Runewars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Tak o všem možném :)
16.10.2009 06:34:07

překlad
Možná se zeptám blbě :=)). Runewars mám, ale nekoupil jsem je v Hrasu a lokalizaci (karty atd.)bych chtěl. Bude k dispozici i zde popřípadě někde jinde, nebo mám smolíka?

4.4.2010 21:52:59

sasa
Tak blbej dotaz to určitě není... kluci z hrasu to časem někdy uvolní, tedy až odprodají určitý počet kusů. Na jednu stranu mě mrzí, že to nemůžu poskytnout veřejně stejně jako jiné své překlady, na druhou stranu zas těm překladům věnují tolik své práce a času, že jsem rád, když se mi vložené úsilí nějakým způsobem vrátí... i když to dělám, protože mě to baví.

Jinak na http://boardgamegeek.com/images/boardgame/59294/runewars jsou některé ukázky překladů...

4.4.2010 22:11:46

to Morthe
Tomu rozumím. Takže mám peška. Ještě zkusím Hras hezky poprosit aspoň o překlad karet. :=)))

4.4.2010 22:20:59

Přelepky
Já cizinštinu fakt v hrách rád nemám. A tak se chystám, že si přelepky na RW udělám. Díky Sappho to snad půjde jednodušeji než obvykle ;-))) Ovšem nebude to taková kvalita a profesionální zpracování jako od Mortheho.

5.4.2010 00:08:07

Co mne zajímá ...
Chápu, že HRAS musí nějak podpořit prodejnost a pokud si překlad platí, tak ať si ho dává jen ke svým hrám. Na druhou stranu by mne zajímalo, jestli třeba někdy HRAS nečerpá některé věci i tady. Když jsem si u nich koupil (za fantastickou cenu) Warrior Knights, tak tam bylo na CD totéž, co tady. Co bylo dříve? Stáhl to HRAS tady a nebo to někdo dal sem z toho CD z HRASU?

5.4.2010 09:44:46

Marwin
Offtopic: Hras měl překlad WK jistojistě dříve, než se objevil tady. Bylo to 40 stran překladu textu s vloženými obrázky + překlad karet v grafice. Až potom se objevil sasův překlad zde na zatrolkách, který je imho v grafice celý... kdyby použili sasův překlad, tak by se tady sasa neptal na dostupnost karet, protože HRAS "distribujuje" překlady volně mezi svými "překladateli" (tedy lidmi, kteří pro ně semtam něco přeloží).

5.4.2010 10:19:00

WK a HRAS
Morthe má pravdu. Vlastní překlad WK jsem dělal v době kdy HRAS již měl svůj překlad pravidel včetně přeložených karet a dával ho k WK. Škoda překladu Runewars. Bez přeložených karet budu hůř shánět spoluhráče :=((.

5.4.2010 11:11:41

to sasa
Tak je tu aspon překlad ve wordu a Cauly postupně přihazuje aspon přelepky. Když to šupneš do obalu, tak to stačí.

5.4.2010 11:35:36

hodnoceni po 'ctvrt roce'
jak to mate ted?? po nejakem tom hrani a nejakem tom vychladnuti

27.4.2010 14:07:39

to ndru
U mě stále super.

27.4.2010 14:10:30

to ndru
U mě stále stejný pocit, že runy získávám spíše náhodou, než dobrým hraním. Hrál jsem už více her a snad ještě v žádné z nich to nikdo nevyhrál tím, že by nějakou runu vyloženě dobyl. Stále čekám na vyzkoušení epické varianty, která by snad mohla pomoct.

27.4.2010 14:30:31

tom

rw
no já to hrál zatím pouze ve dvou (no jednou ve třech, ale to hrál třetí hráč poprvé takže se to nedá zas tak počítat) a je fakt, že většinou jsem to vyhrál díky převaze v bodech vlivu zisku run v dražbách.. :/, a to přesto, že se rozhodně doma nebetonuju a snažím se útočit kde to jen jde. Ale na nějakou větší vojenskou akci se taky vždycky dostalo a třeba v těch třech jsem tak dlouho čekal na tu poslední runu, že až jsem měl možnost ji získat, nebylo kam umístit o:)

27.4.2010 14:55:48

IN

rw
U mě také stále super. Doporučuji pouze epickou variantu. V normální na boj nemusí ani dojít a to je pak škoda. Většinou hrajeme ve 3 a také to není ideální. Jeden z hráčů je vždy bit (tím, že je mezi dvěma, kteří to mají k sobě dále). Celkově se mi to stále moc libí, koncept super a skvěle se to hraje.

27.4.2010 16:13:06

to ndru
U mě taky zatím dobrý, dneska to budem poprvé zkoušet :-)))

27.4.2010 16:43:29

hra
Tak jsme včera zkoušeli ve třech a dojmy jsou víc než pozitivní... sice jsme to pletli děsným způsobem a dělali spoustu kravin, ale bylo do super. Víc než Battlemist mi to připomělo Starcraft - je to prakticky to samý, jen ve fantasy, což mám mnohem radši. Každopádně u mě už je Starcraft odsunut na vedlejší kolej... Teď už jen aby Morthe dorazil svůj luxusní překlad a bude to bomba :-)

28.4.2010 08:45:23

abych jen nechválil
Ty plastový hory jsou pěknej šunt... jsem si to představoval různě, ale že to bude takovej levnej šmejd, na kterej se člověk jen blbě podívá a je to hned pomuchlaný, to ne...

Pidi figurky mě taky moc nepotěšily... Uznávám, že drak z Descenta by se na ten hrací plán těžko srovnal, ale o něco větší to bejt mohlo...

No a přijde mi, že použitej kartón je nějakej nekvalitní... všechny ostrý hrany se mi třepí a když jsme experimentoval s těma zbytkama po vylámání žetonů, tak se to drobilo nějak podezřele snadno.... tak mám obavu, jestli se nám FFG nějak nesnaží šetřit na nevhodném místě.

Mno a to, že krabice je ze 3/4 prázdná, to nemá cenu asi ani zmiňovat ...

28.4.2010 09:14:56

to Merlin
Tak mi se stále Starcraft líbí víc, je to drsná rubačka v podstatě už od prvního kola a pořád se tam něco děje. U RW se první rok neděje nic (možná tak malé přestřelky s neutrálama) a pak je to dost náhoda, komu přijdou runy, protože si je většinou není kde vybojovat (hráči si vždycky dají jo bacha, aby si runy nacpali co nejblíže home realmu, kde se nikdo nedostane). A SC s rozšířením, to je úplně něco jiného :-)
Mini figurky jsou holt daní za "malý" plán, kdybys tam chtěl nacpat něco většího, tak se Ti jich tam osm na hex nevleze. A drak už je přitom celkem dost velký, i když nedosahuje takových monstrózních velikostí, jako některé figurky třeba ve WoW:tBG.
Plastové hory jsou u nás v naprostém pořádku a ještě se žádná ani nepromáčkla, ani nijak jinak nepoškodila. Ale je pravda, že je mohli udělat trošku kvalitnější a ne jenom takové duté udělátka.
Karton mi přijde v naprostém pořádku, nezdá se mi, že by se nějak třepil, nebo měl nějaké podobné špatné vlastnosti. Ale asi s ním neděláme nějaké psí kusy jako vy :-)
Prázdná krabice mi taky přišla divná, akorát když udělali takové velké hexy, tak by se některé části mapy do menší krabice nevešly. I když možná do krabice podobné velikosti jako MEQ by to nacpat mohli. No, prostě FFG slíbilo velkou krabici, tak byla velká krabice. A opět mám podezření, že Konieczka udělal hru a Petersen mu řekl: "Jo, to je super hra, Corey, ale teď ji vem, odeber z ní polovinu věcí, které tam máš, a z těch uděláme několik rozšíření." :-)

28.4.2010 10:39:17

velikost krabice
Prázdná krabice mi přišla divná jen na začátku. Když jsem si ve své, možná trochu "úchylné" pečlivosti roztřídil žetony i figurky do různých pořadačů, přidal tištěná a svázaná česká pravidla, karty vložil i s překlady do obalů.... nepřijde mi ta krabice zrovna velká :))) Spíš tak akorát :)
Plastové hory mám taky v pořádku (samozřejmě hezky uložené v pořadači :))
Ale některé pidi figurky mohly být trochu méně pidi, to je fakt.

28.4.2010 10:49:46

to Hammer, Kadaver
Ad Starcraft - já obecně radši fantasy, takže u mě vede Runewars - faktem je, že obojí jsem hrál zatím jen jednou a obojí mě bavilo. Ale teď mám víc chuť si rychle znovu zahrát Runewars než Starcraft :-)

Ad získávání run - nepřijde mi, že by získávání run byla nějaká velká náhoda - máš spoustu možností, jak runy získat - karta titulu, questy, můžeš donutit hráče, aby runy posouvali, existuje karta, kterou musí hráči vyhodit runy ze své říše mimo, atd. Přišlo mi, že to mám celkem v rukou. Nejsem si teda jist, co přesně myslíš Kadavere tím "pak je to dost náhoda, komu přijdou runy"...

Ad krabice - ale jo, pokud dodají další rozšíření (představoval bych si to jako další kusy mapy, další karty od všeho, další národ, hra v pěti a tak dále, možností je kupa - zatím ani nepotřebuju další pravidla a možnosti, prozkoumal jsem toho zatím tak 30% :-). Jen je to na začátku takový trošku zklamání, když člověk otevře obrovskou krabici (lidi koukali, když jsem to táhnul z václaváku domů na smíchov :-) a tam najde pár drobků a obrovskou porci čínskýho vzduchu...

Ad hory - no já neříkám, že už je mám pomačkaný, ale přijde mi to fakt nechutně křehký a málo použitelný, až se jich skoro bojím dotknout :-) Na plánu to vypadá docela pěkně, to zas jo, ale holt to na mě působí jako levnej šmejd a snaha výrazně ušetřit.

Ad kartón - no faktem je, že to vymačkávala přítulkyně, tak možná se s tím tam nemazlila jako já... já mezitím skenoval kartičky... ale když jsem pak porovnával zbytky kartonu s Cyclades, kterou jsme vymačkávali hned poté, tak Cyclades v kvalitě výrazně vedou (ač je karton tenčí, tak je tvrdší a odolnější).

28.4.2010 11:06:14

to Merlin
Myslím to tak, že ve hrách, které jsem zatím hrál, snad nikdo nezískal runu tím, že by dobyl protivníkovo území (kromě Dragon Thronu, o který se valilo celkem dost). Vždycky se runy získávaly výhradně z karet a tím pádem vyhrává ten, kdo má štěstí, že mu z Questu přijde Timorran Shard, má lehký objective a podaří se mu nějakou tu runu vydražit. Co jsem zatím hrál, tak mi opravdu runy prostě přišly jen tak, aniž bych se musel nějak moc snažit.

28.4.2010 12:13:34

to Kadaver
No vidíš to, my jsme včera dost úchylně postavili mapu (všude hory, lidé byli zazdění s jedinou cestou ke zbytku mapy) a pak jsme se neustále přetahovali o jedno město... jelikož jsem řešil obsazování dalších území, tak jsem jen tak spíš držel pozice, než abych aktivně dobýval, ale nebyl by problém dobýt dvě dračí runy od soupeře (jednu jsem měl ve městě a druhou vedle)... takže i to dobývání vidím poměrně reálně... :-)

28.4.2010 12:17:22

to Merlin
Třeba se to ještě po dalších pár hrách zlepší, i když tomu pomalu přestávám věřit, případně zavedeme Epic variantu, která by to taky mohla řešit. Mi se jen v jedné hře podařilo mít runu uprostřed mapy (opět nepočítám Dragon Throny), jinak jsem je měl pěkně v bezpečí zabetonované v blízkosti svého home realm, kde se protivníci nestihli ani škaredým okem podívat :-)

28.4.2010 12:24:29

Runy
My už hrajeme jen Epic a nechali jsme v pokladech jen jeden Timorran, jelikož se nám několikrát stalo, že si jeden člověk líznul dva a bylo vymalováno.

28.4.2010 12:27:36

Další hra
Po dnešní hře v Korunce mohu jednoznačně potvrdit, že si u Runewars stále myslím, že je získávání run hodně o náhodě, ale teď už vím, že se to i přesto dá prvotřídně zkopat. Jsem prostě šikula, protože jsem si dokázal v průběhu dvou kol úplně prohrát hru, kterou jsem měl v podstatě vyhranou... To je tak, když to člověk překombinuje... Nu což... Sláva vítězům, čest poraženým :-)

28.4.2010 21:47:23

druhý pokus
Včera jen ve dvou s přítulkyní, která herní angličtinou zas tak nevládne, tak jsme hráli s většinou karet lícem vzhůru :-) Nakonec z toho byl boj o šestou runu, kdy oběma stačilo dobýt nepřátelskou jednu runu a bylo vymalováno. Přítulkyně si vybrala falešnou, já vzápětí pravou, takže jsem vyhrál, ale bylo to o fous :-)

A stále si nemyslím, že příchod run je spíš náhoda než hráčské umění :-) O runu se dá přetahovat slušně, dá se přehazovat jejich umístění a tak dále :-) Takže možností je podle mě dost a dost.

Mno ale jinak ve třech je ta hra lepší... ve dvou tam právě chybí ten další soupeř.

29.4.2010 10:07:17

Vybíráme z Bazaru

Vládci podzemí - festival
Vládci podzemí - festival
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas