Cosmic Encounter

xxxxxxxxoo hodnoceno 103x (Seznam vlastníků)

Cosmic Encounter - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Games Workshop
Mayfair Games
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Kevin Wilson
Peter Olotka
Rok vydání: 1977
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zážitky z hraní

Tak jsme včera hráli po třetí CE a začínám být opravdu spokojen jak se hra projevuje. Je sní strašná sranda...:)
Včera jsem poprvé měli mezi námi i kartu rasy Filch ( Chmaťák? ), která dá držiteli možnost krást karty nebo tahat lodě z Warpu. Při první hře jsem kamarád přichtl hned při jeho prvním pokusu a pak celou hru jsme chechtali kdykoli se jen pokusil cokoli vzít. I přesto vzal 4 karty... :) Druhou hru se nám nikoho nepodařilo nachytat i přesto, že byl opět mezi námi. Nakonec to byl opět stejný kamarád a bez problémů si nahrabal cca 10 karet. :) Nojo, kdo by věděl, že to bude zase on, že? :D
Cosmic je parádní hra.. :)
18.11.2009 14:37:54

Kadaver
no teda, díky za sumarizaci, jsi frajer! vytisknul jsem si to a mažu do knajpy :) snad se to podaří. návod se šikne každopádně.

4.3.2010 17:52:21

Kadaver
já považuji vysvětlování pravidel za nevděčný úkol a ty kromě toho že jen včera jsi to vysvětloval 2x, tak to vysvětluješ ještě on-line :D

4.3.2010 18:43:10

to Beholder
Já už jsem natrénovaný. Když si vezmeš těch mých 70+ her a uvědomíš si, že pravidla drtivé většiny z nich vysvětluju v naší herní skupince já a to v drtivé většině několikrát, tak musíš dospět k názoru, že buď jsem opravdu blázen a už mi rezervuješ krásnou polstrovanou celu v Opavě, nebo že mě to asi baví :-)
Po tolika zkušenostech už to jde samo :-)

4.3.2010 18:52:06

tramtarará
Tak podařilo se, včera jsem přišel o kosmický věneček! A jsem nadšený. Hráli jsme v pěti, tři slečny (z nichž jedna byla má) já a kamarád. Díky Kadaverovi a jeho přehledu pravidel vysvětleno tak za čtvrt hodiny (dvakrát jsem přehrával souboj pro mou blonďatou kamarádku :)) a hráli jsme. Samozřejmě, že všichni trošku tápali, zapomínali na svoje zvláštní schopnosti a moc si nevěděli rady s flerama a artefakty (měl jsem je vyhodit na první hru?) a holky (krom mé slečny, ale fakt :) ) se v tom ztrácely celkově a jejich paktování nebylo moc promyšlené :) ale i tak to byla parádní zábava. Vyhrál jsem já a kamarád zároveň, ja s Parasitem on s Loserem. A správně jsem měl vyhrát jen já, kdyby kamarádka blondýnka nepozvala do útoku i Losera, což on ochotně přijal a získal pátou planetu. Mě se sice zeptala taky, ale já bych šel i bez ptaní :)
hráli jsme asi 90 min i s pauzou na objednávání vína a odbíháním na hajzlík.

čili po první hře jsem nadšený a nemůžu se dočkat až budeme hrát znovu, je to vážné, pane doktore? :)

5.3.2010 08:35:17

kadaver
ještě jednou díky, tvoje sumarizace mi moc pomohla. Já vysvětluju pravidla skoro vždycky, až teď se to trochu zlepšilo, co hrajeme trochu pravidelněji s lidma se ZH. jinak na výletech, horách, večírcích atd. když něco hrajeme (=já něco dotáhnu :) ) tak to pak i vysvětluju, zaučuju, ukazuju příklady, diskutuju a pak hraju a prohrávám a prohrávám :)

jedinou hru, kterou jsem vysvětloval fakt asi 100x a kterou už odmítám vysvětlovat (i hrát) je Bang. jinak cokoliv :)
polstrovaná cela nezní špatně, když ti něco spadne na zem, nepoláme se to, praktické :)

5.3.2010 08:40:40

to kandelabr
Z první hry si nic nedělej, tak to ze začátku hrajou všichni a nezkušení hráči obzvlášť. Měli jste hned dát druhou, ta už by byla mnohem krásnější a odhodlanější. A hlavně zákeřnější a zábavnější ;-)
S artefaktama problémy u nás v žádné hře nebyly, ale Flary si vyžadovaly několik dotazů při hře. Každopádně rychle se to vlilo lidem do žil a po několika ujišťujících otázkách už věděli, jak to funguje ("To hraju teda který ten efekt na té kartě?" "A to si jako fakt mám vzít zpátky do ruky? Vždyť to je strašně silné." :-) ).

Co se týče Bangu, tak ten jsem vysvětloval asi přibližně stejný početkrát jako Ty. Ale co nadělám, když znalci řeknou: "Kadaver Ti to vysvětlí, on to umí nejlíp." Pak se snaž s tím nějak bojovat :-)
Vidíš na to s tou polstrovanou celou jsem nepomyslel, doufám, že mi tam dovolí si donést celou mou sbírku, budu si tam třeba moct filtrovat karty ze všech Arkhamovských rozšíření po dlouhých večerech. To jen abych to měl atmosferičtější ;-)

5.3.2010 09:34:53

Flary
Kadaver má pravdu... první na co jsme se ptai, bylo to, zda si tu kartu opravdu bereme zpět do ruky. Přišlo nám to strašně silné.. :D Ale teď jsme zákeřní a hnusní. Když má někdo pěknou flérku, hned mu po ní všichni jdou. Nebo mu ji alespoň zničí...
Třeba pěkná je Diktátor na divoko : Když někdo lízne kartu osudu, zahraješ ji a donutíš ho líznout další..:D Tou se tak pěkně škodí.. Muhehe

5.3.2010 09:40:20

Kadaver
Jaktože nebyly problémy s Artefakty. Já si furt pletu Cosmic Zap a Card Zap :). Ale po minulé hře kdy jsem Zapovla schopnosti do aleluja protože jsem si ho vracel Clonem, tak jsem si to snad už ujasnil. :). A pak jsem se neustále snažil Zapovat Reinforcement :)

5.3.2010 11:11:39

Kadaver
my jsme 3/5 chtěli hrát hned další, ale kamarádka blondýnka (hrála za žluté :) ) už měla v sobě dost vína a hrát se jí už nechtělo, tak jsme ji nenutili. jsem rád že aspoň jednou se to povedlo a příště už budu nekompromisní :). je to ve čtyřech taky dobré? už se těším na další hru!

5.3.2010 11:26:32

kandelabr
imho ve 4 a v 5 je to nejlepší. V 6 už jsou delší prostoje (což jsou i v těch 5), ale taky dobré. Jen ve 3 jsem to nezkoušeli a myslím že to ani nemá cenu zkoušet.

5.3.2010 11:30:13

to Kandelabr
Přidávám se k Beholderovi. Ve 4 a 5 je to podle mě nejlepší. V 6-ti mi ani tak nevadí ty prostoje, jako spíše ten stalemate ke konci hry, kdy už má hodně lidí čtyři kolonie a ostatní se jim snaží zabránit v tom, aby získali pátou. Proti pěti lidem se bojuje hodně těžko.

5.3.2010 11:37:55

všichni
Ani nevíte jak jsem rád, že se vám ta hra líbí. Hrozně dlouho tu byl abez povšimnutí, jen s Vaškem Vydrou a SSZGSA jsme si mohli občas popovídat a teď takováhle smršť. Za chvíli ho šoupnu do nějaké arény :)

5.3.2010 11:42:21

to Sydo
Ale uvědomuješ si, že Kosmič v aréně hravě převálcuje cokoli.
- "Říkal jsem střílejte kolem nich, ne do nich! Jak se jmenujete?"
- "Plukovník Řiťka, pane!"
- "Řiťka? Kdo je váš nadřízený?"
- "Tady, pane! Nadporučík Řiťka!"
- "Proboha, máme plnou posádku Řiťků."

5.3.2010 11:48:18

Kadaver
Heh, já to znám s Hovadama, asi jsme viděli jiné titulky :)

Naposledy na to došlo u Exalted - "My schwartz is bigger than yours" :D

5.3.2010 11:52:37

to Sydo
Jo, viděl už jsem asi tři verze různých překladů a dabingů a jeden z nich byl úplně superní. Byl to dabing, ale od té doby ho nemůžu nikde sehnat. Ty další překlady byly slabší (Blít tam byl přeložený jako Blaf, apod.). Pak tam díky tomu zanikly různé hláškové perly. "Ó veliký Jogurte!" :-)

5.3.2010 11:59:26

sakra
furt na tu včerejší hru musím myslet, asi je to se mnou vážně vážné. Jdu se pomazlit s alieníma kartama :)

5.3.2010 12:26:37

to kandelabr
Standardní příznaky začínající Kosmické nemoci... Jak vidím, tak si tím musí jednou projít každý :-)

5.3.2010 12:38:06

já to tušil
já to tušil, já to tušil!
nechci slyšet vůbec nic o rozšíření.

5.3.2010 12:52:41

kandelabr
Ale ne, teď si ji chci po dlouhé době zase zahrát, tak se bojím že to na mě zase přijde... :)

5.3.2010 16:01:31

Pařba
No, včera jsem se sešli s kamarádama zahrát Conflict of Heroes. Když jsme dohráli, první otázka byla, zda mám sebou i Cosmic. Když jsem oznámil, že ne.. bylo mi jich až líto..:D Ale pravdou je, že kdybych ho vzal, tak se na válečné pole ani nepodívám, protože Cosmic by vyhrál..:D
Ale zítra to napravím. Btw: I jedna naše hráčka se včera ptala, zda jsem ho vzal. Takže u holek je tahlae hra v oblibě..:D

5.3.2010 16:59:56

včera
tak včera jsme si zahráli dvě hry ve čtyřech a bylo to vynikající. Nádherné momenty slibů a zrady (zahrajeme oba negotiate a domluvíme se a pak prásk tam attack 00 :) ),já jsem coby Observer vždycky lákal lidi do aliance, že nic neriskují a když to nevyšlo, tak jsem lodě vracel jen těm slabým, silní hodně prskali :) V první hře ve finálním souboji měl jsem v ruce poslední dvě karty, jednu neužitečnou flare a jednu negotiate. šla na mě kamarádka, oba jsme měli čtyři planety. V ruce to enko, ona měla osm karet (hrála toho troubelína, co si vždycky může dobírat do osmi karet). Akorát byla hamižná. Hodila na mě plague, takže jsem zahodil obě karty a líznul si osm nových. Dostal jsem sice attack card, ale nízkou, nicméně jsem ji zahrál, nestačilo to a byl bych prohrál, kdybych neměl v těch nových kartách na ruce i Emotional control, takže jsme vyjednávali a dojednali, že vyhrajem oba :) Nebo potom souboje Oracle vs Calculator. Fakt spousta skvělých okamžiků, zábavné a napínavé do poslední chvíle.

16.3.2010 10:51:10

zjištění
Nedalo mi to a asi po 35 her jsem si udělal statistiku kolik ras jsem již hrál... Tak zatím jen 23 z 50. Myslel jsem, že toho bude víc... Nojo ale odolejte Remoře že? :D Jakou postavičku máte nejraději? Třeba tokový top5...
1. Remora
2. Vacuum
3. Pacifista
4. Mirror
5. Gambler

100% se to bude měnit ale těhle 5 u mě opravdu vedou..

16.3.2010 14:01:50

SSZGSA
U mě suverénně vede Loser, s tím se snad ještě neprohrálo :) zbytek je hodně za ním :)

16.3.2010 14:08:33

To kandelabr
...domníváme se, že Observer vrací všechny - je to Mandatory, takže jste to hráli špatně :P
Nezkazil jsem Ti radost ze hry? :))

16.3.2010 14:15:02

to Kandelabr
Jojo, Leech je všemocný, věř mu, jinak Cyloni vyhladí celé lidstvo! :-)
Společná výhra? Ale fuj, to je nuda. Příště zařezávat, zařezávat, zařezávat :-)
Můj nejoblíbenější je zatím určitě Sniveler a to jsem ho ještě nehrál :-)

16.3.2010 14:18:16

Vybíráme z Bazaru

Eldritch Horror EN (komplet)
Eldritch Horror EN (komplet)
Akt. cena: 7900 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas