Heat - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Asger Harding Granerud
Daniel Skjold Pedersen
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

MTS

Čeština

Chyby, na které jsem zatím narazil:

událost “Zrušení omezení motorů” - Hráči zahájí závod s kartou “Heat” ze zásoby v motoru navíc (původní věta je formulována podivně)

událost “Rekordní návštěva” - závod nemá být o kolo kratší ale delší!!!

událost “Hlavní sponzor odešel, budoucnost je nejistá” - hráči mají mít stres navíc v balíčku (nikoli kartu stresu ze svého balíčku navíc při zahájení závodu). Ztráta kontroly navíc také není v pravidlech definována (karta se ale týká pouze vylétnutí z dráhy, nikoli případu zaplněné ruky).

Vlastně je tam těch událostí jen 10 celkem. 2 obsahují vyložené chyby a 1 je napsána nesrozumitelně. To považuji za poměrně dost ostudné, co se překladu týče…

Ach jo, docela zklamání…

 

29.12.2022 20:52:24 | Upraveno autorem (porovnej)

@ApeApeApe žádný dotisk ještě nebyl. 

4.1.2023 22:51:41

@kkaarr 

Na to se @ApeApeApe  neptal :-D

Jak poznáš, že kupuješ opravený dotisk?

5.1.2023 07:33:31

@Bandy75 Někteří vydavatelé píší na zadní stranu krabice (poblíž čárového kódu) informaci o vydání. Zcela upřímně teď nevím, jestli to dělá i Blackfire. A dle Heat to vypadá, že spíš ne. Ale třeba Albi to tam dává, takže si člověk může zkontrolovat, který print-run kupuje. 

---
Time Slug Studio

5.1.2023 09:41:55 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bandy75 Nyni to poznas tak, ze zadny opraveny dotisk nekupujes, protoze neni. Muzes si domyslet, ze se otazka vztahuje na nejaky budouci nakup, zde ale vychazis z predpokladu, ze nejaky dotisk vubec bude a ze v dotisku budou nejake opravy zaneseny. Oboji je ciste hypoteticke a zjevne na takovou otazku nemuzes dat nyni jasnou odpoved, kdyz situace jeste nenastala. Poradil bych spise se proste zeptat, az ta situace bude relevantni, protoze to muze byt cokoliv mezi “prvni naklad se vyprodal a na trhu je uz jen novy tisk” pres “na trhu jsou ruzne tisky pomichane a z krabice se nic nepozna” a po “zadny dotisk se nekona”.

5.1.2023 10:33:15 | Upraveno autorem (porovnej)

@kkaarr 

Já se neptám, pouze vysvětluji kontext dotazu, který jsem pochopil jako souhrný, kdy se tazatel ptá na všechny možnosti, jak rozeznat jednotlivé edice hry.

Na což dal jasnou odpověď @Bedikk  ;-)

Ty se zřejmě celý pohybuješ v hypotetické rovině, a nejsi schopen neodpovídat na dotazy, na které neznáš odpověď ;-D

5.1.2023 12:08:17

@Bandy75 nebuď směšný, moje odpověď je relevantní nyní. Ostatní odpovědi nejsou pro tuto konkrétní hru užitečné nyní a v kontextu dotazu ani v budoucnu, protože neříkají, a ani nemohou, jaká situace s dotiskem bude. Nebo ty snad nyní můžeš říct, jak označenou krabici za rok dva koupit? 

5.1.2023 12:43:18

Člověka by nenapadlo, že když je v krabici 10 karet s textem, že v nich budou chyby. A to pominu chyby v pravidlech (taky je jich tam docela dost na to, jak jsou pravidla krátká). Zajímalo by mě, jestli má BF nějakou hru, kde by nebyly žádné chyby…trochu o tom pochybuju.

10.1.2023 08:40:34

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

Důvodem bylo z našeho pohledu slovní napadání (zesměšňování, dehonestace atp.) osoby či skupiny osob.

12.1.2023 13:03:25

@Adinator @Michal-BF se nevyjadřuje a na fb taky ticho po pěšině. Zjevně to ignorují.

13.1.2023 09:37:08

Plánovala jsem pořídit hru manželovi, ale myslím, že si nechám zajít chuť… minimálně na českou verzi. Příšerná komunikace ze strany BF. 

13.1.2023 12:19:33

@chubbop dik za info pojdem to vratit a kupim ang verziu. Najblizsie, ako budem na nejakej akcii a bude tam BF tak tam niekomu z BF(neratam brigadnikov) naplujem do tvare ak ma to do vtedy neprejde…Co mna dlhodobo taketo veci neprejdu, a ked sa tam budu pytat preco tu je odpoved, keby hladali dovod. To nebude len za tuto hru, uz som sa popalil niekolko krat… stalo sa mi aj inde nejaky problem , ale okamzita reakcia, sa maju co ucit od REX a aj mindoku

13.1.2023 13:45:52

Ja bych to shrnul takhle:
1) netrefit 3 karty z 10 je trapas

2) že BF dělá mrtvého brouka, je ostuda

3) ALE rozhodně bych kvůli tomu nečekal na dotisk. Ten text karty se přečte jednou před závodem a pak už “není potřeba”. Ta hra je fakt super a nezaslouží si zavrhnout jenom kvůli zpackanému překladu na dvou/třech kartičkách.

4) i kdybyste to hráli podle špatně přeložených kartiček, tak vliv na zábavnost to má minimální

13.1.2023 13:51:51 | Upraveno autorem (porovnej)

@cartas je to ako pises, ale radsej si kupit ang verziu ako podporit tu bandu z BF

13.1.2023 13:59:51

Ano, tady nejde o to, jaký to má vliv, ale o PODPORU a prostě BF to dělá už dlouhodobě a u všech her, takže jde o princip. Jde o jejich přítup, že zákazníci to stejně koupí, tak proč se namáhat. Jak vůbec může firma s takovým přístupem fungovat přes 10 let a nezkrachovat? No protože je to pravda. Lidé nad tím mávnou rukou a stejně to koupí, tak co…. Chce se mi z toho blejt. Já taky Heat chci moc, ale koupím ho jedině z druhé ruky, nebo ENG. A pláču, že ho nepřeložil nějaký jiný vydavatel…

13.1.2023 14:07:59

myslel jsem, že hráčská komunita je hravější a trošku nad věcí, ano BF mívá chyby asi o něco častěji, ale s tím, jak se hry točí opravdu rychle, tak chyby mívají i jiní, ale takovýto hejt od několika jedinců mi přijde dost přehnaný a smutný… vliv těchto chyb na hru je zcela marginální, hra je v podstatě jazykově nezávislá… v zásadě bych řekl, že je mi vás spíš líto…

13.1.2023 14:38:04

Tady se o přehnaný hejt nejedná. Ostatní vydavatelé taky dělají chyby, ale aspoň reagují a snaží se chyby řešit. To je právě ten důvod, proč jsou hráči tak naštvaní. Jde o jednání BF, ignorace jakéhokoli dotazu a žádná ochota cokoli napravit. Omlouvat tento přístup a říkat nespokojeným zákazníkům, že to přehání je úplně mimo.

13.1.2023 15:15:47

@Adinator: sklamanie a nesuhlas sa da vyjadrit aj menej psychopaticky, mi je trapno aj za teba

BF by si malo vstupit do svedomia ale inak suhlasim s Iwen.

13.1.2023 15:20:19

Ale deskovky jsou produkt a byznys jako každý jiný. Ničím se to neliší. Co je tak těžko pochopitelné na tom, že člověk chce za svoje peníze poctivě udělaný produkt? Nejde o to, že udělají sem tam chybku. Ty se stávají. A všem. A přesto bych neřekl křivé slovo proti Mindoku, Albi, Rexíkům atd. Ale bf na překlady pravidelně se.e a odbývá je. A to už je něco, kde má zákazníkům přetéct pohár trpělivosti a mají ho za to patřičně ohodnotit. Tak ať jsou ty hry buď levnější, nebo ať je dělají stejně kvalitně, jako konkurence. Je zajímavé, že 20 konkurentů to zvládá lépe. Tak kde je chyba. Zkusme 3x hádat.

13.1.2023 15:36:03

@iwen @petopeto děkujeme za názor. Polepšíme se a nebudeme naštvaní na vydavatelství, které nemá jediný překlad bez chyby. Uvažování BF je sice následující: “Proč bychom dělali překlady bez chyb, když to můžeme bouchnout do překladače a ušetřit za lidskou práci? Výsledek je ostatně nedůležitý, ti blbečci to stejně zase koupí.” 

Nebo jak si to máme vykládat? Herní komunita pokažený překlad ráda odpustí. Ale ne vydavatelství, které je neznámější tím, že jejich lokalizace jsou vždycky problém. Jedná se o věc, o které se ví již více než dekádu. Problém je, že zatím nenastal žádný posun. 

13.1.2023 17:38:40

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

Důvodem bylo z našeho pohledu zbytečné použití vulgárních či podobně nevhodných slov.

14.1.2023 09:05:13

Mě napadla petice, a při dostatečném počtu podpisů to zaslat víš tzn. do Asmodee apod., protože BF jsme u zadku. Situace se nelepší, spíš se zhoršuje. 

14.1.2023 12:32:53

To už se řešilo kdysi u zprzněných překladů FFG her, Asmodee to nezajímá a zajímat nebude. 

14.1.2023 13:05:58

@Trigron 

mám od BF velkou spoustu her, které jsou úplně v pohodě… klidně si je bojkotujte, já jsem jen řekl, jaký mám z tohoto hejtu pocit - pocit je trapnost a lítost… pěkný večer…

14.1.2023 19:31:29

Já zas pociťuju lítost, že někdo má tak nízko nastavené požadavky, že mu nevadí za poměrně dost peněz kupovat zmetky :). Ale samozřejmě ať si každý se svými financemi zachází tak, jak uzná za vhodné.

Každopádně co se týče mě, tak nebojkotuju vydavatelství jako takové. Mám doma třeba Na louce včetně rozšíření a nemám s nimi žádný problém. Heat si ale v takovém stavu prostě nekoupím.

14.1.2023 19:52:49

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

Důvodem bylo z našeho pohledu zbytečné použití vulgárních či podobně nevhodných slov.

14.1.2023 20:49:20

Vybíráme z Bazaru

Scythe Promo karty 1, 2, 3 ENG
Scythe Promo karty 1, 2, 3 ENG
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas