Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Je to tu za chvilku, proč se nenachystat :-)
20.6.2012 02:34:47

cena
to ať se na mě pánové z FFgames nezlobí, ale ta cena je opravdu (alespoň dle mého názoru) přemrštěná
Za krabici s výbavou obdobnou castle ravenloft chtít o 500 kč víc je docela hukot
mno budu si muset počkat na nějáký výprodej

15.8.2012 23:11:24

pivolil
Ty se taky nezlob, ale srovnávat cenu hry bez artworku s jinou, kde se nerecyklovaly obrázky jak má FFG ve zvyku, je dost "odvážné".

16.8.2012 02:04:35

to twix
Ano, pohnout se můžou dvakrát, nesmí jen útočit dvakrát.
Anglická pravidla str. 10:
"The overlord player may activate each of his monsters on the map once
during his turn. He may perform up to two actions with each monster
he activates. Each monster may only perform one attack action per
activation."
Potom v pravidlech následuje popis možných akcí nestvůr, který obsahuje i akci move i akci attack (+ dalších pár akcí). Jedině Attack je omezen na jeden za kolo za potvůrku.

16.8.2012 07:57:27

Havelock
Já se nezlobím, ale castle ravenloft (a jeho sesterské hry) jsou podle mě zcela srovnatelné se základním Descentem 2 - každá má silnější a slabší stránky, ale rozhodně to není několikastovkový rozdíl
Descent 2 má jistě větší příslib do budoucnosti pro plné rozvinutí svého potenciálu, kdy přibudou nové schopnosti, vybavení, figurky apod, ale to bude stát zase další peníze

16.8.2012 14:29:57

pivolil
prakticky v jakemkoliv sortimentu velice casto priplacis jen za znacku. Pritom kvalita muze byt prakticky stejna s ne-znackou, cena ovsem bude vyssi u te znacky..

16.8.2012 14:36:40

pivolil
Jde o to, že mám možná mylné informace, ale artwork je jedna z těch dražších součástí produkce her. Když pak srovnáš kolik obrázků je v Ravenloftu (1 na krabici) a kolik jich je v D2 (skoro každý tile je jiný, postavy jsou jiné, monstra taky, zbraně mají taky nové obrázky), tak ono se to asi nasčítá. Ano, D2 má potenciál i do budoucna. Ravenloft podle mě bohužel ne. Je to rychlá, nenáročná hra, která celkem brzy omrzí a nějak si nedovedu představit, jak by se měla rozšiřovat. Asi proto vznikají další samostatně hratelné moduly místo rozšíření.

16.8.2012 14:46:41

Havelock
Ale no tak. Rozumím, že je člověka s jiným názorem zapotřebí argumentačně zatlouct do země, ale tohle..

Opravdu se mi nechce počítat kolik je obrázků v Ravenloftovi, navíc bys mi beztak řekl, že v D2 je jich o 500,- Kč více, ale nechápu proč WoC vyčítáš, že každé rozšíření je zároveň samostatně hratelné, to mi přijde jako velké plus pro hráče (mimochodem k dnešnímu dni je to celkem pět krabic plus dvě další na cestě).

16.8.2012 15:08:25 | Upraveno autorem (porovnej)

souhlas s Havelockem (občas se podaří :) )
Cena je vysoká, to je pravda, ale když už se tady srovnává D2 s Ravenloftem a spol., tak je opravdu nutné vzít v úvahu to, že v D2 je spousta originální grafiky (malíři, kreslící software apod.), zatímco Ravenloft je o veškerou grafiku osekaný. A argumenty typu - však to je dobře, hráči musí použít fantazii, zatímco D2 je pro omezence, kteří fantazii nemají a musí mít vše už namalované, moderní a nablýskané - neberu, protože se tady srovnávají náklady na grafiku.

Takový Urban Sprawl stojí $70 a koukněte se na něj jak vypadá. A hratelnost tu cenu zrovna nezachraňuje...

Ad značka: D&D nebo Wizards of the Coast není (silná) značka, která by si mohla dovolit vysokou cenu aniž by se nad tím někdo podivoval?

16.8.2012 15:23:44 | Upraveno autorem (porovnej)

2 Beholder - grafika a cena
To bude tím, že ta lepší grafika je použita proto, aby bylo možno požadovat vyšší cenu - tedy, aby vyšší cena byla akceptována zákazníky. Není to tedy - „museli jsme zvýšit cenu, protože jsme použili hezkou grafiku“, ale „použili jsme hezkou grafiku, abychom mohli nastřelit vyšší cenu“. Urban Sprawl nebyla hezčí grafika potřeba ... kupodivu. :-)

16.8.2012 15:38:52

Grafika
ta grafika asi nebude az tak rozhodujici, kdyz mnohe zetonkove wargamesy maji design malych zetonku s jednoduchymi obrazky a pomalu jednobarevne herni desky s hexama a cenove jsou i vyse nez Descent:-)

16.8.2012 15:58:21

Anderson
no ono to je ve výsledku jedno :)

A hlavně cenová politika FFG je celkem transparentní (až na jednu nesrovnalost, viz. dále). Hry v klasické čtvercové krabici obsahující skládací herní plán, pár plat s žetony a menší figurky stojí $59.95 a hry ve vyšší čtvercové krabici obsahující větší množství plat s žetony a kusy variabilní mapy a velké figurky (popřípadě figurkovky jako BL nebo BoW či WoR nebo Conan a FA) stojí $79.95

Ta nesrovnalost, kterou jsem právě objevil je, proč stojí plánovaný Merchant of Venus $79.95. Já myslel, že to bude hra v klasické čtvercové krabici se standardním obsahem (mapa, žetony a pár figurek) i v nejmenovaných obchodech je předobjednávková cena, která odpovídá $59.95. Divné...

16.8.2012 16:02:36

Ringo
no jasně, tam zase hrají roli náročná pravidla (která musel někdo vymyslet) a historické souvislosti (které musel někdo nastudovat), což se ale netýká D2 ani Ravenloftu.

16.8.2012 16:04:15

chilly off topic
Reaguji na zmínku o pěti krabicích a dvou dalších na cestě. Z "Ravenloftí" serie vím o jen třech a případné další by mě dost zajímaly. Které hry máš na mysli (Dungeon command ?)

16.8.2012 16:15:11

Beholder a Havelock
Srovnejte to s D1. Cena stejna, krabice podle me mnohem nacpanejsi u prvniho dilu. Minimalne miniatur je tam mnohem vic a cena za miniatury neni podle me rozhodne nizka. A to ze to neni tak graficky vymakane jako D2? Ano, rozdil mezi hrami je 7 let.

Grafika dilu? Jednotlive ctverce v Ravenloftu jsou chudsi, ale jsou tam detaily a kompenzuji to miniatury, kterych tam je pozehnane. Kdyz uz nekdo dela grafiku, tak na tom ten cas stravi a jestli tam prida o kyticku vic nebo min je podle me opravdu zanedbatelne. Pro profesionalni kreslire, malire atp. je to denni chleba stejne jako pro elektroinstalatera rozvod elektriny v byte. Dalsi vec je, jestli tyto super detaily jsou pro hru plus nebo minus. Me se nektere dily v D2 libily moc, ale jine byly preboostovane a nelibily se mi teda vubec. Co se recyklace obrazku tyce, tak prave FFG je v tom expert. Kdyz jsem mel moznost videt Rune Age a i D2, tak treba v Rune Age mi prislo, ze se u nekterych karet ani neobtezovali artwork zmenit. U D2 jsem si taky vsimnul par stejnych, ale mozna jen podobnych obrazku. Do jake miry je ta grafika prejata a nebo naopak se musela predelavat asi neposoudime.

Potencial u obou her je stejny. Nic nebrani WotC upravit grafiku, pridat nove mechanismy, nove pasti, miniatury a spoustu jinych veci. Kdyz si vezmu trebas Dungeon Command, co ted vychazi od WotC, tak karty uz artwork maji a vypadaji luxusne. Naopak povazuji za velke plus to, ze si clovek muze koupit tri ruzne hry a hrat je zvlast a nebo to kombinovat narozdil od (v posledni dobe vyderacske) strategie FFG, kde vydaji zakladni hru za pomerne velky peniz a pak vychazi jedno print on demand rozsireni za druhym a "velke" rozsireni neprinasi skoro nic.

At mi tedy nikdo netvrdi, ze atrworky ve hre delaji takovy rozdil, ze polovicni krabice oproti stare verzi zpulky narvana stoji uplne stejne jako jako D1, tomu proste neverim.

To Beholder:
A co se Urban Sprawl tyce, tak pro tebe je to mozna odpad a cenu nechapes a treba takovy Undead Viking ji umistil na prvni misto ve svem Top10 za 2011.

Kdo neveri, at tam bezi:

http://www.youtube.com/watch?v=rUK8FUh9YG4

16.8.2012 17:01:33

Vojtech Musil
Odpovím ti na to asi takhle. Rohlík už taky nestojí 1Kč a přitom je pořád stejný :)

16.8.2012 17:18:33

Beholder
Jo, PC taky stalo 40k a ted ho koupis uz za 8. A to nezminuju, kde byl ten pocitac tehda a kde je ted. :-)

16.8.2012 17:36:11

Pri dnesnich moznostech
si rekneme na rovinu, ze cena by mela byt hodne stlacena ke dnu diky seriove vyrobe v Cine. Vyroba nebyla nikdy levnejsi nez je v dnesni dobe. Budto je automatizovana a odpada placeni lidskych zdroju no a kdyz je treba delnik, hodi se to Cinanovi, kteremu za 12 hodinovku staci hrstka ryze:-)

16.8.2012 19:49:55

...
Hnusný kapitalisti:)

Jinak zpátky k tématu, můj prvotní dojem je, že bych ocenil větší figurky - zejména hrdinů. Jakkoliv je pravdou, že mají na poměry řekněme standardizovanou velikost. Nicméně já osobně bych raději něco na způsob Gears of War. Abych si je pak na herním plánu skutečně užil!

16.8.2012 21:37:00

Ringo
To je zajímavé, že plno společností od výroby v Číně odchází.

Vojtech Trousil: Analogie s PC je totálně mimo mísu. Vezmeme-li pohled člověka na PC před 30 lety, tak to bylo něco extra, neměl to každý, umělo to neskutečné věci. Dneska to celé nějak stagnuje a je to už neodmyslitelný standard. Jakmile někdo vymyslí teleportér, tak bude stát taky neskutečné peníze. Představte si ty možnosti s celosvětovou dopravou a přepravou zboží. Pak se z toho stane normálka a cena rapidně klesne. Nicméně cena D1 a D2 není rozhodně stejná. D1 stálo $100+. D2 stojí $80. To, že cena u nás neodpovídá, je už jiná věc.

16.8.2012 21:45:33

offtopic
to je pravda, taky jsem četl, že Čína už není zdaleka tak levná jak bývala a firmy už začínají hledat alternativy (Indie, Thajsko...)

16.8.2012 22:06:38

HAVELOCK
protoze se Cina po tech 20 letech otroctvi probudila a zjistila, ze by z toho vseho mohla mit taky poradne neco. Nicmene to porad neni na te urovni, jako kdyby si to nechaly zapadni firmy vyrobit doma. Coz je z ekonomickeho hlediska fakt silene. Protoze vezt zbozi pres pul sveta vyjde levneji nez jej vyrobit doma. Proto mame treba v supermarketech brambory z Izraele, ze. Ja uz tohle nenazyvam ani jako kapitalismus, zda se mi ,ze ta globalizace prerostla v megakorporatni fasismus. Ale zpet k te Cine. Ono to zase neni az tak, ze Cinani zdrazuji, spise firmy, ktere tam nechavaji vyrabet ty sve smejdy za to chteji tolik, jako by clovek platil kvalitu mistni tovarny. Jen je to vyrobeno za par susnu a o to vice se zvetsuje ten zisk, protoze my to kupujeme za cenu ne jakoby to bylo levne vyrobeno v Cine, ale jako bysme to kupovali treba primo z vyrobny v Juesej:-)

16.8.2012 22:38:50

Havelock
Pokud se ti nelibi srovnani s PC, tak co takovy Mage Knight? Spousta hernich komponent. Grafika dilu a zetonku je rekneme prumerna, mirne nadprumerna, ale karty jsou podle me naprosto dokonale a hra nestoji tolik. Jsou hry, ktere tech komponent maji mnohem vic, jsou na vysoke urovni a cenove jsou na tom stejne a nebo tu cenu maji nizsi.

Jinak $100+ za D1 jsem teda nikde nevidel. Kdyz jsem hru shanel, tak se pohybovala nekde kolem 1800 - 2000.

16.8.2012 22:57:18

Vojtech Bruslil
No něco na tom je. Jen aby bylo jasno, já se FFG vůbec nezastávám. Taky si myslím, že by hra měla být cenově někde jinde, ale nelíbilo se mi srovnání s Ravenloftem. Škoda jen, že se najde ohromné množství zájemců i za takovou cenu. Chtělo by to nějakej pořádnej bojkot. Ať z nás pořád netahaj jenom peníze a co čtvrt-půl roku není nové rozšíření :D

16.8.2012 23:03:47

chilly
... (mimochodem k dnešnímu dni je to celkem pět krabic plus dvě další na cestě) ...

Připojím se k dotazu Micce. Také by mě zajímalo, jak to s těmi D&D hrami myslíš. Dík za info :-)

17.8.2012 13:08:46

offtopic D&D
Opravdu jsem to tu nechtěl plevelit naprosto nesouvisejícím příspěvkem, před tím jsem raději odpověděl soukromou zprávou, ale abych předešel dalším dotazům:

Jsou tři základní krabice D&D dungeon crawl - Ravenloft, Ashardalon a Drizzt.
WoC teď vydávají novou hru D&D Dungeon Command, kde ke každé postavičce máte kromě statistik pro tuto hru i monster/ally kartu použitelnou do výše uvedených her. (Micc jsem ještě tvrdil, že jsou tam i nové encouter karty, ale je tam jen jedna, která uvádí do hry spojence.)
K D&D Dungeon Command už vyšly dvě krabice, Sting of Lohlt (monstra) a Heart of Cormyr (většinou spojenci). Naplánováno je vydání Tyranny of Goblins a Curse of Undeath.

17.8.2012 13:36:24

Vybíráme z Bazaru

Legendary: Deadpool
Legendary: Deadpool
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas