Chaos in the Old World

xxxxxxxxxo hodnoceno 105x (Seznam vlastníků)

Chaos in the Old World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

Tak uz FFG vydali pravidla i na tuto hru http://new.fantasyflightgames.com/ffg_content/chaos_in_the_old_world/chaos-in-the-world-rule-book/chaos-in-the-old-world-rule-book-web.pdf
Nějak se nám to poslední rozjelo, nedjřív Middle-Earth Quest, pak BSG: Pegasus Expansion a teď Chaos:)
7.8.2009 18:07:13

Chaos
Tak včera proběhl aprvní hra ve čtyřech a i když bylo na nějakou ultrastrategii ještě brzo, tak jsou dojmy jen pozitivní. Každý bůh jiné schopnosti, jiné strategie, hra je svižná, super. Nicméně je to opravdu "ani ryba ani rak", resp. mix AT a eura, což mě celkem překvapilo, čekal jsem tématickou řežbu. Feeling Warhammer světa jsem u toho neměl, ale bavil jsem se dobře. Co ten čtvrtek anekene?

8.9.2009 08:17:50

Sydo
Jsem za, muzu ale az tak na devitku. Nicmene otevreno tam byva dostatecne dlouho;). Sme schopni sehnat jeste nekoho?:)

8.9.2009 10:57:20

aneken
Já psal kámošovi, ale ještě se neozval.

8.9.2009 11:50:05

Sydo
Ja sem jednoho taky zkusil a nemuze...

8.9.2009 13:01:13

Errata
to Sydo: Hráli jste to s tou novou erratou nebo po staru? Kdo vyhrál? Zajímalo by mě, jak to bude vypadat, protože se mi zdá, že Slaanesh je bez té erraty dost zvýhodněný, ale zase se mi zdá, že Khorne je dost znevýhodněný s tou erratou.

8.9.2009 19:26:39

Archaon

to all
Kde se dá prosím stáhnout errata? Na stránkách FFG ještě nic ofic. není.

8.9.2009 21:01:05

Sydo
Tak bych mel hned dva borce. Takze ctvrtek v devet v Outpostu???

8.9.2009 23:04:17

aneken
To se vr! Blood for the Blood God!

9.9.2009 08:20:04

rbx

sydo+aneken
rad se zitra pridam, pokud nevadi, ze jsem to jeste nehral.

9.9.2009 09:33:11

rbx
Uděláme neporazitelný tým, ty budeš bojovat a já korumpovat, muhehe. Já to hrál jen jednou, takže jako by se nestalo :)

9.9.2009 09:39:37

Sydo
To uz by nas pak bylo pet s tema vcera naverbovanyma, jak to vyresime;)

9.9.2009 11:56:18

Sydo
Co tak zahrat treba dvakrat? Je to na dve hodky? Ze byste se sesli driv a ja bych dosel treba na desatou az na druhou hru a nekoho vystridal:) Asi mi nakopete zadnici, bo budete uz vedet co a jak, ale to neva:)

9.9.2009 11:59:20

nooo
Už nějakou dobu jsem hledal hru, kterou bych mohl hrát při pivku po večerech s kamarádama na kolejích, ideálně tak pro 3 hráče a víc. Jako starý Tolkienista a zároveň fanoušek Battlestar Galacticy jsem se rozhodoval mezi WotR, MEQ a BSG s mírnou převahou ke dvěma Tolkienovským hrám. Už už jsem byl rozhodnut pro Middle-Earth Quest, nicméně tahle hra mé úvahy naprosto rozbourala. :) Proletěl jsem si dvě nebo tři recenze, zkouknul pravidla a jsem už víceméně rozhodnut, že pro ni hned na začátku akademického roku poběžím. :) Jen co někde po cestě do Prahy po prázdninách přepadnu benzinku, protože jsem švorc. :) Středozem asi bohužel bude muset do Vánoc počkat, tohle si nemůžu nechat ujít.

Mimochodem, na tuhle hru v srpnu vyšla zřejmě nejlepší a nejvtipnější (video)recenze, jakou jsem kdy viděl. Už jenom ta by mě přesvědčila o koupi téhle hry. :) http://www.downtimetown.com/2009/08/29/downtimetown-episode-6-chaos-in-the-old-world/

sydo a spol.: Doufám, že se tady po vaší hře objeví čerstvé dojmy. Sice jsem už fakt pevně rozhodnut, ale rád se nechám ve svém rozhodnutí utvrdit. :)

9.9.2009 14:50:19

aneken
Já budu hrát v týmu s rbx, jako dvojhlavá saň :) Asi takhle, já klidně dřív dorazím, ale myslel jsem, že hru vezmeš ty, bo já jí teď nemám v Pze a do Berouna se dostanu až o víkendu. A do kolika vůbec v Outpostu mají?

Marte: ta videorecenze je mazec, skotský přízvuk je super :) Je to jako kdyby tu recenzi dělal Francis Begbie :)

9.9.2009 14:54:13

Sydo
No tak ja hru vzit muzu:) Ale zas tam dorazim az na devitku, driv to nedavam, a uz sem podomlouval ty dalsi dva lidi, tak to budem muset nejak porusit pripadne:).

9.9.2009 15:24:20

aneken
Tak na tu devítku, my tam zatím dáme s rbx Blackbearda :)

9.9.2009 15:26:43

Errata
Errata je zatím neoficiální na BGG, je tam o tom založený jeden thread na diskuzi, že někdo psal maila do FFG s otázkami, tak tam prezentuje odpovědi, které mu zaslali. Nejlépe mrkni rovnou tam (http://boardgamegeek.com/thread/438986). Píšou tam i, že oficiální errata od FFG by se měla zanedlouho objevit i na stránkách FFG, až ji dají dokupy s FAQy.

9.9.2009 16:15:10

Kadaver
JJ, naši první hru jsme hráli už s erratama, konkrétně:

Slaanesh získává tick za položení 2+ korupcí do regionu s hrdinou nebo šlechticem (nikoli 1+ jak je uvedeno na jeho přehledové kartě).

Khorne získává tick za zabití 2+ figurek v regionu.

10.9.2009 07:07:01

změna
Khorne nakonec zůstává tak jak byl. Oficiální FAQ:
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/chaos_in_the_old_world/FAQ/CitOW_FAQ.pdf

10.9.2009 07:32:42

rbx

aneken
takze domluveni? My tam budem cca od sesti s Blackbeardem a ty dorazis s Chaosem a kamarady na devitku?

10.9.2009 08:36:33

rbx
Jasny, domluveno;) Uz se na to tesim, zrovna to tu doma loupu veci a prohlizim miniaturky, vypada to moc pekne;)

10.9.2009 08:46:22

rbx, Aneken
to budu muset rychle přepnout z pirátštiny do chaosštiny :)
Avast, ya scurvy! Blood for the blood god! :D

10.9.2009 08:47:33

Oficiální FAQ
Tak jsem si právě přečetl ten oficiální FAQ a Khorne bude masér. Ale je pravda, že by ho celkem dost zařízli, kdyby musel zabít alespoň 2 potvory. S tou opravou u Slaaneshe plně souhlasím, zdálo se mi, že je to za něj nějaké jednoduché obzvláště s tím upgradem na kultisty, který jim dává obranu 2. Teď už to bude mít pernější i s tím upgradem :-)
Další věc, která mě trochu zaráží a nezdá se mi to jako moc dobrý nápad, je to, že když se skóruje zruinování regionu (myšlena část ruinování v záhlaví ruinovací karty, tedy "Ruiners score X VP"), tak body dostanou jen ti, kteří dali alespoň jeden corruption token do toho regionu JEN v corruption fázi. To je pak Slaaneshova Chaos karta, že dá do regionu jeden svůj corruption token celkem na houby, protože tenhle token se nepočítá do toho skórování (není položen v corruption fázi, ale v summoning fázi). Stejně tak i Nurglův upgrade Great Unclean One, který dává do regionu, kde je vyvolán, ihned 2 corruption pointy, není tak dobrý, jak jsme si mysleli. Ale tenhle je pořád ještě použitelný narozdíl od té Slaaneshovy karty.

10.9.2009 21:51:49

Kadaver
Včera proběhla druhá hra a dojmy následující - Slaaneshův nerf ho ani v nejmenším neoslabil, pořád je díky krátkému tracku nejsilnější, obzvlášť, když jediný, kdo se ho snažil zastavit byl Khorne. Takže Slaanesh opět vyhrál. Khorne má smůlu v tom, že jeho ticky závisí na kostce, takže je to o hubu a také to podle toho vypadalo (na konci hry chyběly 3 ticky.). Nurgle poctivě korumpoval a vyhrál by na body, nebýt Slaaneshova tracku. Khornův upgrade je super, jelikož při vyvolání GUO ti dá žeton na tick a na ruinaci tam stejně nějakého toho kultistu má (zruinoval dva regiony).

11.9.2009 08:55:10

Vcerejsi hra
Musim uznat, ze me hra vcera velice prijemne prekvapila. Je to tak, jak psal Sydo, zasil jsem se do odlehleho regionu, pritahl si nobly a postupoval po tracku. Zivy stit jsem si udelal z Tzeentche, ktery to tam zaspuntoval. Prelomovy byl prvni upgrade, kterym jsem zvysil obranu kultistu na dva a nesly moc zabit, navic mi dosly i nejake fields of ecstazy zabranujici boji. Khorne ma blby nejen kostky, ale taky to, ze musi nabihat do plnych regionu, aby neco zabil a velice casto je tam zabit sam, takze v jednom okamziku meli vsichni na mape plno a Khorn jednoho demonka. To taky limituje jeho moznost hrat karty, musi porad summonovat. Nurgle hral dobre, ja jsem mu obcas pekne zaskodil, jinak by asi vyhral:) U Tzeentche tezko rict, stahl se vetsinou do jednoho regionu, s tim je to asi tezke vyhrat...

11.9.2009 10:13:03

Vybíráme z Bazaru

Noc upírů
Noc upírů
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas