Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Vlákno věnované překladu druhé edice Descentu...
22.6.2012 15:01:28

petrin
"...u her chci posilovat,útočit atd. atd a ne ......
skilovat,levelovat,damadžovat." To jsi řekl hezky!

9.1.2014 10:53:27

Nekro
Trhy jsou malé. Aby se dalo bez významné ztráty a s výhledem rozumné koncové ceny jít do překladu, tak to chce náklad min. tak 1 000 kusů. Do menšího nákladu snad ani kmenový vydavatelé nejsou moc ochotni jít. A prodat velké hry jako je Descent 1 000 kusů na českém a slovenském trhu, to už chce odvahu... Kor, když podobně velkých her vychází v překladu poslední dobou víc a víc.

9.1.2014 11:27:57

BF
Malej trh uz davno nejsme.

Kdyz porovnam 1000+ prodanejch kusu Arkham Horroru s analyzou prodejnosti Toma Vasela (Kuprikladu jeho hry Nothing Personal se s velikou internetovou reklamou prodalo celosvetove 3000 ks a on to povazuje za uspech), nemluve o prodejnosti dalsich her ala Civilization atd., kdyz tady muzou fungovat minimalne 3-4 vydavatelstvi, ktery lokalizujou "hracsky" hry, kdyz jen v Praze je vic deskohernich specializovanejch obchodu nez v celym Londyne... argumenty o obrovskym riziku jsou zcestny.

No nic, brecet nebudu. Jdu sesumirovat vsechny chyby co jste nasli a napsat FFG, s hlasitou pripominkou toho, ze u Arkham Horroru to bylo nemlich to samy. Zalozim o tom thread na BGG, aby se o tom krapatek mluvilo, zapojim do toho city a treba to nejak pomuze...

Kdyz to jde u RexHer, Mindoku i Albi, tak at ze me BF nedelaj debila ze "dotisk jednotlivych komponentu neni mozny".

9.1.2014 15:45:47

polylux
= muž činu! Klobouk dolů.

9.1.2014 16:01:08

Polylux1
ak treba, tak tvoj list, thread na BGG, čokoľvek, podpíšem...

9.1.2014 18:42:05

to Polylux1
Polylux1: Iniciativa k sepsání otevřeného dopisu pro FFG, pod kterou by se podepsalo co nejvíce členů hráčské komunity CZ+SK už vzniká na Deskožroutovi, mrkni tam ;)

9.1.2014 18:43:14

Dopis
Ahoj vsem, na Deskozrouta jsem postnul prvni navrh dopisu FFG ohledne situace s BF:
http://www.deskozrout.cz/topic/2579-seznam-chyb-na-kartach-ceske-verze-od-bf/page__st__40

Dopis bude prubezne upravovan, tak ho nechci posilat i sem. Mohli byste jej prosim procist a pripadne pripominkovat a idealne podepsat? Diky moc.

Zasa: mam tam sice stejny jmeno, ale ten avatar te moh zmast :)

9.1.2014 19:38:54 | Upraveno autorem (porovnej)

zmátl :D
Polylux1: Jj, sorry, dívám se obrázky :P

9.1.2014 20:13:15

Nemohl by, prosím, někdo
šikovný vytvořit pdf s těma opravenýma kartama včetně rubu, aby si to mohli nechat profi vytisknout ti, co nechtějí obalovat dvě stě karet kvůli vsunutí opravené lícové strany do obalu? BF s náma nekomunikuje, protože jsme agresivní :-)a /nejen/ já bych ty karty chtěla mít správné tak, jak být mají. Předem děkuji za vynaložené úsilí, pokud se do toho někdo pustí.

10.1.2014 11:31:58 | Upraveno autorem (porovnej)

ta "jemná"
Přefotit nebo oskenovat ruby není problém, ale nevím jestli se mi to povede trefit tak aby to bylo od originálu k nepoznání, to se obávám, že mi to někam bude ujíždět nebo nesedne přesně světlost . Ale můžu přes víkend jestli bude chvilka zkusit a aktualizovat to svoje pdf.

10.1.2014 11:46:22

Froggery
to bys byl hodnej. Já jsem si např. nechala tisknout nedávno odsud přeložený karty k Dominant Species a je to téměř k nerozeznání od origoše. Když se trefíš, tak to bude fajn, stačí potom dobrej papír a snad to bude ok :-)

10.1.2014 11:50:23

ta"jemná"
No zkusím, uvidíme. Jinak mám ale pocit, že někde už jsem četl, že BF se budou snažit dát to aspoň na web ke stažení a dotisknutí. Je ovšem otázka jak dlouho jim to potrvá.

10.1.2014 11:57:14

ta"jemná"
Aha oprava koukám, že byla zmínka jen o tom, že dají veřejně k dispozici errata, takže to může být jen nějaký soupis...

10.1.2014 12:02:02

Froggery
...právě proto bych to spláchla tak, že si to svépomocí vyrobíme a potom už si osobně nechám o hrách od BF radši jen zdát... :-)

10.1.2014 12:08:05 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemná"
Letos platí nová pravidla pro reklamace, takže když to vezmem ad absurdum, kdo si koupil, nebo koupi Descenta letos, mohl by si ho "opravit" a vymáhat na BF peníze za náklady na opravu

10.1.2014 12:21:51

sak
...mně už připadne ponižující zdvořile žádat BF o cokoliv /zkoušela jsem to na FB/, když se potom dozvím přes zprostředkovatele /nemají ani koule na to, aby nám to sdělili!/, že " komunita reaguje až příliš útočně a že vlastně reagovat nemá smysl." /!!!/, tak přiznávám, že mi to sebralo vítr z plachet a o nějakou usmolenou desetikačku je žádat nebudu. Prostě si to nechám vyrobit a BF vem čert!

10.1.2014 12:28:48 | Upraveno autorem (porovnej)

to ta"jemná"
Mno četl jsem jejich stránku na FB a k Descentu jsou na zdi dva dotazy. U druhého vznikl hned po odpovědi takový hate, že se BF až tak moc nedivím, že se jim do toho vlákna nechce odpovídat.

Odpověď BF mi přijde v pohodě. Vydají errata a i když chtějí vydat opravené karty, tak prostě nemůžou. No a vždy je možné reklamovat u prodejce, otázkou samozřejmě je, zda bude reklamace uznána.

10.1.2014 14:11:45

ta"jemná"
Jasně, to chápu, jen ty náklady nebudou jen za pár kaček. Pokud mám hru česky, tak jí neobaluju, pokud karty vypadají kvalitně. Tedy buď si karty vytisknu na obyč tiskárně a obalím za pár korun a bude to vypadat hnusně, nebo si seženu odpovídající papír s texturou a kvalitní grafické studio a levné to nebude.
Chápu, když u LoTRu za 10 e netiskne opravy ani FFG. Ale tady je cena trochu jinde, tedy i trochu jinde marže, tedy znovuvytištění několika karet by nebyl takový problém, kdyby byla snaha. Upřímně já na soudní bitvu o zaplacení kvalitní výroby nemám ani prostředky a ani čas, jen mě to napadlo jako jedna z možností. Uvidíme, třeba ten dopis FFG něco změní.

10.1.2014 14:23:11

zruda
1. Opravené karty vydat nemůžou
2. Reklamace uznána být nemusí

To je trochu patová situace, ne?

Promiň, ale já se z nich snažím na FB dostat návrh jakéhokoliv řešení. To, sakra nemůžou ani odpovědět, zda a jak reklamovat, kvůli tomu, že se tam spustil hate??? To já se teda hodně divím, že BF nechce odpovídat!!Protože ti, co to s nimi JAKKOLIV řešit chtějí, protože jim to prostě vadí, že ta hra není v pořádku by přivítali JAKÉKOLIV řešení této záležitosti! A vůli jakkoliv vyjít vstříc a vyřešit to ke spokojenosti obou stran považuji jaksi za projev elementární slušnosti či cosi jako vstřícnou firemní politiku, nebo kýho výra!

10.1.2014 14:28:47 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemná"
Zkoušela jsi už reklamaci? Jako jo, bohužel to patová situace je, ale BF odpovědělo ve stylu, že dělají aspoň něco pro nápravu situace. Jejich chyba to totiž bez diskuze je.

BF možná chce odpovídat, ale dá se očekávat, že jejich odpověď, i když by byla zase rozumná, by byla v tom vlákně přebita (relativně) velkým množstvím různých příspěvků. V takovém případě bych se nedivil, kdyby oni sami si dali na svou zeď nějakou shrnující odpověď a omluvu. Protože ta nezapadne.

JTM reklamace by se měla dát uplatnit u prodejce.

10.1.2014 14:52:44

zruda
Já jsem přemýšlela, že bych to vrátila, ale jak říkám. Je to pár karet, který, když tu někdo "vyrobí" pdf si nechám vytisknout a už potom nechci mít s BF společnou žádnou "hru" :-) A proč? Právě proto, že ač jsem se pokusila skutečně /dle mého názoru/ zdvořile vykomunikovat co a jak s tím pochybením. Konsruktivně jsem naznačila možnosti řešení, stačilo jen třeba odpovědět, ať hru reklamuji u prodejce, že reklamace bude uznána, nebo něco takového, protože prostě nemohou nic jiného pro spokojenost těch, kterým to prostě vadí a chtějí mít hru sakumprásk v cajku dělat... NIC...proto jem se rozhodla, že si karty nechám vytisknout a pak BF vem čert.

10.1.2014 15:00:28 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemná"
V tom dlouhém vlákně je hned první příspěvek pod BF už nekorektní. A přitom podobně postupuje např. Albi s Dominionem, kde je špatně např. karta Taktik z rozšíření Pobřeží. Na stránkách mají pořád špatná pravidla s přehledem karet.

Tak mě napadá, konečně bych mohl napsat MindOKu, aby mi poslali oficiální seznam karet v Through the Ages, protože vím, že mi nějaké chybějí (např. Homér), tak chci zjistit, co přesně mi chybí.

No už radši přestanu, hru stejně nemám. Sice jsem ji měl v hledáčku, ale nechám si ji ujít (z úplně jiných důvodů než (ne)kvalita překladu). Diskuzi ale sledovat budu :-)

10.1.2014 15:08:51 | Upraveno autorem (porovnej)

zruda
...no ale i když se ti nezdá moje reakce korektní, tak pořád šlo "umlčet" mě jasným návrhem řešení, ne? Snad je poznat, že tam nevířím vody jen proto, aby bylo nějaký vzrůšo, ale proto, že to chci nějak pořešit, smést ze stolu... To, že je někdo rozčílený, protože se prostě po stopadesáté "vyskytne" chyba, ještě neznamená, že ho budu ignorovat, budu-li tím kdo chybu způsobil...I přestože ten příspěvek pod reakcí BF není "uhlazený", tak prostě není řešení přestat komunikovat. A BF moc dobře ví, proč když napíše opět hlášku, že "nemá oprávnění napravit chybu", tak že mnozí /minimálně vlastníci 1. verze AH/ už můžou být skutečně hodně slušně řečeno rozhořčení.

Ale ano, máš pravdu, myslím, že nemá cenu teď tady v té diskuzi pokračovat, protože to asi fakt nikam nevede ;.-)

10.1.2014 15:18:15 | Upraveno autorem (porovnej)

zruda
Vážně by mě zajímalo co je ,,hate a nekorektní,, na tom že si někdo stěžuje že koupil vadný výrobek :D V té diskuzi nikdo nikoho neuráží. A to že si lidi stěžují není poprvé takže by se mělo řešit spíš jednání BF a ne toho kdo si stěžoval. Některý lidi tady vážně nepochopím...

10.1.2014 18:39:15

Descent oprava vs rozšírenie
Mňa hlavne mrzí, že ak Blackfire sa bude musieť sústrediť na opravu chýb a vydať už opravený nanovo, neostane mu veľa času na prípadne rozšírenie a medzi tým sa opäť vzdiali od FFG a potom sa im už "neoplatí vydávať všetky". Pričom by stačilo tak málo a vydať opravené karty(vraj ich je len 6) spolu s rozšírením. A všetci by boli spokojný.

16.1.2014 09:12:26

Vybíráme z Bazaru

Krycí Jména
Krycí Jména
Akt. cena: 215 Kč
Končí za: 14 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas