Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština

Zdravím,

nemá v plánu někdo z místních překladatelů přeložit pravidla a mise. S cz pravidly bych se nebál hru backnout. Na hru samotnou má angličtina vystačí, alespoň bych hraní spojil s anglickou výukou. Díky
29.4.2017 18:17:39

Dejf
Tak aby Vám to jenom někdo neshazoval. Za mě jsou překlady hrdinů super :)

5.4.2019 12:06:10

Preklad
Ty nazvy mi hodne pripominaj Zaklinace, coz je podle me velice v poradku.

Podivnejsi nazvy jsem nasel v novem Bloodbornu, ale uznavam, ze tu ps4 predlohu neznam, tak mi to zni komicky.

5.4.2019 12:34:58

preklad AJ názvov do čestiny?
no problem, však nič nezvyčajné (košíková, leden...prosinec, Frodo Bublík... hehe )
PS: iba trochu cielene podpychujem. Na CZ verziu sa veľmi teším a máme už ju v skupine predobjednanú ;)

5.4.2019 12:49:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Překlad
Za mě je překlad v pohodě a hru si určitě koupím, i když už mám verzi v angličtině. Tady se napadají jen překlady od Blackfiru, ostatní vydavatelé se nemusí obávat ;)

5.4.2019 13:11:58

Luke
Darebačka, Dráteník, Kamenožrout.. to poslední je vtip, nic mě zrovna nenapadá, ale taky nejsem překladatel deskovek a a nejsem za to placenej.. :) U nás v herní skupině ty názvy rvou všem uši, ale koukám, že tady s tím lidi problém nemají, tak v pohodě a omlouvám se, jestli jsem svým příspěvkem někoho pohoršil.. :)

5.4.2019 16:06:56

malá chybka
Při pročítání pravidel jsem objevil malou chybku. Na straně 11 jsou přehozeny symboly pro "M" a "*" v poslední větě ve třetím odstavci od konce.

Správně je to: Do balíčku hrdinů patří symbol "*", do balíčku nestvůr "M".

5.4.2019 20:54:56

Dostupnost

Zdravím,

Nevíte někdo jak to tedy je s tím datumem vydání? Když jsem hru predobjenaval byla tam dostupnost v květnu. Teď už je tam červen. Je to tedy tak že hry, co Albi má, si prodá na Albi game day a s e-shopy vydrtká a dostanou to až v červnu? Nebo jde zrovna i něco eshopum? Asi otázka spíše na Albi, ale koukal jsem, že se tu od nich občas někdo objeví, tak mi třeba odpoví. Na hru se fakt těším, ale táhnout ji po Praze a vlakem se mi moc nechce...a čekat o měsíc déle taky ne

20.4.2019 08:46:49

Koupe
A odkud ses?
Spoustu lidi tam jede ruzne z republiky a asi neni problem se domluvit na spolujizde,nebo nakupu.

Co jsem se tak doslechl zprvu to nevypadalo že vubec gloomhaven 4.5 bude. Pok se objevilo info že to stihnou,ale v eshopech se termín posunul.
Proto jedu do Prahy koupit.

20.4.2019 09:16:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Datum vydání
Ahoj,
není třeba přehnaných obav. Situace je následující:

- Výroba skutečně nabrala proti plánu zpoždění.
- Proto jsme nechali poslat 200 kusů vlakem, aby to na AGD Gloomhaven stihnul.
- Z těch 200 kusů se část prodá na AGD, část dostanou k dispozici prodejny a Albi e-shop a část vybrané speciálky, které je budou mít k dispozici nejpozději v týdnu od 6. května.
- Bohužel je tam riziko, že se nepodaří uspokojit všechny předobjednávky, kterých je, co jsem si všiml, docela dost. Budeme muset udělat nějaký klíč, jak se ta první vlna rozdělí, v závislosti na dohodě mezi námi a partnery ze speciálek.
- Druhá vlna, která pluje lodí, však dorazí hned v dalším týdnu - skladem by měla být 14. nebo 15. května, takže zbylé předobjednávky by mělo být možné uspokojit krátce po tomto datu.
- Zpoždění nás samozřejmě mrzí a omlouváme se za něj.
- Každopádně ale platí, že do června nutné čekat nebude.

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

20.4.2019 10:29:08

AGD

Tzn, že se na dní Albi nemusí dostat na každého, i když jsem si na události na FB zažádal o rezervaci určitého počtu kusů? Jde mi o to, že kvůli tomu pojedu do Prahy přes celou ČR a nechci tam jet zbytečně. Už teď je jen na FB přes 100 rezervací..

20.4.2019 12:03:13

AGD
Na Albi Game Day se dostane na každého, kdo si hru zarezervoval. Pokud by rezervací bylo příliš, dáme vědět a nové přestaneme přijímat. To bych jich ale musela naskákat ještě jedna stovka, což nečekáme.

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

20.4.2019 12:11:41

AGD cena
Jaká bude cena na Albi Game Day?
Rezervovat to lze jen přes Facebook (ten nemám)?

20.4.2019 22:49:39

:/

Já doufám že ta sleva nebude tak moc znatelná. Prišlo by mi dost na prd že si na po**herface někdo zarezervuje například 5? kusů a pak je tu obratem se ziskem vydraží. :/

20.4.2019 23:07:18

Cena
Pokud vím, tak cena na AGD je těsně pod 3100 Kč. Takže je to znát, ale aby se to někomu vyplatilo obratem hodit na bazar...
A pak tady nezbude než počkat na obchody, kde ta cena bude trochu vyšší, bude to asi o 14 dní později, ale kdo z nás nemá hromadu jiných her na hraní...
Jinak te potřebě, mít to hned i hledání nejnižší ceny rozumím, pochopitelně. Ale taky vím, že se to dá vydržet. Vždyť ta sleva se mnohdy zmaří náklady na dopravu na AGD a zpět.

21.4.2019 00:41:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Cena
Cena bude 3049kč.

Rezervace jen přes Facebook

21.4.2019 03:09:42

NakashiObDen
Jenom doplním, že zatím si nikdo nerezervoval více než jeden kus. Takže věříme, že se jedná o lidi, kteří tu hru opravdu hlavně chtějí mít "day one".

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

21.4.2019 09:25:47

AGD
Doufám, že nepůsobím jako prudič a rejpal. Je to asi způsobeno takovou maličkou zahořklostí z toho, že se na AGD nebudu, pokud manželka rapidně nezmění názor ohledně rodinného plánu na víkend, mít šanci dostat. To že existují takové akce je určitě super a věřím tomu, že nákup hry exkluzivně na místě ještě prohloubí radost a zážitek z ni. A docela mě se** že o to příjdu. :D

21.4.2019 10:56:03 | Upraveno autorem (porovnej)

dovoz
Pořád ti do muže někdo dovézt.

21.4.2019 12:34:09

Zdenek
Doveze mu taky zazitek z AGD? :D

21.4.2019 19:23:55

DC

Vsem

Ja uz se na cesky GH hrozne moc tesim.

22.4.2019 13:17:28

Dostupnost na AGD

Zdravím, jen se chci zeptat, protože nevím, jestli to správně chápu. Gloomhaven na AGD budou moci koupit jen ti, kteří si ho rezervují na FB?

25.4.2019 18:38:54

Seth
Kdo si ho zarezervuje přes FB, tomu ho podržíme do 15 hodin, takže pokud hoooodně nezaspí, domů si jej odnese :). Ale pokud FB nemáte a rezervovat chcete, napište mi e-mail na david.rozsival@albi.cz a zarezervujeme to takto.

Pokud byla otázka myšlena tak, jaká je šance si odnést Gloomhaven, nemám-li rezervaci, odpověď zní vzhledem k zájmu "dost nízká".

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

25.4.2019 18:46:26

ukončení rezervací 30. 4. v poledne
První tuna (100 ks) zarezervována a zřejmě už asi o dost více. Něco ještě přes mejly a v poledne se pro velký zájem stopnou rezervace. Ta první 2stovka co přijela vlakem bude asi pomalu fuč :)

Cituji zprávu z knihy tváří (fb):

Děkujeme za nebývalý zájem o GLOOMHAVEN. Z kapacitních důvodů má však jeden negativní dopad a sice, že musíme zkrátit lhůtu do kdy je možnost hry rezervovat. Proto úderem DNEŠNÍHO (30.4.) POLEDNE přestáváme přijímat nové rezervace na hru. Za komplikace se omlouváme.

Konec citace.

30.4.2019 11:09:27

TUQ

Kde objednat
Ještě jeden dotaz zkušeným deskovkářům...

Vzhledem k informacím, které zde chodí od Albi, a vzhledem k tomu, že se na Game Day do Prahy nedostanu, kde nejlépe bude objednat Gloomhaven CZ tak, abych to měl co nejdříve?

Albi samotné to ještě nemá ani na eshopu.

Díky!

30.4.2019 14:45:39

TUQ
V podstatě kdekoliv, kde nabízejí předobjednávky CZ verze. Albi má někde (na svém webu či fb) seznam spolupracujících obchodů, tak u těch přednostně asi (nevím): https://www.facebook.com/moderni.hry/posts/10161060266050249

30.4.2019 15:26:01

Vybíráme z Bazaru

Papírové doupě
Papírové doupě
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas