Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Vlákno věnované překladu druhé edice Descentu...
22.6.2012 15:01:28

jarmuk
tak fajn :-) Pokud to BF opět smete pod stůl, osobně si příště něchám zajít chuť na cokoliv z dílny BF a věřím, že už nebudu jediná...Her je přehršel a BF není jediný vydavatel...

5.1.2014 12:18:46

Bf
Na Blackfire jsem si stěžoval už na deskožroutovi, doufám že už zkrachujou :D. A práva na FFG hry dostane konečně někdo normální.

5.1.2014 14:45:35

orionekulek
to se nestane, nějakým magickým způsobem to mají posychrované

5.1.2014 17:05:40

Guest Book
Je nekde k disposici preklad pro ,,Guest Book'', prosim
?

5.1.2014 18:45:23

VP

chyby v almanachu a pravidlech
Nejsem si jistý jestli to už někdo někde nezmínil ale v pravidlech českého vydání je špatný překlad na str. 10 konkrétně u (Vzkříšení)
Je tam v podstatě překopírovaná část textu z odstavce (Vzpamatování se) u vzkříšení je pak navíc v textu ...a otočí svou referenční kartu lícem dolů, aby označil, že svůj tah už odehrál.
Tato chyba pak pohřbívá smysl Vzkříšení.

Dál jsem se koukl do almanachu a našel jsem chybu na str. 5 Tlustý goblin, střetnutí 2, odstavec Příprava
Hned v začátku odstavce Má být napsáno :Umísti Spliga a gobliny do mučírny.... místo toho je tam jen :Umísti Spliga do mučírny. Hráči tak z textu nezjistí kam vlastně mají dát gobliny.

Dál jsem si všiml na str. 9 se v odstavce :Zvláštní pravidla zmiňuje Hrobka , na mapce je však toto místo nadepsáno jako Kobka.

Ještě to nemám úplně pročtené tak je možné že tam takových chybek bude víc. V překladu taky není zapracovaný FAQ 1.3 Který třeba upravuje životy vesničanů a umožňuje pohyb Siru Palamonovi v Daierinově tvrzi.
Toto se ale asi nedá blackfiru zazlívat poněvadž tento FAQ vyšel 15.11.2013 I tak tam ale některé chybky zamrzí.

5.1.2014 20:31:53

Chyby
Ano o chybách v pravidlech se ví ale to není až takový problém..problém jsou špatné karty co znehodnotili hru...

5.1.2014 20:50:44

Nevím jestli už se toho někdo neujal, kdyžtak pokud budu mít chvilku zkusím během týdne udělat opravené karty. Pochybuju, že BF sami něco takového udělají.

5.1.2014 22:54:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Přeji Tinám, abys chvilku času našel. Moc díky za Tvůj čas.

5.1.2014 23:06:51

Froggery
Jseš hodnej ale tady jde o princip a taky o to že některé karty mají špatně i ruby karet takže už to půjde poznat..Tady to už vážně chce aby Blackfire zjednala opravu!

5.1.2014 23:17:45 | Upraveno autorem (porovnej)

VP

General X
Karty bohužel nemám kde porovnat, hodil bys sem pls. pár tipů které karty jsou chybné, stačí třeba jen ty které by mohli mít markantní vliv na hru. Zatím vím jen o sekyře a chybějícím srdci a pak tuším jedna karta overlorda.
Tam je ještě někde chyba i v rubu karty?

6.1.2014 08:16:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Chyba na rubu karty
Chybu na rubu karty jsem žádnou nenašel. O jakou kartu se jedná?

6.1.2014 10:26:34

vzkriseni a vzpamatovani
a aký je v tom vlastne rozdiel? ako to funguje?

6.1.2014 12:34:56

vzkříšení X vzpamatování
Jde o to, že vzkřísit tě může za jednu akci spoluhráč a ty pak můžeš odehrát své dvě akce. Vzpamatování uděláš jako akci ty a tvůj tah končí.
Prostě podle toho chybného pravidla by tví spoluhráči neměli důvod tě vzkřísit, protože bys beztak přišel o svůj tah...

6.1.2014 13:44:58

Beholder
S tím rubem se omlouvám můj omyl. Jinak jsem psal do Blackfire a odpověděli mě že -

Během týden se vyjádříme, do dotisku jsme schopni to opravit, ale ten budeme řešit až podle odporodejů první várky. Dotisk jednotlivých komponentů není možný.

takže při dalším dotisku by byli schopni karty nahradit což bych bral!

6.1.2014 17:33:18

GeneralX
Spíš bych to chápal tak, že dotisk už bude v pořádku, ale to co je v oběhu zůstane tak jak je.

6.1.2014 18:56:48

tak pokud by
to BF rozsekl s tím, že dotisk bude v pořádku a ti, co si Descent již pořídili mají smůlu, tak snad není takový problém tu hru prostě vyreklamovat a pořídit si potom dotisk...Jestli se dočkám tohoto verdiktu od BF, tak to tak udělám. Pokud možno kupuji bezvadné zboží v opačeném případě reklamuji - toto bezvadné není.

6.1.2014 19:07:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Karty - oprava CZ překladu
Je to hotové, pokud budou nějaké připomínky, můžu to ještě doladit, ale snad to bude v pořádku textově i rozměrově pro tisk.

8.1.2014 00:51:07

FFG+BF
Hmm, človek sa teší, šetrí peniaze a nakoniec Blackfire to zase zabilo. Tak počkám na reedíciu. Mimochodom, pre tých jazykovo zdatnejších, skúšali ste sa priamo so sťažnosťou obrátiť na FFG? Pretože taká firma ako FFG má v Cz+Sk dosť mizerné zastúpenie(odvodzujem podľa neúspechov ako je Arkham a Descent, a nehovoriac o rozšíreniach ktoré vydáva s 2 až trojročným odstupom, pričom vývoj rozšírenia trvá polovinu času). Som rád že vydávajú to čo vydavajú, ale napr. na ich stránke ktorá by mala podporovať ich produkty je oničom, a fanúšika skôr znechutí ako by ho mala navnadiť na daľšie produkty. A ani nehovorím že stovky hier nám unikajú a pritom nie sme najmenší trh.

8.1.2014 09:14:28

Nekro
Myslim, že sme najmenší trh, ale suhlasím s tebou, hra nie je vobec lacná, a chyby ma trapia, človek si to potom musí načitať v AJ čo pre mna našťastie nie je problem, problem je si to zapamatať a každemu to potom pripomínať počas hrania...

8.1.2014 09:21:46

Froggery
palec nahoru!

Osobně ale nechci Descent obalovat, tak čekám na vyjádření BF, jak se k tomu postaví. Doufám, že ti, co tady brečí ;-) /nejen/ nad tímto renoncem, zaslali zprávu i BF. Jinak totiž, bohužel, nemůžeme čekat, že BF sám o sobě něco pro nápravu udělá. A /JEN/povídat si tady o tom není zas až tak produktivní a v konečném důsledku to k ničemu nevede ;-)

8.1.2014 09:32:53 | Upraveno autorem (porovnej)

?...
Mám dojem, že tady nikdo nebrečí. Jen se dlouhodobě kroutí hlavou nad přístupem H...ohvniválů černých. Korespondence probíhá jednostraně. Kecám. Je tam poměr 9/1. Vyhrávám. Ale takhle to můžu dělat do konce života. A teď "babo" raď. Buzerovat FF?
Takže to vypadá tak. Doučuju se ve svém věku anglinu.
Jsem rád za všechny překladatele co se tomu věnují, protože u her chci posilovat,útočit atd. atd a ne ...... skilovat,levelovat,damadžovat. Jsem čech. Tudíž česky, a originál na výběr.
Nechci se dožít času, kdy nám poslanci zruší dvě i/y a bude jen jedno, nebo se omezovat čeština na škole, protože bez cizího jazyka nejsi.
Zabředl jsem někam jinam.
Navrátím se k tematu. Nemám ani už chuť psát někam pro nápravu nebo vysvětlení, nebo cokolivěk, protože odezva za ty roky je nulová.
Jinak přeji hezký den všem,keří o to stojí i nestojí.

A díky moc za práci froggerymu.

8.1.2014 10:27:42

petrin
...tak ono "dlouhodobé kroucení hlavou nad přístupem BF" a "brečení na špatném hrobě" je dle mého názoru, synonymum :-)
Osobně také nemám chuť psát někam pro nápravu nebo vysvětlení, ale většinou se nedám jednoduše odbít, protože mám přeci jen nějaká práva - například za svoje peníze kupovat kvalitní zboží, služby atp...

8.1.2014 10:47:28 | Upraveno autorem (porovnej)

:o)
Dyk jo.

8.1.2014 11:15:55

Facebook
Na FB už na podněty velice stručně reagovali, vypadá to na stejné odbytí zakázníků jako v případě AH. Tak se aspoň můžete podepsat pod vložené příspěvky, popř. přidat vlastní komentář...

8.1.2014 14:44:37

matko1986+ta"jemná"
Osobne si nemyslím, že sme až taký malý trh, pretože napriek tomu že hry od Blackfire sa dajú zohnať len v pár špecialnych obchodoch(viem o 3-4 na Slovensku, neviem ako v Česku) tak aj predaj 100 hier je vcelku veľký úspech, pri takmer nulovej propagácii. Resp. na spol. hry nie sú reklamy, ani vývesné štíty. A na stránkach výrobcov sa takmer nič nedozvieš. A keďže reakcie BF je stále rovnaká, tak by možno FFG mohlo zvážiť spoluprácu s iným vydavateľstvom, hlavne spoľahlivejším. Beriem na vedomie, že tu sa to nevyrieši, tak idem na facebook a vyjadrím svoje sklamanie.

9.1.2014 10:32:20

Vybíráme z Bazaru

Břink! - Potopené poklady (CZ) rozšíření
Břink! - Potopené poklady (CZ) rozšíření
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas