Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Je to tu za chvilku, proč se nenachystat :-)
20.6.2012 02:34:47

Chilly
hmm, jakmile zacne nejaka hra nebo soubor do sebe zapadajicich her takto podobne bobtnat, automaticky ztracim zajem.

17.8.2012 13:40:58

Ringo
Já také nemám rád hry, které mají 100 rozšíření nebo boostrů. Ale když jdou figurky z jedné hry použitelné i v jiné, tak k tomu rovnou dodat i příslušný materiál (karty) - to považuji za super přístup.

17.8.2012 13:52:51

Anderson
jenze kdyz clovek hrava i vice nez jednu hru, tak je spise otravne, kdyz do te jedne porad nekdo strka nejaek addony.

17.8.2012 14:33:49

2 Ringo
Tak kdyby to byl addon pro tuto hru, tak neřeknu ani slovo a budu 100% souhlasit - ano, mělo to být v základu, popřípadě v plnohodnotném rozšíření.

Ale tady je samostatná hra, která má hezké figurky, které jdou použít do jiné hry. Buď se dá spoléhat na komunitu, že si to nějak zařídí a kašlat na to. Nebo se toho lze zhostit a výrobce už rovnou přidá příslušný materiál - zadarmo. Kritizovat ho za to, že dodal iniciativně něco navíc, mi přijde trochu přitažené za vlasy. :-)

17.8.2012 14:41:27

Anderson
jako ja jsem to nerekl vylozene jako kritiku, jen jsem psal, ze automaticky ztracim zajem. Je to i mym puntickarskym ja. Ze budto kolem dane hry budu mit vse co vyslo nebo nic:-)

17.8.2012 23:35:24

První dojmy
Hra zakoupena v Tomových Hrách, z pravidel i z komponentů velké nadšení, některé figurky sice potřebovali trošku "narovnat" ale jejich provedení je výborné a do hry jako takové se pustím až jí natřu (cca 3 týdny po večerech) , aby byl zážitek větší. Pravidla i quest guide přečteny a jsem z toho nadšenej. Na to jak u FF píšou (alespoň pro mě) zmatený pravidla (Wiz War, GoW) jsou tyhle opravdu dobře a přehledně napsaný. Pokud jde o problémy s cenou, myslim že 1800 je OK. Za to množství věcí figurek + grafiky == atmosféry (Ravenloft je téměř bez obrázků) se člověk ani nemůže divit. Já si občas nějakou hru i vyrobim, např. první Summoner Wars černobíle mě vyšel cca 20,-tisk + 2x60,- za barevné obaly + 3 hodiny práce se stříhánim a s hrací deskou ale nedovedu si představit, že bych si descent udělal ve stejné kvalitě barevně a za stejné peníze (nepočítaje to velké množství času). Pro mě tedy maximální spokojenost a na slunci už se mi sušej čerstvě nabílené figurky.

23.8.2012 12:06:15

Levelování
Prosím jakpak probíhá levelování hrdinů? Přibíráním kartiček se zlepšenými staty, nebo přikládáním žetonů na kartu hrdiny, nebo nějak jinak?

11.12.2012 15:25:28

grapo
Na konci scénáře můžeš získat jeden či více zkušenostních bodů. Ty pak můžeš použít na vybrání si dovednosti z balíčku dovedností své třídy. Dovednosti jsou za 1 a více bodů zkušeností, takže lze šetřit na "dražší" a lepší dovednosti nebo utrácet za více "levnějších".

Overlord také získává XP a za ně si může do balíčku overlord karet nakupovat mocnější karty. (ty má rozdělené do tříd a musí dodržet určitá pravidla při jejich výběru).

11.12.2012 15:45:16

The Chosen
Děkuji za vysvětlení. Tak to se mi velice líbí. Asi té hře neodolám.

11.12.2012 20:51:50

Dotaz
Nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak se ptám zde.

Mám základní hru Descenta 1Ed., kterou teď hrajem, a chtěl bych koupit rozšíření. Váhám ale jestli se raději nepustit do druhé edice, abych v první ed. neutápěl peníze, když už na ní nevyjde žádné další rozšíření. Bojím se ale, že budu z druhé edice zklamán, když slyším jak je jednodušší, že tam nejsou poklady atd.. Zas mě ale láká ta grafika a kampaň.. Poraďte někdo prosím. Díky moc !

27.8.2013 23:16:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Nezbitch
Není jiné cesty, než to vyzkoušet. Hry jsou to dost odlišné. Už se tady o tom dost diskutovalo. Osobně mám obě edice. Rozšíření k jedničce bych určitě nekupoval, snad kromě Road to ...

28.8.2013 07:26:39

IN

Dalsi rozsireni????
Tedy při oznámení dalšího rozšířeni pro D:JitD 2nd (kolikáté už? 3? 4?) si tak říkám, že je to ještě větší dojička na peníze než jsme doufali..:)

4.9.2013 10:03:14

In
Jedná se o 4 rozšíření a jediné co si myslím hráč užije jsou nové postavy a příšery. I když já jako pán jeskyně používám jen příšery z první edice (karty z conversion kitu), jsou totiž mnohonásobně silnější. Mimo jiné mi vadí, že v nových rozšíření vychází spousta desek, které užijete maximálně v jednom questu. Vše sice vypadá pěkně, ale setup je potom mnohem delší.
Samostatné questy byli vždy slabinou D2e a kampaň se těžko ohraje tak, aby člověk dosazoval questy z rozšíření.

4.9.2013 11:03:58

zmena pravidel
Ahoj,
Dost uvazuji o koupit teto hry. Ale po precteni teto diskuze me mirne zklamalo ze se neda v Descentu umrit. Tak bych se rad zeptal tech hracu co maji zkusenost s touto i starsi verzi hry: jestli by byl veky zasah do pravidel a nezpusobylo by to nevyvazenost na strane Overlorda zavest "domaci pravidla" napr. omezeny pocet omraceni ( 1x omraceni a pak vyrazeni ze hry) nebo ze se postavy nemohou zvedat sami ale musi jim pomoct nejaky jiny hrdina a pokud lezi cela druzina tak automaticky prohrali.

29.10.2013 21:56:11

porovnanie
Viete to prosim niekto porovnat s prvou ediciou? Okrem toho ze je to kratsie, lebo to je vseobecne zname :-) Z toho co som sa docital, tak je to lepsie pre vascinu ludi iba v tom ze je to kratsie, inac je to pomerne ochudobnenie prvej verzie. Druha edicia ma laka, nehral som ju, ale mame radi dlhe epicke questy z jednotky. Role playing je o to silnejsi.

11.12.2013 15:27:07

to Stoperik
Sice je to dlouho, co tady zaznel tvuj dotaz, ale mozna to nekomu do budoucna pomuze. Pokud nemate problem s ang, tak tady je moc pekne srovnani obou edic.
http://geeksfromouterspace.wordpress.com/2013/05/12/descent-journeys-in-the-dark-a-comparison-between-editions/

Ty dojmy jsou tytez, ktere jsem mel po precteni pravidel k druhe edici. FFG smele kraci cestou GW, zatimco se nechalo inspirovat sizenim z PC sfery v podobe DLC (porucici). Jenom cekam, kdy prijdou se Season Pass. Lide jsou tak tupi, ze si koupi jednu hru na xkrat. Druha edice je dle meho nazoru silne predrazena a neskutecnym zpusobem osizena. Celkem potom usmevne cist komentare. Nicmene, pokud by se ti ji povedlo sehnat za nizsi cenu, tj. do 1100, tak by se mohla vyplatit.

31.3.2014 15:46:30

Hyems
pri porovnani čo dostaneš za cca 30€ (iné hry) a za cca 60€ (descent), vyjde na z toho descent určite lepšie, figurky, karty, scenare, obsah krabice...

ps: toť môj nazor :)

31.3.2014 15:59:37

matko1986
Nepopiram, ze v relativnim vyjadreni se muze jevit v lepsim svetle. Jak jsem jiz zminil, tak kdyby cena byla nastavena nize,tak bych o druhe edici i uvazoval.

Pokud se na to podivas v souvislosti s politikou rozsireni FFG, ktere uplatnuji u druhe edice, ackoliv to nekomu vadit nemusi, tak je to vylozene sproste. Osekali puvodni koncept na kost, nasadili temer stejnou cenu (cca o 50 - 100 Kc) jako u prvni edice, ale s vice jak polovicnim obsahem. Vlastnikum prvni edice se vysmali; chtit za par karticek 700, abych vubec mohl pouzit material z predchozi verze, je nestoudnost. Zacinaji byt nenazrani stejne jako GW (kteri jsou ted v tezke ztrate), to je cele.

Jedine, co jsem chtel vyjadrit, je skutecnost, dle meho nazoru, ze ta hra se vyplati poridit, ale za podstatne nizsi cenu. A pokud nekdo radeji epicke hry, tak at da ruce od druhe edice pryc.

31.3.2014 21:51:36

Vybíráme z Bazaru

Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas