Panství hrůzy: Druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 373x (Seznam vlastníků)

Panství hrůzy: Druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze ?

Nevíte náhodou někdo, zde se plánuje česká verze?
Jelikož první edici této hry čeští vydavatelé tak nějak přešly bez povšimnutí, tak tomu moc nevěřím, ale tajně doufám.
Díky
24.10.2016 19:42:46

:)
Tohle je opravdu těžké rozhodování. Když vezmu eldritch horror tak forsaken lore je expanze, která obsahuje věci, které už měly být v základní krabici. Pokud bych toto někomu vytknul tak ffg. A teď babo raď co s tím, prodávat českou verzi hry jen s rozšířením. Risknout a vydat jen rozšíření? Kdopak si koupil základ? Rodiče dětem, které hru po jednom zahrání položili na polici, někdo kdo to následně prodá a koupí si arkham horror nebo mansions of madness? Tohle je vážně risk a podstatou problému je podle mně cenová politika ffg. Nějak mi jsou čím dál sympatičtějsí hry z kickstarteru, které stojí majlant, ale člověk vidí předem co tam je. Ffg vydá základní očesanou krabici a časem teprve člověk zjištuje, že stejně musí nějaké rozšíření koupit a cena a herní mechanika se teprve posune na plnohodnotnou hru. Někdo si koupí základní krabici eldritch horror v češtině a ..bude mít pak chuť si s časovou prodlevou kupovat "patch"?

Nekro: to zní rozumně, do každých pravidel a na každou krabici českého originálu vrazit www odkaz jak předobjednat

22.2.2017 14:53:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Michal BF a i všem :-) (tak trochu mé dlouhé zamyšlení)
Ano souhlasím, tady je to bohužel pro obě stran dvousečná zbraň.

Jasně pro firmu je to neekonomické a ani firma a ani já jako hráč nejsme armáda spásy abychom dělali cokoliv se ztrátou.

Ono to je těžké, ale za dobu co hraju deskové hry (což není až tak dlouho - cca 3-4 roky) se jak můj pohled na dekovky tak i český trh docela dost změnil chcete-li vyvinul.

Za poslední dobu se ukázalo, že velké hry (cenově výše) u nás mají uplatnění a klobouk dolů, za to jak se u nich daří tlačit cenu dolů (je docela sranda, že kolikrát cz lokalizová hra je levnější než AJ originál) a vydavatelství se stále pouštění do větších novinek. Ať už to je Mindok s Great Western trail, nebo Rex hry (kluci fakt díky, za co děláte a jde vám to skvěle), tak Albi - které většina vnímá spíše jako rodinné hry a party (které se probudilo a již nedočkavě čekám na Scyte). A Blackfire, které překládá od FFG (za což díky), a také minulý rok s velkou hro SW: Rebelie, AGOT a další.

V tomhle se to dost posunulo, když jsem začínal tak dát více než 700 hru bylo strašně moc peněz a i pro lidi z mého okolí to bylo hodně, ale dnes s tím lidé takový problém nemají a zjišťují, že dostávají kvalitní věci a investice se jim vyplatí a často tak jdou i do dražších her. Byť je toto s části individuální (ale to není součástí hlavní myšlenky)

Ale to co vidím v širokém okolí jako velkou změnu a dost k tomu přispívají hráčské komunity je rychlost vydávání. Ano, jasně nejsme Německo, ale náš dovolím si říct česko-slovenský (neboť co je v češtině jde i na slovensko) je docela velký a troufám si říct, že po německém 2. nevětší v Evropě. Začíná se zde se objevovat to co je dnes v Německu - pokud je lokalizované vydání opožděné oproti originálu (AJ), tak často vydavatelům ujel vlak se ziskem. A to samé si myslím, že se začíná (byť ne v takové míře) objevovat u nás.
Spousta lidí již dnes nemá problém s Angličtinou, a u spousty her krom pravidel a pár řádků textu ji ke spoustě her není ani třeba. V druhé rovině jsou tady ZH a DŽ, kde díky aktivním překladatelům jsou troufám si říct kvalitní překlady velmi rychle po vydání hry a tak není problém si hru v rychlém čase počeštit (pro neangličtináře). Takže, když vím že na českou hru budu čekat rok a více po vydání AJ verze, tak spousta lidí již nečeká. (TÍM SI SNISŽUJI PRODEJNOST ČESKÉ VERZE) .

A jsme mu FFG, ano jejich hry jsou velmi specifické. Jednak tím (jak již někdo dole psal), když si koupíte základní hru tak je to jak auto bez oken. Dá se to hrát, ale není to prostě úplně ono (v případě LCG jak auto bez motoru :-D), ale hlavně obrovským množstvím textu, který hodně přidává na atmosféře. A tady je velký prostor pro vydavatele, neboť tady mi s překládáním při čtení částečně utíká herní zážitek. Prostě k těmhle hrám potřebuju rozšíření a chci je mít česky (všeobecně).
A jsme u problému. Mám český základ, ke kterému nemám české rozšíření, nebo se na něj čeká rok a více a další pravděpodobně nebudou. Takže pokud mě hra baví, tak si časem koupím AJ rozšíření. Teď buď umím dobře anglicky a prostě karty zamíchám a nebo jako většina, vytisknu překlady / přelepy a vložím karty do obalů, tím ale musím obalit všechno (juchů, místo nové deskovky si koupím kilo obalů na karty a dovolenou strávím s nůžkami a rozčilováním se u třízení a zasouvání).

Teď je, ale otázka, mám začít českou verzí, čekat a pak mě potká nevyhnutelné nebo jíž rovnou do AJ verze a mít to všechno když už tak stejné ?

PROČ TEDY JSOU TAK MALÉ PRODEJE Základu a rozšíření ?
- základ přijde se zpožděním (už ho spousta lidí má počeštěný) - takže i rozšíření si koupí v AJ
- rozšíření přijdou pozdě (takže, lidí co se v tom pohybují jdou rovnou pro AJ verzi)
- málo rozšíření (další si mám koupit v AJ ? - takže pokud vím, tak si už i základ koupím v AJ)

Takže ano ono to je oboustranné: pokud nebudete vydávat rozšíření, tak si lidi nebudou kupovat ani ten základ. Ano částečně je to neekonomické, ale malý prodej základu je právě spojen i s dostupností rozšíření (proč bych si kupoval auto bez oken ?). Když nejsou k dispozici v mém jazyce tak jdu buď rovnou po celé AJ verzi, ať to mám stejné a nebo si koupím jinou hru.

A díky lidem co tady dělají překlady (děkuju), tu volbu dnes opravdu mám u většiny her, které jsou jen trochu dobré / známé / sehnatelné. A zrovna u FFG si většinou jejich hry kupují lidé co už něco hráli, takže nějaká malá zkušenost tam většinou je.

Ano ono proč nezkusit vytvořit vlastní kampaň jako udělaly Rex hry, když si nejste jistí a tam se ukáže, kolik se "prodá hned" a pak je na Vás zvážení dalších odhadů.

snad to dává trochu smysl :-)

13.3.2017 12:31:22

Jeny
Určitě máš částečně pravdu v tom, že když je nejisté, že vyjde expanze, tak si pár lidí nekoupí základ. Záměrně píšu pár, protože se základy právě problémy nejsou. Problém je, že hra, která má prodáno přes 6000 základů, neutáhne prodej 500 kusů expanze v nějaké rozumné časové periodě.

13.3.2017 13:27:59

rozšíření
Asi jsem jeden z mála (i když podle statistik BF je nás většina), kterému nevydání některého rozšíření nevadí. A to myslím zcela vážně. Upřímně si mnohem raději koupím novou hru než nějaké rozšíření. Zvlášť když některá rozšíření stojí jako nová hra. Pokud má některá hra 4 rozšíření, můžu místo toho mít 5 různých her, hrát je střídavě a pochybuju, že se mi všech 5 brzo ohraje. Nesetkal jsem se z žádnou hrou, která by byla v základu až tak osekaná, aby mě nebavila. Naopak je většinou pěkně vybalancovaná a hratelná. Nemám rád rozšíření, která zavádí zbytečná pravidla, jsou spolu nehratelná nebo dokonce nahrazují nějaké komponenty ze základu. Já jsem spokojenější, když se autor nebo vydavatel věnuje raději nové hře než rozšířením. Klidně mě kamenujte, ale já chci co nejvíc kvalitních her bez rozšíření.

13.3.2017 15:56:14

MIchal-BF
ahoj,

tak zrovna u tejto hry by som sa asi nebál dokupovaniu expanzii, kedže pre základnú verziu sú k dispozícii z 9 dostupných príbehov myslím, že len 5 alebo 4. Pre ostatné potrebuješ buď dokúpiť kit z verzie č.1 a ďalšiu expanziu. Teraz je len moja otázka, či bude preložená komplet celá aplikácia so všetkými dostupnými príbehmi, alebo len tie, ktoré si človek môže zahrať v základe.

s pozdravom

Laco

13.3.2017 15:58:34

nedá mi to
ale musím zmínit Polsko, určitě je o hodně větší deskoherní trh než my a slováci dohr.
Klidně to smažte, není to moc k tématu, ale je to pravda. Poláci nás klíďo strčí do kapsy a taky si lokalizují mnohem více her.

13.3.2017 20:33:21

Povzdech
tvrdit, že jsme druhý největší deskoherní trh v Evropě je hodně naivní.

A přesto:
Loni vyšla asi stovka her v češtině! Letos to bude snad ještě více. Ale stejně někdo bude lamentovat, že nevyšla ta jeho. Nebo vyšla, ale blbě. Nebo nemá rozšíření.

Situace s deskovkami obecně (u nás i v zahraničí), je tak skvělá, že to věčné stěžování moc nechápu. Nemůžu si zahrát tuto, mám obrovský výběr dalších :-)

BF a všem ostatním držím palce!

7.4.2017 14:55:32

Překlad rozšíření?
Ahoj, nechystá se někdo na překlad rozšíření?

J

18.4.2017 19:30:26

to Jilut
Ahoj,
ono k téhle hře fanouškovský překlad nefunguje - úplně stěžejní je aplikace, které hru vede a tu není jak přeložit kromě oficiálního překladu.
V rozšíření je pár monster, vyšetřovatelů a místností ale právě to gro je ve scénařích v aplikaci.

18.4.2017 20:03:59

česká verze

18.5.2017 20:49:01 | Upraveno autorem (porovnej)

cz rozsireni
Na muj dotaz ohledne rozsireni v cz (na fb blackfire) mi bylo receno ze za rok 2018 min jedno probehne...

3.6.2017 18:37:55 | Upraveno autorem (porovnej)

horysimus
Tak to je super zpráva, jak vyjde beru. Základu v češtině už se nemůžu dočkat!

12.7.2017 13:24:18

DLC
Neviete niekto, že či Blackfire sa chystá prekladať aj DLCčka, čo vychádzajú a čo budú potrebovať len základnú krabicu ku hraniu?

5.8.2017 21:48:19 | Upraveno autorem (porovnej)

CZ verze
Je to už tutově potvrzené že bude? :-)

11.10.2017 16:06:27

Vito Scaletta
Je. Spíš je otázkou jak to bude s počeštěním DLC a dobrodružství, která se zpřístupní s koupí těch dvou rozšíření co jen přidávají mapové díly a nestvůry.

11.10.2017 16:24:43

Kdy?
Odpověděli mi, že by jim to mělo v listopadu dorazit..

11.10.2017 18:35:47

Leden 2018
Posunuto, Čína nestíhá vyrábět...

6.11.2017 22:12:09

Posunuto?
Aj jaj jaj další posunutá, další dárek k vánocům nebude... sakryš...

14.11.2017 21:16:18

Aplikace
Ale aplikace už Česky hovoří ;o)

15.11.2017 12:26:21

appka
Jojo, je tam občas nějaká chybka, ale první 4 scénáře jsou česky. Bude se překládat i další obsah, tuší někdo? Podobně třeba jako u Descenta :)

15.11.2017 12:39:18

appka
Také by mě zajímalo, zda se bude pokračovat v překladu.
Co jsem se díval, tak 2 DLC navíc vyžadují pouze základní 2nd edici MoM.
Nevíte, jak je to s podporou MoM 1st edice ? Někdo uváděl, že pokud ji naklikáte v aplikaci, aplikace s ní počítá, ale netuším, zda je to případ i prvních 4 přeložených scénářů, či jen DLC , nevíte ?
Díky

4.12.2017 13:22:32

BladeBrown
Tak musíš mít stejně druhou edici, z první edice se použijí občas jen mapové díly a nestvůry. Ale samozřejmě se to týká i těch prvních scénářů, teda určitě první scénář má varianty mapy s mapovými díly z jedničky. Potvory jsou některé pevně dané a některé se náhodně losují z těch co jsou k dispozici, podobně jako u Descentí appky.
Jinak taky doufám, že budou další překlady alespoň těch DLC, pokud by mělo zůstat jen u těch pár základních, tak mi přijde, že lokalizace nemá moc smysl.

4.12.2017 13:51:00

obsah z 1. edice
Když si naklikáš obsah z první edice, tak se ti ve scénářích mohou objevit jiná monstra nebo mapové díly. Ale česká aplikace toto nemá přeložené, takže na tebe vyskočí text v angličtině (vyzkoušeno).

Pokud BF nebude další obsah překládat oficiálně, bylo by fajn ho mít možnost dopřeložit fanouškovsky, jako u Descenta.

4.12.2017 15:49:01

Yedle
Tak to jsem tedy dost zklamany, kvůli tomu sem právě držel 1.edici, že se bude dát kombinovat s 2.edicí.

4.12.2017 20:01:12

Počet CZ scénářů
Pokud si koupím českou verzi MM, kolik v ní (a tedy v aplikaci) bude scénářů v češtině? Jenom 4? To znamená, že za hru, která určitě bude stát přes 2k dostanu zábavu ve stejné skupině jen na 4 večery? Chápu to správně?

7.12.2017 08:55:37

Vybíráme z Bazaru

Keep the Heroes Out
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas