Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Co bude dál v češtině?

Ahoj, ma někdo info, zda se v češtině bude chystat něco dalšího z balíčků dobrodružství a rozšíření? Díky za info
16.11.2015 06:46:16

2 drussbarb
Vyhodou EN verze je naprosto neuveritelne mnozstvi obsahu, ktery tahle hra nabizi. Saga kampan pokryvajici knihy je uzasna, samostatne POD questy jsou unikatni, Nightmary decky ke starym questum je vylepsuji a pozmenuji, takze pridavaji nove moznosti.

CZ verze ma jednu nezanedbatelnou vyhodu - cenu. Jsou to stovky korun na kazdym nakupu. Ja od pocatku kupuju EN verzi, rozhodne nelituju, ale zaroven se snazim moc nepremyslet nad (ted uz asi) desitkama tisic Kc, co mi v tech tisicovkach karet lezi :-)

Pokud cena a anglictina nejsou problem, pro ceskou verzi neni duvod. Jinak je to k zamysleni.

A deluxe expanze nepotrebuji nakupy dalsich AP packu, jsou v nich 3 plnohodnotne questy, stejne jako v Saga krabici, ale to jsi asi vedel.

4.10.2017 21:23:14

Lipča
Angličtina mi nevadí (mám doma magiky), Pp CZ mě láká kvůli ženě, která sice anglicky zvládá základy, ale hru by si tak neužila. Vlastně ale i já mám hodně načteného Pp, takže by mi chyběly výrazy jako Skřetodrv a Vrahomlat ...

Jinak deluxe rozšíření by bylo bez AP takové ... neúplné, ne?
Nebo fakt jde bez problémů "vyzobávat" třeba podle karet hrdinů jen některé balíky?

4.10.2017 21:59:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Drussbarb
Deluxe rozšírenia môžeš hrať v pohode bez malých rozšírení. Nekompletné sa ti to môže zdať iba z dôvodu príbehu, ktorý sa ťahá celým cyklom. To sa však začalo až od 3.cyklu ak sa nemýlim. Naopak malé rozšírenia sa nedajú hrať bez príslušného deluxe toho cyklu. Využívajú totiž z neho niektoré karty stretnutia. Pokojne si ich však môžeš kúpiť ak potrebuješ nejakú hráčsku kartu.

Potvrdzujem, že sága rozšírenia sú výborné. Tie podľa kníh Pána prsteňov sa dajú hrať v kampani. Verne sa držia príbehu, dostaneš sa na mnoho miest, ktoré ti uviazli v pamäti a skrížiš zbrane s nepriateľmi o ktorých si čítal v knihe. Veľká škoda, že sa Blackfire nerozhodol pre preklad. Škoda, že nevyužil pred rokmi uvedenie filmu Hobit do kín a popri tom nevydal 2 hobitie ságy.

5.10.2017 08:24:19

pbch
V BF říkali, že s vydáním cz verze prostě zaspali.Ságy by klidně i vydali, ale problém je v tom, že ffg jim nabízí výrobní okna jen na fragmenty ság, loni jim žeprý nabídli tisk sagy Hobita, ale jen druhý díl, což je zbytečné ...
Rád bych hrál s neangličtináři, jinak bych šel do en verze, takhle buď cz nebo nic. Uvidím, jestli klapne tisk karet z netu, abych si udělal názor a pak, têš se, rodinný rozpočte! :)

5.10.2017 13:33:48

Drussbarb
Nechcem ťa odhovárať od českej verzie, ale nemyslím si, že BF vydá komplet všetko čo bude na trhu. Už teraz majú klesajúce predaje a to sú ešte len na začiatku 3.cyklu.

Prvé sága rozšírenie Hobita vyšlo v auguste 2012. Ja verím, že okien na dotlač malo FFG dosť, len zo strany BF nebol záujem. Sága rozšírenia v češtine neuvidíme. To je môj názor.

Ja som čakal na českú základnú sadu. Nebol som si istý svojou angličtinou. Zistil som však, že to nie je nič náročné. Texty sa opakujú s menšími obmenami. Nič čo by nezvládol slabý angličtinár. Ak sa ti hra bude páčiť a budeš chcieť mať všetko, tak ti doporučujem ísť do anglickej verzie.

5.10.2017 14:02:13

pbch
No jednu věc vím naprosto určitě, všechny části hry kupovat fakt nebudu, do magiků jsem dal svého času tak 5-7k, ale to jsem neměl rodinu a nevěděl jsem, co s penězi ...
Takhle se zbavím magiků (koupí někdo sbírku?:)) a do Pána prstenů nebudu vrážet majlant, to si radši aktuálně připlatím za lepší koberec do obýváku ...
Holt, už mi není 25 :(

A další věc ohledně lokalizace, výhledově bych to chtěl ukázal synovi, který se ještě ani nebatolí, ale až se naučí číst, tak začne, chudák malý.
A jak jsem to nakousl níže, jsem spíš pro Skřetodrv než Orkrist ...

5.10.2017 14:40:47

překlad
Obávám se že v češtině už nic nebude. Co se týče překladu ságy, tak minulý rok šli na reprit oba Hobiti a tenhle rok jdou Black Riders a zbytek

5.10.2017 17:59:43

VitekS, ostatní
Tak jsem se rozhodl pro českou verzi, protože tuším, že zase tak moc rozšíření nebudu chtít kupovat.
Snad se to ujme, podle pravidel, které jsem si přečetl, by to mohlo být ok.
Každopádně díky za konzultace, snad sám sebe neprokleju pro uspěchanou koupi ihned poté, co došla výplata... Ale je to krásný pocit nadchnout se pro něco, co vůbec nepotřebuju, místní asi vědí, co mám na mysli ...
Jedu si pro to, i v práci jsem skončil dřív, sluníčko svítí,na světě je krásně :)

9.10.2017 12:52:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Ještě něco v češtině?
Zdar,
má někdo nějaké bližší informace, jestli ještě něco vyjde v češtině? Chci si darovat nějaké rozšíření pod stromeček a dumám, zda jít do anglické verze nebo čekat na překlad (a třeba se nedočkat...). Jde mi hlavně o saga expanze - především oba Hobity a Černé jezdce.
Díky.

10.11.2017 16:42:24

saga
Sagy v češtině určitě nebudou

10.11.2017 16:47:23

Viteks
To je oficiální vyjádření, nebo tvá domněnka?

10.11.2017 17:06:08

saga
spíš to že dotisk ságy byl tenhle rok a další bude jestli bude tak za 2 roky. Momentálně FFG řeší co s pánem prstenů. V prosinci bude velké oznámení ohledně Lotra(většina fanoušků očekává buď konec nebo na přechod systém kampaně(na způsob AH:LCG))


10.11.2017 19:07:20 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Mám právě dojem, že tu jednou Michal z BF psal, že to chtějí vydávat postupně jak to vycházelo v originále. (doufám, že se nepletu). Ságu bych si opravdu rád zahrál, kdyby ji nevydali, byla by to škoda. Co se týče dalších deluxe rozšíření, tak tam by mi stačil už jen Saruman!
Přechod na jiný systém? Jako vytvořit jakousi 2. edici? To snad ne. Ikdyž u FFG nic neobvyklého...

10.11.2017 21:34:59

...
Ano na 99 procent to bude přechod na 2nd edici. S překladem Sagy BF už zaspali.

10.11.2017 21:37:50

Druha edice
Ja bych se zas tak sebevedome neohanel temi 99 procenty a "druhou edici" v jakemkoliv smyslu. Kdyz jsem v poslednim mesici poslouchal rozhovory s vyvojarem Calabem Gracem (uff, ten cestin...), tak rikal, ze posledni rok pracuje na obsahu do Pana Prstenu, ktery jeste ani nevysel. Takze konec hry se nekona. Na forech je spis nevericnost, ze by doslo k nejake druhe edici, protoze to u kooperativni hry nedava smysl. To ma smysl, kdyz se ve hre nejak soutezi a jsou potreba rotovat karty nebo nebo prohlasit nektere karty za neplatne.
Takze se jen velmi zhusta spekuluje, jestli se ted po skonceni anglickych Saga rozsireni neobjevi nejaky novy typ rozsireni ve stylu legacy (ktery ted zkouseli u rozsireni Terminal Directive na Android Netrunner) a nebo jestli nejak nerozsiri kampanovy system ze Saga rozsireni i na klasicke questy.
Pointa je, ze nikdo nic nevi a do prosince ani vedet nebude. Ale to jsem uz hodne mimo prekladove tema.

10.11.2017 22:44:56

aktuální informace
Tak jsem se doptal přímo u BF a obratem mi odpověděli toto:
Dobrý den, jsme závislí na tom, co a kdy budou FFG vyrábět. Zatím není žádný plán, ale chceme pokračovat chronologicky.
...takže naděje umírá poslední:))

11.11.2017 12:39:08

saga
Tak teď jsem na vážkách. Koupit ságu v originále (s tím, že zatím mám vše v češtině) nebo se obrnit trpělivostí a doufat v české vydání? Co radíte?

11.11.2017 18:21:25

budoucnost
Jsem zvědavý, jaký vliv bude mít připravovaný seriál PP. Minimálně se zvedne (oživý) zájem o tento svět a byla by škoda, kdyby BF na toto nebyl připravený.

28.1.2018 10:06:58

Budoucnost
Obávám se že vůbec nebudou připravený.

28.1.2018 11:48:23

Buducnost

Otázka znie, ako by sa na to BF mal pripraviť. Ak sa nemýlim, tak BF si nemôže len tak natlačiť hry ktoré chce, ale musí čakať na edičný plán (??) od FFG. Či?

4.2.2018 18:37:58

FFG
Ono myslim planovat cokoliv podle kalendare FFG musi byt desna nocni mura. Jejich posledni balicek v anglictine ma zpozdeni uz snad cely rok.

4.2.2018 20:10:22

Budoucnost
Já bych to viděl tak že nebude už nic.

4.2.2018 20:26:07

FFG

Ale tak napr ja aj v angličtine čakám už to budu pomaly dva roky na Hiers of Numenor a The Battle of the Lake-town. Nie len BF, ale ak FFG si riadne dava na čas :)

4.2.2018 20:38:06

Bude ještě něco v CZ?

Nějaké novinky? Nebo už je česká verze ukončena úplně?


Díky za info

J

2.3.2018 11:16:24

Novinky?
Ma nekdo nejake aktualni novinky ohledne vydavani cz lokalizace?

17.3.2018 15:56:59

Vybíráme z Bazaru

Armageddon
Armageddon
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas