Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bude dotisk!

Dnes Rexíci oznámili následující:

Slíbili jsme vám hráčům vánoční dárek a tu je! Po několika letech se do Česka vrátí desková hra Mage Knight! To jsme vám už naznačovali, takže to možná není až takové překvápko. Nicméně Mage Knighta tentokrát budeme dělat ve verzi ULTIMATE BOX! Tedy v krabici, která bude obsahovat vše, co pro deskovku vyšlo, tedy i Ztracenou legii, Kranga a Tezlu.
Jsme si vědomi toho, že vznik téhle nové ultimátní verze může naštvat část z vás, kteří už Mage Knighta mají a chtěli by jen rozšíření. Ale věřte nám, že tohle je výsledek fakt dlouhého vyjednávání a jediná varianta, která dává smysl oběma stranám, vydání jen znovu základu a Ztracené legie Wizkids nechtěli. A to nám ještě s dohodou hodně pomohl Vlaada Chvátil, kterému tímto děkujeme, bez něj by asi nebyla. Na to, abychom vám dali přesné datum, kdy hra bude, je zatím příliš brzo, ale na překladu se už pracuje. Brzo je i na cenu, ale tam vás můžeme ujistit, že bude dobrá. Mage Knight sice bude nejdražší hrou v češtině na trhu, ale ne o moc;)
24.12.2017 15:44:51

Neresus
No mělo by to být do konce roku, ale znáš to...;) Zev se tvářil, že se to na sezónu stihne. Zatím všichni zuřivě překládají, ani my nemáme ještě překlad hotový, i když se blížíme...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

27.4.2018 11:08:52

Hraní solo
Zdravím,
moc se na kompletní vydání hry těším a zajímalo by mě, zda-li se hra dá i dobře hrát v jednom hráči, solo. Díky!

1.5.2018 20:48:39

Hraní sólo
Když se podíváš skoro na jakýkoliv žebříček nejlepších her pro sólo hraní, ať už na YouTube nebo na BGG, Mage Knight skoro vždy figuruje na předních příčkách.

1.5.2018 20:51:17

Solo
myslím, že na Youtube natočil Kubrt video při solo modu, tak se na to podívej :-) Sám jsem hru nehrál, ale ohlasy jsou dobré

1.5.2018 21:47:09

vo dvojici?
A ak je tato hra vo dvojici? Co by ste viac odporucili pre dvoch hracov, Magika ale Scythe? Odhliadnuc od temy, mechanik atd. proste hra pre dvoch hracov?

2.5.2018 02:29:04

Ve dvojici
Toto jsou doporučení pro hru ve 2 dle BGG:

Mage Knight - hodnotilo 758 hráčů - 437 (57,7%) považuje hru ve 2 za nejlepší, 311 (41%) doporučuje, 10 (1,3%) nedoporučuje

Scythe - hodnotilo 379 hráčů - 21 (5,5%) považuje hru ve 2 za nejlepší, 245 (64,6%) doporučuje, 113 (29,8%) nedoporučuje

Podle mě je na hraní ve dvou lepší Mage Knight, který je nejlepší v menším počtu hráčů, protože s každým dalším hráčem podstatně narůstá herní doba. Scythe to pak má přesně naopak. Čím víc hráčů, tím lepší hra. Ta hra má totiž dost velkou mapu a ve dvou se vám snadno může stát, že se za celou hru skoro nepotkáte.

2.5.2018 05:24:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Ve dvou
Teď nechci, aby to vypadalo jako že si hřeju svoji polívečku, ale Scythe, který mám hodně rád, bych ve dvou hrát asi odmítl, tam je víc hráčů nutnost. U MK je hra ve dvou fajn, protože obzlášť v pozdních fázích hry může být docela dost downtimu, ty závěrečné boje jsou dost počítací...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

2.5.2018 10:26:35

Predobjednávky
Predpokladám, že hru si bude možné rezervovať mocou predobjednávok. Vieme kedy cca sa plánujú predobjednávky spustiť ?? Ja len, že kedy mám trošku obmedziť nakúp hier a kickstarter, aby som na to vôbec mal :)

21.5.2018 12:50:06

Čísla z BGG v dvojici
... tiež sa nimi často riadim, ale okrem otázky, že či je tá hrateľná vo dvoch, tak treba zobrať do úvahy aj to, že mage knight je neskutočná euro nuda, kde je človek totálne závislý na náhode. A urobiť euro, ktoré je tak závislé na náhode nebol dobrý nápad a nikdy asi ani nebude. Pretože darmo má človek ťažko získaných pár dobrých kariet, keď mu prídu v blbú chvíľu, tak je absolútne v prdeli. A potom je úplne jedno, že či hra je hrateľná vo dvoch.
Takže áno, mechanicky táto hra funguje vo dvoch bez problémov. Ale to, že to vieš vo dvoch hrať neznamená, že to vo dvoch chceš hrať.

21.5.2018 12:56:16

To ludomyl
Můžete, prosím, blíže specifikovat termín euro nuda? Já MK nepolíbený, ale velký zájemce o tuto hru, jsem narazil na Váš příspěvek, který podsouvá čtenářům, co hra je. Proto budu rád za rozvedení Vámi použitých termínů. Děkuji.

21.5.2018 13:04:33

DeskoFanatik
Předobjednávky určitě budou, jen je otevřeme až bude vše finálně zkontrolováno a budeme mít tím pádem zkontrolována i předtisková data. Tím pádem pak budeme vědět, kdy to přesně vyjde. Snad by tohle vše mělo být začátkem prázdnin...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

21.5.2018 13:35:03

tokura
Nepovedal by som že euro nuda. Ide o to, čo kto preferuje. Skôr je to o tom, že je tá hra zabitá prílišnou analýzou - paralízou. Všetko treba prepočítavať do poslednej karty na ruke. Pri počte 2 hráčov sa to ako tak dá, ale pri plnom počte to môže trvať pekne dlho, kým sa hráč dostane na ťah. Áno, môže čas "zabiť" tým, že bude hľadieť do svojej ruky a prepočítavať, optimalizovať svoje ťahy (ak mu ich súper neprekazí, ak áno, tak je hráč na začiatku a znovu), ale tým sa práve stráca interakcia medzi hráčmi a taká tá komunikácia a to môže byť pre niekoho nuda. Téma hry jednoducho nekorešponduje s tým, čo by od toho mohli niektorí očakávať a teda RPG s atmosférou. Mechaniky to v tomto smere brzia. A po pravde, ja som tiež v tej skupine, kedy som počítal s RPG orgiami a bola to analýza ako remeň. Uznávam však, že niekomu sa tento štýl môže páčiť.

21.5.2018 14:03:11

Tokura, Ludomyl, stOKyi
Tato diskuze patří do jiné sekce. V tomto vlákně jen k tématu dotisku CZ verze a nové Ultimate edice

21.5.2018 14:15:05

dakujem
Tak aj taketo nazory (ludomyl, stokyi) mi dokážu pomôcť. Trosku prekvapenie, že v takej hre ako MK (a ako sa tvári) absetujú prvky ako zážitok a rpg. Plus, ak to má byt az tak o náhode, tak to je pre mna konečná. Náhoda mi vôbec nevadí do urcitej miery, mám rad tak ako AT tak aj Euro, ale pokial clovek nemá kontrulu (aspon maličkú) nad hrou, tak vtedy ja proste končím:). Z tohto dôvodu som sa aj zbavil eldritchu. Proste tam sa nemá clovek o co opriet, ked sa mu nedarí. S priatelkou máme velmi radi GWT, co je v podstate ciste pocitacie euro, s takmer ziadnou interakciu hracou (co je vycitané velmi Scythe vo dvojici), to by asi az taká prekazka nebola pre nas pri tejto hre. Ak chceme interakciu, máme aj iné hry, kde jej pomerne dost. Pácia sa mi obe hry, a obe ma lákajú svojimi témami. MK ultimate box a kompletka Scythe vyjdu financne +- asi rovnako, uz len sa rozhodnúť ale teraz som viac nakloneny ku kose :). Mk by som hral len vo dvojici, ani solo, ani 2+. Scenár je tam myslim ze pre 2 jeden. Mam pocit ze by 3/4 potenciálu hry by ostal nevyuzitý. Ale kludne niekto kto vie porovnat napiste. Dakujem

21.5.2018 14:34:12 | Upraveno autorem (porovnej)

nesouhlasím
Já osobně si myslím, že MK obsahuje prvky RPG, má vývoj postavy, vylepšování vlastností, učení se novým kouzlům atd.

A o náhodě je asi jako skoro každá hra - nejsou to šachy. Kouzlo této hry spočívá právě v tom, jak se hráč vyrovná s nepřízní osudu - nepadne mu správná mana na kostce, nedostane ty správné karty, otočí se těžký žeton nepřátele atd.

Tedy jinými slovy - nelze vybrat jednu strategii a tu pak bezhlavě aplikovat, ale přizpůsobovat se aktuálnímu dění a plánovat tak, aby se hráč vyrovnal i s nepřízní osudu. Nemyslím si, že by zde náhody bylo nějak extrémně moc - to bych ve svých partiích se synem měl příznivější bilanci než řádově 1:10 ... :-)

A už vůbec si nemyslím, že by výše zmíněná fakta měla být důvodem k nekoupi MK - dle mého názoru je to stále jedna z nejlepších her, které jsou k dispozici.

A abych nebyl off topic: už se těším na dotisk!

--------------------------------------------------------
zarytý fanda, sběratel a propagátor deskových her

22.5.2018 14:21:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Nemám s hrou moc zkušeností,

ale už teď vím, že peněženka zapláče (pláče už teď - dnes jsem pořídil Hrdiny bez záruky, netrpělivě vyhlížím Clank! a v plánu mám i První marťany... :-D ) a že doma se to moc nesetká s pochopením... :-D

14.6.2018 02:11:39

kubeckam
Určitě do ní nechoď naslepo. Buď mi miluješ, nebo nesnášíš, nic mezi tím není:) Ale píšeš, že nemáš "moc" zkušeností, takže jsi ji asi už hrál. To už musíš vědět, do které kategorie patříš:)

14.6.2018 09:57:59

AP
Ještě k tomu, že hra je náchylná k analytické paralýze - ano, je. Je to ale hra a mnohem více se mi osvědčila metoda nepřepočítávací. Totiž když si myslím, že na to mám, tak do toho jdu a nepřepočítávám každou kartu. Je to rychlejší, ale hlavně je to zábavnější a napínavější! No a když mi to nevyšlo, tak mě prostě vypráskali, vždyť proto je to hra a ne kalkulačka! I hrdinové dělají chyby a chyby ke hraní patří. Záleží na tom, jestli a) si chcete dobře zahrát nebo b) vyhrát za každou cenu.

14.6.2018 10:02:05 | Upraveno autorem (porovnej)

meah
Súhlas, tiež niektoré hry hrám radšej pocitovo. Ale nie každý vie takto hry hrať. Hlavne MK nedovoľuje to hrať pocitovo :). Vlastne dovoľuje, ale ani ja som to nedokázal. Proste to človeka núti niekedy robiť aj to čo nechce. Najväčšie vzrúšo teda pri tejto hre zostáva pri tom, aké karty prídu na ruku a ako ich vyoptimalizovať. Nevravím že je to chyba hry, niekto to proste má rád. Ja však pri RPG hľadám niečo iné.

14.6.2018 10:31:29

napětí
Ahoj, už se ví, který obchod to bude prodávat? Zatím všude ticho po pěšině :O.

6.7.2018 08:46:52

Který?
Však všetky dobré obchody s deskovkami :) Ked hra vyjde, tak bude vsade, uz iba podla nakladu.. Nebal by som sa, ze bude 1-2 vyvolene obchopdy nebodaj eshopy :D

Mia san mia...

6.7.2018 11:13:43

Vlk
Bude to všude, bude dokonce i předobjednávková kampaň, jen ještě neznáme přesné datum, abychom to mohli spustit...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

7.7.2018 12:59:06

aneken
A čo bude obsahovať naviac předobjednávka?

7.7.2018 15:09:22

;-)

Ja si skôr myslím, že bude obsahovať niečo menej. Menšiu cenu :D

7.7.2018 16:59:26

:)
Presne naopak ako vacsina predobjednavok


Mia san mia...

7.7.2018 19:03:24

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail (KS stretch goal box v Sundropu)
Tainted Grail (KS stretch goal box v Sundropu)
Akt. cena: 1590 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas