Labyrinth: The War on Terror

xxxxxxxxxo hodnoceno 35x (Seznam vlastníků)

Labyrinth: The War on Terror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Volko Ruhnke
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ideologická averze ke hře

Tak jsem si přečetl několik recenzí téhle hry a zaujal mě zajímavý apekt opakující se v každé recenzi. A to upozornění na odpor některých lidí k této hře vzhledem k tématu a především odpor hrát za teroristy. Je vidět, že pro Američany je tohle vysice citlivé téma a v každé recenzi bylo opakováno, že je téma té teroristické strany hry pojato velice citlivě a hlavně jsem z těch recenzí cítil to, jak opatrně se recenzenti o tomhle vyjadřovali. Je jasné, že někomu vůbec válečné hry nesedí a že má někdo třeba problém hrát za fašistické Německo, ale byl jsem překvapen, jak je to téma terorismu pro Amíky tabu.
12.4.2011 13:24:38

a je to
No a je to, na krabici už můžou dát místo otazníku 2011 :-) http://goo.gl/W4BAl

2.5.2011 09:37:48

Halbarad
Kdepak, to je jenom jedna ukončená kapitola. Kolotoč boje s terorismem tímhle neskončí. :-/

2.5.2011 09:40:26

to halbarad
Ty jsi asi stejně tak optimistický, jak Američani. Vstanou noví bojovníci ... Ten otazník tam bude věčně. Na rozdíl od konce válek, kdy mocnosti podepíšou nějaké dohody, reparace a poválečné uspořádání, tak válka s terorismem nikdy mít konec nebude.

2.5.2011 09:42:49

pánové
Musíte v tom přeci vidět nadsázku.

2.5.2011 09:59:45

Křen
Dejte mi pár atomovek a bude konec války.. a já vám přinesu mír a konec otázníčku! :D

2.5.2011 10:10:01

CSko?
Tak oni jsou na větvi z deskovky na téma terorismus, ale Counter-Strike paří pořád. No LOL.

9.5.2011 23:13:52

Špatňák
No tak CSsko je opravdu někde jinde. To že se tam jedna strana nazývá teroristi neznamená, že to jde srovnávat s deskovou hrou, ve které jeden hráč hraje za "reálné" teroristy, simulují se "reálné" teroristické útoky v "reálných" městech či zemích. A hra samotná zakládá na "reálných" faktech a událostech. V tomto případě tu averzi plně chápu a dovedu si představit, že se to může lecjakému američanovi příčit hrát za jihadisty. Podobný případ je i Twilight Struggle, kde si dovedu představit spoustu lidí, kterým by se příčilo hrát za CCCP. Záleží na úhlu pohledu, jak se k tomu člověk postaví a dokáže/nedokáže se oprostit od těch averzí. Největší problém Labyrinthu je podle mě to, že to je čerstvá záležitost (narozdíl od relativně staré studené války) a v podstatě je stále živá a kdo ví, jak dlouho živá ještě bude.

Co se týče CSka, to je opravdu jen normální online střílečka chlupatí vs. ti zlí :)

9.5.2011 23:28:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Je to jak říkáš. TS je jedna z mála her, kterou jsem schopen přinutit svého otce si se mnou zahrát. Akorát já musim hrát vždy za sověty :-)

9.5.2011 23:38:50

Vybíráme z Bazaru

Prodej Three  sisters
Prodej Three sisters
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas