Panství hrůzy: Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 374x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze ?

Nevíte náhodou někdo, zde se plánuje česká verze?
Jelikož první edici této hry čeští vydavatelé tak nějak přešly bez povšimnutí, tak tomu moc nevěřím, ale tajně doufám.
Díky
24.10.2016 19:42:46

Bartoloměj
Jo 4 scénáře. Zábavy to bude víc, jeden ze scénářů je fakt dost dlouhý to třeba ani za večer nedáte, a je tam lehká variabilita takže po čase se dají zkusit znovu a důležitý důkaz bude jinde či za jiným puzzle, případně osoba, kterou budete muset usvědčit bude někdo jiný, ale samozřejmě pokud nebude překládáno víc scénářů a rozšíření tak pro lidi co jsou na češtině závislý to opravdu nebude moc zajímavé.

7.12.2017 09:17:46

Bf
Slíbilo na rok 2018 ještě jedno rozšíření, bez ohledu na prodeje..

7.12.2017 09:21:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Pokud to za jeden večer nedáme, je možné v nějaké části tu hru uložit a dohrát jiný den? A rozšíření, co bude stát určitě více jak 1k přidá kolik? 1-2 další rozšíření? Stále mi to za tu cenu přijde, jako málo zábavy, když to porovnám třeba s Pandemic Legacy, Descent nebo This War of Mine..

7.12.2017 14:55:22

Save / Load
Áno, hra sa dá uložiť, avšak aplikácia si zapamätá len ten postup, ktorý sa týkal priamo jej. Takže je potrebné si hru vyfotiť, aby ste vedeli, že kde je ktorá figúrka postavená (počet zranení nepriateľov si aplikácia samozrejme pamätá) a treba si samozrejme svoje postavy so všetkým vybavením tiež samostatne uložiť.
ideálne si treba samostatne odložiť aj mapové diely, pretože hra sa len načíta, ale neukáže vám, ktoré mapové diely sú použité.

Čiže áno, hra sa dá save / loadnúť, ale nie je to zase také jednoduché a priamočiare.

7.12.2017 14:58:40

Počet scenárov
Tak pokiaľ viem, s čistom základom je hrateľných 6 scenárov (áno, 2 z toho treba dokúpiť), z toho jeden má vyše 4 hodiny, skôr by som povedal 6 a jeden či dva budú tiež buď na celý večer, resp. skôr možno večere dva.

Plus podľa gameplay z deskofobie je zjavné, že ten scenár na prvýkrát skrátka nedáš, čiže sa k nemu budeš musieť minimálne 2-3 krát vrátiť. Plus v niektorých scenároch sú určité variácie. Čo si myslím, že už je slušná hrateľnosť.

Rozšírenie prinášajú 2 nové scenáre.
Balíčky z 1. edície po 1 novom scenári plus pridávajú kopec nových monštier, ktoré tiež mierne zvyšujú repleyabilitu.

7.12.2017 19:30:27

CZ nebo AJ
Zdravím. Chtěl bych se zeptat jestli se vyplatí čekat na českou verzi. Vzhledem k tomu, že v první edici mi dělalo potíž pouze překládat tématické texty a příběh, což momentálně řeší aplikace. Problémy s textem karet vybavení a podobně asi mít nebudu. Nebo se tam najdou doplňky, kde je nějaká složitější angličtina, která by ubírala na atmosféře ?

22.12.2017 10:50:53

pro ozzman
Jeden problém slabší anglištináři mají i s českou aplikací: karty šílenství. Například se nám stalo, že já měl jako šílenství "nesmíš nesouhlasit s hráčem po levici" a hráč po levici měl šílenství "když skončíš svůj tah na poli s jinou postavou, zavraždíš ji a okamžitě vyhráváš hru". Ten hráč to bohužel nebyl schopen přeložit a karty šílenství nesmíš nikomu ukázat. Je to možná drobnej problém, ale může nastat (řešit lze třeba tím, že když tomu nerozumí, tak mu dáme jiný).

27.12.2017 14:07:14

Předprodej CZ verze

Asi už to všichni víte... Ale nikdo to tu nezmiňuje... :) Tak kdyby náhodou ještě někdo nevěděl.. Už se dá v předprodeji koupit komplet CZ verze, a datum vydání obchody slibují začátkem dubna. Cena se pohybuje kolem 2200,-

5.1.2018 11:54:33

To Michal BF
Dobrý den Michale, česká verze je již zakoupena a po rozbalení jsem byl lehce zklamán, že balení neobsahuje Conversion kit. Manželka mi před časem ke hře zakoupila první rozšíření, které kit vyžaduje a nyní nevím, jak toto řešit. Chápu, že jste chtěli stáhnout náklady, pak je ale škoda, že se tato skutečnost nekomunikovala veřejnosti předem.
Nestálo by za to s FFG dohodnout možnost prodeje Conv. Kitu solo, když nebyl v základu české verze? Klidně i v angličtině?

Díky za info

Jiří L.

17.3.2018 13:42:58

Conversion kit
K cemu je dobry? Vysvetli nekdo prosim.


Edit... Uz mi to doslo :-)

17.3.2018 14:14:10 | Upraveno autorem (porovnej)

To Jilut
FFG nám tuto alternativu vůbec nenabídli. Náklad samostatného conversion kitu bude minimálně 750ks, možná při troše smlouváni 500, ale při takovém nákladu vyjde hodně draho. A i tak... kolik lidí ho reálně využije? Kolik lidí má první edici? Můžeme udělat anketu.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

17.3.2018 18:42:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Conversion kit
Já jsem pro určitě udělat anketu. Nevím co přesně je v kitu, ale podle popisku na BGG, jen karty vyšetřovatelů (asi 16) a tokeny monster (33) a 4ks tokenů osob. Nejde o to dostat věci z první edice do druhé, ale tu druhou edici si rozšířit o monstra a hlavně mapové dílky potřebné k dalším scénářům. Protože ten kdo si pořídí Recurring Nightmare, tak prostě kit potřebuje.

Také jsem pořídil Recurring Nightmare, protože jsem se právě dočetl, že tohle rozšíření neobsahuje žádný text, což je pravda. Protože ten text je v základní krabici. Myslel jsem, že česká edice bude identická s tou anglickou. No spletl jsem se.

17.3.2018 20:12:00

Michal-BF
Tak pozor - tu nejde len o ľudí, ktorí majú prvú edíciu. Ale aj o ľudí, ktorí chcú kupovať druhú edíciu - veď FFG vydalo v dvoch krabiciach veci využiteľné z prvej edície a do tých veľa ľudí ide, pretože v nich nie je nič anglicky - resp. nemalo byť, pretože konversion kit to mal zabezpečiť.

EDIT: Dokonca mám dojem, že v tých packoch vôbec nie sú žetóny príšer a hrdinov, lebo mali byť v konversion kite. Toto je podľa mňa obrovský fail. Možno nie váš (lebo vy z toho predaja nemáte nič), avšak FFG si tým určite nešplhlo (aj keď tých 100-200 kusov čo sa z toho u nás predá im tiež asi môže byť jedno) u komunity.

A nechápem, že prečo je cena potom ešte drahšia ako originál, keď tu chýba celý konversion kit.

17.3.2018 20:18:59 | Upraveno autorem (porovnej)

To Michal BF
Dobrý den Michale,

přesně jak říká D.A.M, většina lidí si Panství pořídila s tím, že bude dokupovat všechna rozšíření. A první dvě rozšíření opravdu "počeštění" nepotřebují, pokud by byl český Conversion kit i v české základní krabici. Což bohužel není. Navíc předpokládám, že i tato anglická rozšíření se do republiky dostávají ve většině případů přes Vaši distribuci a tudíž by Vám i tak zvedli Vaše celkové prodeje.
Předpokládám, že ve Vašich plánech budou spíše další rozšíření, které češtinu opravdu 100% potřebují.

Z výše zmíněných důvodů si myslím, že Conversion kit je opravdu potřeba ať už bude v češtině nebo aspoň v angličtině. Překlad je tady na zatrolenkách, takže by v tom méně vhodném případě bylo řešení podomácky tento CK počeštit. Každopádně kterékoliv z těchto dvou řešení Vám tak jako tak pomohou v prodejích českého základu. Bez Conver. Kitu nedává koupě českého základu vs. dalších rozšíření moc smysl.

Jiří L.

17.3.2018 20:45:09

Cena
V ceně krabice je bohužel nutně započítán překlad aplikace, jinak to nešlo. O Conversion kitu si s FFG promluvím.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

17.3.2018 21:09:04

To Michal BF
Michale, já neřeším a ani nerozporuji cenu základní krabice. Řeším dostupnost toho kitu. Nyní mám český základ a anglické rozšíření, které nejsem ani díky zdejšímu komunitnímu překladu schopen propojit. A takových bude velká většina. Pokud by se Vám podařila vyjednat možnost dokoupení kitu (za nějakou rozumnou cenu) spoustě lidí by to usnadnilo hraní této báječné hry.

Jiri L

17.3.2018 21:21:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Jilut a cena krabice
Vieš, nie si tu jediný, čo tu diskutuje, takže je dosť možné, že tá odpoveď nepatrila tebe, ale čisto náhodou mne :)

17.3.2018 21:42:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Michal
Kdybys nebyl sám hráč,tak ani nepípnu.Ale moc dobře znáš jak první tak druhou edici.
Informace o tom kde se nachází loď s hrou(pomalu kde kapitán pil kávu),tu byla pořád. Ale ,že cz edice neobsahuje conversion kit nikde .
Ach jo a zase mi napiš ,že jsem BF hater.

18.3.2018 10:33:14

Conversion kit
Ok, tak tohle je pro me novinka. Vedet, ze conversion kit v ceske krabici neni, vubec se neobtezuju s koupi. A po precteni zdejsi diskuze si jeste sakra rozmyslim, jestli si radsi nekoupim anglickou verzi. Mam kompletni prvni edici, chybi mi snad jedno nebo dve male (print on demand) rozsireni a bez tohohle kitu to muzu hodit do kamen. Ted snad jeste cekat, jestli vyjdou nejake jednani, pak tisk, doprava... A dalsi rok pryc. No, rozhodl sem se jeste pri psani tohohle prispevku.

18.3.2018 10:33:29

To all
Mým cílem nebylo tady vyvolávat nějaké negativní emoce a nálady. Spíš jsem chtěl společně s Michalem hledat řešení pro nás hráče. Emoce nic nevyřeší...

J

18.3.2018 10:41:28

Jilut
Mě jde jenom o to proč to nikde nebylo zmíněno.
Když už ne tady tak na FB BF nebo kdekoliv jinde.
A jak píšu Michal je hráč,tak že musí vědět jak je KIT potřeba.

18.3.2018 10:59:29

To Bastacka
Nevím, kde bereš tu jistotu, co znám a neznám. První edici jsem nikdy nehrál a druhou poprvé loni v září, kdy už byly CZ data dávno u FFG. Conversion kit prostě nebyl součástí lokalizačního kitu.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

18.3.2018 11:05:45

Německá verze

Ale tento kit má a je za stejné peníze....

18.3.2018 11:11:31

Conversion KIT
Sem z toho celkem rozcarovan.Samozrejme mam 1.edici a cekal sem vetsi variabilitu s aplikaci. Conversion KIT se koukam neda koupit z vlast a jestli to nepujde resit aspon nejakou home made vyrobou, tak jsem pekne v prdeli :-( Jako sorry u hry za takove penize jsem ocekaval lepsi support :-(

18.3.2018 11:11:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Michal
Takže v Německu byl , v Itálii taky a nevím kde ještě a u nás ne.
Ale nevadí,může se stát ,že máte jiné podmínky.
Ale tu jde o tu informaci ,že v cz edici nebude a ta nikde nezazněla.
A pokud někdo čeká na české vydání ,tak počítá ,že tam bude to co v anglickém,německém nebo italském,pokud ho někdo neupozorní na něco jiného.
A netvrď mi ,že jsi nevěděl co conversion kit je .

18.3.2018 11:14:40

Vybíráme z Bazaru

Pulsar 2849
Pulsar 2849
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas