nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Pán prstenů: Karetní hra

Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Co bude dál v češtině?

Ahoj, ma někdo info, zda se v češtině bude chystat něco dalšího z balíčků dobrodružství a rozšíření? Díky za info

16.11.2015 06:46:16

hermitek

Jenže chronologické vydávání zabilo jakýkoliv progres v českém vydání. Podle Michalových slov je na tisk starších expanzí pozdě (protože je už zřejmě všude mají a tisknout je nikdo nechce) a ty nové expanze postupem čeká stejný osud jako ty předchozí.
______________
aka WantonDuke

30.6.2019 22:14:34

chronologie


Mi pokus o chronologické vydávání smysl dává. I když jednotivé cykly na sebe teoreticky nenavazují, tak prakticky se bere ohled na veškeré předchozí vydané karty a časem jsou jednotlivé karty čím dál silnější (a proto taky nakonec nutnost vydávání nightmare decků a tak). Pokud bys vydával jednotlivá rozšíření chronologicky, tak se tomuhle problému vyhneš; navíc nikdo si u nás neříkal "já bych chtěl nejradši ten poslední vydaný cyklus, namísto toho z před pár let"... Bohužel to dost pohořelo na těch prodlevách ohledně tisku.

30.6.2019 20:13:08

Vydání

Já jsem pořád nepochopil proč to chtěli překládat chronologicky když ty cykly na sebe nenavazují a nejsou potřeba vůbec. Takhle si mohli udržet svoje zákazníky co přešli na anglickou edici.

22.6.2019 08:43:31

BF, na kolenou prosím

Já teda na anglickou verzi nepřešel. S nadějí čekám na další české rozšíření. Je zcela jasné, že česky nemohou vyjít všechny cykly. Proto osobně spíš doufám, že se přeloží sága. Né ta hobití, ale ta popisující příběh z trilogie.
______________
aka WantonDuke

22.6.2019 08:36:15

info z JOUOB.castu


V posledním díle JOUOB.castu ( https://www.youtube.com/watch?v=PyhdjLulfcA ) byl jako host Michal-BF a zmínil se i o karetním Pánu prstenů. Tady je shrnutí pro ty, co se na JOUOB.cast nedívají:
Jak Michal tady v diskuzi níže zmiňoval přísně tajné poměrně zásadní informace týkající se karetního LOTRa ze strany FFG, tak... jsou irelevantní a nic zásadního se dít nebude.
Co se českého BF týče, tak prodejnost základní krabice a prvního cyklu je výborná, Khazad-dûmu a druhého cyklu je velmi dobrá a Dědiců Númenoru a třetího cyklu je nic moc.
Do konce kalendářního roku se určitě nic tisknout nebude. FFG dělá reprinty (jednotlivých cyklů) zvlášť pro anglickou verzi a zvlášť pro všechny lokalizace... a reprint lokalizací pro relevantní rozšíření teď v plánu FFG nemá. Z toho taky vyplývá, že pokud FFG karetní LOTR zařízne a přestane tisknout lokalizace, tak končí i šance na nová rozšíření v češtině a reprinty těch již vydaných.
BF se českému vydání dalšího rozšíření nebrání.
Co se plánu vydávání týče, tak Michal původně chtěl jít chronologicky a jednotlivé cykly nepřeskakovat, i když tu ta možnost byla -- ve prospěch menších prodlev.

Můj komentář: Vydávání karetního LOTRa v češtině je dost hořkosladké. Pán prstenů je i u nás dost silné téma a v kombinaci s tím, že hra je kooperativní, tak nemá v rámci deskovek / karetních her tendenci tak rychle stárnout. Na druhou stranu je šílené, že se bavíme o vydávání potenciálních rozšíření ke hře, která je z roku 2011.
To, že se BF rozhodlo vydávat vše chronologicky, beru rozhodně pozitivně, na druhou stranu hře u nás určitě hodně ublížilo to, že se na třetí cyklus čekalo přes rok a nebylo vůbec jisté, že vůbec vyjde. Takže ti vážní hráči mezitím přešli na nákup rozšíření v angličitně a ostatních už nebylo tolik.
Každopádně co se aktuální situace týče, tak... samozřejmě bych byl rád, kdyby i čtvrtý cyklus vyšel kdy někdy... ale pokud by BF mělo možnost, tak ať vydá alespoň nějaká Sága rozšíření, protože ta si koupí i ti, co mají jen základní hru a chtěli by něco dalšího cool.

22.6.2019 02:37:58

Jak z toho ven

Už jsem nad počeštěním taky přemýšlel, ale můj překlad a grafická úprava, by bylo něco hrozného až děsivého :-).Byl bys ochoten, když se do toho pustíš, uložit to tady na zatrolenkách a podělit se o to tady z anglicky méně zdatnými? Jinak s přítelkyní jsme v podobné fázi jako ty, končíme 1 cyklus, takže asi rok máme co dělat.

15.5.2019 21:17:04

Jak z toho ven


Taky mám doma vše co BF vydal. A daná situace mě netěší.
Ale víte co si říkám. Že pokud by tam bylo něco MUST HAVE, což vlastně ani nestíhám sledovat, tak si to vyřeším po svém.
Ve PS karty vyčistím. Hodím si český překlad, vytisknu na tvrdší papír a dám si to obalů.
Něco jako Arkham LCG zde ke stáhnutí či parádní karetko-figurkovku Underworlds (tuto hru jsem musel pro kolegu počeštit).
Zatím jsem ve fázi, že LOTRa nemám ohraného ani z 30%.

15.5.2019 08:57:27

Jak z toho ven


Taky mám doma vše co BF vydal. A daná situace mě netěší.
Ale víte co si říkám. Že pokud by tam bylo něco MUST HAVE, což vlastně ani nestíhám sledovat, tak si to vyřeším po svém.
Ve PS karty vyčistím. Hodím si český překlad, vytisknu na tvrdší papír a dám si to obalů.
Něco jako Arkham LCG zde ke stáhnutí či parádní karetko-figurkovku Underworlds (tuto hru jsem musel pro kolegu počeštit).
Zatím jsem ve fázi, že LOTRa nemám ohraného ani z 30%.

15.5.2019 08:57:19

Lotr

a po pár letech jen zoufat :D

15.5.2019 01:31:18

Lotr

Nezbývá než doufat :-(

14.5.2019 18:51:29

Lotr TCG

Ahoj,

ozval jsem se kontaktni osobe z vydavatelstvi Blackfire a zeptal se prave na rozsireni a co dalsiho se ceka.
Byl jsem v emailu ujisten, ze cesky trh je maly pro absorbovani LCG jako je Pan Prstenu, neprodava se to tak dobre, tudiz od techto her do budoucna chteji odstoupit (snad krome Pokemona). Takze si myslim, ze ticho je proto, ze se opravdu nic dalsiho neceka. Je to opravdova skoda, protoze rozsireni se nadale objevuji v anglictine, viz nova Shadow in the East. Dokonce i standalone sagy podle filmu (napr Hobbit: Over and Under the Hill) nevysly a nejspis nikdy nevyjdou v cestine.

14.5.2019 08:04:04

Nový deluxe

Vzhledem k oznámení nového deluxe rozšíření a tedy i cyklu, nečekám že by byla druhá edice nebo konec :) https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2019/4/2/a-shadow-in-the-east/

Nebo je to opravdu poslední cyklus a pak druhá edice... možná proto to utajení, kdo by to pak kupoval, že... :D

Jana & Jonáš
deskoviste.cz

Upraveno autorem (porovnej)

2.4.2019 22:26:00

Froggery

V tohle taky doufám, když chtěl člověk hrát kampaň mimo ságu, tak jsem si musel stáhnout pravidla na BGG. Hráli jsme podle toho s pbch.

27.3.2019 14:39:34

hracik

V úplný konec bez restartu moc nevěřím teda pokud jim nedoběhne licence, s novým seriálem od Amazonu čekám spíš novou vlnu zájmu svět LOTR takže buď restart nebo nějaký rozšíření herních možností přes appku.

27.3.2019 14:39:26

pbch

No Caleb dělá snad ještě na jednom cyklu, co jsem postřehl, takže ještě chvíli se asi nic novýho nedozvíme, pořád doufám v nějakou možnost jak hrát kampaň i mimo ságu třeba nějakou appku k tomu, no uvidíme.

27.3.2019 14:35:59

Hmm,


no já nepředpokládám, že přísně utajované informace od FFG budou, že od nového roku bude v České republice pokračovat vydávání dalších rozšíření. Já hádám, že bude celosvětové ukončení vydávání této hry.... a tajné proto, aby se doprodaly zbytky :(

27.3.2019 14:26:44

Reštart

Presne to isté mi napadlo ako prvé. Okolo hry je až podozrivo ticho.

27.3.2019 14:19:49

Michal-BF

Žeby konečně druhá edice? No nechám se překvapit :-)

27.3.2019 14:15:41

exoslav

Mám poměrně zásadní informace, bohužel zatím podléhají přísnému utajení ze strany FFG. Jediné co můžu říct je, že letos česky určitě nic nového nevyjde.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

27.3.2019 13:52:22

Nějaké novinky?

Ahoj Michale, doba zase trošičku pokročila... Nemáš pro nás nějaké novinky ohledně CZ pokračování? :)

27.3.2019 12:29:41

to Bushido1

Pro FFG lidi asi jo. Probíhá tam velká rošáda zaměstnanců a najednou už FFG lidi řeší i Plaidhat a Z-Man. Vlastně z našeho pohledu už FFG neexistuje, je to studio, značka na krabici, ale 100% komunikace řeší Asmodee North America
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

12.2.2019 19:18:34

To michal

Je horší to , že FFG spadá ted pod asmodee ?

12.2.2019 16:48:58

To Michal-BF


Díky moc za "poodhalení karet" :-) českého Blackfiru...

Rozumím strategií nejít do karetní verze Arkhamu....přece jen jsme na takový počet ks asi malý trh.

Jirka

12.2.2019 14:07:58

to Jilut

Abych byl upřímný, tak mám trochu obavy, ja kto vlastně FFG s LOTRem zamýšlí. Loni v Essenu jsem dostal nějaké povzbudivé informace o plánu předělat produktovou řadu, aby byl pro začátečníky snazší vstup do hry (nebo spíš méně odrazující s vidinou X expanzí). V podstatě chtěli zkompletovat deluxky s chapter packama (vyřadit nějaké méně populární nebo nehrané karty, upravit cenu a prodávat to jako komplet. Jenže to byla jen vize jednotlivce a te%d v Norimberku už nic z toho neplatí. Cílem BF bylo chronologicky pokračovat tam, kde jsme skončili.
Po fiasku karetní Hrou o trůny (na +/- 5000 prodaných Core setů se prodá cca 120 ks od expanze) nehrozí, že bychom se vrhli do Arkhamu.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

Upraveno autorem (porovnej)

12.2.2019 14:03:44

To Michal-BF

Ahoj Michale, díky moc za vysvětlení situace s tiskovými okny. To vše chápu, chtěl jsem spíš znát, jaké jsou Vaše plány s hrou...budete v tom (pokud se objeví tiskové okno) pokračovat? Kterou částí? Vím, že se jedná o část strategie firmy, ale byli bychom moc vděční za jisté poodhalení Vašich záměrů.

BTW - Nepřehodnotili jste možnost české verze u Arkham Horror card verze? V Česku je toto téma hodně populární a mnoho lidí zatím do koupě anglické verze kvůli množství textu nešlo.

Jirka

30.1.2019 11:58:50