Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Co bude dál v češtině?

Ahoj, ma někdo info, zda se v češtině bude chystat něco dalšího z balíčků dobrodružství a rozšíření? Díky za info
16.11.2015 06:46:16

Lotr
a po pár letech jen zoufat :D

15.5.2019 01:31:18

Jak z toho ven

Taky mám doma vše co BF vydal. A daná situace mě netěší.
Ale víte co si říkám. Že pokud by tam bylo něco MUST HAVE, což vlastně ani nestíhám sledovat, tak si to vyřeším po svém.
Ve PS karty vyčistím. Hodím si český překlad, vytisknu na tvrdší papír a dám si to obalů.
Něco jako Arkham LCG zde ke stáhnutí či parádní karetko-figurkovku Underworlds (tuto hru jsem musel pro kolegu počeštit).
Zatím jsem ve fázi, že LOTRa nemám ohraného ani z 30%.

15.5.2019 08:57:19

Jak z toho ven

Taky mám doma vše co BF vydal. A daná situace mě netěší.
Ale víte co si říkám. Že pokud by tam bylo něco MUST HAVE, což vlastně ani nestíhám sledovat, tak si to vyřeším po svém.
Ve PS karty vyčistím. Hodím si český překlad, vytisknu na tvrdší papír a dám si to obalů.
Něco jako Arkham LCG zde ke stáhnutí či parádní karetko-figurkovku Underworlds (tuto hru jsem musel pro kolegu počeštit).
Zatím jsem ve fázi, že LOTRa nemám ohraného ani z 30%.

15.5.2019 08:57:27

Jak z toho ven
Už jsem nad počeštěním taky přemýšlel, ale můj překlad a grafická úprava, by bylo něco hrozného až děsivého :-).Byl bys ochoten, když se do toho pustíš, uložit to tady na zatrolenkách a podělit se o to tady z anglicky méně zdatnými? Jinak s přítelkyní jsme v podobné fázi jako ty, končíme 1 cyklus, takže asi rok máme co dělat.

15.5.2019 21:17:04

info z JOUOB.castu

V posledním díle JOUOB.castu ( https://www.youtube.com/watch?v=PyhdjLulfcA ) byl jako host Michal-BF a zmínil se i o karetním Pánu prstenů. Tady je shrnutí pro ty, co se na JOUOB.cast nedívají:
Jak Michal tady v diskuzi níže zmiňoval přísně tajné poměrně zásadní informace týkající se karetního LOTRa ze strany FFG, tak... jsou irelevantní a nic zásadního se dít nebude.
Co se českého BF týče, tak prodejnost základní krabice a prvního cyklu je výborná, Khazad-dûmu a druhého cyklu je velmi dobrá a Dědiců Númenoru a třetího cyklu je nic moc.
Do konce kalendářního roku se určitě nic tisknout nebude. FFG dělá reprinty (jednotlivých cyklů) zvlášť pro anglickou verzi a zvlášť pro všechny lokalizace... a reprint lokalizací pro relevantní rozšíření teď v plánu FFG nemá. Z toho taky vyplývá, že pokud FFG karetní LOTR zařízne a přestane tisknout lokalizace, tak končí i šance na nová rozšíření v češtině a reprinty těch již vydaných.
BF se českému vydání dalšího rozšíření nebrání.
Co se plánu vydávání týče, tak Michal původně chtěl jít chronologicky a jednotlivé cykly nepřeskakovat, i když tu ta možnost byla -- ve prospěch menších prodlev.

Můj komentář: Vydávání karetního LOTRa v češtině je dost hořkosladké. Pán prstenů je i u nás dost silné téma a v kombinaci s tím, že hra je kooperativní, tak nemá v rámci deskovek / karetních her tendenci tak rychle stárnout. Na druhou stranu je šílené, že se bavíme o vydávání potenciálních rozšíření ke hře, která je z roku 2011.
To, že se BF rozhodlo vydávat vše chronologicky, beru rozhodně pozitivně, na druhou stranu hře u nás určitě hodně ublížilo to, že se na třetí cyklus čekalo přes rok a nebylo vůbec jisté, že vůbec vyjde. Takže ti vážní hráči mezitím přešli na nákup rozšíření v angličitně a ostatních už nebylo tolik.
Každopádně co se aktuální situace týče, tak... samozřejmě bych byl rád, kdyby i čtvrtý cyklus vyšel kdy někdy... ale pokud by BF mělo možnost, tak ať vydá alespoň nějaká Sága rozšíření, protože ta si koupí i ti, co mají jen základní hru a chtěli by něco dalšího cool.

22.6.2019 02:37:58

BF, na kolenou prosím
Já teda na anglickou verzi nepřešel. S nadějí čekám na další české rozšíření. Je zcela jasné, že česky nemohou vyjít všechny cykly. Proto osobně spíš doufám, že se přeloží sága. Né ta hobití, ale ta popisující příběh z trilogie.
______________
aka WantonDuke

22.6.2019 08:36:15

Vydání
Já jsem pořád nepochopil proč to chtěli překládat chronologicky když ty cykly na sebe nenavazují a nejsou potřeba vůbec. Takhle si mohli udržet svoje zákazníky co přešli na anglickou edici.

22.6.2019 08:43:31

chronologie

Mi pokus o chronologické vydávání smysl dává. I když jednotivé cykly na sebe teoreticky nenavazují, tak prakticky se bere ohled na veškeré předchozí vydané karty a časem jsou jednotlivé karty čím dál silnější (a proto taky nakonec nutnost vydávání nightmare decků a tak). Pokud bys vydával jednotlivá rozšíření chronologicky, tak se tomuhle problému vyhneš; navíc nikdo si u nás neříkal "já bych chtěl nejradši ten poslední vydaný cyklus, namísto toho z před pár let"... Bohužel to dost pohořelo na těch prodlevách ohledně tisku.

30.6.2019 20:13:08

hermitek
Jenže chronologické vydávání zabilo jakýkoliv progres v českém vydání. Podle Michalových slov je na tisk starších expanzí pozdě (protože je už zřejmě všude mají a tisknout je nikdo nechce) a ty nové expanze postupem čeká stejný osud jako ty předchozí.
______________
aka WantonDuke

30.6.2019 22:14:34

Nové info?
Ahoj, všichni,
je nějaké nové info ohledně vydávání českých verzí rozšíření? Kdysi jsem vlastnil základní set, když hra vyšla, který mi ztopil kamarád. Uvažuji, že bych si pořídil znovu a postupně i další rozšíření, ale co jsem to tu zpětně pročítal vypadá to, že hra nějak umírá. V originálu vyšlo fakt mnoho rozšíření, v překladu jen zlomek. Myslíte, že hra bude dál podporovaná jak u FFG tak od blackfiru? Ať nekupuju mrtvou hru. Už tak to dělám s Lotrem TCG a dost to leze do peněz. :D

8.1.2021 23:38:31

Rukaes
Aho hra je temer jiste mrtva..ale zas tak malo toho v cz nevyslo.

Lotr TCG? To se jeste da nekde koupit? Mam doma i nejake turnajove balicky :-)

9.1.2021 00:00:26

hra
ja si myslim že ešte niečo vydaju vid nedávne info od BF:



Konec...

Přátelé, nic nekončí, jen se chystají velké změny, které zatím nemůžu komentovat, nicméně v horizontu několika měsíců snad budu moci říci více.
Takhle... pokračovat v tuto chvíli v nevydaných expanzích už nám FFG neumožní, ale... prostě Core Setů se určitě nezbavujte:)
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

2.11.2020 13:37:49

9.1.2021 08:32:46

...
Aha to je zvlastni informace, uplne me minula...jsem zvedav :-)

9.1.2021 10:07:25

Nové info?

Díky za info. No tak ještě chvíli počkám a uvídí se, co bude.

Pokud jde o LOTRA TCG tak dnes už jen aukce, bazary, případně lidé co to mají doma a zbavují se toho. :)

9.1.2021 10:41:35

Core sety

Ještě jedna otázka. Jak psal Michal z BF, aby jsme se nezbavovali core seru, tak tím myslí ty vetší škatule jako je Khazad-dûm a Dědicové Númenoru?

9.1.2021 11:00:08

core set
core set je označenie pre základnú krabicu - t.j. to úplne prvé, čo si si kúpil

9.1.2021 11:10:54

:)
Cca. rok před tím než Asmodee pohltilo FFG jsem četl reportáž /příspěvek někoho kdo byl na nějakém CONu/výstavě, kde bylo i FFG. Dotyčný tvrdil, že mu zaměstnanec FFG sdělil, že uvažují o tom, že začnou vydávat nejstarší série opět, a to tak, že celý cyklus dají do jedné krabice, nejhranější karty dodají ve vyšších počtech a nehrané vyhážou pryč. Prý to bylo ve stádiu prvotních úvah z toho důvodu, že hra nabobtnala tak, že spousta nových hráčů má problém do toho naskočit, když je těch expanzí už tolik. Resp. meditovali jak nalákat nové hráče. Samozřejmě tyhle historické úvahy s novým majitelem přestaly mít váhu. Druhá edice byla opakovaně vyloučena. V roce 2019 padlo, že v roce 2020 si dají s LOTR lcg pauza a v nějakém streamu bylo výslovně řečeno, že to není konec té hry. FFG aktuálně zařezávají legendu pěti prstenů.

Za mně by něco takového dávalo o smysl, ta hra se mi líbí, ale je to cenový úlet při její velikosti, pokud by pomohlo namísto 6 malých expanzí a jedné velké krabice narvat to do jedné krabice za příznivější peníze bez nutnosti slabších karet na dotlak, bylo by to fajn. Zatímco u magicku, dosaďte si cokoliv, je nějaké základní balení za slušné peníze, FFG je spíše proslulé tím, že základní krabici chcete 2x nebo 3x, u hry u které je venku nějakých 100 packů tohle nedává vůbec žádný smysl a jsem přesvědčený, že kdyby tu stovku expanzí nabídli znovu nějak chytře tak si to spousty nových hráčů najde bez nutnosti rozjíždět další LCG a nějaké stávající zaříznout. Ten pool karet je obrovský a s tím logicky přibývají počty těch méně hraných.

24.2.2021 18:32:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Nevím nevím
Mno, jak se mi tak ti "dobráci" jeví, vypadala by ta "jedna velká krabice se šesti expanzemi" za "příznivější peníze" nejspíš tak, že by obsahovala i nějaký proporčně velmi malý "bonus", který by byl ale natolik zajímavý, že by ponoukal ke koupi té krabice i ty, co těch šest expanzí dávno mají včetně všech nejhranějších karet v maximálním použitelném množství.
Takže já jsem sice taky dost zvědavá, ale čekám jen dobře vykalkulovaný a v podstatě nepokrytý atak na peněženku všech (!!!)- nejen těch, co hru zatím nemají/neznají...

24.2.2021 22:39:22

Nove spekulace
V Redditu Lotr LCG a na Discordu se aktualne resi preklad nejakeho francouzskeho rozhovoru s Asmodee, kde pry clovek mluvi o "pokracovani" hry. Bohuzel ty diskuse a ruzne preklady nejsou nic moc. Takze zatim si z toho odnasim to, ze na konci tohohle roku by mohl zacit vychazet nejaky produkt, kompatibilni se soucasnymi kartami a tento produkt bude vychazet tak 3krat za rok, aby z toho byla vetsi udalost. Ale co to bude...vetsinou se mluvi o nejakem novem zpusobu vydavani starych veci (jak tady zminovali kolegove prede mnou - zabaleni vice produktu do jedne krabice) plus nejaky zmeny pravidel mozna? Vic nechci pridavat do spekulaci, neumi nekdo poradne francouzsky? :-)

16.3.2021 15:53:39

spekulace
Když já bych aby u toho byla i nějaká příběhová kampaň alespoň na způsob jak byly Black Riders atd.

16.3.2021 17:04:31

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - OBALY GAMEFOUND CARD SLEEVES
Zaklínač Starý Svět - OBALY GAMEFOUND CARD SLEEVES
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas