Chaos in the Old World

xxxxxxxxxo hodnoceno 105x (Seznam vlastníků)

Chaos in the Old World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

Tak uz FFG vydali pravidla i na tuto hru http://new.fantasyflightgames.com/ffg_content/chaos_in_the_old_world/chaos-in-the-world-rule-book/chaos-in-the-old-world-rule-book-web.pdf
Nějak se nám to poslední rozjelo, nedjřív Middle-Earth Quest, pak BSG: Pegasus Expansion a teď Chaos:)
7.8.2009 18:07:13

oprava
Chtěl jsem napsat, že se nám to poslední DOBOU rozjelo. Ta editace tu vážně chybí:)

7.8.2009 18:17:34

Paráda,
to bude počteníčko. :D

7.8.2009 22:06:56

Chaos
Tak jsem si prolétl pravidla, zkouknul video a hned jsem hru přidal do wishlistu. Původně mě zaujalo téma, ale myslím, že to bude i super hra, podle toho co jsem viděl mi to připomíná Warrior Knights, ale pro méně lidí a s asymetrickými silami. A má kostky, muhehe. Dřív jsem se takhle těšil na Conana, ale po přečtení pravidle a prvních recenzí jsem couvl, tohle mě snad nezklame. Jen s tím Middle-Earth Quest pořád váhám, ale asi marně :)

13.8.2009 07:38:28

váhání
Váhání je jen nepěkný způsob, jak si kazit radost z těšení se na novou hru :)

13.8.2009 07:43:54

sappho
když já právě nevím, MEQ je semikooperativka, tak netuším, zda by se to u nás chytlo, bo už tak Arkham hrajeme jen s mou ex, kámošem a jeho slečnou. V klasické grupě neměl šanci a obávám se, že MEQ dopadne stejně. Ale je hrozně hezkej :(

13.8.2009 07:58:43

to sydo
Tak to je jiná. Ale je pravda že provedení je krása. I bych měla chuť si tu mapu dát na stěnu. Každopádně nás systém arkhamu chytl a doufám, že ex nebudeme dlouho, tak to vypadá, že bude s kým hrát.

13.8.2009 08:08:19

O co jde?
Můžete prosím velmi krátce načrtnout o co jde? ;-)

19.8.2009 09:19:34

Eyron
Bohové chaosu bojují o území na Zemi. Khorne, bůh krve; Nurgle, bůh rozkladu; Tzeentch, bůh šalby a kouzel; Slaanesh, bůh bolesti a slasti. Každý má jiné schopnosti a pomocí svých démonických pohůnků se snaží země zkazit, dobýt a jinak získat (každý bůh má jiné podmínky vítězství). Každé kolo se stane nějaký efekt, hráči kupují jednotky a sesílají kouzla, bojují o území. Zatím podle pravidel mi to připomíná asymetrické a jednodušší Warrior Knights pro 3-4 hráče (náš nejčastější počet). Kupoval jsem to proto, že jsme chtěl něco i pro tři hráče. Figurky normální, hezky udělané a malé, mapa pěkná, ale řekl bych že přeplácaná na úkor čitelnosti. Dojmy z rozbalení dobré, test proběhne co nejdříve.

19.8.2009 09:35:05

sydo
Díky, přidáno na Wish-list :-) Budu se těšit na první dojmy z testu ;-)

19.8.2009 09:42:30

Ve zkratce to Eyron
Jde o to, že každý z hráčů představuje jednoho z bohů chaosu, který se snaží zkorumpovat svět a vyhrává ten, kdo ho nejvíce zkazí. Důležité na této hře je, že každý z těchto bohů má jiné choutky a úplně jiný systém hry, protože každý se zabývá tím, co je mu milejší.
Khorne je hlavní zabiják a jde mu o to vykoupat celý svět v krvi.
Nurgle je bůh nemocí a nečistoty a jeho oblíbenou činností je rozsévat po světě mor a zkaženost.
Slaanesh je bůh potěšení a svádění, který úplně ze všeho nejraději svádí hrdiny a šlechtice na zcestí a uvrhává je do nekončící rozkoše (taky bych si dal říct ;-) ).
Tzeentch je bůh změny a konspirace, který všechno řídí ze stínů a největší zálibu má v magii, kterou narušuje vše zaběhlé.
Hra se odehrává v regionech Starého světa (podle mytologie Warhammer Fantasy), kde právě hráči vysílají své pohůnky, aby dělali neplechu. Vyznavači kultů bohů svět kazí doktrínou svých pánů, jejich démoni spolu bojují a Starý svět pomalu upadá do zkaženosti a temnoty a z posledních sil se snaží bránit.
Jedná se o takticko/strategickou hru, kde hlavním cílem je "ovládání" jednotlivých regionů (pod ovládáním rozuměj co nejvíce je zkorumpovat). Za plnění specifických podmínek jednolivých bohů (Khorne za zabíjení jednotek, Slaanesh za svádění šlechticů, apod.) navíc hráči otáčejí svůj speciální posuvník, který jim přináší různé bonusy, upgrady, apod. a je jednou z možností, jak vyhrát hru.
Ještě snad něco k boji, který je jednoduchý a je to jedna z věcí, které se mi moc nelíbí, protože se prostě háže kostkama podle síly démonů a pokud padne 4-6, tak je to zásah a když dáš dohromady dost zásahů podle obrany protivníkových démonů, tak je zabíjíš. Navíc na šestku hážeš jednou (a to je přesně to, co se mi na tom nelíbí, pamatuju na Dračí doupě a masakrózní hody).

19.8.2009 09:46:12

Kadaver
Sakra ty umíš tak čtivě popsat hru (tohle + MEQ), že člověka to nutí koupit :)).Neděláš pro FFG? :) Ale bohužel tohle se mi sice líbí, ale je to až od tří hráčů (proč sakra?) a to je pro nás 2 hadicap :(

19.8.2009 09:57:43

Kadaver
to mě se právě ten jednoduchý boj líbí, bude to svižné a nepřekomplikované, to je přesně to, co od toho očekávám. Takový parchant Nexus Ops a Warrior Knights :)

19.8.2009 10:01:11

popis hry od Kadavera
Moc pěkně popsáno, nechceš to ještě trochu učesat, doplnit rámcový průběh hry a vítězné podmínky a udělat z toho popisku hry z záložce Základní informace?

Přijde mi jako velká škoda, aby se to nčas v diskusi ztratilo

19.8.2009 10:03:56

to Beholder
Ne, pro FFG opravdu nedělám, ale jejich hry jsou moje nejoblíbenější a hodně dobře se popisují, protože mají silné téma. A to jsem tady ještě nevlezl na stránku s BSG Pegasus nebo nedej bože s Arkhamem. To bys teprve viděl věci :-)
Ale zpátky ke hře dvou hráčů. Tvůrce hry píše, že by to sice šlo hrát i ve dvou, ale není si úplně jistý tím, že by to bylo vyrovnané. Už i ve třech má pár výhrad a pravděpodobně bude mít některý z bohů trochu výhodu podle toho, který z nich chybí. Údajně jejich vlastnosti a potřeby tvořil tak, že jsou dvojice protichůdných bohů, kteří si budou nejvíce navzájem dělat neplechu, a už ve třech hráčích jeden chybí, takže ten v páru bude mít výhodu.

19.8.2009 10:04:55

Kadaver
tak proto, dík za vysvětlení. Já právě myslel, že to je vyvážené.

Teď mě ale napadlo, že když jsou dvojice protichůdných, tak kdyby při hře ve dvou hrál každý za jednoho toho protichůdného, tak v čem je problém? :)

19.8.2009 10:12:50

to Beholder
Jo, to mě taky napadlo, ale očividně to v takovém počtu netestovali, protože ani v pravidlech není pro hru dvou hráčů specifikované všechno potřebné (počet Old World karet). Zkusit by se to možná dalo s tím, že by se ty parametry nějak nastavily, ale oficiálně to potvrzené není, proto to nedali ani na krabici.
Je to mimochodem podobné jako u Androida, tam je taky 3-5 hráčů na krabici, ale ve dvou se to dá hrát taky, i když to není takové dobré.

19.8.2009 10:18:46

foto
Nechtěl by jste sem někdo hodit fotky.

19.8.2009 20:39:23

Chaos
Mě to dneska fest zaujalo, když jsem obracel v krámě krabici v ruce ... předtím jsem byl línej o tom hledat info, ale teď už jdu poctivě studovat pravidla :-) Jen ta zmínka o nevyváženosti při hře tří hráčů a diskutabilní možnost dvou hráčů mě moc netěší ... :-(

19.8.2009 23:35:25

foto
dnes nebo zítra bude až dorazím domů.

20.8.2009 08:16:46


První hra
Tak mám konečně odehranou první hru tohoto skvostu a jsem velmi příjemně překvapen. Každá mocnost je hodně jiná a musí se za ni hrát úplně jinak, přitom se mi zdá, že jsou celkem vyrovnané, ale to se uvidí až po pár hrách.
První hru jsem hrál za Slaaneshe, boha pokušení a chtíče, a karty Starého světa mi hrály krásně do ruky, takže během prvního kola už byla deska skoro plná hrdinů a noblů. Ostatní hráči se rozkoukávali a já jsem s trochou štěstí začal posouvat svůj dial na což jsem taky nakonec vyhrál. Nurgle slušně skóroval vítězné body, ale na začátku trochu zaspal. Khorne sice slušně zabíjel, ale já jsem ho většinou v posouvání dialu překonal. A Tzeentch tam dělal všem neplechu a hrál si na vlastním písečku. Každopádně to byla velmi příjemně taktická hra, obzvláště, když se mě na konci všichni snažili zastavit. Vřele doporučuju na vyzkoušení.

5.9.2009 14:22:44

anonym
Já už to snad také konečně dostanu na stůl, těším se fest.

5.9.2009 14:28:37

anonym
Diky za info, ja to tu mam taky nachystany na ozkouseni, ale nemam nejak cas, safra. Kdyby nekomu nevadilo vecerni hrani, tak by se dalo zahrat ted ve ctvrtek u Hobita v Outpostu:) Ale chtelo by to asi ty ctyri lidi...

6.9.2009 17:10:43

aneken
Já již bydlím v Pze, takže bych byl pro. První hru jdu zkoušet zítra.

6.9.2009 19:35:18

anonym
Ten anonym jsem byl já, akorát to nějak nezaznamenalo, že jsem připojený a nebo jsem se ještě neodhodlal připojit.
Každopádně si to kluci užijte a přeji příjemnou první hru.

6.9.2009 19:45:18

Btw
Nezapomeňte na nová errata: Khorne získává tick za 2 a více zabitých v jednom regionu a Slaanesh také dostal erratu, jen teď přesně nevím jakou.

6.9.2009 19:52:09

Vybíráme z Bazaru

hra civilizace
hra civilizace
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas