Runewars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Tak o všem možném :)
16.10.2009 06:34:07

:(((
Těšil jsem se již delší dobu na tento skvost a minulý týden jsem neodolal a objednal. Dnes mi dorazil balík, ve kterém byl i druhý nádherný kousek - Descent. Ale docela zklamání - Runewars - polovina hor polámaných nebo popraskaných, figurky na první pohled vypadají v pořádku. Descent asi 5-6 polámaných figurek nebo deformované podstavce do obloučku, potlučená a natržená krabice. :(
Ale jinak nádherné kousky...

17.2.2010 18:57:10

Lunitare
ajaj, to zamrzí. Ale jediné štěstí je to, že když to všechno sepíšeš do formuláře u FFG, tak ti to všechno pošlou, sám s tím mám zkušenosti. S tou krabicí bohužel nic asi nenaděláš

17.2.2010 21:42:06

výměna
Z výměnou na FFG mám taky dobré zkušenosti. Jen si myslím, že teď budou chtít při žádosti o náhradní díly i registrační číslo. U žetonů se totiž vyskytl takový bílý čtvereček, na kterém je nějaké číslo. TAk si myslím, že to bude právě pro účely žádosti o výměnu. Já ho málem vyhodila :)

18.2.2010 12:45:58

to Sappho
Ten žetonek jsem právě včera našel při rozbalování Cosmic Incursion a taky jsem si říkal, k čemu to asi bude. Naštěstí jsem si ho vyloupnul a nechal v krabičce s vědomím, že tam asi nebude jenom tak :-)

18.2.2010 13:07:17

Výměna
Už jsem mluvil s prodejcem a domluvili jsme se, že se o to postarají. Takže jsem s jejich přístupem spokojený a vím, že se na ně můžu příště zase obrátit.

18.2.2010 13:10:22

opravené díly
Asi jsem slepý, v krabici byl arch s díly (města a elfská tabulka), který nahrazuje špatné díly na původních arších, ale nemohu stále zjistit v čem se liší ta nová elfská přehledová tabulka od té původní.:(.

18.2.2010 13:20:49

sasa
Byly tam vyznačeny jiné startovní suroviny.

18.2.2010 13:22:46

překlad karet
Tak překlad karet jsme dokončily ještě před víkendem. Právě jsem jej nahrála na schválení.

18.2.2010 17:38:25

Juchuuu:D
Začínám mít Runewars čím dál víc:D
Na jednom nejmenovaném shopu mi přinesly cenu útěchy;)
A to je co říct, protože jsem nikdy nic nevyhrál.
Omlouvám se za lehký offtopic, ale musel jsem to ventilovat:D

22.2.2010 12:26:12

to Born
Congratulations! Ale teď už šup zahrát a poslat sem nějaký session report ;-)

22.2.2010 13:04:51

Překlad v grafice
Chystá se někdo na překlad karet v grafice ? Přece jenom by to přineslo lepší herní zážitek...

26.2.2010 21:23:58

to Lunitare
Já, ale ne v nejbližší době, nestíhám.

27.2.2010 01:51:14

Kren
aspoň přibližný odhad, kdy by ses do toho mohl pustit? Já se rád těším, když vím přibližně jak dlouho se budu těšit. JInak je to hrozné utrpení :)

27.2.2010 06:48:32

to Lunitare
Tak se zkus místo těšení do toho pustit :) Překlady tu jsou.

27.2.2010 09:08:53

karty
no karty budou tak kolem konce března, možná i dřív... ale klidně se do nich pusťte, aspo'n pak bude z čeho vybírat...

27.2.2010 09:21:43

překlad
Pustit se do toho nechci - není scanner, netuším jak postupovat při odstranění anglického textu a nasázení českého textu, v čem to dělat. A hlavní důvod - vím, že jsou tu skuteční grafičtí mistři, před kterýma smekám :)

27.2.2010 09:36:52

Pro dva hráče
Chtěl jsem se zeptat, jestli je tahle hra dobra i pro 2 hráče a nebo je nutnost více hráčů

27.2.2010 17:35:07

pro dva
Já ji zatím měla možnost hrát jen ve dvou a můžu říct, že z mé strany je rozhodně spokojenost. Něco málo hra sice ztratí, ale systém je udělán tak, aby i přes malý počet hráčů byl ve hře konflikt.

27.2.2010 18:06:17

pro dva
Já ji již několikrát hrál ve dvou a i když hra opravdu něco ztratí, tak se i pro dva hráče jedná o perfektní hru, kterou můžu doporučit.

28.2.2010 20:51:35

Polámané hory
Tak jsem se těšil, a ejhle pár hor cestou utrpělo a dokonce mám o 1 vlkodlka navíc a 1 kouzelníka míň

2.3.2010 11:28:31

Polámáno, nedostatek kusů, atd.
Jak už se tu několikrát řešilo, tak FFG jsou v tomhle ohledu opravdu velice vstřícní a na požádání bez problému pošlou jakékoliv chybějící/požkozené díly či figurky. Tak je neváhej přes e-mail kontaktovat!

2.3.2010 13:58:06

Reanimates
Tak my jsme si včera při druhém hraní všimli, že hodně Reanimatů (nekromancerovy skeletonky) má polámané nohy, které byly asi udělané z hodně tenkého proužku plastu. Hezky to ale dokresluje atmosféru, protože ty skeletonky opravdu vypadají, jako by se měly na bojišti každou chvíli rozpadnout :-)

2.3.2010 14:20:34

to Kadaver
Takže už máte ten poklad doma :) ?

2.3.2010 14:21:47

to Sappho
Už od předminulé středy, kdy jsme ho vykopali na zahradě :-)
Hráli jsme zatím dvakrát a ačkoli jsem obě dvě hry vyhrál (první za elfy, druhá za lidi), tak mám ze hry takový rozporuplný pocit. Mechanismy jsou opravdu skvělé (až na ten boj, který mi pořád příjde zbytečně očesaný), hra pěkně odsýpá a všechno je to fajn, ale pořád nějak nemůžu přijít na to, jak se dají získat nějak rozumně runy. Mi se je vždycky podařilo spíše získat pomocí štěstí a ne tím, že bych to hrál nějak dobře (v obou hrách jsem jako první Reward za quest dostal Timoran Shard, dařilo se mi získávat poměrně lehké objectivy, event karty mi hrály do noty a ve druhé hře mi navíc sednul Dragon Throne blízko mého území). Nikdy se o runy nějak moc nebojovalo, protože je měli všichni zapikované ve své home realm a tam se ani zdaleka nikdo nedostal. Už jen útoku na stronghold se všichni bojí, protože strongholdy jsou většinou dobře strážené a vybojovat boj a ještě navíc mít větší sílu na konci souboje je asi celkem kumšt. Zdá se mi to získávání run hodně o náhodě a nevím, jak by se tomu dalo pomoct.

2.3.2010 14:31:26

to kadaver
Doporučuji si přečíst ty strategie pro jednotlivé frakce, které ffg vydává. Jsou na nejich stránkách u hry. Zatím tam jsou pouze pro dvě z frakcí ale mnohé to napovídá. A neměj strach, pár her a bojovat se bude. V první hře jsme taky byly zalezlé, svoje runy zašité na svém území. Ale ne vždy to tak vyjde. V to je ta hra super. Každá jiná, hodně ovliněná rozestavěnou mapou.

2.3.2010 14:36:22

Vybíráme z Bazaru

The Drive on Metz 1944
The Drive on Metz 1944
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas