Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bude dotisk!

Dnes Rexíci oznámili následující:

Slíbili jsme vám hráčům vánoční dárek a tu je! Po několika letech se do Česka vrátí desková hra Mage Knight! To jsme vám už naznačovali, takže to možná není až takové překvápko. Nicméně Mage Knighta tentokrát budeme dělat ve verzi ULTIMATE BOX! Tedy v krabici, která bude obsahovat vše, co pro deskovku vyšlo, tedy i Ztracenou legii, Kranga a Tezlu.
Jsme si vědomi toho, že vznik téhle nové ultimátní verze může naštvat část z vás, kteří už Mage Knighta mají a chtěli by jen rozšíření. Ale věřte nám, že tohle je výsledek fakt dlouhého vyjednávání a jediná varianta, která dává smysl oběma stranám, vydání jen znovu základu a Ztracené legie Wizkids nechtěli. A to nám ještě s dohodou hodně pomohl Vlaada Chvátil, kterému tímto děkujeme, bez něj by asi nebyla. Na to, abychom vám dali přesné datum, kdy hra bude, je zatím příliš brzo, ale na překladu se už pracuje. Brzo je i na cenu, ale tam vás můžeme ujistit, že bude dobrá. Mage Knight sice bude nejdražší hrou v češtině na trhu, ale ne o moc;)
24.12.2017 15:44:51

Komponenty
Na kvalitu komponentů máme dost malý vliv, ale samozřejmě jsme se na to ptali. Byli jsme ujištěni, že kvalita nebude horší než v ENG verzi, víc toho nevím...

CEO REXhry

29.12.2017 17:05:00

Komponenty
V čem byla špatná kvalita u staré verze? Nějak si nic neuvědomuju.

29.12.2017 19:32:13

kvalita komponent
Karty. Pokud se neobalily tak sly rychle do kopru.

29.12.2017 21:01:53

Herald
Mapové dílky byly hodně šejdrem... Takže jsme si vydupali náhradu a na vlastní náklady jsme to dotáhli z Číny a rozesílali tu. Po pravdě nás to stalo desítky tisíc, ale ta původní kvalita byla fakt bídná...

CEO REXhry

29.12.2017 22:41:51

aneken
To byl od vás hodně vstřícný krok, v porovnání s jinými vydavateli bych se nebal použít slovo: "Zázrak", a za ten díky. Měl jsem za to, že Herald myslí kvalitu materiálu. Jak to tiskárna vytiskne předem vědět nebudete, ale na jaký materiál to bude tisknout znát musíte ...?

30.12.2017 00:58:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Komponenty
ad karty - Tohle jsem nezaznamenal, ale je fakt, že hra se nedostane na stůl zdaleka tak často, jak bychom rádi, tak jsme je asi ohrát nestihli.

ad mapa - Schválně se budu muset podívat, nepamatuju si, že by byly dílky nějaké křivé. Anekene byl to problém všech krabic, nebo se kompletovalo ve víc várkách a postihlo to jen nějakou část?

30.12.2017 12:17:18

Mejlo
My jsme nějak specifikaci neřešili, stačilo nám, že nás ubezpečili, že to bude ve stejné kvalitě jako anglická verze. Bude to v jednom velkém printu pro x mutací...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

30.12.2017 14:43:13

Herald
Byl to problém většiny krabic, často to bylo šejdrem fakt dost. Spíš bylo štěstí, když to někdo měl dobře;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

30.12.2017 14:44:31

?
Bude predobjednávka za zvýhodnenú cenu?

30.12.2017 15:08:14

Promo
Předobjednávka je samozřejmě zajímavá možnost...

I když je to asi bláznovství...přeci jen uplynula nějaká doba a Vlaada třeba dostal pár dalších nápadů....nebude třeba v této verzi nějaký promo materiálek? :-)

Ohledně té kvality jsem jen slyšel a četl v recenzích...mapové dílky předpokládám, že už budou v pořádku. Ohledně kvality karet moc nerozumím, proč by nešlo zvolit lepší matroš.

Zároveň ale moc nevidím do světa vydavatelství, resp. co vše REX hry dělají a co vše je dané. Měl jsme za to, že lokální vydavatel si zajistí překlad i výrobu a vlastně jen koupí práva na vydání hry...ale asi je to dost složitější

2.1.2018 20:46:56

hra
Mám pocit,že chlapi z Rexher dodají pouze podklady k lokalizaci a budou sami čekat ,jak hra bude vypadat ?

2.1.2018 22:06:36

ultimatni krabice
bude vse v jedne krabici nebo rozdelene jako puvodni hry? a kdyz bude jedna, bude v ni nejaky rozumny poradac (insert)?

3.1.2018 01:12:15

Těším se :)
@Korenar: Promo bych nečekal. Zjevně se spustí nějaký "print run" - což je jediná šance na vydání. REXíci se mohou přidat, nebo to nechat být. Takže děkujme za tuto příležitost tak jak je. Co jsem slyšel, tak s Wizkidy není snadné pořízení...

Já doufám, že bude vše v pořádku, protože co mi "můj interní zdroj" z CGE povídal o přístupu Wizkidů ke kvalitě produkce (i sazby), tak hanba mluvit... Já karty stejně většinou obaluji a mám tak i první vydání, takže nízké kvality karet jsem si nevšiml. Mapové dílky byly křivě vysekané. A to ne jenom tak, že by byl posunutý tisk, že neseděly tvarově. Pokud toto někdo minul, tak já doufám, že tentokrát to vyjde napoprvé. Původní verzi hry si zatím ponechám až koupím nové vydání. Radši.

Za mě "musím mít". Byť, bohužel, moc často se na stůl nedostane. Ale to bych musel hrát každý večer, abych ty hry řádně provětrával :)

3.1.2018 08:11:23

Odpovědi;)
Springb: Určitě;)

Korenar: Už jsme Vlaaďovi říkali, že promo by bylo fajn, Wizkids ta idea taky nadchla, tak uvidíme, jestli něco vymyslí. Jinak dodáváme grafiku, výroba je v Číně a nemáme na ni vliv. V Česku jsme tiskli jen Čtveráčka, tam jsme si to řídili sami;)

Juník: Měla by to být jedna krabice, ale jak bude řešen vnitřek ještě nevíme...




CEO REXhry

3.1.2018 11:07:25

Promo

Super zpráva, byť zatím jen planá naděje. Hru si stejně zakoupím jako mnoho ostatních, takže promo by bylo spíše senzací, ale zázraky se přeci někdy dějí :-)

Každopádně velké díky za Vaši snahu přinášet na český trh lokalizace těchto velkolepých her.

Je to asi podobné jako u Twilight Imperium....většina z nás si tu hru zakoupí, přestože si ji zahrajou tak párkrát za život :D Je tolik krásných her a tak málo čas a spoluhráčů. Ale podstatou zakoupení těchto lokalizací není zase až tak ta hra samotná, ale spíše podpora a projev díků :-)

3.1.2018 12:31:24

Korenar
Díky, no u nás je to tak, že jsme sami hráči a děláme to pro hráče rádi;) Zrovna na dolokalizování Mage Knighta bude ještě práce jak na kostele;)

CEO REXhry

3.1.2018 22:38:20

vydani
Nezachytil jsem, na ktery rok se to chysta. Letos (2018) nebo az pristi rok (2019)?

5.1.2018 09:32:55

Nejlepší zpráva tohoto roku
Mage Knight je naše nejoblíbenější deskovka, dostal jsem kdysi český základ k narozeninám a postupně mi kamarád dovezl zbytek z ameriky v anglictine. Ted to tedy nejspis dam do vitrínky a budu na to zbožně koukat :) Nebo se stanu spekulantem a zkusim prodat, uvidíme. Karty jsme neobalovali a jsou krásně ošoupané, mapové dílky byly v pořádku. Kompletní česká ultimate verze je "MUST HAVE" :) Díky Rexíci, tahle hra je fakt pecka a v češtině je zase o kousek přístupnější více hráčům. Už se moc těšíme!

22.2.2018 08:58:52

Termín
Prozatímní termín dodání souborů je konec dubna, takže by to mohlo být někdy na podzim. Berte to ale hodně pracovně, bude se dělat x verzí navíc a je to fakt monstrprojekt;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

23.2.2018 04:14:15

Ofiko info od WK...
Takže pro zvědavé hráče už WizKids uveřejnili na svém webu info o MK Ultimate verzi:

"https://wizkids.com/2018/03/08/wizkids-announces-the-mage-knight-board-game-ultimate-edition/"

Je tam vidět podoba krabice (čtvercový formát), dostupnost EN verze: září 2018, cena EN verze: 125 dolarů (+/-) a výčet jazykových mutací (včetně CZ :-)).

Včetně informace, že tam bude 5 nových (dosud nepublikovaných) karet, ale už ne jakých.

12.3.2018 13:50:18

laredo
Mno, tech 5 karet byl náš nápad a Zev se toho chytil;) Takže si můžeme zapsat zářez, že jsme zajistili promo pro celý svět :D

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

12.3.2018 15:10:26

aneken
Asi nám neprozradíš, co na nich je, že?

Tajemství (pod)šéfa kuchyně, co? :-)

12.3.2018 15:39:40

huraaa
Ze som si ja skorej nepozrel tu na forum. Som tiez pisal do Rex hier ci bude dotlac.. :)

11.4.2018 13:04:16

Dotisk / dotlač
Nejen dotisk...ale nová ULTIMATE edice resp. ALL-IN všeho, co bylo k této hře vydáno + nějaké bonus promo

11.4.2018 22:29:38 | Upraveno autorem (porovnej)

datum vydania
Zdravim. Je neake nove info ohladom datumu? Mne staci vediet ci to stihnu do konca tohto roku alebo az zaciatkom buduceho..

27.4.2018 10:41:37

Vybíráme z Bazaru

Vítejte na měsíci
Vítejte na měsíci
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas