Heat - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Asger Harding Granerud
Daniel Skjold Pedersen
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

MTS

Čeština

Chyby, na které jsem zatím narazil:

událost “Zrušení omezení motorů” - Hráči zahájí závod s kartou “Heat” ze zásoby v motoru navíc (původní věta je formulována podivně)

událost “Rekordní návštěva” - závod nemá být o kolo kratší ale delší!!!

událost “Hlavní sponzor odešel, budoucnost je nejistá” - hráči mají mít stres navíc v balíčku (nikoli kartu stresu ze svého balíčku navíc při zahájení závodu). Ztráta kontroly navíc také není v pravidlech definována (karta se ale týká pouze vylétnutí z dráhy, nikoli případu zaplněné ruky).

Vlastně je tam těch událostí jen 10 celkem. 2 obsahují vyložené chyby a 1 je napsána nesrozumitelně. To považuji za poměrně dost ostudné, co se překladu týče…

Ach jo, docela zklamání…

 

29.12.2022 20:52:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Až teraz som vstúpil do tohoto vlákna a asi tiež neskoro… ale ozaj mohli Blackfire dať do obehu viacej opravených setov komponentov… ja práve kvôli týmto chybám sa v Heate do chybne predložených modulov nepúšťam, čo je pri tejto hre ozaj škoda…

@f0x tých zmien v pravidlách je ozaj kvantum… určite by to chcelo nový zošit pravidiel…

19.5.2023 06:28:11 | Upraveno autorem (porovnej)

…a čo tak keby vydavateľ vytlačil opravené karty a pravidlá a do špeciálok by to dal za rozumnú cenu. Myslím, že im by klesli nároky na tlač a my by sme mali opravené texty… 

27.5.2023 06:31:10

@ApeApeApe 

"Jaké mám možnosti poznat že ta hra je už opravený dotisk?"

Tak pri tejto hre by to bolo pomerne jasné, keďže jedna z chybných kariet je zobrazená aj na zadnej strane krabice, ale to by ju museli babráci z Blackfire opraviť aj tam, čo sa samozrejme nestalo :)

31.5.2023 21:06:18

@Michal-BF 

Mohu se zeptat, jak to vypadá s prodejem? Respektive s vidinou dotisku verze s opravenými pravidly a kartami? Chtěl bych si Heat pořídit, ale radši si počkám, než mít doma “nekompletní” krabici. Děkuji za info

1.7.2023 13:00:04

Ale on je to dotisk s opravenými kartami a pravidly v obchodech :)

2.7.2023 09:13:30

@Edric 

Díky, to jsem něco zaspal 😃 z komentářů tady jsem pochopil, že je tomu naopak. Tím se všechno řeší 😂

2.7.2023 10:34:57

Tak ja som hru kupoval zo sveta hier 22. 5. a mam este verziu s tymi nespravnymi kartami. Takze si to asi treba nejako overit.

2.7.2023 17:41:14

@Edric Opravdu? Dle infa níže měl být dotisk na podzim. Že by se to tak výrazně předběhlo?

2.7.2023 17:59:22

@Edric Já také žiju v domění, že dotisk bude až na podzim včetně oprav. Můžete to blíže upřesnit, odkud čerpáte? 

6.7.2023 00:59:26

No tak já mám doma dotisklou krabici s opravenými kartami přímo od BF na recenzi, kdy padla informace, že se jedná o dotisk. Stejně tak na stránkách Days of Wonder jsou dostupná aktualizovaná pravidla 1.1, která jsou součástí dotisku.

6.7.2023 08:16:33

Dotisk uz je v obchodoch, akurat je v nich stale aj prvy tisk, a neda sa nijak odlisit, kedze ako pisem, babraci z Blackfire nevedeli opravit chybnu kartu aj na nahlade na zadnej krabici. Tymto sposobom by to potom bolo mozne rozlisit. Takto je to cisty gambling. Vobec nevies aku krabicu kupujes. 

 

6.7.2023 08:35:32

Obvykle se snažím pokud možno kupovat kry v Češtině, ať podpořím lokalizační trh, ale od nynějška si budu dávat pozor na BF.

Opravdu hodně odfláknutost tohohle překladu vidím u překladu “suspension” použili přímý překlad “zavěšení”, místo krásného motoristicky slangového slova “tlumiče”. Argh, jak moc mi tahle maličkost pije krev.

30.12.2023 20:51:14

Tady se překladatele musím zastat. Suspension není jen tlumič, to by byl shock absorber. Suspension  je skutečně zavěšení. U formule tedy rameno, tlumič, pružina a další součásti a je to normální motoristický termín. Kromě zavěšení by možná šlo použít odpružení. S ohledem, že jde o formule tak termín zavěšení mě tam sedí nejvíc.

31.12.2023 00:09:59 | Upraveno autorem (porovnej)

@Michal-BF prave ste oznamili na FB expanziu Heat - Husty dest. A kedze ste v minulosti niekde spomenuli, ze opravene karty k 1 vydaniu Heat mozete zabezpecit len v pripade dotlace ci expanzie, mozeme teda ocakavat opravene karty? Tych 100ks v prvej varke bolo naozaj trapnych, ked naklad bol urcite min. 1000 ks. Mate teraz velku prilezitost sa postavit celom k problemu a ukazat, ze vam na komunite naozaj zalezi alebo sa zase vykaslat na dotknutych zakaznikov.

4.1.2024 14:27:22

Po delší době bych se chtěl zeptat, jak to je s chybovostí češtiny v dotisku a zda už nehrozí, že si v obchodě koupím ještě původní verzi?

28.2.2024 09:47:44

Mám dotisk a karty co jsou zde ke stažení jsou opravené … 

28.2.2024 12:45:48

Vybíráme z Bazaru

Osadníci z Katanu
Osadníci z Katanu
Akt. cena: 13 €
Končí za: 21 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas