Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Vlákno věnované překladu druhé edice Descentu...
22.6.2012 15:01:28

česky
myslíte, že ta hra někdy vyjde v češtině oficiálně? nějak na ni nespěchám, mám ji v hledáčku, a kdyby ta šance byla, počkám si...

6.1.2013 17:57:38

Karty
dovoluji si položit neskromný dotaz: plánuje někdo dát karty do grafiky?

10.1.2013 15:17:48 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemná"
jop... ale termín prozatím neznámý.

10.1.2013 17:11:35

preklad karet
Nějaká změna s tou grafikou v kartách pls ?:P..

6.2.2013 22:18:48

Průvodce dobrodružstvím
A toto by někdo nemohl přeložit pls ?:P

15.2.2013 12:54:25

čeština
Tak Descent v české lokalizaci bude asi začátkem listopadu.

5.9.2013 16:25:23

fíííha!
:-D

6.9.2013 17:15:21

Česká verze
Tak už je v některých e-shopech skladem česká verze.

28.11.2013 16:51:48

BladeBrown
Já to nenašel - můžeš mi napovědět, které shopy to mají? Díky

29.11.2013 12:12:31

Deskovec
Tomovy hry, Planeta her a Fantasy obchod určitě..Já už mám objednáno :)

29.11.2013 13:42:31

Deskovec
No včera jsem to našel v BF eshopu již skladem. Tomovky,Planeta a Fantasy ... to budou teprve dnes naskladňovat.

29.11.2013 14:55:40

CZ Krabice
Také máte u krabice na jejich venkovních stěnách po odebrání výka, reklamy na hry od FFG vzhůru nohama nebo je to jen můj případ ? :-)
http://yfrog.com/5nw5zxj

16.12.2013 18:21:53 | Upraveno autorem (porovnej)

BladeBrown
Mam a taky me to prekvapilo...

16.12.2013 20:09:36

Marketing
To je podľa mňa marketing - takto to ľudí viac zaujme, doteraz to všetci ignorovali, teraz si to všetci čítajú :D ;)

16.12.2013 20:54:57

setup
Třeba tím chtějí donutit hráče hrát - když se chceš podívat na reklamu, tak musíš vysypat krabici ... a když už to máš venku, tak zahraheš :)

17.12.2013 00:22:15

Blackfire vydanie
Začínam trochu ľutovať, že som kúpil české vydanie. Po dvoch hrách som už prišiel na chyby v preklade, ktoré dosť ovplyvnili našu hru. Škoda, že som si to všimol až po odohratom queste. Až sa bojím, na čo všetko ešte hraním prídem/neprídem.

4.1.2014 14:14:08

stosedem
Práve jsem dokončil kontrolu karet a našel jsem 6 chyb. Některé určitě ovlivní hru. Psal jsem to na deskožroutovi, tak to přepošlu i sem.

Jaké chyby jsi našel ty? V almanachu? V pravidlech? Když tak je sem napiš

4.1.2014 14:54:37

chyby na kartách v české verzi od BF
Prošel jsem si všechny karty ve hře a zkontroval je podle tohoto : http://www.descentinthedark.com/2nd/.

Co je velmi pozitivní, našel jsem pouze 6 chyb. Což je na 236 karet celkem úspěch. Je vidět, že šli BF od fiaska s Arkhamem trochu do sebe. Možná, že kdyby si tak neholdovali v "šibeničních termínech" bylo by to úplně bez chyb. Možná že jsem něco sám přehlédl a je možné, že to není kompletní seznam. Pravidla ani Almanach se mi větu po větě na jeden zátah kontrolovat nechtějí.

Takže co se pravidel týče, budu na ně spoléhat, popřípadě si budu ve volných chvílích pročítat anglické a pokud na nějaké nesrovnalosti narazím, tak dám určitě vědět (jedna chybka ohledně vzpamatování se a vzkříšení už byla zmíněna jinde)

Co se týče Almanachu, tak u něj si vždy zkontroluji konkrétní quest, který budeme hrát a zaznamenám si případné chyby.

Jen ještě taková prosba (ale předpokládám, že nebude vyslyšena). Bylo by fajn kdyby Merlin přeložil i FAQ a dal je někde ke stažení. Přece jen si dal evidentně práci s přečtením jejich 1.1. verze (protože verze 1.1. je v kartách zapracována, pozdější verze 1.2. už ne), takže by pro úplnost překladu této hry bylo dobré, kdyby přeložil i FAQ.

A teď už ty chyby, které jsem našel:

Třída Nekromant, karta "Upíří krev": Chybí tam, že i když TY porazíš nestvůru, tak odhodíš 1 únavu (ne jen když tvá oživlá mrtvola porazí nestvůru).

Třída Vymítač, karta "Bouře": Pokud neuspěješ, odstraň si 1 únavu (ne uzdrav si 1 život)

Předměty I, karta "Železná válečná sekera": Chybí ikonka srdce

Velitel "Splig" II, schopnost "Povýšení": ...Pokud uspěje, můžeš nahradit jednu sousední běžnou nestvůru...

Karty pána zla:
Základní, "Nastražené oko": Hraj tuto kartu poté, co hrdina vstoupí na prázdné políčko, během akce pohybu (zvýrazněná část tam chybí a myslím si může být důležitá, vstoupit na prázné políčko můžu totiž i mimo akci pohyb, viz třeba Etin a jeho akce odhození)

Čarodějnictví I, "Zapovězený rituál" : Podle FAQ 1.2. si nechá pán zla celkově pouze 2 karty. (tohle není chyba při překladu, pouze aktualizace podle FAQ 1.2.)

Válečnictví III, "Touha po krvi": Správně je tato karta typu Válečnictví II. A podle FAQ 1.2. si bere pán zla celkově pouze 2 karty.

Válečnictví III: "Posily": Zde není žádná chyba, ale karta je podle FAQ 1.2 kompletně změněna.
Zhruba nějak takhle: Zahraj tuto kartu na konci svého tahu a vyber lorda nestvůr na mapě. Umísti tolik běžných nestvůr z dané skupiny nestvůr na prázdná pole sousedící s touto nestvůrou, kolik je limit skupiny.

4.1.2014 14:55:17

Beholder
vďaka za info, ja som si všimol chybu na karte Ochromení/Stunned: v českom preklade chýba "...pokiaľ máš túto kartu alebo žetón", čo aspoň v našom prípade znamenalo, že ochromená príšerka nerobila celé kolo nič a potom špeciálna schopnosť Ashrian výrazne ovplyvnila výsledok celého questu...

4.1.2014 15:06:30 | Upraveno autorem (porovnej)

stosedem
Jo toho jsem si všiml, že to tam chybí. Ještě jsem hru nehrál (pouze původní verzi), takže jsem si říkal, že to asi nevadí. A popravdě stále nevím v čem je problém. Když tak vysvětli.

Jsem ochromen, dostanu kartu ochromení a jediné co můžu dělat je, že kartu odhodím a tím mé kolo končí. Jaký vliv má na to to, že tam chybí ten dovětek?

4.1.2014 15:25:10

Ochromenie
no tvoje kolo nekončí, v tom je ten trik, akurát minieš prvú akciu na odhodenie karty a druhú akciu už na čokoľvek ďalšie... akurát, ak máš kartu ochromenia, tak jediné čo môžeš ako akciu urobiť, je odhodiť ju... my sme to podľa karty brali, že odhodíš kartu a tvoje kolo končí a tak všetky príšerky susediace s Ashrian celé kolá nič nerobili, len tam sedeli... a to vyhralo hrdinom quest, resp. im veľmi pomohlo...

4.1.2014 15:41:43

stosedem
Jo máš pravdu, ale tohle by mě nenapadlo ani kdyby tam byl ten dovětek. To je spíše věc FAQ, které by bylo dobré k české verzi dopřeložit autorem pravidel, jak jsem psal na deskožroutu

http://www.descentinthedark.com/2nd/category/conditions/

4.1.2014 15:51:59

Chyby
Jediné co zbývá apelovat na Blackfire aby zjednali nápravu a ne jak dřív že ti kdo si to koupil dřív tak má smůlu. Ale prostě slušná a fér výměna.

4.1.2014 17:42:45

Tak apelujte, apelujte!
Já už jsem jim psala...Hru mám ještě zabalenou, takže pokud s tím BF nebude nic dělat /tak jako to bylo s Arkhamem/, hru vrátím. Chci kupovat bezvadné zboží. Nebo potom nechť k těm renoncům přistupují jako FFG, GMT anebo kluci z Rex her...Jinak mě to neba...

4.1.2014 18:15:18 | Upraveno autorem (porovnej)

bf
bojím se, že pro ně stále nic neznamenáme.
jsme jen mouchy létající okolo magiků a pokémonů

4.1.2014 23:24:11

Vybíráme z Bazaru

Expedice
Expedice
Akt. cena: 1050 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas