Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština

Zdravím,

nemá v plánu někdo z místních překladatelů přeložit pravidla a mise. S cz pravidly bych se nebál hru backnout. Na hru samotnou má angličtina vystačí, alespoň bych hraní spojil s anglickou výukou. Díky
29.4.2017 18:17:39

Densemacabre
Pokud vím, tak se normálně v retailu prodává. Nepletes si to se 7th continent?

19.8.2018 09:07:12 | Upraveno autorem (porovnej)

české vydání
Pročítal jsem jejich fóra a podle nich se zatím reprint neplánoval. V obchodech už nikde nebyla skladem a na ebay začla den ode dne stoupat cena, tak jsem do toho šel než to vytřelí úplně do vesmíru. No a teď vidím, že máte asi fakt pravdu a že ji mezi tím naskladnil Fantasyobchod za míň než je na Ebay :(

Takže jestli to vyjde česky, tak na tom projedu minimálně 1500...
mmch, nechce někdo koupit anglickou krabici Gloomhavenu? :D

19.8.2018 11:56:14 | Upraveno autorem (porovnej)

2Froggery
ale je ti jasne, ze nemecka verzia je v pohode schopna vyplnit cely naklad tlace v plnom mnozstve, a ze sa nemusia spoliehat na to, ze sa ich jazykova verzia "pristrci" pri tlaci k nejakej inej?

19.8.2018 12:43:14

Wuuduu
Ja to chapu, ale Albi se treba sveze s Polaky, tam bych cekal ze se bude taky lokalizace delat, uvadel jsem to jako priklad toho ze lokalizace do jineho jazyka tam mozna je.

19.8.2018 13:12:29

lokalizace

nevim, ale řekl bych, že trh už je vcelku naplněn a většina lidí to bude mít odhrané, než to vyjde česky. Kdyby dělali lokaliaci při prvním printu a rovnou s druhým to vyšlo česky, tak si pěkně namastěj kapsy. Uvidíme no, podle mého je to už celkem pozdě.

19.8.2018 13:17:22

Logo sedí
Logo sedí, popisek vlastně taky, jestli to bude něco jiného, asi Albi schytá pár naštvaných komentů. Myslím, že tady je to jasný. Jestli někde vzniká jazyková mutace (viz němčina), evidentně šanci dostali i další vydavatelé a Albi po tom skočilo. Těžko říct, jak si jejich ostatní velké hry vedou, úspěch Scythe zatím nic nic neopakovalo, ale kdo ví, třeba věří, že právě Gloomhaven by mohl zazářit. Těžko říct, bude to velké, bude to drahé... ale u nás vždy byla silná komunita RPG hráčů (minimálně ve světě videoher). Nevím, jak to bude vycházet časově, ale mám pocit, že by to mohlo zavařit vydání Mage Knighta od REXíků.
---
Autor hry Velryby ničí svět

19.8.2018 13:18:04

Gloomhaven
Napočítal jsem necelých 100 vlastníků této hry. Samozřejmě to nemusí být úplný seznam. Ale podle mě tam rezerva na 500 kusový print je. Spousta lidí bude ochotna se anglické verze zbavit a pořídit si českou.

Mindok má svého času numero uno hru (legacy).
Albi má možnost teď dorovnat skóre a vydat svoji aktuálně numero uno hru (shodou okolností taky legacy).

Vše mi příjde logické. Jsem zvědav kolik to bude stát.

19.8.2018 13:36:07

Nebál bych se odbytu
Jestli to vážně klapne a bude Gloomhaven česky tak bych se odbytu nebál, řekl bych že je spousta lidí jako já co na cizojazyčné hry s textem na komponentech prostě nekoukají pře by je prostě nerozchodily (můj případ) případně by to nemohli hrát se svíma běžnýma spoluhráčama.
______________________
hráč a drobný sběratel

19.8.2018 14:00:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Odbyt
Stál jsem před stánkem s Gloomhavenem už na loňským GenConu. Obracel jsem ho v rukách a měl jsem nutkání lokalizaci zkusit. Pak jsem si to v hlavě probral a to čeho jsem se bál nebyl odbyt, ale spousta práce na tom a strach, že to půjde těžko přeložit v takovém rozsahu dobře. Odhal jsem, že by nás to zasekalo na 6-9 měsíců a šel jsem raději dál. Tohle je příliš monstrózní věc...;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

19.8.2018 14:09:49

a bazary budou plné...
Tak trochu čekám, že jestli to toho 19.9. oznámí, tak bude zdejší bazar pěkně přeplněný zbytnými anglickými krabicemi. A nebo je možnost, že to vydání bude až někdy na jaře, protože vydávat to společně s Mage Knight v zimě by byla asi fakt trochu nesmyslná konkurence.

19.8.2018 14:14:01

To jako vážně?
Gloomhaven v češtině? Štípněte mě někdo, sním? Koukám na to už od první KS kampaně. A ikdyž by angličtina nebyla problém, asi bych si příběhovou hru tolik neužil. Takže v češtině by to byla jasná koupě.
______________
aka WantonDuke

19.8.2018 17:32:12

Kulashaker

Vidím to stejně

19.8.2018 18:59:46

DC

všem
Já bych to koupil také. Nešlo by se nějak dozvědět, jestli je to skutečně to po čem dychtíme??

19.8.2018 19:10:31

Logo
Taky ty špičky u skrytého loga odpovídají originálu (kromě konce, ale to by pak bylo už moc obvious). Jestli jo, tak to letos bude vic peněz za retail než za kickstarter :)

19.8.2018 19:22:45 | Upraveno autorem (porovnej)

CZ

No to by byl ráj :)

19.8.2018 19:32:54

:)
Máte někdo představu kolik bude stát česká verze?

Kdyby mi před pár lety nazpět někdo tvrdil, že se bude lokalizovat něco obdobného tak si ťukám na čelo.

19.8.2018 23:12:15 | Upraveno autorem (porovnej)

česka verzia
Hoci sa stolovým RPG vyhýbam, Gloomhavenu, ako najvýraznejšiemu zástupcovi posledných rokov, som chcel dať tomuto žánru poslednú šancu , a ak bude česky, idem jednoznačne do toho, to by bol hriech si to nezadovážiť :)

20.8.2018 08:03:07

DC

všem
Doufám, že to není jen reklama na Charterstone. Ten snad má Albi vydat také.

21.8.2018 06:23:11

DC
O Charterstone se už dlouho ví, stejně jako o Anachrony.

21.8.2018 06:54:28

Náročná lokalizace

Ale splněný sen všem co nevládnou Angličtinou:)

22.8.2018 08:57:52

konec KS
Jestli i Gloomhaven vyjde česky, tak končím s nakupováním přes KS.
Byla by to pecka, ač mám KS verzi, českou bych určitě kupoval.

22.8.2018 11:39:37

Duirin
Co si budeme říkat, pokud je to na KS hit a není dopředu avizováno, že je hra KS exclusive tak je skoro jistota, že se o ni čeští distributoři pokusí...

22.8.2018 12:00:19

Melandor
Ano, ale u Gloomhavenu jsem tomu opravdu nevěřil.

22.8.2018 13:27:19

čeština
Tomu nevěřil asi nikdo. Nejprve jsem byl v šoku (před 14ti dny mi dorazila AJ verze), ale pokud to opravdu bude Gloomhaven je to dobře. Velmi dobře. Taková hra si to zaslouží a mnozí nad ní budou možná okultně tančit :-). U KS only her bych se dobudoucna nedivil, kdyby se u nějakého relasu objevila možnost vydání v CZ.
PS: Nad koupí CZ verze budu taky uvažovat.
******
účastník JOUOB.castu

22.8.2018 13:44:13

No, nevím
No, já bych úplně nečekal, že bazar zaplní spousta "zbytných" kopií AJ verze, vzhledem k tomu, že mluvíme o kampaňové legacy hře. Vydávat českou lokalizaci se zpožděním cca 1,5 roku (ok, tohle fakt hodně odhaduju) oproti AJ verzi, navíc v době, kdy by mělo akorát vycházet první malé AJ rozšíření, mi přijde jako krok, který je minimálně diskutabilní.

Já mám AJ verzi, s angličtinou se celkem peru, ale jde to. Jsem někde za polovinou kampaně. Na českou verzi se, vzhledem k legacy, určitě nechystám, jednak proto, že by bylo hodně náročné uvést hru do původního stavu, aby šla prodat, ale taky proto, že bych musel uvést do daného stavu druhou verzi. Začínat znova určo nebudu.

Českým překladům fandím, Albi držím palce, ale já nad tím lámu hůl i když mě to mrzí. Kolik nás je takových, neumím odhadnout.

22.8.2018 18:47:27

Vybíráme z Bazaru

Vúdú: Nindžové a lidojedi
Vúdú: Nindžové a lidojedi
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas