Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Je to tu za chvilku, proč se nenachystat :-)
20.6.2012 02:34:47

BGG
Začnu klasicky "dojmy z dojmů" jednoho betatestera na geeku, který tam teď houževnatě odpovídal na otázky. Z jeho popisů mi to celkově připadá jako něco mezi Descentem a Claustrophobií: z Descentu si to bere čtvercovou síť pro pohyb po mapě, občas nějakej ten nalezenej předmět (ale ty jsou zpravidla na jedno použití - lektvary, bomby... a na konci každý mapky se musej prodat ve městě) a volitelnou a rozšiřovatelnou sestavu skillů, z Claustrophobie zase toliko základní zbraně (který se v průběhu případné kampaně jenom vylepšujou), minimalizovaný množství komponentů a hlavně charakter scénářů - malý mapky s co nejrůznorodějšíma podmínkama vítězství.

Dál mě zaujal jeden postřeh: Hrdinové sice mají určité množství životů, ale nejde je zabít, jenom zpomalovat, čili se vyplatí šít do všech hrdinů rovnoměrně. OL hra navíc připomína card-driven, protože potvůrky jsou nejvíc platné jako "nosiči efektů" různých karet, ale díky tomu že OL nemá žádný hand limit může dobře taktizovat a prej se jednou stalo že měl v ruce všech patnáct karet a moh si s hrdinama jejich kombením dělat co chtěl.

20.6.2012 02:54:48

Polylux1
To vypadá na dost zásadní změny. Já jsem klasickou edici hrál pouze jednou a o dvojce jsem zatím moc neuvažoval, ale možná že změním názor.

20.6.2012 08:26:06

to Polylux1
Podle Tvých dojmů z dojmů to zní velmi dobře, alespoň to nebude gang bang na jednoho hrdinu, který pak bude naštvaný, že si na něj OL zasedl.
S těmi OL kartami jsi mě zarazil. Jak proboha dostal na ruku všech 15 karet, když se přibírá karta za kolo. Nepředpokládal jsem, že hra bude trvat tolik kol, aby dostal všechny karty do ruky a mezitím to neprohrál. Pokud to tak bude, tak se obávám spamování ala Quorum karty v Battlestar Galactice, kdy prezident měl celý balík na ruce a pak jen zahrál tu nejlepší kartu a znovu ji přibral, aby ji mohl zase zahrát.
Akorát se mi to zdá celkem zvláštní, že je na těch malých mapách stihl všechny nahrabat... Ale jelikož já jsem štědrý Overlord, tak se mi to nestane a budu kartami obdarovávat hrdiny průběžně :-)

20.6.2012 08:33:40

Kadaver
Za smrt hrdiny si overlord bere kartu, dále ve hře jsou pak karty které se orientují na zvýšené nabírání karet + startovací počet karet (+1 za každého hrdinu). Ještě je tam mechanika u některých karet, kdy v případě neúspěchu vyvolané karty si OL bere kartu novou (většinou se jedná o pasti či efekty u kterých si hrdina háže na úspěch). Teoreticky by to šlo. 4 ze startu, 2-5 za smrt hrdinů (pokud hráli opravdu špatně mohlo to bejt i víc :) ) + karty nabrané skrze efekt jiné karty a jsi okolo 10 karet, ještě povinné lízání karty každné kolo.

Bůh ví jak ta hra vypadala :)

20.6.2012 08:46:12 | Upraveno autorem (porovnej)

to Boocheck
Jojo, pravidla mám přečtená, ale i tak se mi to nezdá, protože zabíjet hrdiny bez používání karet asi nebude tak lehké a když zase používáš karty, tak si je zase nemůžeš nechávat na ruce. Jinými slovy karty používáš, abys zavařil hrdinům, což Ti bude karty přibírat. Příběr karty za zahrání karty je taky fajn, ale to se děje snad jen v případě, když ta předchozí zahraná karta nemá účinek (hrdina se ubránil proti pasti), takže to taky vlastně není karta navíc, akorát si ji vyměníš na ruce a nemáš z toho žádnou další výhodu. Určitě je teoreticky možné mít na ruce celý balík, ale teoreticky je možné hodně věcí :-)

20.6.2012 10:58:54

Kadaver
Prej je to extra vzácný, stalo se mu to za celou dobu testování jenom jednou...

20.6.2012 11:14:21

video...
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3367

22.6.2012 11:31:05

Video
spíš ukázka :) Tom Vassal by snad měl na to vydat v blízké době video review. Mám ale pocit, že už se nedovíme nic revolučního. Zopakujou změny, jak je to zjednodušený ale že to ničemu nevadí a že si to máme určitě koupit :D

K videu, dost sem měl strach o nového dráčka ale nevypadá až tak špatně. Detaily figurek jsou oproti starému descent podle mě dost kvalitní. Štětec už se těší :)

22.6.2012 12:11:25

...
sice ukázka, ale to podzemí vypadá hustě (plenér už hůř) a figurky jsou fakt vypíglovaný...

22.6.2012 15:09:01

rbx

Prvni dojmy
tak kdybyste se chteli zeptat na cokoliv z obsahu noveho Descenta, tak se ptejte. Ja za sebe muzu rici, ze provedeni je opet velmi kvalitni a ani jedna figurka neni obsazena v minule verzi. Vse je nove. Jen pavouci se smrskli na jedno pole :-)

17.7.2012 12:51:13

rbx
mě by zajímala doba hraní oproti původnímu Descentu. Zda je to opravdu kratší a svižnější, jak slibovali a zda je to pořád Descent a neudělali z toho Dungeon Quest (s nadsázkou).

17.7.2012 12:59:33

RBX
Oni se nesmrskli, to jsou ouplně noví pavouci :) V jedničce jsou bane spiders, tady jsou cave spiders.

17.7.2012 13:02:27

rbx

Beholder
to overime vecer, zatim muzu odpovedet na dotazy pouze technickeho razu. Treba kniha questu me prijde docela obsahla. Chce nekdo vedet presny pocet questu? :-)

Boocheck: nojo, porad, nechytej me za slovicko :-) Bane spiders, Cave spiders... je to jedna velka nohata pakaz. :-)

17.7.2012 13:05:42

rbx
aha, špatně jsem tě pochopil :)

17.7.2012 13:13:00

RBX
Questů je tam 20, 16 základních, každý o 2 encounterech. Zbylé 4 se dělí na 2 interludes (dobrá a špatná varianta) a The Finale (dobrá a špatná varianta). dobrá a špatná varianta se odvíjí od toho kolik čeho hrdinové vyhráli.

Na tu quest knížku se dost těším :)

(doufám, že neprudím, já se jen děsně těším :) )

17.7.2012 13:42:59 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
No mě zajímalo, jestli jsou díly sklepení kompatibilní z původním Descentem ... ale z fotek jsem už pochopil, že to tak není, že to propojit vzájemně nepůjde. Ale když mi to potvrdíš, nebudu muset čekat až na svoji krabici, abych měl jistotu.

17.7.2012 13:54:37

Tanqram
Na BGG už to bylo potvrzeno. Jediné co se dá plnohodnotně použít jsou figurky.

17.7.2012 14:14:58

Bocheck
Ono to půjde :)

17.7.2012 14:19:43

IN

conversion
Me by zajimalo (a na to asi zatim odpoved nedostanu..:) ) zda se da s conversion kitem hrat plnohodnotny Descent 2 edice s puvodnim vydanim Descentu. Tedy zda v conversion kitu budou pravidla, kniha questu, apod....?

17.7.2012 14:20:30

IN
Conversion Kit obsahuje pouze karty postav a monster. Nic jiného.

17.7.2012 14:27:05

ad conversion
To by sa FFG nepáčilo, keby si mohol hrať nový Descent bez nového Descentu iba
s conversion kitom :).

17.7.2012 14:39:55 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

re:
A k cemu to tedy pak je? :)

17.7.2012 14:42:10

Hlavně aby už to bylo - dnes se do Prahy nedostanu, ale už odpočítávám dny, a těším se na svou krabici jako malé dítě.

17.7.2012 14:48:07

ad A k cemu to tedy pak je? :)
Aby si mohol hrať druhú edíciu s hrdinami a netvormi s 1. edície :).

17.7.2012 15:00:53

IN
Abys mohl použít všechny předchozí hrdiny a monstra ze všech původních krabic. :)

Co můžu poradit, tak v novém descentu je potřeba méně figurek. Tudíž pokud se najde nějaký dobrák, může svou nepoužívanou půlku z původního descenta prodat/půjčit/darovat. Vyjímku pak tvoří vzácnější monstra jako jsou draci nebo démoni. Těch už je v původní krabici o dost míň.

Jediný problém pak vzniká u postav hrdinů.

Krom toho, pokud už máš ty kartičky, můžeš jako proxy figurku použít korek od vína nebo figurky z jiných her (D&D,Heroquest...)

17.7.2012 15:01:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Summoner Wars: Základní sada
Summoner Wars: Základní sada
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas