TTA či Advanced Civilization. Sid Meier's Civilization (2010) je imho nejlepší civilizační deskovka co existuje. Možná že některé z ostatních jsou lepší hry obecně, ale takový "civ" pocit jako z téhle hry mi jiná nedala.

4.11.2019 19:35:19

...
Toto je v mých očích nejlepší civilizační hra svého, navíc i u mne to byla vstupní hra do deskových her. O to horší pak bylo najít nějakou jinou hru, protože oproti ní byla jakákoli další hra pouze chudý příbuzný.

Co se týče délky hry - ze začátku ve čtyřech lidech není problém ji hrát i 7-8 hodin. Ale ten čas za to stojí.

4.11.2019 19:59:11

Vybíráme z Bazaru

SW Legion: B1 Battle Droids (Unit Exp.)
SW Legion: B1 Battle Droids (Unit Exp.)
Akt. cena: 20 €
Končí za: 4 dny

Offcanvas