Runewars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Tak o všem možném :)
16.10.2009 06:34:07

Náhoda
V prvních hrách mě to také přišlo, že vítěz ani nevěděl, jak k tomu přišel. Ono pokud do sebe hráči moc nejdou, tak to tak bývá, protože všichni jen čekají na příchod dražby, která dá všem runy současně, příp. na hrdinu, že něco přinese.
Epická varianta to o něco přiostří a pak především způsob hry hráčů. V mnoha hrách, když se to rozpadne na 2vs2 se moc nebojuje nebo se bojuje o bezvýznamné území a pak se čeká na hrdiny nebo dražbu. Problém je, že spojenci spolu drží až do konce, i když vyhrát může jen jeden :-)
Poslední hru jsem vyhrál jen proto, že jsem nakonec šel proti spojenci, jinak by celkem v poklidu vyhrál. Jiné hry jsem nevyhrál (teoreticky) třeba také jen proto, že jsem naopak držel naprosto nevýhodné spojenectví nebo mi bylo blbý někomu lézt do domovského království :-)

29.4.2010 10:50:14

Droll
A to je proto, že mnoho z NÁS jsme diplomaté a neradi někoho napadáme! ;-)

29.4.2010 19:30:11

to cauly
To je pěkné, ale to nehrajte válečný hry, který jsou na konfliktu postavený :-) Co třeba taková Agricola, to je ideální hra pro diplomata, ne? :-)

29.4.2010 22:52:18

Merlin
Ta je spíš ideální pro matematika :D

29.4.2010 22:58:59

diplomate??
spis jsme pekni prizdisraci (e; proc riskovat, ze?? se mi pripomina Helion a Ganis-stamysli

30.4.2010 08:21:25

včerejší hra
Tak včerejší hra ve čtyřech hráčích byla zatím nejlepší co jsem hrál. Konflikty od druhého kola, zvraty a napětí až do konce. Rbx nejdřív dělal že neumí do pěti počítat a pak nás se svými nemrtváky přejel. Iggy od třetího kola pokaždé hlásil, že vyhraje, ale vždycky mu do toho něco vlezlo :D Pokud někdo tvrdí, že je hra statická a nic se v ní neděje, měl by změnit herní skupinu :)

6.5.2010 09:15:54

to sydo
U téhle hry platí, jaký si to uděláš, takový to máš :)Já to ještě neměla možnost ve 4 zkusit (myslím hraní Runewars :-) tak doufám, že na Zatroconu to vyjde.

6.5.2010 09:19:24

rbx

Sydo
Je fakt, ze to bylo po dlouhe době, kdy se mi klepaly ruce, aby mi nikdo dvě kola před koncem nenaboural moji pečlivou strategii. A přitom stačilo málo. Například jsem vůbec nevěděl, ze ve hře existuje něco jako hidden passage, takže jsem velmi rychle mohl přijít o pečlivě ukrytou runu v městečku za horami, kterou hlídal jen jeden nemrtvak. Naštěstí se Iggy zalekl karty s černým brnenim a couvl. Tím bylo rozhodnuto. Myslím, ze kdybys byl na pozici Iggyho ty, tak je to o něčem jinem, protože ty utocis na souseda nejpozději ve druhem kole :-)

6.5.2010 09:44:47

rbx
No jasně, nejsme tady na malinách! :D

6.5.2010 09:56:48

IN

...
Souhlas, je to presne takove jake si to hraci udelaji. Kdyz se kazdy zabetonuje na sve pozici a boji se utocit tak pravdepodobne nekdo vyhraje jen na zaklade drazeb. Nicmene pak to nebude az tak zabavna hra. Nejlepsi je opravdu hrat s hraci, kteri dokazi udelat neco necekaneho..:)

6.5.2010 10:38:39

Jak ja se tesim az to zkusim
Sem ted mohl v utery zahrat s Merlinem, ale skolil me nejakej bacil a hrani sme odlozili. Doufam, ze to vyjde pristi tyden a kazdopadne se tesim, ze zahraju na ZatrolConu...

6.5.2010 15:08:32

Epic
Jak už tu někdo psal, základní varianta je vhodná tak akorát na naučení hry a vítězství je dost náhodné ("Jé, mám quest hned tady,jé on je ta úlomek za runu, jé našel jsem ještě dračí trůn...") O dost víc si slibuju od epic varianty. Další věc, kterou si sebou Runewars přinesly od bratříčů WK :-)

9.5.2010 22:17:52

RW a Conquest of Nerath
Chápu dobře, že Runewars jsou epičtější, složitější, promakanější verzí Conquest of Nerath?

5.8.2011 13:30:13

ipetrk
no tak to každopádně! :-)

5.8.2011 13:33:18

ipetrk
Epičtější možná ani ne, ale určitě trochu složitější a promakanější :). Ale CoN jsem nehrál, jen RW. Soudím, tak podle pravidel CoN, které jsem letem světem četl.

5.8.2011 13:40:11

Mobilizace
Ahoj, nevím jestli je to vhodný dotaz sem, ale zajímá mě jeden problém u karty Mobilizace (možná to jen špatně chápu). Jde o to, že jsme posledně hráli a jeden z hráčů měl mezi hodama jediné políčko na průchod. Bylo obsazené neutrální jednotkou. Zahrál rozkaz mobilizace, označil dané políčko. teď k meritu věci...vyhodnotí se hned bitva a až pak označuje další políčko? Nebo musí nejdřív označit obě políčka (bitevní i nebitevní) a až pak se vyhodnocuje bitva?
šlo o to, že pokud by se nejdřív vyhodnotila bitva, mohl by využít bonus nadřazenosti a přesunout se do dalšího políčka přes to, které právě dobyl.

19.8.2011 09:56:45

to Merlingor
Souboj se vyhodnotí hned, ještě před druhým bonusovým použitím vlastnosti. Tzn. pokud neutrální jednotky zabije nebo zažene, může se hýbat dále, ale nesmí již vyvolat druhý souboj.

EDIT: Aaaaa, blbost... Právě, jak jsem to odeslal, tak jsem si uvědomil chybu. Cílový hex dostane při pohybu žetonek aktivace, tím pádem se už z něj nemůžou jednotky ve stejném roce znova pohybovat. Sakra, už jsem to dlouho nehrál a měl bych zase jednou. Takže bonusový efekt se sice provede až po vyhodnocení boje, ale ta jednotka už nemůže jít dál. Může kolem ní ale projít jiná, neaktivovaná jednotka.

19.8.2011 10:02:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Merlingor
Jsou to dva kroky nasledujici po sobe - aktivuje uzemi, vybojuje. Pak aktivuje dalsi a muze se do nej posunout (ale ne jiz jednotkou, ktera bojovala na tom uzemi predtim, jelikoz jednotky se nemohou pohnout z aktivovaneho uzemi).

Ja hral po dlouhe dobe epic minuly vikend a opet jsem byl nadsen, tahle hra ma u me sve misto porad :)

EDIT: O fous s Kadaverem :)

19.8.2011 10:03:37 | Upraveno autorem (porovnej)

mobilizace
Nechtěl hýbat tou samou jednotkou (vím, že nemůže opustit ten aktivovaný). Chtěl pohnout jinou jednotkou, kterou měl v záloze. Takže abych si to ujasnil: Aktivuji oblast, provedu ihned boj. Pak aktivuji další oblast (pokud mám nadřazenost) a vstoupím do ni, třeba přes ten právě dobytý hex (nesmím vyvolat bitvu)

19.8.2011 11:42:41

Merlingor
Ano

19.8.2011 11:51:16

roční období
Pokud to nebude vadit budu se občas ještě ptát...další problémek -
Roční období. Efekt, který v dané období je trvá jen v tom období, nebo po zybtek roku. Dám příklad: Je tam efekt rekrutace, kdy si všichni mohou zrekrutovat všechny jednotky, nicméně zahraná karta Rekrutuj je brána jako prázdná. Platí to jen pro toto období, nebo po zbytek roku? Obdobně je na tom sklizeň....

Trhači: opravdu stačí, aby jednomu Trhači/párači nebo co/ padla specka a všichni mají do konce bitvy 3 hp? Poměrně/nepoměrně silné

19.8.2011 12:40:01

Merlingor
Je to jen po dane obdobi, myslim, ze tam pisou "all recruit cards played this season".

Ano, fleshripperovi staci jeden orb na bonus pro vsechny.

19.8.2011 12:54:36

sydo
Já to tak hrál, ale pak mě zmátly pojmy okamžitý a trvající efekt. Dokonce by bylo svým způsobem i logický, pokud by trval efekt po zbytek roku. ale tak aspoň jsem si to ověřil.
btw. nevím jestli je to jen můj pocit, ale docela jsem se trápil s lidksou rasou a démonům jsem nebyl schopen adekvátně vzdorovat (vlastnosti obléhacích věží jsou v přímém boji docela neužitečné...) ale asi jsem to jen nezahrál dobře

19.8.2011 13:09:12

Merlingor
Ja mam veze rad, pokud je dostatecne podporis, jsou pri oblehani (prekvapive) velmi uzitecne. Ale i v normalnim boji potesi.

19.8.2011 13:16:59

sydo
Tak to bude chyba mezi hrou a židlí :)). Já dostal hezkou nakládačku. Pravda, démoni se rychle dostali do surovin a bez boje obsadili hodně území...takže měl hodně jednotek a párači s tolika životy byli poměrně nepříjemní.

19.8.2011 13:49:39

Vybíráme z Bazaru

Zahrajte si Doomtroopera - hrací balík Černé Legie
Zahrajte si Doomtroopera - hrací balík Černé Legie
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas