Cosmic Encounter

xxxxxxxxoo hodnoceno 103x (Seznam vlastníků)

Cosmic Encounter - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Games Workshop
Mayfair Games
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Kevin Wilson
Peter Olotka
Rok vydání: 1977
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zážitky z hraní

Tak jsme včera hráli po třetí CE a začínám být opravdu spokojen jak se hra projevuje. Je sní strašná sranda...:)
Včera jsem poprvé měli mezi námi i kartu rasy Filch ( Chmaťák? ), která dá držiteli možnost krást karty nebo tahat lodě z Warpu. Při první hře jsem kamarád přichtl hned při jeho prvním pokusu a pak celou hru jsme chechtali kdykoli se jen pokusil cokoli vzít. I přesto vzal 4 karty... :) Druhou hru se nám nikoho nepodařilo nachytat i přesto, že byl opět mezi námi. Nakonec to byl opět stejný kamarád a bez problémů si nahrabal cca 10 karet. :) Nojo, kdo by věděl, že to bude zase on, že? :D
Cosmic je parádní hra.. :)
18.11.2009 14:37:54

hnusný change
jo tak to je pro mě nezapomenutelný infarktový herní zážitek na který nezapomenu. Čekal jsem od Kadavera nějaký podraz, ale do poslední chvíle se mi nechtělo věřit, že tam existuje taková šílenost, jako je výměna alienů v průběhu hry :)

25.1.2011 13:08:06

to Beholder
Akorát mi to ve výsledku stejně nic nepomohlo, protože to vyhrála Mialee s Parazitem. Takže to stejně nakonec skončilo pod jednou střechou :-)

25.1.2011 13:11:34

rozšíření
tak to už je celkem jasné, rozšíření bude nutné (asi obě, ach jo :) ). a ty kombinace byly drsné, zvlášt ještě když hrabiňo, alias vakuum měl i svojí flare kartu, která mu určuje odkud ty lodě mají chcípnout. to se pak člověk často ocital zase zpátky na nule :)
ovšem důležité je, že jsem nakonec vyhrál, to je co se počítá. i když je fakt, že to bylo hodně vyrovnané. prostě hra jak má být.

technologie: a jak je to s těma technologiema? vím, že na ně postupně přikládáš své lodě a až máš tolik, kolik je vyvolávací cena můžeš ji zahrát. ale kolik těch technologií máš? jednu za celou hru nebo se nějak dobírají?

25.1.2011 13:31:55

kandelabr
jednu na začátku a místo druhého encounteru (po tom prvním vítězném) si můžeš vzít další. To je vše co si pamatuju :)

Kadaver: to byla jediná má škodolibá útěcha, žes to nevyhrál :)

25.1.2011 13:40:38

beholder
díky, tak příště už bych to s něma zkusil. hlavně doufám, že příště bude brzy :)

25.1.2011 13:51:14

to Kandelabr
S technologiemi jsme to hráli jednou a nějak nás to nenadchlo, tak hráváme bez nich. A hru to nikterak nedegraduje, pořád je to stejná sranda.
Zato reward karty z rozšíření jsou hodně pěkná záležitost a počítám, že hazardy z připravovaného rozšíření budou taky stát za to. Hra bude ještě o to více nepředvídatelná.

25.1.2011 14:50:36

čím více rozšíření, tím lepší
Dnes jsem odehrál již druhou session s oběmi rozšířeními a jsem nadšen. Rozšíření davají už tak šílené hře ještě větší šťávu. Rewardů se nikdo nebál a při každé možné příležitosti si nějaký vzal. A i s takovým -7 útokem se dají dělat divy :). Hrál jsem za pacifistu, od kterého člověk nikdy neví co může zahrát, zda Nko nebo zablafuje nějakým útokem :). Já jsem s pacifistou vyhrál jeden encounter, když jsem zahrál -7 útok a soupeř Nko :)), fakt nezapomenutelná situace. Další kousek co se mi povedl; když přišel do hry hazzard reverse reward, při kterém bránící spojenci získají kolonii na planetě kterou brání a útočící spojenci dostanou místo kolonie odměny. Já se bránil, pozval oba protihráče, ti s radostí přišli bránit s vidinou jisté kolonie a já je poslal do warpu opět nějakým mínusovým útokem. Hráli jsme 2 hry, takže jsme objevili docela dost hazardů a hra díky nim dostává nový rozměr. 2x přetočení směru hraní bylo taky pěkný zásah do hry :). V první hře jsme měli skoro samé alieny z obou rozšíření v té druhé naopak samé ze základu.

Já osobně jsem si to užil a všem fanouškům CE doporučuji obě rozšíření, vážně stojí za to. CE u mě stoupl ještě více (i když na stupnici byl pro mě již na 10 :) ).

Škoda jen, že ho hrajeme tak málo :(

12.3.2011 01:41:40

To Beholder
Hergot, ty jsi mě nakopnul.. :D Ale máš pravdu.. CE je prostě bomba.. když jsem včera klukům říkal o rozšíření a kolik toho tam je, tak prý mám nařízeno koupit a nekecat! :D
Takže asi poslechnu a koupím.. :) A jaké jste měli alieny?

12.3.2011 08:11:36

hra
vcera jsem si teda ani neskrtnul:-) Skoda ze jsem v jedne klicove situaci nakonec zapomel pouzit specialni vlastnost, ale uz jsem mel proste hozeny flinty do zita, protoze se mi fest nedarilo:-) Tech 5 N a zadna utocna karta v druhe hre byl pak uz vrchol:-) Trapil jsem se s tim po celou partii.

12.3.2011 08:19:45

SSZGSA
No když jsem si to těď procházel, tak zjišťuji, že jsme měli alieny hlavně ze základu :) a asi 2 nebo 3 z Incursion. Ale v té první hře se vylosovali alieni i z Conflictu, akorát si je nikdo nevzal, škoda...

12.3.2011 16:20:12

Fatva
Timto vyhlasuji nad Jendou, zvanym tez SSZGSA ci Plavacek, ortel smrti! Vcera na me v prvnim kole hodil bezduvodne Mor a jeste mi pak zrusil technologii! Nejen ze jsem prohral, ale nasledkem zminenych udalosti jsem se ozral a Dunu pak hral jako kopyto. Necht jsou jeho usi hozeny psum a jeho budouci deti fackovany s prudkosti nevidanou!

19.4.2011 09:24:08

Sydo
Nooo koukám, ty jsi toho včera zase dal moc co? :D Ty si úplně pleteš lidi, to vše co jsi popsal udělal Kuba. Netuším, jak jsem se na jeho místo dostal já... :)
Ach jo, kluku ušatý...

19.4.2011 09:33:19

sszgsa
Ja ti dam veset mi buliky na nos, ja si to moc dobre pamatuju tohlecto!

19.4.2011 09:48:46

Sydo
Neee opravdu.. vždyť Kuba byl zelený a já žlutý hráč.. ach jo..

19.4.2011 10:38:36

...
Necht jsou jeho usi hozeny psum a jeho budouci deti fackovany s prudkosti nevidanou!

- šel jsem do kolen :D

19.4.2011 12:47:10

anti matter
Máte někdo zkušenosti ze hry z touhle rasou? Pokud tu abilitu chápu dobře, že po odhalení karet se může rozhodnout , jestli využije tu jeho speciálku , že nižší číslo výhrává a k tomu mínus tvoje a spojenecké lodě. Dá se teda tato rasa v encouteru vůbec porazit, když si to může vybrat až po odhalení karet.

Ptám se ze zajímavosti, protože tolik her nahráno nemám, takže jsem moc kombinací ještě neviděl.

JinaK jak mícháte ty rasy? Rozdělujete si je podle barev, nebo táháte náhodně ze všech? Ten kdo by si totiž líznul dvě zelené by byl dost v nevýhodě ne?


Edit: Jinak se tohle pomalu stává mojí oblíbenou hrou :) Protože tak škodolibou, škodící hru jsem fakt ještě nehrál. Srandy kotel a skvělá hratelnost. Akorát by na krabici mělo být varování, že to není pro nervově slabší povahy:D

13.2.2012 20:13:19 | Upraveno autorem (porovnej)

to lapcis
Já mám dojem, že ji musí použít (povinné) - potom vždy nižší číslo vyhrává. Na to pak lze hrát.

13.2.2012 20:17:16

kalif
Aha už to vidím, tak to už je potom hratelnější:) Ale i tak je to docela sada, když se sejdou nuly na ruce.

13.2.2012 20:24:32

to Lapcis
Barvy mimozemšťanů jsi pochopil špatně, protože ty barvy neznamenají, jak jsou mimozemšťané silní, ale jak je jednoduché za ně hrát. Zelení mimozemšťané mají jednodušší vlastnosti na pochopení a na taktizování než žlutí a červení, jejichž vlastnosti nemusí být na první pohled úplně pochopitelné a vyžadují lepší chápání mechanismů hry a možných taktik a strategií. Prostě až zkušenější hráči dokáží odhalit všechny způsoby, jak jejich vlastnost využít naplno. Ale ještě jednou pro jistotu, všechny barvy jsou srovnatelně silné, takže je klidně můžete kombinovat mezi sebou.
Já za sebe doporučuju první a případně i druhou hru hrát jen se zelenými, abyste se seznámili s mechanismy (tyhle už ale očividně máte za sebou), pak na pár her přidat i žluté k těm zeleným a až si budete jistí zvládnutím hry, tak přidat i červené a hrát se všemi. Délka období bez červených mimozemšťanů nechám na zkušenostech hráčů ve Tvé skupince, já jsem červené mimozemšťany zavedl už v druhé hře a v pohodě se chytli.

13.2.2012 22:11:31

po dlouhé době...
Včera jsem po dluhé době zahráli Cosmica se všemi rozšířeními (z toho posledního bohužel ve hře žádný Alien nebyl a týmovou hru jsem nehráli). Hráli jsme ve 4, s dvěmi nováčky a pouze se zelenými. Sestava byla Xenophile, Ethnic, Glutton, Clone.

Hráli jsem neuvřitelné 3 hodiny, Byla to napínavá, taktická tahanice o poslední pátou kolonii. Nejvíce do hry zasáhly nepříjemné Hazard karty, které zůstávaly až do odvolání na stole. Největší zářez způsobil Hazard, který měnil všechny útoky nad 20 na Nka, takže Clone, který si ze začátku bral z discardu svojí krásnou třicítku útok (kterou dostal na začátku hry) byl hodně zklamaný :). Glutton hodně zapomínal na svou schopnost nenažranosti co se týče přibírání a kompenzování více karet, ale jak už si ji vštípil do paměti, tak se rychle vyšvihl do vedení na 4 koloniích. Ethnic se dostal velmi brzo, ke své flare kartě a se super schopností a bral 8 kompenzací (i když prohrál s útočnou kartou), takže měl hafo karet, čímž měl velkou šanci na výhru. Já jako xenophile jsem měl našlápnuto na vítězství, protože jsem těsně před svým tahem (měl jsem 3 kolonie) nabral krásné rewardy (17 a 18 útoky, ten nepříjemný hazard byl stále ve hře, takže to byly jedny z nejsilnějších útoků). První souboj jsem vyhrál (4 kolonie) a už jsem se těšil na výhru. Jenže přišel hazard, který odstranil ten původní a já si vytáhl útok na Ethnica, který měl spoustu karet. Takže jsem na 23 útok nestačil. Onen nový Hazard byl, že když se vytáhne special nebo wild destiny karta, tak vybouchne planeta s nejvíce loděmi. Tahle nepříjemná situace postihla Ethnica, který přišel dokonce o 2 planety a zároveň o svoji schopnost. Jenže měl tolik karet, že ovlivňoval hru Zapama a jak se dostal na tah, tak vyhrál (vlastně vyhrála, protože to byla přítelkyne :) ). Několika kolové klasické souboje jeden proti všem (vítězné tažení na poslední kolonii, které se proti přesile nepodařilo) asi každý Kosmikář zná :)

Takže po douhé době jsem byl uspokojen Cosmice :). Navíc byl protočen balík rewardů, takže jsem měl konečně tu čest setkat se s kartami, které jsem dosud ještě neviděl.

25.3.2012 11:07:48 | Upraveno autorem (porovnej)

hratelnost ve třech hráčích
Rád bych se zeptal, jaká je hratelnost téhle hry ve třech hráčích? Má to vůbec smysl hrát? Nebo je to ve třech stejné jako v šesti?
Díky za postřehy.

13.6.2012 09:46:21

Tangram
nemám zkušenosti, ale co vím jistě je to, že bych to pro 3 nikdy nevytahoval

13.6.2012 10:16:50

ve třech
Dle mého to ve třech smysl hrát nemá. Čtyři je vážně minimum pro, abych tak řekl, zamýšlený zážitek.

13.6.2012 11:54:11

Vybíráme z Bazaru

Sid Meier's Civilization: The Board Game (RU)
Sid Meier's Civilization: The Board Game (RU)
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas