Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 285x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření

Tak první rozšíření se bude jmenovat Villains of Eriador jedná se o booster ze dvěma figurkama(hrdinové podle barvy figurek na krabici).
7.4.2019 17:19:40

Předáno překladateli ke konzultaci, ještě do toho může zasáhnout.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

8.11.2021 09:09:42

@Predatorik má pravdu, že v originále je výrazem “Dale” míněn název města, které paní Pošustová nesmazatelně do češtiny přeložila jakožto “Dol”.
Na druhou stranu s překladem “haunting” jako “kletba” bych problém neměl. Významově je toto podstatné jméno = visitation or inhabitation by a ghost (což mi ke kletbě docela sedí). :)

To mi víc vadí, že na krabicích je “Stínové cesty”, ale v aplikaci je “Cesty ve stínech”. :)

8.11.2021 09:44:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Za sebe bych řekl, že Kletba z Doliny je asi trochu zvláštní. 

Nicméně ona “kletba” se mi tam nakonec a přese všechno líbí, protože zapadá do konceptu celého příběhu. Dolina je poněkud legrační, jak bylo zmíněno níže, jde o město Dol. 

Na druhou stranu pokud by se s tím překladatel nějak hezky popasoval v anoncovaném překladu tohoto DLC, kdy bude město Dol hlavním městem království “Dolina”, dokázal bych s tímhle novým místem žít :)  

Každopádně jak byste Haunting of Dale přeložili? 

8.11.2021 16:27:17

@Sady Stínové cesty/Cesty ve stínech se s dalším updatem sjednotí podle krabice. Vzniklo to tak, že název do appky dali původně ve FFG přes nějaký google překladač, ještě než byla hotová lokalizace. Překladatel to pak pro appku převzal nezávisle na krabici.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

8.11.2021 22:00:55

@Michal-BF díky, je fajn, že tomu věnujete péči. ;-)

9.11.2021 06:45:25

@Michal-BF : Dobrý den Michale, psal jste někdy loni, že budete vydávat figure packy, snad chápu dobře, že česky. Rád bych se zeptal, zda tušíte, kdy by to mělo ca být a kde se budou dát objednat/koupit (na eshopech, kde běžně deskovky kupuji, je nemají zalistované). Moc děkuji, za odpověď, Ondrashek

 


 

4.1.2022 22:46:41

@ONDRASHEK 

Koncem prosince šly oba do výroby, osobně to odhaduji, že je budeme mít někdy v květnu. Villains of Eriador se začnou prodávat hned, tam je kampaň počeštěná, k Dwellers in Darknes snad do té doby také bude. Tyto 2 máme “se zpožděním”, ale rovnou se pracuje i na třetím, který má vyjít také tento rok a uzavřít celou hru.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

5.1.2022 08:35:22

@Michal-BF Máte představu proč FFG hru ukončilo? Malé výdělky? Nebo to tak bylo zamýšleno od začátku? Možná orientace na jinou hru? díky

5.1.2022 08:55:44

@Melandor 

My jsme o tom byli informováni hned na začátku. Už nechtějí jít cestou základní hry a nekonečného množství expanzí, jako u některých her v minulosti.

Tady byl plán: Základ - figurková expanze - velká expanze - figurková - velká - figurková.

Třeba nový Descent má také jasně daný plán na následující roky, který byl jeden z důvodů, proč jsme se do jeho lokalizace prostě nepustili.

Jestli bude nějaký další obsah, tak spíš formou DLC. Takhle… nikdy neříkej nikdy, ale teď máme prostě tyto informace.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

5.1.2022 10:58:09

@Michal-BF Ahoj Michal, dík za cenné info. Neprezradil by si nám aspoň niečo málo o tom treťom figure packu? :)

5.1.2022 11:23:05

@Predatorik  Já bych si za sebe tipnul, na základě minulosti, že Michalem anoncovaný “figurkový pack” bude obsahovat hlavního bosse z Válečného tažení a k tomu nějaké miniatury pro další DLC kampaň. 

Každý box má totiž svou vedlejší DLC kampaň, čili podle tohoto “mustru” ji později dostane též Válečné tažení. 

Sám za sebe jsem hodně zvědavý na to, jaké že tvůrci přidají karty :)

5.1.2022 13:51:25

@Predatorik musíme počkat na oficiální oznámení FFG:)

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

5.1.2022 15:47:07

Vybíráme z Bazaru

Halfling Feast (EN)
Halfling Feast (EN)
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas