nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Gloomhaven

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: Albi
Cephalofair Games
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština

Zdravím,

nemá v plánu někdo z místních překladatelů přeložit pravidla a mise. S cz pravidly bych se nebál hru backnout. Na hru samotnou má angličtina vystačí, alespoň bych hraní spojil s anglickou výukou. Díky

29.4.2017 18:17:39

Komplet

Zdravím, tak mám vše komplet. Od Albi dorazila nová krabice a chybějící karty. Děkuji Vám za rychlé odpovědi ohledně kompletnosti. Dnes jsem si ještě vyzvedl odstraňovací samolepky. Přítelkyně má večer noční....Dneska bude ten den. Dneska by to šlo :-)

29.5.2019 11:40:08

karty modifikátorov

Po rozrazení dverí vidíme, že proti nám stoji zlodejská hliadka. Ako prvá zaútočí Hejzl (Lidská ničemnice) a zraní obyčajného moba, elitný vďaka kvalitnej zbroji útok vydrží.
Krysí zlodějka myslí vykoná odvážny, ale nepremyslený útok: presunie sa rovno k najbližším mobom, jedného omráči a čaká na protiútok.
Omráčaný mob sa tacká, neschopný akejkoľvek akcie, čo ale poriadne na..rie elitného moba, ktorý sa napriahne k mohutnému úderu a error 404 monster modificator deck is missing
-> blessing and curse modificator cards are missing too
what the gloom?

Skrátim to: na koho sa obrátiť?

(príbeh má šťastný koniec, nakoľko mám aj Gloomhaven EN, krisí zldoějka myslí to má za sebou, padla na jednu ranu. Čo ale nerieši problém chýbajúcich kariet, všakže)

25.5.2019 17:19:33

Sanake

Ja to mám takto: událostí na cestách - 69 kariet, událostí ve městě - 81 kariet, karty schopností 318 a 446 mám.

25.5.2019 09:53:39

Chybějící karty

Tak znovu píšu. Krabici dostanu od ALBI novou takže super přístup. Ale po přepočítaní všeho obsahu (Jediný co jsem nepočítal byly karty schopností hrdinů) mě chybí kartičky událostí na cestách. Má jich být 69 a já mám 59. Chybí 7,8,61,62,63,64,65,66,67,68,69. Devítku mám dvakrát. Předpokládám že to tak není správně. Ale radši se chci ujistit než budu psát na ALBI. Jak to máte ve svém balení?

EDIT : Tak jsem nakonec spočítal i karty schopností. Chybí mě karta 318 a 446.

Upraveno autorem (porovnej)

24.5.2019 20:53:58

Gloomhaven CZ

Tak mne dnes prišla krabica komplet bez poškodenia, bolo to zabalené v originálnom kartóne s nápisom Gloomhaven CZ. Po otvorením ma čakalo prekvapenie, mám tam 2x sólo scenáre a žiadne pravidlá :D Ale vyriešil som to s Davidom a pravidla posielajú. Kto chce sólo scenáre, môžem poslať za cenu poštovného.

A tie lepky som odstraňoval liehom, na krabici zostal po odlepení lepkavý maglajz..

23.5.2019 20:43:29

Poškozená krabice

Děkuji za ujištění že je takto mizerně originál zabalen :-) Už jsem to nevydržel a krabici rozbalil. Dle podmínek Albi jsem pochopil, že i po rozbalení se dá vrátit do 30 dnů. Krabice má z venku dva ťuklé rohy a jeden hodně vmáčklý dovnitř. Vnitřek je naštěstí naprosto v pořádku. Takže asi řešit nebudu. Pokud mě teda Albi nechce poslat nové víko od krabice :-)

23.5.2019 17:49:57

Kulashaker

Ano, takto jsem to ani nemyslel, prekvapilo me to, ale nemyslel jsem, ze je to problem Albi nebo, ze by jinde bylo jinak. Ty izolepy prasi krabici, to je blby a fakt je to pak potreba vycistit...

23.5.2019 17:37:15

Víko s lepítkem

To není problém Albi. Díval jsem se na zahraniční unboxing, protože mě to taky zarazilo a bez fólie jsou i krabice v angličtině.

23.5.2019 17:19:16

Sanake

Ano, nemaji to ve folii (prodejna Albi) a viko je ke krabici prilepene naspodu izolepou, lepidlo jsem odstranoval lihem...

23.5.2019 16:37:59

Poškozená krabice

Dobrý den,

dnes mě došla česká verze hry Gloomhaven z ALBI. Bohužel po rozbalení jsme zjistil že je dost oťukaná krabice. Navíc vypadá, že není originál přelepená. Přepravní obal byl v pořádku a dobře vystlaný.

Stalo se tak taky někomu?

23.5.2019 16:29:07

Dovolím

si odpovědět, přestože nepatřím k Albi, ale mé infromace jsou takové, že další várka bude tento čtvrtek, tedy 16.05.2019 a pak snad pátek rozeslání shopům. Tedy snad pondělí až úterý na skladě po celé ČR a možná i SR.

14.5.2019 22:53:36

Dodávka

Na AGD zaznělo, že během 14 dní...
Klub stolních a deskových her Litomyšl

9.5.2019 14:18:24

Dejf

Uz je prosim jasne kdy dorazi dalsi davka Gloomhavenu??

9.5.2019 13:12:08

Dandy666

To je docela silny pozadavek na hranici poruseni autorskeho naroku ;-)
----------------------
Majitel liščí krabice

8.5.2019 12:27:03

Kniha scénářů

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli zde není nějaká dobrá duše z Olomouce, nebo jeho okolí, která by mi dovolila ofotit si českou knihu scénářů, popřípadě i karty road a city events, páč mám anglickou verzi Gloomhavenu.

Karty hlavních úkolů a texty základních postav už přeložené jsou:
https://www.dropbox.com/sh/bluq9ovxixndzjx/AAAd1pWbgzZ_UzAiR4Wsr27xa?dl=0 (děkuju dona42)

Díky, Dan.

8.5.2019 12:02:41

Revize

Ahoj,
my v překladu vycházeli z druhé verze rulebooku pro třetí print (3P_V2). Kniha scénářů tam není podobně jako třeba u This War of Mine schválně.

Jinak v běhu je překlad FAQ do češtiny, který pak také nahodíme na stránky, ale je to velký macek a řešíme do toho aktuální projekty, takže se to trochu vleče. Na lokalizaci se nicméně pracuje.

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

6.5.2019 17:31:12

revize?

Ahoj,
chci se zeptat jaká bude v češtině revize pravidel. Koukal jsem na BGG a tam mají několik verzí revizí a ke každé se vážou nějaké errata nebo FAQ.

Stáhl jsem si pravidla abych si je mohl dopředu nastudovat z ALBI webu, ale nenašel jsem tam kroniku scénářů. To tam schválně není?

6.5.2019 16:31:28

Chybejici karty?

Vsem dikuju za rychle reakce.

@Dejf - Pisu email. Diky.

5.5.2019 14:26:26

prázdná pole

jsou v každém balením od 2. edice. Není to chyba ve smyslu, že by tam něco chybělo vám, prostě nejsou potřeba. Podívejte se na počet nestvůr jestli vám sedí, ale pro někoho to může být SPOILER !

http://www.cephalofair.com/gloomhaven-monster-spoilers

kdyby někomu stačil komentář z bgg:
"Between the 1st and 2nd printing, they removed 4 monsters, so everyone with the 2nd printing got 4 blank monsters (or if I remember correctly, 3 blank, and 1 1/2 white 1/2 black)."

5.5.2019 14:06:50

Nestvury

Na platu 08 mám taky 4x výřez a v něm Nestvurky ale bílé. bez potisku.
Plat mám 18.

Karty nestvůr mám všechny po 8 kusech takže komplet :)

5.5.2019 13:53:52

Chybějící komponenty

Ahoj,
jako u všech her - kdyby chyběly nějaké komponenty, ozvěte se na info@albi.cz nebo přímo mně na david.rozsival@albi.cz a my komponenty dopošleme. Gloomhaven je tak obrovská hra, že by mě občasná chyba při kompletaci úplně nepřekvapila.

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

5.5.2019 13:29:14

PetrSP

Já v balení karty 718 a 719 mám.

5.5.2019 13:27:56

Chybejici karty?

Ahoj,
po rozbaleni a prepocitani karet jsem zjistil, ze mi pravdepodobne chybi 2 karty schopnosti nestvur (mam 230 a ma byt 232). Konkretne to asi budou karty 718 a 719. Nerekl bych, ze budou schovane napr. v nektere z obalek. Muzete prosim nekdo mrknout, jestli je mate?

Zaroven "chybi" jedna kartonova figurka prisery, ale tam se asi do celkoveho poctu pocitaji i bile (zalozni?) kartonove figurky (celkem 3 bile a jedna z pulky bila a z pulky hneda).

Diky.

5.5.2019 12:59:06

Loupani

Vyloupano, obaleno, vse v insertu.
Zitra jdu na figurky

4.5.2019 23:22:04

Vyloupáno

Už jsem to rozstřídil i do insertu :)

4.5.2019 21:05:30