Euthia: Torment of Resurrection

xxxxxxxxxo hodnoceno 113x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Autoři: Markéta Bláhová
Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gamefound/Kickstarter

UPDATE: Euthia se vrací ve spolupráci se Steamforged games (tvůrci např. Dark souls board game). Kampaň 5. srpna na Kickstarteru úspěšně skončila.

@CzechWin Připravil článek Euthia Resurrected s podrobnými informacemi, který by vám neměl uniknout. Doporučuji hlavně pro ty, kteří mají potíže s updaty v aj, nalezte zde všechny důležité informace. Článek je průběžně aktualizován. 

Více informací o spolupráci Diea Games a SFG na blogu SFG.

 

Na Gamefoundu probíhala kampaň na dotisk a rozšíření Euthie. Kampaň byla nakonec zrušena.

Komentář krátce po ukončení kampaně na JOUOB.castu.

The King of Average tomu také věnoval část svého času. Pro ty, kteří umí anglicky celkem hezky popsal, jak ta situace ohledně crowdfundigu může vypadat. 

 

5.2.2022 13:14:26 | Upraveno autorem (porovnej)

@andreasss kde jsi přišel na to, že bude možné místo Griffa uplatnit 10€? Já mám pocit, že Griffa dostanou zkrátka všichni podporovatelé (poděkování za podporu) a returning backers dostanou ještě navíc 10€ (poděkování za stálou podporu).

3.5.2022 08:45:28 | Upraveno autorem (porovnej)

@peeeca67 já to pochopil stejně, jinak by to nedávalo smysl bych řekl, protože by “returning backers” v podstatě nedostali nic navíc (jakožto ta odměny za věrnost) a jen by mohli směnit Gryfa za 10€ protože ho mají z první kampaně 

3.5.2022 09:26:20

Gryfa vysvětloval Alladjex na GF: sami byli překvapení v DIEA, že GF změnil některé věci, co jde v kampani udělat, a nově nemůžou zadat tu slevu pro returning backers místo gryfa. Takže se omlouvají a vyřeší se to v Pledge manageru, tj. mimo GF. Tam už to půjde a returning backers dostanou tu slevu 10 EUR místo gryfa.

3.5.2022 09:36:37

Jinak na kampaň jsem se těšil, že budu mezi prvními přispěvateli, ale jak už tu psal někdo přede mnou: na takhle složitou tabulku možností si musíme sednout v klidu až uložíme děti. Zkusíme místo fajfky použít čokoládu, snad pomůže k lepšímu soustředění :)

3.5.2022 09:38:06

400k pokořeno. Velká gratulace celému týmu. Jak již bylo řečeno níže kampaň vypadá skvěle. Profesionální práce.

U mě naopak nebylo nad čím váhat. Z původní kampaně mám vše, takže Returning Backers Bundle. Traye se hodí, obaly méně, ty nejspíš použiju v jiné hře.

Cena za mě naprosto OK. 

3.5.2022 09:43:55

@milancaputu tak v tom případě ten Griff vs 10 eur nedává smysl, jak píše @Korenar. V tom případě returning backers budou ochuzeni o ten bonus. Navíc pokud si budou chtít returning backers udělat upgrade na SUNDROP verzi, tak budou bez Griffa a nebo si ho budou muset dokoupit ne? 

Ve výsledku bych tedy dostal 10 eur slevu abych si dokoupil za 10 eur Griffa, kterého budou mít nováčci zdarma. :D

PS: Nechci tady dělat nějaký “hejt” na kampaň. Euthii podporuji a fandím jí. Jen je v kampani pár nejasností, které bych si rád objasnil :)

3.5.2022 09:54:11

Mrzí mě, že teď bude ten jiný finish a když to někdo bude chtít celý, tak by to měl koupit všechno znova. Což dělat nebudu, holt si nechám udělat ten, co mám z první hry :-)
Každopádně hodně lidí tu nadává na dicetray - já třeba doma nemám ani jeden (hraju několik let), tak to beru tak, že konečně nějaký budu mít, ono to není na škodu. Spousta lidí je jako já, prostě neměla potřebu to kupovat a bylo takové to “třeba někdy”, tak tady už to rovnou dostanu, a nevadí mi to.

3.5.2022 10:47:58

@peeeca67 moooc to komplikuješ. Odporúčam ti prečítať si o tom diskusiu priamo v kampani, aby si zistil ako hrozne budeš ochuzen…

Griffin zadarmo, je pre každého, kto si objedná základ, alebo  kto sa prihlásil na sledovanie kampane už pred začiatkom. Účelom bolo dať ho každému a je jedno či kampaň podporíš pred začiatkom, alebo v poslednej minute.

Pre mňa ako minulého backera, ktorý má Griffina z minulej kampane, je fajn si teraz namiesto neho uplatniť zľavu 10€. 

Ja ho dostanem, lebo som dal follow kampani, nie preto, že si kúpim základ. Aj keby som si ho kúpil, tak nedostanem Griffina 2x :-)))

Pôjdem do Returning Backer Bundle so zľavou 10€

3.5.2022 11:18:05

@peeeca67  Úplné detaly vysvětlí až z DIEA, to je jasné. Já si jen pamatoval, co o tom psal Aladjex ještě těsně před kampaní v odpovědích na otázky. V zásadě tam šlo několika lidem o to, aby nedostali gryfa znova, když už ho mají - na to byla odpověď, že si ho mohou později vyměnit v Pledge Manageru za tu slevu 10 EUR. Pokud chceš gryfa znova, tak samozřejmě můžeš - třeba kvůli tomu novému nátěru. Mně je prodávaný nátěr/finish jedno, protože figurky půjdou okamžitě na nabarvení, aby zapadly k původním. Naopak, pokud to půjde, tak si figurky k novému rozšíření koupím bez nátěru, ať ušetřím malíři práci s jeho odstraňováním.

3.5.2022 11:18:37

když už tam je takovejch možností bundlů, tak možná bylo rozumější hodit na standee a miniature only i elementály.

 

pak by se to dalo optimalizovat pro všechny…

nejlevnější standee verze (returning (fierce+shadows) a gameplay all in (Core+Fierce+elemental+shadows))

verze s figurkama (zase returning a gameplay all-in, oboje s příslušnejma figurkama)

Ultimate verze…všechno i s kosmetickejma add-onama….

 

inak mě trochu uniká smysl toho Gameplay-add-ons bundlu…

3.5.2022 11:59:25

Jelikož jsem tak složitou kampaň, pokud jde o možnosti nákupu, ještě neviděl, pokusil jsem se vytvořit tabulku, která s tím snad pomůže. Neměl jsem moc čas to kontrolovat, takže pokud by něco nebylo jasné nebo tam byla nějaká chybka, tak dejte vědět. Ani pořádně nevím, jak nastavit práva, abyste si to mohli zkopírovat. Teď je to nastaveno pro čtení a počítám, že by mělo být možné, aby si to každý, kdo má zájem, stáhl na svůj Google disk a editoval si to tam.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UGtSfZGGpXl2o7PmPPjycga3BwL8XfZwrlOktZs-5wk/edit?usp=sharing 

Ještě doplním, že tam nijak neřeším poštovné.

3.5.2022 12:11:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Gratuluji k úspěšnému zafinancování ale uff ty ceny jsou teda masakr :-) nic pro mě. Ať se vám to všechno podaří a nejsou takové potíže jak v první kampani ;-)

3.5.2022 12:16:30

Tak jak to navrhuje níž Hmota dává smysl, ale to byste zas neutratili za to co nutně nepotřebujete ;)

Každému doporučuji v první fázi ty bundly ignorovat, projít si jednotlivá rozšíření, zjistit co vlastně chcete a pak to teprve začít uvažovat o bundlech. Nikoliv uvažovat o tom co chcete, protože je to ve výhodnějším bundle. Za mně je pro nové hráče zajímavý gameplay all-in, příp ultimate, ve zbytku se to každému do vkusu asi netrefí. Pro ty co už to mají zapomeňte na Return backer jako výchozí bod pro úvahy co vzít. Uvažuji o fierce a shadows ve standees verzi, protože mám standee základ a elementály a dohromady to bude stát i tak dost. Připlácet za cokoliv dalšího se mi moc nechce, i když to tedy stojí jen o něco víc a je to děsně výhodné.

Pak pusťte z hlavy ceny z předchozí kampaně, tam autoři měli zisk nula. Třeba ten solo mod není z ohledem na počet komponent levný, na druhou stranu buďme rádi za češtinu a pokud je to použitelné na celou hru, a nemám důvod tomu nevěřit, tak to za to stojí.

3.5.2022 12:25:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Teď koukám na obrázky obsahu a chápu to správně, že každý box hry má pro daného hrdinu i ty custom dice?

Tedy když vezmu Gameplay All-In Bundle, tak mám i celý ten DICE SET?

Ten dice set je tedy samostatně pro lidi z 1.kampaně, kde ty kostky byli jen jako extra addon?

3.5.2022 12:56:55

jsem v podobnej situaci jako czechImenhotep, doma mám standee verzi Core+Elemetal, když budu chtít pokračovat v tomhle stylu dokoupím fierce a shadows jako standee, bohužel není momentálně nabídnuto jako returning standee bundle…tím pádem jsem na 140 Eurech, griffina kterýho už mám použiju na úhradu poštovnýho v PM.

 

Pokud bych chtěl jako returning backer přidat figurky, tak nejvýhodnějc momentálně esli dobře počítám vychází FP (miniature)+Gameplay add-on bundle a core game miniature pack…celkem 209 Eur.

 

Na druhou stranu skoro všechny figurky postav a většinu monster mám z jinejch kampaní, jako třeba fantasy miniatures od Blacklistu…

3.5.2022 13:12:50 | Upraveno autorem (porovnej)

@Korenar Custom dice sú už v základe namiesto obyčajných kociek. Ja viem, je to blbá informácia pre tých čo hovoria ako veľmi to zdraželo. 

Takže opakovanie: oproti minulej kampani máte v už základe Griffina aj custom dice :-)

3.5.2022 13:42:12

@andreasss tak to je dobrá zpráva….odpadá rozhodnutí, zda si za ně připlatit, protože jsou krásný a tématický :-)

3.5.2022 14:41:35

Vyplatí se rozšíření elementálové? Jak moc figurek v reálu při hře např. dvou lidí člověk využije?

Díky!

3.5.2022 16:35:21

@Mathyas Figurky elementálů ke hře nejsou vůbec potřeba. Na mapě je jasné, že to je místo elementála a že se kolem něj aplikuje jeho efekt. Figurky jsou jen takový bonus, kdy se postaví na to místo mapy jako připomínka, že okolo něj dochází k onomu efektu. Na druhou stranu figurka (nebo standees) pomůže nezapomenout. Těch míst na mapě je hodně a figurek se za jednu hru spotřebuje velké množství. Vyplatí se? Těžko říci. Nejsou potřeba, manipulace s nimi je trochu pracná (je jich ve hře dost), ale pak pomůžou nepřehlédnout a nezapomenout ty efekty…

Jo a zapomněl jsem. Rozšíření elementálů přináší hlavně další scénáře a ty se asi vyplatí (i když v základu je scénářů dost a další nejsou zas tak moc potřeba).

3.5.2022 17:10:27 | Upraveno autorem (porovnej)

@andreasss přijde mi, že pokud tu je někdo, kdo hovoří jak velmi to zdražilo, nebude mluvit jen o kostkách v core boxu. :)

Souhlas, že pokud jde jen o core pledge s miniaturama, která zdražila z původních $95 na $135, tak kostky v hodnotě $18 navíc mu to možná témeř bezbolestně vykompenzují.

Ale jelikož se tu spíš probírají nějaký větší pledge, tak tam už ten nárust může štípnout víc. Třeba už jen při pokusu o složení obsahu kompletního Legendary Pledge Tier 2 za nějakejch ~$200 na původním KS to teď na GF dělá nárust skoro o ~50%. Ale on už to někde Tadeáš sám nastřelil, že teď to samý bude odpovídat nějakejm ~$300.

Zároveň může bejt šleha i pro vracející se backery z původní KS kampaně, že teď zaplatí víc za rozdílovou expanzi-expanze ($230-$250), než zaplatili za ten původní LPT2 komplet na KS (~$200). :)

3.5.2022 17:40:36 | Upraveno autorem (porovnej)

@czechImenhotep Jasne, zisk byl v prvni kampani nula, ale pro nove backery je samozrejme tezke prekousnout cenu o vic jak 50% vyssi. 

3.5.2022 17:50:39

@whiskas  na druhu stranu ja som zmeskal napr. kampan a objednaval som legendary tier II z tlamy a dal som zato 246 euro takze mi tie ceny pridu celkom ok nato ako islo vsetko hore plus tie kontajnery ako zdrazeli to je brutalita :)

tak nech sa chlapcom a slecnam dari a nieco aj natom trhnu spravili skvelu hru :) drzim palce 

3.5.2022 17:50:53 | Upraveno autorem (porovnej)

@nasson diky. Bude stačit standees :-)

3.5.2022 18:48:23

Ahoj. Ahoj. :)

Kdo sledujete kampaň tak vás asi nepřekvapí, že první den je zase naproté maso. Já teprve před malou chvíli doprojel všechny komentáře na kampani zpětně až do čerejšího spuštění. Při launchi se nám ojevili nějaké neočekávané technické problémy, takže místo aby to bylo na pohodu, tak jsme samozřejmě zase šli spát bůh ví kdy, ale ránko jsem "čile" vyskočil v sedum z pelechu, když jsem si uvědomil, že jsem v jednom komentu udělal chybku a letěl to hned opravit ...

... to jen tak pro pobavení info ze zákulisí. Zároveň tím velká omluva, že se sem dostávám až teď. Díky všem za podporu i parádní a vstříctnou diskuzi. Pokusím se na všechno odpovědět, ale trochu mi chvílemi vynechává mozek i očit, takže pokud něco přehlédnu, klidně se znovu optejte. Neslibuju okamžité reakce, ale budu se snažit vracet jak jen to bude možné.

3.5.2022 18:57:22

add Griffin. Griffina dostane každý kdo si objedná Core Game. Bude přímo ve hře. Měli sme trochu zápek právě s tímhle, ale mělo by se to postupně za podpory GF vyřešit. Pokud ho chce někdo z returning backers, kdo Griffina nemá, ale Core box už nechce, je k dispozici jako addon.

add sleva. Druhý technický problémek. Zatím nevíme, jestli se nám ji podaří implementovat už v kampani nebo až v pledge manageru. Ale budeme postupně informovat jak se nám daří bojovat s gamefoundími mlýny.

add custom dice. Třetí issue byly custom kostky, které jsou nyní součástí základní hry. Obyč už tam nejsou. Nevím jestli se tu na to někdo ptal, ale když to už píšu, tak to můžu naservírovat komplet :) Returning backeři si je stále mohou dokoupit jako addon.

3.5.2022 19:01:03

Vybíráme z Bazaru

Nevinné hrátky Deluxe
Nevinné hrátky Deluxe
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas