Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Co bude dál v češtině?

Ahoj, ma někdo info, zda se v češtině bude chystat něco dalšího z balíčků dobrodružství a rozšíření? Díky za info
16.11.2015 06:46:16

Bude ještě něco?
V poslední době dost uvažuju, že si koupím českou verzi Pána Prstenů. V minulosti jsem měl anglickou verzi s některými rozšířeními a tak nějak to šlo, ale nebyl na to čas.

Teď bych chtěl rozjet Pána prstenů i s kamarády, ale stále se nemohu rozhoupat.

A proto se ptám, neví někdo, zda se třeba možná nechystá ještě nějaké české rozšíření? Konkrétně mám na mysli obě větší rozšířená Hobita (ta by mě určitě načala a přilákala zpět).

12.6.2018 19:04:55

Přidávám se do řady horlivě čekajících
Taky by mě zajímalo, jak konkrétně si teď Pán prstenů stojí a jestli má v cz ještě nějakou budoucnost. Silně totiž uvažuji o tom, jestli si nepořídit ságu v angličtině. Samozřejmě bych měl raději ucelenou sbírku v češtině, takže kdyby byl aspoň příslib, že je naděje na její vydání, jsem ochoten si počkat. Ale nerad bych čekal bez jakékoliv informace a nakonec se dozvěděl, že už nebude k dostání ani v angličtině. Jak se mi to stalo například u Talismanu: město, nebo posledním rozšíření do Civilizace.
______________
aka WantonDuke

12.6.2018 21:22:00

Pozitivní zpráva
Tak jsem se zeptal na FB Blackfire a dostal jsem důležitou a pozitivní zprávu: od Pána prstenů nedávají ruce pryč, takže se snad bude pokračovat dál.

Na podzim má vyjít revidovaný Core set.

Bohužel informace o dalších rozšíření nenapsali, ale očekávám, že se jich dočkáme! :D

Jen je to teda až na podzim, což je za půl roku...

12.6.2018 22:53:55

Mstrauss
Revidovaná edice je to co už je v angličtině, tj. menší krabice, předělaná pravidla a menší počítadla ohrožení nebo to má být ještě něco jiného?

12.6.2018 23:05:36

Kulashaker
Na to, že by to někdy vyšlo česky komplet zapomeň, už teď je ten skluz proti originálu propastný a třeba POD věci jako Stone of Erech, Massing at Osgiliath atd. oficiálně česky určitě nehrozí, mám pocit že FFG tyhle POD věci ani k lokalizacím nenabízí. Takže pokud to chceš mít komplet budeš muset stejně jako já přejít na anglická rozšíření.

12.6.2018 23:11:40

Core set
By mě zajímalo kde BF přišli na tu info o novém core setu. Jestli má vyjít na podzim tak už by FFG nahodilo nějaké info na stránky.

13.6.2018 01:07:29

Revidovaná verze
Froggery: Ona je v Aj nějaká menší verze Core setu?

Já jsem to pochopil tak, že vydají core set s drobnými opravami a tím dají najevo, že tato hra není mrtvá.

A pak k tomu třeba přibudou i nějaká rozšíření. Snad...

13.6.2018 06:30:29

Mstrauss
Ano, je upravene vydani viz https://boardgamegeek.com/thread/1966365/new-base-game-box/page/1
Jinak vydání základní krabice nic neznamená, jen to jde logicky nejlépe na odbyt, podstatně lépe než rozšíření,tak je pochopitelné, že bude dotisk.

13.6.2018 06:42:24

#Froggery
S tím ani nepočítám, takový optimista nejsem. Myslel jsem to tak, že tu část, kterou bych chtěl vlastnit, bych měl nejraději čistě v češtině. Tj. alespoň Voice of Isengard a pak sága - na tu čekám asi nejvíc.
______________
aka WantonDuke

13.6.2018 07:05:51

BlackFire
Ptal jsem se BlackFiru jak to letos bude s hrou.A tady je odpoved.
BF:Dobrý den, určitě ne letos, FFG to nemá v
produkčním plánu.
Snad pristi rok :).....moc v to neverim.

16.8.2018 15:14:32

Česká verze

Zdravím, nemáte někdo nějaké info, o dalším rozšířením po Dědicích Númenoru, chystá se třeba Hobit, sága nebo Saruman??

9.1.2019 12:31:39

Pokračování
V produkční plánu FFG na nejbližší půlrok nic není, nemáme se k čemu připojit.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

9.1.2019 14:04:02

Překlad rozšíření

Ahoj, vzhledem k tomu, že v letošním roce v CZ nic dalšího nevyjde, nenašel by se někdo, kdo by některá další anglická rozšíření přeložil ( ideálně do grafiky jako polepky) ?

Je škoda, že velká část tak báječné hry je bez překladu. Pokud se mýlím a překlad jsem přehlédl, pak se omlouvám a děkuji za případný odkaz.

Jirka

9.1.2019 14:10:51

to Michal-BF
Ahoj, co máš na mysli větou "V produkční plánu FFG na nejbližší půlrok nic není, nemáme se k čemu připojit."? Proč BF musí čekat na tzv. produkční plán od FFG? Co to vlastně znamená?

11.1.2019 11:26:17

exoslav
Distributor lokalizace musí čekat na tisková okna u výrobce, kvůli tak malému množství se tisk nějakého produktu spouštět nebude, vždycky se to přidruží k nějaké větší dávce. Takže pokud výrobce nic k dané hře netiskne není možnost od něj mít vyrobený lokalizovaný produkt.

11.1.2019 11:41:12

a až tiskové okno bude?
Michale-BF,
chapu, ze jste zavisli na FFG, ale planujete s hrou pokracovat, az to pujde?

11.1.2019 12:09:20

to Michal-BF
Ahoj Michale,
vzhledem k tomu, že jste nyní ukončili lokalizaci zbývajích expanzí pro Hru o trůny - karetní hra (http://hrajeme.cz/je-cas-na-karetni-hru-o-truny-lcg/?fbclid=IwAR276d3oeLjzcrJBnWuxVpkLeblws8_hekcPOM3Xyj_lsb-lvKi7Q-2bn3A), můžeš nám dát nějaký nástit toho, jak nyní budete přistupovat k Pánovi prstenů LCG?

Je mi jasné, že všech rozšíření se nedočkáme. Stejně jako u Hry o trůny jich je prostě na český trh moc. Ale chtěli byste např. vydat komplet ságu (Hobit + Trilogie pán prstenů) v češtině? Máte nyní již plně lokalizovanou další expanzi (předpokládám, že to bude sága Hobit, pokud chcete díly překládat chornologicky) a až bude otevřené tiskové okno, pošlete hru přímo na tisk? Nebo se překlad teprve bude dělat?

Předem díky za odpověď!

22.1.2019 09:13:58

odpoved
odpoved na tuhle otazku me taky tuze zajima a s napetim ji ocekavam

23.1.2019 14:25:31

Odpověď
I mě! :)

23.1.2019 14:45:29

Odpověď

Taky čekám co bude dalšího, kromě Hobita a Ságy, doufám v další delux rozšíření.

23.1.2019 15:00:31

Odpověď
Mně bude uplně stačit komplet trilogie. I tak je tam toho dost je to uzavřený a je to "klasický" Pán Prstenů.

23.1.2019 15:09:40 | Upraveno autorem (porovnej)

rix

co vyjde dál
mniau taky zajímá

a určitě také 1001 dalších českých hráčů této hry.

23.1.2019 15:10:09

100% postupně
BF Michal Ekrt několikrát říkal, že chtějí lokalizovat celou hru postupně tak, jak vycházela...já osobně bych vynechal Hobita i Černé Jezdce, neboť tato hra se mi právě líbí tím, že ukazuje příběhy v pozadí dějové linky filmů a začal bych rovnou Hlasem Isengardu, ale myslím, že další bude právě Hobit.

23.1.2019 15:59:49

Co vyjde dál
Co vyjde dál, aneb nejčastější dotaz hned po "bude znova Zeměplocha" :-)?

Michal z Blackfire o pár řádek níže píše, že FFG pro nejbližší půlrok nemá v plánu žádný reprint, takže minimálně pro tuhle dobu nic nebude...
Dle stránek FFG jsou stávající (anglické) zásoby starších expanzí vyprodané, takže další reprint anglických verzí určitě očekávat lze. Jen to může být za půl roku, ale taky za dva roky. Jestli se k němu Blackfire připojí je jiná otázka. V minulosti opakovaně zdůrazňovali, že chtějí jet popořadě. Tzn. nyní by na řadě měly být dvě krabice Hobita, popř. cyklus Ringmaker. Dost taky bude záležet na tom, jak se dosavadní expanze a hlavně Proti stínu prodávaly...

Na to, že vyjde všech šest krabic Saga expanzí bych si ale nevsadil. Pokud by se nadále lokalizovala rozšíření popořadě, jak vyšla, znamenalo by to vydat česky prakticky vše, co vyšlo anglicky.

Ale taky bych si býval nevsázel na to, že vyjde česky celý cyklus Proti stínu, takže co já vlastně vím :-)

23.1.2019 16:03:19

Korenar
Bylo by škoda přeskočit Černé jezdce (ne že by otázka zda přeskočit či ne byla namístě). Za mne asi nejlepší rozšíření se skvělou hobití sestavou, kterou stačí doplnit o pár karet a můžeš hrát :-)

23.1.2019 16:07:38

Vybíráme z Bazaru

Praga caput regni CZ
Praga caput regni CZ
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas