Heat - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Asger Harding Granerud
Daniel Skjold Pedersen
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

MTS

Čeština

Chyby, na které jsem zatím narazil:

událost “Zrušení omezení motorů” - Hráči zahájí závod s kartou “Heat” ze zásoby v motoru navíc (původní věta je formulována podivně)

událost “Rekordní návštěva” - závod nemá být o kolo kratší ale delší!!!

událost “Hlavní sponzor odešel, budoucnost je nejistá” - hráči mají mít stres navíc v balíčku (nikoli kartu stresu ze svého balíčku navíc při zahájení závodu). Ztráta kontroly navíc také není v pravidlech definována (karta se ale týká pouze vylétnutí z dráhy, nikoli případu zaplněné ruky).

Vlastně je tam těch událostí jen 10 celkem. 2 obsahují vyložené chyby a 1 je napsána nesrozumitelně. To považuji za poměrně dost ostudné, co se překladu týče…

Ach jo, docela zklamání…

 

29.12.2022 20:52:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Na Blackfire ještě dost úspěch :D

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

29.12.2022 22:08:40

Tak jasně - Název hry raději nepřeložili… podtitul raději úplně smazali… a jedna z prvních vět v pravidlech zní “Za projetí cílové čárou…". Takže co dodat… :-)

29.12.2022 22:25:57

Njn, klasický Blackfire. Já to opakuji pořád. Nekupovat jejich hry, dokud nezlepší svůj přístup.

Ale je pravda, že na tuhle hru se těším strašně moc, takže tohle bude stejně vyjímka, kdy jednou v roce na Vánoce se neudržím a tu hru koupím, i když je od nich. I když, letos už jsem to porušl i s Na louce: po proudu. Njn, občas to nejde. :)

Ale obecně se snažím mít na 1 hru od BF 10 jiných…

29.12.2022 22:35:03 | Upraveno autorem (porovnej)

MTS

Já standardně kupuju nelokalizované hry, ale pro Heat jsem věděl, že jej budu hrát s dětmi a navíc tam krom pravidel skoro žádný překlad na kartách není. Do budoucna je to pro mě ale ponaučení a budu už s nákupem her od Blackfiru opatrnější.

30.12.2022 02:31:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Jste si ještě nezvykli na blábolštinu? On je v tom BF nevinně. Můžou za to pitomci z Google, že neumí vylepšit Překladač Google do té míry, aby ty překlady za něco stály. :D 

30.12.2022 10:42:40

Už mi přijde unavující, že každá diskuze nad špatným českým překladem se točí jen a pouze kolem jediného vydavatelství. Těžko říct, zda je pan Michal Ekrt a jeho tým v Blackfire pouze nekompetentní (dle vtipných diskuzí, kde si zde mezi sebou překladatel a komunitní manažer BF veřejně vyřizují účty a přiznávají, že některá herní rozšíření raději nechávají překládat své nezletilé potomky, je snadné tomu věřit), nebo jim je kvalita zcela ukradena a hlavní je výdělek (jelikož pan Ekrt figuruje i v překladatelské firmě, možná jde o kombinaci obojího).

Už poněkolikáté bych si rád koupil hru v češtině, ale jelikož jediný způsob protestu je penězi, nejde si HEAT koupit česky. Podpořil bych tím odvěkou argumentaci Blackfire, že chyby přeci nevadí a hráč stejně pozná při hře leda prd, tak co. Mimochodem argument táhnoucí se od prvních překladů hry Arkham Horror. Nechtěl bych s tímhle přístupem vidět, jak by vypadal příjem na pohotovosti s otravou jídla, kdyby byl pan Ekrt například šéfkuchařem…

30.12.2022 10:47:44

Že je něco přeloženo kostrbatě asi tolik nevadí, ale pokud jde o vyloženou chybu ( kratší / delší ), to je špatně :(

30.12.2022 10:48:57

Zrovna u chyby s počtem kol je tvrzení, že chyba nemá vliv na hratelnost, zcela pravdivé. Když všichni vědí na začátku na kolik kol se pojede, není to u závodní hry žádný problém. 

30.12.2022 11:56:42

MTS

Nesouhlas. Jedno kolo s 8 kartma je v Heatu špatně. Ano, podmínky mezi hráči jsou stejné, ale např. legendy to trivializuje.

30.12.2022 16:34:53

@Thales 

BF jsou zkrátka fušeři, nedávno s nimi byl rozhovor tuším na Idnesu, kde se bili v prsa, jak se jejich lokalizace zlepšila. Když se podívám na ostatní vydavatelství, fakt nechápu, proč BF dodnes neumí udělat kvalitní lokalizaci, každá jejich lokalizace je pro hráče prostě špatnou zprávou. A to jsem ještě nezmínil, že expanze dělají výjimečně. Bojkot není špatný nápad 

30.12.2022 18:54:13

MTS

@Thales

Souhlasím, že pokud někdo omlouvá špatný překlad tím, že je to hratelné i se špatným překladem, pak to deskohernímu průmyslu obecně jenom škodí. Jsem přesvědčen, že by vydavatelům na překladu mělo aspoň trochu záležet a měli by si zajistit min. jazykovou korekturu (ideálně pak také aspoň interní playtest a double-check překladu herních komponentů).

Jinak díky za tuhle osvětu, protože jsem o dřívějších zářezech Blackfiru nevěděl. Když jsem se dozvěděl, že má Blackfire na svědomí lokalizace Arkhamu a druhého Descentu, naprosto mi to do sebe zapadá. Pokud se něco v budoucnu nezmění, od Blackfiru už také lokalizované hry kupovat nebudu (ne že bych lokalizované hry kupoval často, ale dám si větší pozor, pokud někdy opět kupovat budu).

31.12.2022 01:29:42

Tak to slyším velmi nerad, celý předvánoční hype mě velmi vzal a doufal jsem, že najdu hru pod stromečkem. Bohužel (nebo bohu dík?) byly jiné. Ale stále nad Heatem přemýšlím, mám rivaly, které mě hodně baví. 

Tak se chci zeptat @Michal-BF jestli neplánují, a když tak jak, opravit tyto závažné chyby. Díky

31.12.2022 11:40:58

Já bych tu hru neodsuzoval. Sice to překládali jelimani z BF, ale kvalita původních pravidel taky nebyla příliš vysoká. A pokud si odmyslíš karty událostí a pravidla, tak je ta hra jazykově nezávislá. Klidně bych to vzal i v AJ. 

31.12.2022 14:32:09

No právě… nezvládnout přeložit jazykově nezávislou hru aspoň na nějaké úrovni…

31.12.2022 14:44:06

Ahojte,

Môžeme čakať opravu a zaslanie opravených kariet?… 

Otázka na ľudí z Blackfire. 

Ďakujem.

1.1.2023 23:28:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Myslím, že je celkem zbytečné se ptát, protože BF řeší tyto situace přes 10 let stále stejným způsobem: opravené karty nedělá a neposílá, ale v dotisku všechny nalezené chyby opraví. Netvrdím, že je to správné nebo špatné řešení, ale je to tak, alespoň u FFG her to tak platilo vždy. Pokud chce někdo hru opravenou, musí prostě počkat až na dotisk.

2.1.2023 09:50:48

@-bacil- A s již koupenou hrou si zatopit?

2.1.2023 09:56:53

Občas BF vydá opravené karty digitálně pro vlastní tisk. I to by v tomto případě byl vstřícný krok pro hráče.

2.1.2023 11:06:15

Sluší se říci, že BF sice nalezené chyby odstraní, ale zároveň naseká chyby nové. Akorát nevím, kdo v BF má žluté a kdo červené triko. Bohužel, BF to na rozdíl od Pata a Mata nikdy nedořeší.  

2.1.2023 12:09:20

@Creatides Pokud je to stále se opakující problém, tak máš u každé hry možnost:

  1. koupit si hru od jiného vydavatelství - osobně mám hry od BF, takže tuto možnost většinou zavrhnu
  2. koupit si hru v angličtině - za mě je prostě každý český překlad příjemnější než to při hře překládat
  3. koupit si hru s možnými chybami v překladu - pokud je hra dobrá a není moc vyhlídka na dotisk jdu do toho i s vědomím, že mohou být ve hře chyby a nové karty nebudou
  4. koupit hru a případně ji při opraveném dotisku prodat se ztrátou pár stovek - taky jsem to párkrát tak udělal
  5. počkat a koupit hru až při dotisku - dobrá varianta, ale někdy je těžké vydržet

Tak to je a jiné to asi nebude. Některé překlady jsou lepší, jiné horší. Zase jsem u her od BF neměl nikdy problém, že by něco chybělo, bylo špatně vytištěné nebo ohnuté.

2.1.2023 13:19:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak to je veľmi smutné od toho vydavateľstva. 

Verejne si priznať chybu a poslať opravu dotknutým osobám by bolo perfektné gesto a vydavateľstvo by v očiach daných osôb stúplo. 

Priznať chybu a napraviť. Dočkáme sa? 😭

2.1.2023 15:11:45

@-bacil- No to jsou dost mizerné "možnosti". Například “Koupit hru od jiného vydavatele.” když to nikdo jiný v Česku nevydává je docela irelevantní. 

Každopádně je škoda, že @Michal-BF ani nikdo jiný z BF nereaguje.

3.1.2023 17:11:23

Samozřejmě jsem tím myslel nějakou podobnou hru od jiného vydavatele. V současné široké nabídce her na trhu jde skoro ke každé hře najít nějakou alternativu.

3.1.2023 17:44:42

@-bacil- Mám rád závodní hry. Můžeš mi prosím doporučit obdobnou  závodní hru v češtině, kde jezdím za konkrétní závodní auto, po reálných okruzích, od jiného vydavatele? Dík.

4.1.2023 20:12:52 | Upraveno autorem (porovnej)

@-bacil-  Jaké mám možnosti poznat že ta hra je už opravený dotisk?

4.1.2023 20:42:05

Vybíráme z Bazaru

Pulsar 2849 - nový
Pulsar 2849 - nový
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 11 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas