Heat - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Asger Harding Granerud
Daniel Skjold Pedersen
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

MTS

Čeština

Chyby, na které jsem zatím narazil:

událost “Zrušení omezení motorů” - Hráči zahájí závod s kartou “Heat” ze zásoby v motoru navíc (původní věta je formulována podivně)

událost “Rekordní návštěva” - závod nemá být o kolo kratší ale delší!!!

událost “Hlavní sponzor odešel, budoucnost je nejistá” - hráči mají mít stres navíc v balíčku (nikoli kartu stresu ze svého balíčku navíc při zahájení závodu). Ztráta kontroly navíc také není v pravidlech definována (karta se ale týká pouze vylétnutí z dráhy, nikoli případu zaplněné ruky).

Vlastně je tam těch událostí jen 10 celkem. 2 obsahují vyložené chyby a 1 je napsána nesrozumitelně. To považuji za poměrně dost ostudné, co se překladu týče…

Ach jo, docela zklamání…

 

29.12.2022 20:52:24 | Upraveno autorem (porovnej)

@Conan70 

“1) , ale že pravidla byla divná. Já se hned zeptal: To je od BF viď? No a skutečně bylo. :D ”

Já bych tady jen v tomto kontextu upozornil, že pokud jsou pravidla napsaná v originále blbě/nesrozumitelně/zmateně, tak my jako překladatelé s tím nemáme úplně zas až takový prostor něco udělat. Můžeme se to pokusit v rámci možností zesrozumitelnit, ale nemůžeme to zgruntu přepsat. To je třeba případ Challengers, které kluci zmiňovali v JOUOB.

--------------------------------------------------------------
Magic: the Gathering veterán, deskogeek a deskoherní překladatel

20.1.2023 09:22:09

Za sebe bych jen dodal, ze pokud si Blackfire ani Asmodee group a dalsi jeji casti nedovedou za ty roky domluvit nejaky funkcni model vydavani her, pri kterem se EN texty nesudli na posledni chvili a neni prostor na rozumnou lokalizaci, tak je to proste bordel ve firme, at uz jedne ci v druhe nebo vsech. Ja chapu ze Blackfire v tomto nutne taha za kratsi konec provazu a ryba smrdi od hlavy… By me zajimalo jakym zpusobem se toto rok co rok interne komunikuje nahoru.

20.1.2023 11:51:30

Opět (no naposledy jsme tu něco takového zas řešili někdy před cca půl rokem?) se smysluplná diskuse na téma chyb v překladu zvrhla v osobní napadání? A je mi jedno, kdo si začal. 

Opravdu tomuto typu diskuse prostor dávat nehodlám. Klidně fakticky napište, co je v překladu špatně. Ale aby většina diskuse bylo o tom, kdo kde v argumentaci udělal chybu je z mého pohledu zbytečné plýtvání diskusního prostoru. 

A kromě toho, že pro lidi, kteří si do diskuse přijdou zjistit, co je na překladu špatně, nemají tyto příspěvky žádnou informační hodnotu, tak navíc i snižují informační hodnotu těm příspěvkům, které o problémech překladu věcně informují (protože je v tom všem nejde najít).

Takže bych rád nakolejil diskusi zpět do původního tématu a zvážím promazání diskuse tak, aby zůstali pouze příspěvku rozebírající problémy věcně a věnují se informacím a klidně i hodnocení kvality překladu. A ano, cenou za to bude, že někde smažu i něco, co by někdo jiný vyhodnotil trochu jinak.

20.1.2023 14:28:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro transparentnost sem píšu, že jsem smazal velkou část diskuse od okamžiku, kdy jsem ji již začal považovat více za hádku pár jednotlivců než informačně hodnotnou a slušnou diskusi.

Bohužel kvůli návaznosti diskuse jsem byl nucen smazat asi 2 příspěvky, které byly slušné a přidávaly zajímavý střípek informace. Bohužel přestaly navazovat na pozůstalé příspěvky (tímto se neadresně omlouvám jejich autorům za smazání - doufám, že to pochopí).

20.1.2023 15:24:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Zda se, ze Heat dostal svemu nazvu :)

Dle meho nazoru a to Heat vlastnim a BF moc v lasce nemam, je vysvetleni od Michala postacuji. Proste si kupujeme verzi 1.2 zatimco autori vydaji upgrade na verzi 1.4 pro verzi AJ. Ta bohuzel neni v Cechach dostupna, protoze do vyroby sla verze 1.2 a deskovky nejsou pocitacove hry, kde udelate upgrade instalaci nove verze. Samozrejme to vysvetleni se tyka teto hry a Veci, ostatni preklady jako oba Panove prstenu (LCG a Putovani po Stredozemi) jdou za BF.

Bylo by fajn mit moznost upgradu na verzi 1.4 napr. v ramci rozsireni.

21.1.2023 11:52:29

Prostě platí, že u BF her je ohromná šance na problémy s překladem a platí brněnské pořekadlo: “není to ničí chyba a nic se s tím nedá dělat“.

Ke smazané citaci rozhovoru pana Ekrta bych rád dodal, že jeho vyjádření k delegování překladů externí firmě mi připadalo neuvěřitelné, když jsem jej četl poprvé, a stejně jej vnímám i dnes. Jako zákazníkovi jsou mi “objektivní“ důvody špatně odvedených překladů úplně jedno. Ostatní vydavatelství prostě s překlady nemají tak velké problémy, když musím srovnávat.

Ale zrovna pana Ekrta musím i pochválit za to, že když mi děti zrušily krabici #Jízdenky, prosím!: Evropa, zdarma mi zajistIl poslání nové krabice, za což mu jsem vděčný, ale kvalitu práce BF jako celku tím obhájit nelze.

 

21.1.2023 14:08:46

Popravdě to co píše BF slovy p.Ekrta znamená upřednostnění tlaku na zisk (přizpůsobeno času ne kvalitě), před spokojeností zákazníka. Princip, který BF funguje neustále. Oceňuji alespoň to, že přichází s potenciální možností doručení budoucích oprav. To se ale nechme překvapit, neboť slibem nezarmoutíš. 

Zároveň lze souhlasit s kvalitou pravidel, kterou jsem zmínil už v hodnocení hry a nesouvisí s BF. Opravdu nejsou napsaná dobře a spoléhají na jednoduchost hry.

Kdybychom byli v profesionálním firemním prostředí, ptal bych se na základě vyjádření BF - jaké chyby jste v případě vydání této hry identifikovali a jaká budou nápravná opatření, která z toho vyplynou, abyste tomu příště předešli. Bohužel to jde zatím zcela mimo BF. 

23.1.2023 16:33:02

Ahoj, uvažuju o koupi Heat (už ho mám popravdě v košíku:)), protože nechci čekat a spoléhat na další, snad už opravené vydání. Ale samozřejmě bych chtěl mít karty v cajku a před každou hrou nechci vysvětlovat spoluhráčům, že je na pár kartách něco špatně a reálně se to má hrát jinak…

Nechystá se někdo, ať BF, nebo někdo “amatérsky” na vytvoření přelepek? Určitě bych nebyl jediný, kdo by je ocenil:)

Díky

30.1.2023 08:51:40

DOW nám s dotiskem vytisknou navíc aktualizovaná pravidla. Samotné karty událostí vytisknout neumí, takže dostaneme celé sety nových karet jako náhradní díly. Až to bude k dispozici, dám vědět. 

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

30.1.2023 09:55:50

@Michal-BF  Ahoj, díky za info. A na kdy je plánovaný dotisk? Jestli na něj čekat… a dát sem přelepky v PDF neplánujete, pro mě osobně by to stačilo.

30.1.2023 10:35:14

@zluda předpokládám, že dorazí někdy na podzim. Přelepky… my nemáme ty data, dělají to DOW, takže jim napíšu a uvidíme, v jaké podobě mi to pošlou.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

31.1.2023 08:20:44

@Michal-BF 

Ahoj. Sú nejaké nové informácie o prelepkách? Čo sa týka dotisku, tak je to myslené, že s ním prídu aj nové návody a karty, ktoré si budem môcť vyzdvihnúť v špeciálkach k môjmu prvému vydaniu? Ďakujem. 

13.2.2023 12:33:14

@mino.k BF nedělají opravené karty. Jejich slovy: Počet nespokojených zákazníků na sociálních sítích je zanedbatelný. Ostatní se o chybě nedozvědí a tak to nijak nenarušuje jejich herní zážitek.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

14.2.2023 00:56:49

@Havelock  vychádzal som z  Michalovho komentára:

”DOW nám s dotiskem vytisknou navíc aktualizovaná pravidla. Samotné karty událostí vytisknout neumí, takže dostaneme celé sety nových karet jako náhradní díly.”

14.2.2023 07:11:24

@mino.k Dostaneme cca 100 setů karet a pravidel navíc, do speciálek to plošně nepůjde, rozeslání vyřeším osobně na vyžádání. Jinak předělané karty od DOW už jsou v souborech ke stažení.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

14.2.2023 07:57:16

@Michal-BF tak to zírám. To jsem upřímně nečekal. Zákaznický servis v mém případě byl excelentní, ale šlo o nahrazení chybějících dílů, to je něco jiného, než dotisk opravených chyb. To jsem myslel, že BF nedělá. 

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

14.2.2023 08:29:33

@Havelock BF to samozřejmě dělá, pokud mu to umožní svým přístupem dodavatel.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

15.2.2023 09:16:58

f0x

Mecenáš trolíků

Zde jsou vidět přehledně opravy a změny v (anglických) pravidlech:

https://boardgamegeek.com/thread/3069500/basic-rules-highlighted-differences-v11 

22.4.2023 09:02:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Moc děkuji BF za zaslání opravených pravidel a karet mně i kamarádovi, výborný přístup👍

5.5.2023 17:42:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Přidávám se s díky @Michal-BF za zaslaný opravný balíček karet a pravidel ;-)

 

6.5.2023 05:57:17

f0x

Mecenáš trolíků

Děkujeme též,  palec nahoru pro BlackFire.

6.5.2023 11:25:41

Nevíte někdo, zda mají opravené karty ještě k dispozici? Na můj e-mailový dotaz z 6.5. mi z Blackfire ani neodpověděli…

17.5.2023 20:17:18

Bohužél  nemají.

17.5.2023 20:56:15

Tak tak, taky jsem čekal na slíbené “Až to bude k dispozici, dám vědět. ”, ale zjevně nesleduji ty správné kanály.

17.5.2023 22:25:00

k tomu reknu asi tohle : vydat 100 replacement setu? vazne? kolik bylo prodanych krabic? co bylo cilem tohoto “replacement pocinu”? opravit vlastni chybu a nebo alibisticky za co nejmensi naklady ukazat , ze jsme vlastne svoji chybu napravili?

za me to druhe a za me jednoznacne palec dolu pro Blackfire. nastesti v CR je hafo dobrych vydavatelu, takze ve vysledku si myslim ze na tomle fiasku z dlouhodobeho pohledu BF nevydela. 

 

jednoznacny customer service fail pro BF

18.5.2023 17:47:47

Vybíráme z Bazaru

Kōhaku
Kōhaku
Akt. cena: 109 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas