Euthia: Torment of Resurrection

xxxxxxxxxo hodnoceno 113x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Autoři: Markéta Bláhová
Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gamefound/Kickstarter

UPDATE: Euthia se vrací ve spolupráci se Steamforged games (tvůrci např. Dark souls board game). Kampaň 5. srpna na Kickstarteru úspěšně skončila.

@CzechWin Připravil článek Euthia Resurrected s podrobnými informacemi, který by vám neměl uniknout. Doporučuji hlavně pro ty, kteří mají potíže s updaty v aj, nalezte zde všechny důležité informace. Článek je průběžně aktualizován. 

Více informací o spolupráci Diea Games a SFG na blogu SFG.

 

Na Gamefoundu probíhala kampaň na dotisk a rozšíření Euthie. Kampaň byla nakonec zrušena.

Komentář krátce po ukončení kampaně na JOUOB.castu.

The King of Average tomu také věnoval část svého času. Pro ty, kteří umí anglicky celkem hezky popsal, jak ta situace ohledně crowdfundigu může vypadat. 

 

5.2.2022 13:14:26 | Upraveno autorem (porovnej)

K cenám asi nemá moc smysl se vyjadřovat. Kdo sleduje vývoj za poslední dva roky toho to asi nijak nepřekvapí. Stačí si udělat srovnání i s jinými velkými hrami, k nimž si člověk dokupuje expanze. Já třeba teď investice do AH. Samotného mě zaskočilo jak to naskakuje. Ale chraň panbůh, že bych chtěl tvrdil jak je to levný / drahý. Je to prostě fakt. I tak opět Tadeáš tlačil ceny někdy až ad absurdum a musel sem ho brzdit. :D Samozřejmě za podporu budeme moc rádi. Platí opět, že na kampani je cena her nejnižší. Pozdější ordery budou dražší a navíc připočtena třeba do core hry cena Griffina a pokud se bude něco prodávat po dodání backerům, s čímž se ale aktuálně nepočítá, tak ceny budou vysoké (ty přeškrtané). S žádnou world podporou retailu se aktuálně nepočítá a budou to mít maximálně shopy, co si to prostě taky vemou během kampaně.

3.5.2022 19:07:19

Ještě sem chtěl ale doplnit. Že ceny jsou včetně DPH. Což nevím jestli si všichni všimli a rozhodně to není na kampaních v současné době standard. To znamená, že v pledge manageru se doplácí opravdu jen poštovné. Možná pak cena nevypadá tak hrozně když to srovnáte s malými hrami za 50 či 60 EUR, kde ale budete platit DPHčko.

Tentokrát už nebudeme balíky vybavovat sami. To by už opravdu bylo insane :) Ne že to tentokrát nebylo :D Ale máme fulfillment partnera ze Slovenska. Proto už i do Čech je poštovné. Hry dorazí tam. Nám sem přijde jen pár kusů pro vlastní potřebu.

3.5.2022 19:13:41

Snad jsem na něco odpověděl. Zkusím zas zaběhnout a doplnit případné věci které jsem opomněl nebo přibudou. Díky za pochopení a podporu. Je fajn moct něco napsat i v Češtině … oddech :D

3.5.2022 19:14:45

@alladjex  dekujeme moc za zpetnou vazbu! Gratuluju k dosud uspesne paradni kampani a preju taky trochu odpocinku :o)

 

Ted uz jen aby byl podzim 2023… :o))

3.5.2022 19:32:31

Zdravím, tak jestli jsem to dobře pochopil, tak i pro Čechy je poštovné ze Slovenska za 16 éček…docela darda v porovnání s Amíky a Číňany. Jinak gratuluji k úspěšnému startu kampaně

3.5.2022 19:36:27

@eMPage  Je to tam napsáno, v tom poštovném máš schovány hrátky s DPH, které amíci nemají. 

@alladjex Bůh vám žehnej, že ty ceny jsou DPH včetně (at už je to v poštovném nebo hře), jinak by to bylo matematické peklo, aneb klasicky cena hry+poštovné, z toho celého DPH by nebyla sranda při úvahách co chci vzít.

A samozřejmě máte velké plus, že jste realizovali můj návrh z fóra na 3D prvky a jsou tam ty věžičky a necromancerova citadela. Sice to nutně nechci, ale takhle si to patrně budu muset koupit, co jiného mi zbývá.

Jinak milion Euro dáte, ne? Pokud ne, bude to trapas. 

3.5.2022 19:43:11 | Upraveno autorem (porovnej)

@czechImenhotep  1 mil EUR by podle momentálního stavu odpovídal zhruba stejnýmu počtu backerů jako v původní kampani. Pokud se ho nedosáhne, může tím pádem dojít i na menší a dražší náklad do tisku. Takže držme palce, ať to na konci dělá mnohem víc!

3.5.2022 19:59:51

@Mathyas Tam jde o to, že je scénář v tom rozšíření, kde se s elementály pochoduje, tj. musí tam být figurky. Ve scénářích, kde to není nutné, také hrajeme bez figurek elementálů, zbytečně by se pletly.

 

A to rozšíření doporučuju velmi, protože tam totiž jsou další scénáře s menším počtem minut na hráče a přitom hodně zajímavé a zábavné. Takže než si troufneme na scénář, který může trvat i osm nebo deset hodin, tak nám tohle rozšíření hodně pomáhá v pestrosti, co si můžeme vybrat za scénář. Za nás je to fakt skvělá investice, nemůžeme si to vynachválit.

4.5.2022 08:11:01

@milancaputu No to je něco, co jsem nechtěl slyšet, teď si to budu muset přihodit k základní hře :-D 

A to jsem si původně říkal, že základ musí stačit… :-D

4.5.2022 10:28:25

Ahoj - jsem vlastnik puvodni hry - Legendary tier II pledge.

backnul jsem returning bundle, a mam tri dotazy:

 

  1. cetl jsem ze dwartova kostka je zmenena (puvodni se samolepkama je fakt naprd). je mozne ji nejak ziskat bez toho, aniz bych kupoval celej set kostek znova?
  2. je k novemu hrdinovi automaticky pridan compartment tray, jako to je u zakladnich postav, nebo se to musi nejak poresit addonem?
  3. vyslednej bundle se posle v jednotlivych krabicich, nebo je k tomu nejaka velka mega krabice pro vsechno (nekde jsem o tom cetl, ale bohuzel tech informaci je tolik ze se to neda dohledat v realnem case)

diky za info

 

4.5.2022 10:58:10

Ahoj ,

@danissimus k bodu 1) Teď jsem četl v komentech, že novou kostku Dwurtu bude možné přidat v pledge manageru…

4.5.2022 11:10:58

Ahoj @danissimus,

ad 1. Kostka je změněna (nebude se samolepkami). Pro returning backers bude možnost si za minimální poplatek tuto kostku pořídit. Bližší informace prý budou teprve dodány.

ad 2.  Ano, k novému hrdinovi dostaneš vše potřebné. Stačí si na kampani rozkliknout Returning Backers Bundle (co obsahuje) a když si sjedeš níže, tak v části Other Component je zobrazeno, že obsahuje Compartment Trays i Small Cardboard Storage Tower.

ad 3. Dostaneš ty krabice, které jsou znázorněny u daného pledge. S tím, že ten Ultimate box ještě asi není přesně specifikován, co bude obsahovat. Nejspíše tam budou všechny ty addony a inserty.

4.5.2022 11:13:14 | Upraveno autorem (porovnej)

  1. @alladjex na gamefoundu psal, že nejpozději v pledge manageru bude možnost kostku dokoupit
  2. Když si rozklikneš co tvoje pledge obsahuje (https://gamefound.com/projects/diea-games/euthia#/product/23360), tak uvidíš, že tam krabičky máš.
  3. Samostatné krabice (nevím jak na poslání)

4.5.2022 11:13:25 | Upraveno autorem (porovnej)

  1. Jak moc usnadňují ty cardboard towers přípravu hry? Já jestli je to must have nebo se v klidu dá hra připravit v rozumném čase i bez toho. Přece jenom 40 éček není málo… Stojany na karty mi přijdou zbytečné, ale třeba mi někdo z vás napíše opak.
    Případně bych byl rád, kdyby mi někdo znalý hry poradil, jaké ideální přísluško brát
  2. Když budu mít komplet figurkový pledge, vejde se do jedné krabice? Místa ta velká bedna zabere už sakra dost a byť jsou figurky boží, místo je bohužel rozhodující

Díky

4.5.2022 13:59:56 | Upraveno autorem (porovnej)

@ondaR_OL 

  1. Ty věže jsou za mě must have. Vůbec si nedokážu představit setup bez nich. U držáku na karty jsi jistý nejsem, ale karty zase zabírají nemálo místa na stole, věřím že to zlepší prostorovou náročnost… shrnuto, do organizéru bych šel na 100% znova.
  2. V první kampani ta velká krabice pobrala vše ale je to Tetris. Navíc ta obrovská krabice by v dotisku být neměla takže to bude nutně ve více krabicích předpokládám. 

4.5.2022 14:30:21

V čem přesně věže pomáhají zrovna při setupu? Stejně je žetony potřeba promíchat, aby nešly pořád ve stejném pořadí a nějak nevidím rozdíl v tom, jestli je dát zpátky do věže nebo rovnou na stůl.

4.5.2022 14:33:22

Osobně žetony nemíchám pokaždé. Ty, co se použijí potom dám prostě nahoru do sloupce. Když za dva týdny či měsíc dám další hru, nemám šanci poznat že se něco opakuje. Takže řekněme jednou za tři hry to míchám. Uložení žetonů schopností, sáčků, lektvarů se určitě také hodí. Záleží to tedy na frekvenci hraní…

4.5.2022 14:45:21

@Herald To sice ano, ale třeba pro mě osobně je pocitově mnohem lepší, když žetony a karty míchám na konci partie při uklízení a pak při další hře jen vše vyndám na stůl a můžu hrát během chvíle:-)

4.5.2022 17:26:24

Dajú sa aj na gamefounde pozerať grafy výkonnosti kampane? Niečo ako bolo pre KS? 

Každý deň som pozeral a očami tlačil čiaru hore. 

4.5.2022 18:11:34

@Zoid No jo, to už jsme ale u toho, jestli bylo dřív vejce, nebo slepice :D

4.5.2022 18:16:52

Mám z první kampaně Euthii bez figurek, s elementály, grifinem, pořadači na destičky, kostkami, obaly, krabičky na komponenty a pytlíky na mapové dílky. Uvažuji, že půjdu do Fierce Powers Expansion Lidge (Standees) a Crawling Shadows. Ty jsou včetně pořadačů na destičky a krabiček na komponenty. Jediné o čem přemýšlím je jestli se 40 nových mapových dílků vejde do pytlíků co již mám?

4.5.2022 18:27:00

@alladjex Bude update ke Crawling shadows expanzi? Nemám představu jak bude fungovat.

4.5.2022 21:33:39

@czechImenhotep  sólo expanze viz video JOUOB.interview@586 na YT, někde od poloviny…

4.5.2022 21:43:14

zdravím @alladjex, chci se zeptat jestli nechcete udělat nějaké detailní porovnání blackwash VS sundrop? Jde mi o to, že jsem returning backer a potřebuji se rozhodnout, jestli nutně chci sundrop a budu muset udělat upgrade původních miniatur a nebo si vystačím s blackwash :D. Díky za informaci.

4.5.2022 22:07:04 | Upraveno autorem (porovnej)

@alladjex Tak už nás nenapínejte s tím druhým unlockem… :o))) 

5.5.2022 11:51:55

Vybíráme z Bazaru

Boreal
Boreal
Akt. cena: 42 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas