Euthia: Torment of Resurrection

xxxxxxxxxo hodnoceno 113x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Autoři: Markéta Bláhová
Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gamefound/Kickstarter

UPDATE: Euthia se vrací ve spolupráci se Steamforged games (tvůrci např. Dark souls board game). Kampaň 5. srpna na Kickstarteru úspěšně skončila.

@CzechWin Připravil článek Euthia Resurrected s podrobnými informacemi, který by vám neměl uniknout. Doporučuji hlavně pro ty, kteří mají potíže s updaty v aj, nalezte zde všechny důležité informace. Článek je průběžně aktualizován. 

Více informací o spolupráci Diea Games a SFG na blogu SFG.

 

Na Gamefoundu probíhala kampaň na dotisk a rozšíření Euthie. Kampaň byla nakonec zrušena.

Komentář krátce po ukončení kampaně na JOUOB.castu.

The King of Average tomu také věnoval část svého času. Pro ty, kteří umí anglicky celkem hezky popsal, jak ta situace ohledně crowdfundigu může vypadat. 

 

5.2.2022 13:14:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak nový update nebol taký aký som očakaval… 

5.5.2022 15:47:34

To je teda extrémní zklamání! Nicméně tenhle komentář to shrnuje docela trefně: Soioo we have a 500% founded projekt and that is not enough? How about realistic funding goals than....

5.5.2022 15:55:02

No tak tohle je teda fakt na pytel. Už jsem se na to fakt těšil jak malej. Hlavně, že cíl byl splněn za 20 minut… :-( 

5.5.2022 15:59:43

To je opravdu škoda, v rozšíření bylo tolik nových nápadů… A té investované práce co přijde vniveč, pokud je pravda že DIEA games končí…

Jiní malí vydavatelé jsou schopni vydat hru i s menším počtem backerů a menší vybranou částkou než aktuálně měla Euthie. Tak proč to tak skončilo? Nereálně stanovená cena při rostoucích nákladech? Velké množství addonů ? Velký vývojářský tým ? Drahá propagace nové kampaně?

Nechcete kampaň restartovat s mírným navýšením cen ?

5.5.2022 16:26:27

Já nevím, nerozumím tomu, nikdy jsem deskoherní kampaně nebackoval (a koukám, že už asi ani nebudu). Ale pak je teda k prdu si stanovovat takto nereálné/nízké cíle (a překračovat je za 20 minut). Ale hlavně nechápu, proč to končit tak brzo, když followerů to má přes 14k, řada lidí jen přemýšlí, čeká na prachy, na strech goals, whatever. Přeci není nikde psáno, že v posledním týdnu nemůže přibýt dalších 5k backerů… prostě zklamání. 

Pořád tajně doufám, že jen někdo hacknul Tadeášův účet nebo je to nějaká jiná haluz! :o) 

5.5.2022 16:30:22

škoda vypadalo to slibně, i když jsem měl připomínky ke skladbě bundlů a shadows mi přišly kapku předražený….

čekal sem finální čísla někde kolem 750-800k EUR…ale že by se ukončení kampaně zdůvodnilo nedostatečným počtem backerů po dvou dnech….

a to byl myslím včera oslavnej článek na games.tiscali kolik se vybrali za první noc

to nebudí moc důvěru ve značku…navíc o to hůř pokud to bude znamenat úplnej konec…

 

no tak tohle si pro letošek teda škrtám a počkám jak bude vypadat Kingdom Come a pokračování Tainted Grailu….

5.5.2022 16:35:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@Herald Spíš si mohli dát jako cíl počet backerů aby lidi věděli na čem jsou.

5.5.2022 16:37:22

Tak kampaň na gamefoundu končí 

5.5.2022 16:43:24

Podle závěru toho updatu bych skoro řekl, že za tím je nějaký vztahový/rodinný problém. Spekulovat bych mohl o leččems nemá to moc smysl, ale odpískat rozjetou kampaň ani ne po třech dnech je škoda, zvlášť když už teď měli přislíbeno víc než vybrali v původní kampani. 

5.5.2022 16:49:28

@Machi Ako píšeš. Backery pomaly ale isto pribúdali. Ľudia sú z hry nadšení. Komunita je veľká, myslím že kampaň sledovalo okolo 14k ľudí. Nával by prišiel na konci. Možno toľko ako na začiatku. Takže skutočná príčina bude inde. 
Prajem im aby sa z toho dostali a pokračovali. 

5.5.2022 17:07:35

Co to je za hovadinu ukoncit kampan po 2 dnech? Kor, kdyz je tam tolik moznosti a je potreba vice casu, nez si clovek rozmysli, co opravdu chce (vlavne pro ty, co uz hru maji. Vubec to nechapu a to jsem bych schopny vyplaznout 465eur a cekat ¾ roku za full gamesu, ktera me uz na oprazkach tak uchvatila. No to je zklamani teda. 

5.5.2022 17:28:34

Jsem zklamanej. Dlouho jsem tuto hru sledoval a byla to moje první podpořená hra. Do pledge jsem dal vše co šlo za 463€ a i tak to nevyšlo. Škoda, snad tomu dají časem ještě šanci a dopadne to dobře. 

5.5.2022 17:43:49

Celá situace mě neskutečné mrzí. Hra se mi velice zalíbila a doufal jsem, že bych si o tento skvost mohl svoji skromnou sbírku rozšířit. No, budu držet palce, že snad někdy v blízké budoucnosti dají této hře v kampani ještě jednu šanci.

5.5.2022 18:07:39

Bylo by dobré dát větší info o tom co se sakra stalo, oficiální verzi o počtu podporovatelů neberu.

5.5.2022 18:23:56

Hm tak to mi hlava nebere

5.5.2022 18:54:45

Mrzí ma, že kampaň nevyšla, tešil s sa na ňu dlhooo… zapudil som kvôli Euthii aj Skyrim, ktorý sa chystá vyjsť v CZ.

Veľká škoda práce celého tímu, makali na tom dlho…

Veľká škoda, že svet Euthie prišiel o také nádherné novinky, s ktorými by sa Euthia stala takmer dokonalou hrou…

Nech je dôvod akýkoľvek, prajem tímu, aby sa z toho čím skôr vysekal a budem rád ak sa do toho pustia znovu.

Ja ich podporím zase, chlapci a dievčatá si to zaslúžia.

 

5.5.2022 19:02:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Dejme tomu, že je to opravdu důvod (byť evidentně ne jediný), proč byla kampaň ukončena. Pak se ale musím ptát, zda to bylo jediné možné řešení.

Nemám moc zkušeností s crowdfundingem, ale jestli jsem si něčeho všiml, pak že Euthie má nezanedbatelné množství fanoušků a podporovatelů po celém světě. Skutečně nebylo možné tuto komunitu oslovit skrze rozběhlou kampaň a na rovinu sdělit, jak se věci mají a kolik je skutečně nutné vybrat i s rezervou? Stanovit novou metu, která když nebude pokořena 3 dny před koncem, tak bude z avizovaných důvodů kampaň přece ukončena? I kdyby to nakonec dopadlo stejně jako nyní, byla by tu alespoň jistá satisfakce z toho, že s tím mohli všichni obdivovatelé hry něco udělat, a ne na místo toho cítit takovou bezmoc.

 

Nicméně i tak doufám, že vše souvisí pouze s finanční sférou tohoto projektu, a nikoliv s ničím vážnějším, jak může navodit poslední věta Tadeáše v updatu.

5.5.2022 19:15:42

Tohle muselo být zatraceně těžké rozhodnutí, až to zamrazilo. Podle toho nadšení to musela být srdeční záležitost. 

 

5.5.2022 19:51:38

Tak třeba já jsem se jednoduše jen nedostal k tomu, abych si prošel všechny bundly a add-ony - bylo tam toho hodně, tak jsem si říkal, že to udělám o víkendu. Jsem kompletista, k Tier II z minulé kampaně bych určitě vzal all new content. A jsem si (i s ohledem na počet sledujících) jistý, že takových nás byly mraky - těch 6k podle mě nebylo nereálných a opravdu se obávám, že je za tím něco vážného :( V lepším případě jen strach z naprosté nejistoty ohledně budoucího růstu nákladů podpořený minulou nedobrou zkušeností (a teď by to byl ještě větší krok do neznáma).

5.5.2022 19:54:49

V tuhle chvíli není mnoho, co napsat. Přesto bych chtěl poděkovat všem, kteří nás, Euthii i celou Diea Games podporovali. Můžu tady opakovat, co už jsem porůznu psal, že nás situace s dopravou, cenami produkce nakonec válka atd. nakonec dostihli. Do kampaně jsme přesto dali maximum. Ale někdy prostě ani to nasazení i srdíčko prostě nestačí. Pro mě osobně je to jedna z nejhorších věcí, co mě potkala, kvůli úžasným lidem, s kterými jsem měl čest dělat na hře, kterou stále považuju za unikátní. Ještě jednou díky všem, kteří nám fandili a podporovali nás.

5.5.2022 20:13:44

@alladjex Chápu, že momentálně situace není jednoduchá, ale to nebyla ani před 3 dny, kdy se kampaň rozjížděla. Pochopil bych, kdybyste to uzavřeli pár dní před koncem, že to prostě nezafinancujete, ale po dvou dnech, kdy se vybralo půl milionu eur? Nechce se mi věřit tomu, že pravý důvod je jen ten, že byste nedosáhli na 6000 backerů, což si myslím, že reálné i tak bylo, a pokud to tak opravdu bylo, pak nechápu, proč jste nepočkali s kampaní déle…

5.5.2022 20:28:47

@alladjex Sorry, ale tohle neberu. Tak aspon seberte odvahu a vysvetlete nam fans co se pulroku tesili, proc jste to ukoncili po 2 dnech pri 500% cile. Spousty lidi to nechavala na vikend, jak tu zaznelo. Proc tedy cena nebyla jina a cil nebyl stanoven na jinou hodnotu, pokud se Vam to stale nevyplatilo? Puvodni verzi jsem si nekoupil s tim, ze pockam na novou a ..

5.5.2022 20:33:29

Infidus, Shoter: Hele, nechte to být, zklamaní jsme všichni a pro autory to muselo být fakt fatální rozhodnutí. Jestli je za tím něco jiného, tak to asi nebude vůbec nic veselého, o čem by teď chtěli veřejně psát. Respektujme rozhodnutí a držme jim palce.

5.5.2022 20:35:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@alladjex už to tu padlo taky, pokud nejsou nějaký nepřekročitelný rozpory v teamu tak bych vyložil karty na stůl a nechal komunitu rozhodnout zda projekt bude realizovanej nebo ne…taky si nemyslím, že by byla jiná situace než před třemi dny, uznávám že team to možná  bral jako poslední možnost existenční záchrany…ale v tom případě měly být ty cíle zadaný opravdu jinak , tak aby jste byli schopni přežít a vydělat, a postavit komunitu před realitu…

ve finále tímhle stylem je to z mýho pohledu prakticky nenapravitelný poškození značky a důvěry sponzorujících….

5.5.2022 20:40:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kadylek Tomu naprosto rozumím, a na hru určitě nezanevřu, ani na autory, pokud budou dělat něco do budoucna, ale nelíbí se mi tenhle způsob. Přece jen to nebyl projekt pro 20 lidí. Ale tu kampaň sledovalo přes 14k lidí, takže říct po 2 dnech a masivním úspěchu (podle čísel), to nám nestačí, sorry - mě jako backerovi, co do toho chtěl investovat x tisíc a těšil se na to půl roku úplně nestačí. Byl bych spokojenější, kdyby napsali, že je to z osobních důvodů a že to teď dělat nemůžou, že to dopředu netušili, než takováhle buď nelogická nebo nepravdivá informace :-\

5.5.2022 20:43:07

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven: Lví chřtán
Gloomhaven: Lví chřtán
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas