Cosmic Encounter

xxxxxxxxoo hodnoceno 103x (Seznam vlastníků)

Cosmic Encounter - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Fantasy Flight Games
Games Workshop
Mayfair Games
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Kevin Wilson
Peter Olotka
Rok vydání: 1977
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zážitky z hraní

Tak jsme včera hráli po třetí CE a začínám být opravdu spokojen jak se hra projevuje. Je sní strašná sranda...:)
Včera jsem poprvé měli mezi námi i kartu rasy Filch ( Chmaťák? ), která dá držiteli možnost krást karty nebo tahat lodě z Warpu. Při první hře jsem kamarád přichtl hned při jeho prvním pokusu a pak celou hru jsme chechtali kdykoli se jen pokusil cokoli vzít. I přesto vzal 4 karty... :) Druhou hru se nám nikoho nepodařilo nachytat i přesto, že byl opět mezi námi. Nakonec to byl opět stejný kamarád a bez problémů si nahrabal cca 10 karet. :) Nojo, kdo by věděl, že to bude zase on, že? :D
Cosmic je parádní hra.. :)
18.11.2009 14:37:54

Leech
a kde je napsané že je to mandatory?v pravidlech to nevidím, ale asi to bude ten rozdíl mzi use a may use.
hm, tak nic, ale byla to sranda.

16.3.2010 14:33:45

To all...
Nejlepší jsou rozhodně Tick-Tock a Masochist ;)

Ne, nejlepší jsou všichni... protože se všema se dají řádně nasrat protihráči a proto hrajem CE! Hail to the King!

16.3.2010 14:37:38

To Kandelabr
Je to na každé rase. Dole v pravém rohu.. Je tam buď Mandatory nebo Optional.. :) Druhý řádek .. :D

16.3.2010 14:38:57

To Leech
Já moc nemusím Hate.. mrzí mě, že se dá použít jen když jsem útočník.. to si pak moc svou rasu nezahraji...:(

16.3.2010 14:39:41

SSZGSA
no jo, máš pravdu. učím se :)

16.3.2010 14:46:58

SSZGSA
Me se libi warrior, to jak nabira ty zkusenosti a sili, vzdycky pekne vsechny nas... :))

16.3.2010 16:17:48

To VasekVydra
Když o něm mluvíš.. tak v roz. je další taková postava..přijde mi malinko zajimavější...Pokaždé když ztratí loď do warpu, dá si na svou rasu žeton. Kdykoli může odstranit žeton a získá z aněj +3.. :D Super... Jojo.. tahle hra je suprová..

16.3.2010 16:26:27

to SSZGSA
Jooo, Fury je pěkná sv***, ale naštěstí si ten bonus za žetony musí dát ještě před odkrytím karet a žetony zahazuje, takže je někdy zbytečně zahodí a někdy hodí málo.

16.3.2010 17:05:10

pocta Cosmicu
Tak jsem se po dnešním naprosto šíleném hraní Cosmica, rozhodl, že ho musím nějakým způsobem poctít a udělal jsem to tak že jsem všechny moje desítkové hodnocení srazil na 9 a jen u Cosmica ho nechávám na 10 a dokud se neobjeví něco co bych musel poctít stejným způsobem (o čemž silně pochybuji :) ), tak žádné další hře se kterou se seznámím desítku nedám :). Prostě Cosmic Encounter je pro mě král deskových her, který sesadil i mého krále eurovek Euphrat & Tigris :)

7.4.2010 21:51:12

Další božový Cosmic
Dnes jsme opět v Korunce vytáhli Cosmica a nikdo ze zúčastněných nelitoval. To byly zase hry plné napětí a podrazů, zářných momentů a neskutečných zvratů. Hráli jsme poprvé se všemi alieny a já jsem si jako naschvál v obou hrách vytáhl flare karty jen zelených alienů. Já už toho Snivelera chci, chci, chci! Pro ty, co nevlastní rozšíření, tak už jen kvůli němu se ho oplatí koupit ;-)
První hru jsem hrál za Reserve a hned od začátku hry jsem si na ruce hřál svou flare kartu, která umožňuje hrát karty útoku 9 a menší jako Reinforcement. Absolutní masakr, akorát jsem se hned při prvním útoku pěkně vyházel z karet a navíc úplně zbytečně kvůli Emotion Controlu. Tak jsem pak šušnil tu zbylou trošku karet na ruce a snažil se co nejvíce přicmrndávat do obrany, abych karty nabral. Bohužel se nedařilo a můj štos lodí ve warpu hrozivě narůstal. Se mnou se mohli pasovat jen Leech s jeho Cryem (z rozšíření - zamražuje si karty z ruky a když jich má zmrazených osm, tak zahodí ruku a vezme si své zamražené karty), jehož švarc byl stejně velký jako můj a brzy se k nám přidal ve warpování Beholder s jeho Philantropem, který sice velmi štědře rozdával každému na potkání Negotiaty, ale jeho lodě i přesto končily v temných zákoutí smetiště :-)
Konec hry byl velmi napínavý, kdy jsme tři hráči hráli v podstatě skoro bez lodí. Möbiovy trubky šušnili na ruce hráči s hodně loděma a tak se při mém posledním zoufalém útoku na vítězství spakovaly všechny mé domovské kolonie (zbyly už mi stejně jenom dvě o síle 1) a vyrazily na epický souboj, který... Samozřejmě prohrály o 1 sílu díky tomu, že Mialee poslala jednou svou loď do obrany jako spojenec. Jsem myslel, že ji uškrtím, ale Beholder by mě asi už neměl moc rád :-) Nakonec to vyhrál myslím Zepheer s Triplerem, ale jen kvůli tomu, že Mialee se svým Miserem z nevědomosti udělala chybu a zaútočila díky Destiny kartě na svou domovskou planetu. Kdyby přibrala další Destiny a zaútočila na někoho jiného, tak by to s tou 30 útokem rozbila a vyhrála by.
Fakt poprvé jsem ve hře zažil to, že se lidé dobrovolně vzdávali svých domovských kolonií, aby vůbec mohli něco udělat a byl to strašný nářez až do konce.
Druhá hra byla o to zajímavější, ač už to snad není ani možné :-) Kombo Tick-Tock (Beholder) a Parasite (Mialee) bylo opravdu k nezastavení. Buď pomůžu do útoku a tím naboostím Parasita, který se přisával ke všem, ne jen k mému odhodlanému Pacifistovi. Nebo pomůžu do obrany a vyhodím Tick-Tockovi žetonek. Masox! Leech na to nevěřícně kulil oči se Symbiontem (z rozšíření - má dvojnásobný počet lodí) a Zepheer nechutně přicmrndával a zcela nečekaně měnil karty se Sorcererem.
Hra se i díky mému přičinění vyvíjela dost dobře pro Tick-Tocka, kterému už zbyly jen dva žetonky, když měli ostatní hráči po třech cizích koloniích. Celou dobu jsem mu totiž pomáhal a to z jednoho prostého důvodu... Na ruce a hlavně u srdce mě hřála Sorcererova Wild Flare, která vymění alieny mezi hlavními hráči. A zrovna jak měl Tick-Tock už jen dva žetony, tak shodou okolností útočil zrovna na mého ubohého Pacifistu. A vtom se to stalo... Beholder na to asi do konce života nezapomene a já nezapomenu na jeho zoufalý výraz, který měl na tváři, když jsem mu s úsměvem vzal Tick-Tocka a nahradil ho svým Pacifistou. Třeba nám zítra povypráví, jaké krásné sny se mu zdály dneska :-)
Bohužel se mi ale při tom útoku nepodařilo ubránit, takže mi další žeton nezmizel a Parazit si nasosnul čtvrtou kolonii. Nevypadalo to moc dobře, to by mě však na ruce nesměla těšit flare karta Locusta (z rozšíření). Jejím Wild efektem jsem úplně zničil jednu planetu, na které měli kolonie všichni kromě mě a Parazita jsem tím vrátil zpět na trojku. A tak jsem zaútočil. První útok jsem zlými zájmy ostatních hráčů vyhrál, což mě sice posunulo na čtyři kolonie, ale nezrušilo to žeton z mého těžce ukradeného Tick-Tocka. Druhý útok už jsem vyhrát nemohl a ostatní hráči se o to postarali. Takže mé kolo skončilo s jedním žetonem a čtyřmi koloniemi... Zepheer jel po mně a jeho haluz neznala mezí, když zaútočil svým útokem na Parazitův systém a souboj vyhrál. Samozřejmě mě nepřizval do útoku, takže jsem utřel. Jeho druhý souboj také dopadl vítězně a přilepovací Parazit si díky němu ukradl svou čtvrtou kolonii. Pak jela Mialee s Parazitem a Osud jí předurčil, že má útočit na mě. Takže to byl řádný souboj titánů, do kterého si zbaběle přizvala spojence a díky tomu vyhrála shared victory s Leechem. Tak málo chybělo a celé univerzum bylo zaplněno pacifistickými trpělivými tikajícími stroji. Snad příště! :-)

7.4.2010 22:27:02

skvělá hra
Musím taky přidat svůj kladný ohlas, protože dnešní 2 hry byly naprosto parádní. Druhá hra s Parazitem byla pro mě, jak dělaná. :) Po dnešku se nemůžu dočkat další hry, protože to je hra neuvěřitelných zvratů a hlavně srandy.

7.4.2010 23:00:29

Dodatek
A abych vyslyšel prosby své milované, že bych měl taky napsat pár slov o hře Cosmicu, kterou jsme hráli v sobotu na Slovensku... Ovšem jediný problém těch dvou her je, že byly sice super, ale nic si z nich nepamatuju. Když já si něco nenapíšu nebo nezačnu o tom co nejdříve mluvit, tak to marně hledám v kebuli... Takže snad jen jedna nezapomenutelná hláška, kterou prohlásila naše spoluhráčka, která zvítězila... "I am the nipple queen!" (znalci Cosmicu zajisté pochopí) :-)

7.4.2010 23:15:08

Kadaver
jj, dnes budu mít noční můry jak někdo changuje mé schopnosti :D

Jen dodám...já to tušil, že něco kuješ, bylo mi divné, že mi tak pomáháš a dokonce mi i blesklo hlavou, že bys mohl zahrát nějaký change nebo něco, ale nechtěl jsem si připustit, že tam taková Flare je :). Mít tak zap v tu chvíli...:)

7.4.2010 23:24:24

to Beholder
Zapy šly oba, na to jsem si dával pozor ;-)
A přibíral jsem tolik karet taky kvůli tomu, abych ho dostal já, i když se nepodařilo.

7.4.2010 23:25:58

Kadaver
tam jsou ty Card Zapy jen dva? Mě se se občas zdálo, že je přezapováno :). Ale jo to se musí nechat, plán jsi měl naprosto geniální. To přibírání ti navíc zaručovalo dostatek encounterů, takže jsi se vyhl zahození Flare karet :). Sice z toho budu mít asi noční můry, ale bylo to pěkně připravené a jištěné od začátku do konce, což se mi moc líbilo :)

7.4.2010 23:33:05

nipples
Jo jo, toho jsme si taky hned všimli :D

8.4.2010 09:25:25

Nipples?? :D
Já teda ne..! :D ( vím co to znamená.. ale.. :) )

8.4.2010 17:31:44

To SZGSA
Polož si jednu loď na stůl a jezdi po ní prstíkem... začnou se dít neuvěřitelné věci :)

9.4.2010 09:18:29

SSZGSA
Když jsme to hráli poprvé tak přišla kámoška a říká "Jé, vy si hrajete s umělohmotnýma bradavkama?" :D

9.4.2010 09:21:20

...
To jsou ti sexuálně nevybouření... u Kadavera mám dokonce strach, že si to užívá i při hře - to vzrušení jak obral posledně Beholdera o kosmita bylo zjevné :)))

9.4.2010 14:00:27

to Leech
A co teprve Beholder, ten už se dokonce přiznal u Chaos in the Old World, že ho ta hra vzrušuje. Tak kdo ví, jak to bude u Cosmicu, když mu dal desítku ;-)

10.4.2010 10:05:23

AaaaHa... :D
Tak proto rád hraju Cosmica! :D A proto je i moje nejoblíbenější alien houba! .. :)
Řekl bych, že tajemství CE je odhaleno! :D

10.4.2010 10:25:19

...
a je to venku...ale já se za to nestydím :)

Cosmic je pro mě opravdu něco jedinečného. Nedokážu ho k žádné hře co jsem doposud hrál přirovnat. Je to sice spíše karetka než deskovka, ale není to karetka typu Dominion, Jambo, Dobyvatelé vesmíru nebo třeba Magic. Proto ji mám ve speciální kategorii, kde je zatím sama :). A opravdu jsem zatím nehrál nic lepšího než je CE. Měl jsem pár desítkových her, které jsem bral (a pořád beru) jako moje nejoblíbenější (Euphrat&Tigris, Descent, Small World, Runewars, Dominion) a hodnotil jsem je 10. Ale po té co jsem zkusil CE a odehrál pár partíí, tak jsem zjistil, že CE je ještě o stupínek výše než všechny ty moje desítkové hry. To co zažiju u jedné hry CE v kruhu 4-5 lidí nezažiju u žádné hry co jsem doposud hrál. A není to jen o té srandě, ale taky napětí, zrada, záříznutí, blafování, pomáhání, radost, vztek a v neposlední řadě i to vzrušení :). Proto je u mě CE na vrcholu oblíbenosti, přičemž ty původní desítky a nyní devítky na oblíbenosti nějak neztratily a proto mu dávám 10. A bude mít jako jediný u mě 10 tak dlouho dokud neobjevím něco lepšího než CE (ale tomu moc nevěřím, že se to stane :) )

10.4.2010 10:35:49

...
teď si tak říkám, že něco podobného jsem kdysi psal u Euphratu, ale tam určitě chyběla ta sranda, pomáhání (které by mělo být spíše v uvozovkách :) ) a blafování, proto u mě CE překonal i Euphrat :)

10.4.2010 10:39:57

Top 10!
Tak abych se přiznal, tak Cosmic je u mě na vrcholu! :D Je to zatím jediná hra, které jsem dal 10. A to přesně ze stejného důvodu jako Beholder!
Ještě jsem zvažoval, že dám 10 k TI3 ale po zahrání Pax bohužel.. :D

11.4.2010 13:42:13

Vybíráme z Bazaru

AWKWARD GUESTS // TOP STAV
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas