Ascension: Chronicle of the Godslayer

xxxxxxxxoo hodnoceno 75x (Seznam vlastníků)

Ascension: Chronicle of the Godslayer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gamer Entertainment
StoneBlade Entertainment
Autoři: Brian Kibler
John Fiorillo
Justin Gary
Robert Dougherty
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o hře

Sakra, teď jsem dokoukal na video (http://boardgamegeek.com/video/2706) a přesto, že více toužím po Heroes of Graxia, tak se mi zalíbilo i tohle. Zjišťuju, že těch jednoduchých, krátkých her není nikdy dost. Zvlášť přes léto, když je horko a nechce se nám hrát nic dlouhého s dlouhým setupem atd., tak vytáhnem Roll Through the Ages nebo Chaos Marauders. Tohle sice bude asi trochu delší než RTtA, ale zhruba stejně dlouhé jako Chaos Marauder (ti se taky někdy pěkně protáhnou). Ale setup téhle hry je na pár minut (musí se zamíchat karty, jinak je to na 30 vteřin :) ) a je to jednoduchá deckbuilding karetka a to já můžu :). Navíc ty obaly vypadají luxusně a navíc obalené karty hezky sednou do krabice.

Zajímalo by mě, zda půjde u nás koupit Ascension spolu s obaly, to by bylo super.

Vypadá to, že budu chtít koupit jak HoG tak i tohle :) a to jsem si už říkal, že se vykašlu na obojí, protože si brousím zuby na Lotr LCG :). Ach jo...
25.8.2010 21:25:54

M.N.
údajně karty pasují do klasických obalů na Magiky

23.9.2010 11:58:56

MN
Jsou to klasicky Magicy, my jsme to s brachou strcili do tech nejlevnejsich Ultra Pro a sedi to;)

23.9.2010 12:04:49

aneken
Souhlas. Mám to taky v pevnějších průhledných obalech, protože kupovat si ještě originální obaly stejné velikosti jako levnější průhledné a se stejným rubem jako má karta - to je už napováženou. Rbx to napsal přímo fantasticky. Pokud se grafika někomu nelíbí od začátku, je nutné se k ní prokoukat. Já se prokoukal a až na ty čáry z linkovaného sešitu jsem vážně spokojen, ne-li nadšen.

23.9.2010 18:13:54

grafika
něco na tom je... taky se mi to na tom geeku nelíbilo. Pak jsem si to jednou zahrál... a taky bych si to taky asi koupil. vymazlenej dominion...

23.9.2010 18:53:26

ještě lepčejší...
tak sem před chvilkou rozbalil Ascension konečně a zrovna se chystám na pravidla, ale co musím znovu říct - ty karty sou fakt nádherný... byl sem nadšenej jenom z obrázku co sem viděl na netu, ale naživo sou ještě několikrát lepší... :D

24.9.2010 20:11:43

Karty
Tak musim uznat, ze se do toho taky pomalu prokoukavam:) Mam za sebou dalsi hry a pomalu, ale jiste to u me prebira pozici nejlepsi deckbuidingove hry vubec;), fakt se mi libi, jak ty karty spolu pracuji...

25.9.2010 13:27:11

aneken
ale kurnik nestraš, snad bys tak rychle neopustil náš malý cech dominionistů tady na ZH :))

Ale u mě se už ručička vah asi přehoupla na "ano koupit". V nejbližší době k tomu asi dojde :)

25.9.2010 13:49:29

Beholder
No jeste to musim parkrat zahrat, ale zatim se mi to fakt fest libi:)

25.9.2010 14:29:29

Hodnocení
Tak po šesti hrách se cítím být dost kompetentní k hodnocení. Důvody proč jsem si hru kupoval, byly rychlost přípravy i samotné hry a a potom netradiční, rozuměj ne zase ty klasické otravné fantasy, ilustrace. Hra funguje parádně ve hře dvou hráčů (jediný problém zmíním níže), ve čtyřech už je to trošku maso bitva o karty. Například void banishing karty jsou podle opravdu silné a pokud je budou chtít všichni jednoduše nezbude. Jinak kombinací je dost pro všechny. Jediný problém, který vidím hlavně ve hře dvou hráču je, že pokud se oba hráči zaměří na runy a ne na sílu, hra se hrozně protáhne a dojde k blokování příšerami. No, ten kdo se zase přeorientuje ztratí čas a připraví další karty soupeři. Jinak je to fajn hra, kterou mohu jen doporučit.
PS: Trošku pochybuji o smyslu rozšíření. Rozšiřovat ten 100 kartový balíček mi nepřijde nejšťastnější nápad.

25.9.2010 20:24:53

Rozšíření
Hru jsem si oblíbil a i přesto, že nelze myslet na žádné strategie, hra je plná taktiky. Člověk dělá každé kolo rozhodnutí, která sice ve výsledku nejsou zvlášť znatelná, ale má z každého kola takový plnohotný pocit.
Po chvíli, ale už každý zná všechny karty a snaží se jít po těch "klíčových". A toho se trochu bojím. Karet ve skutečnosti zas až tak moc není, a proto bych měl radši větší výběr kvůli replayabilitě hry. Hra je krásně hratelná už teď, ale rozšíření? Rozhodně ano.

25.9.2010 21:05:18

Havelock
Jj, pod to bych se mohl podepsat. Hre schazi strategicka dimenze odminionu, na druhou stranu muzes v ramci jednotlivych kol vymyslet, kombinovat, cistit stredni radu a cekat na nove karty. Ty spolu obcas funguji pekne kombovite:) Jinak se musim priznat, ze u tehle hry se na rozsireni taky tesim, ackoliv mi po nekolika zahranich uz neprijde ten cardpool tak malej, jak na zacatku;)

27.9.2010 10:57:29

hodnocení...
Tak už máme taky pár her za sebou a vlastně tedka nic jinýho ani nehrajeme... doted jednoznačně vedli Dobyvatelé, ale tedka přítelkyni nadchnul Ascension a nic jinýho nechce hrát...!

Je uplně nadšená z Ascensionu (já taky) a hlavně je nadšená že (narozdíl od Dobyvatelů) furt vyhrává... z toho já už teda tak nadšenej nejsu teda... ale je to bohužel tak...!

Sem nad tím přemýšlel a asi vím proč furt prohrávám... mně se tak moc líbijou ty karty, obzvláště některý z frakce lifebound, že ikdyž se snažím to nedělat, tak občas nakoupím kartu podle vzhledu a ne podle chladnýho zvážení toho, jak se mně hodí do ruky herně... :D

Jinak to hrajeme jenom ve dvou a je to paráda... hru ve více lidech sice zkoušet nehodlám, ale přijde mně, že by mohla být trochu slabší..., zkoušel to někdo ve více lidech aji?

1.10.2010 05:36:50

M.N.
Mno ve vice lidech je to vice mene to same, ani zadnej velkej downtime tam neni:) Da se to hrat v jakymkoliv poctu v pohode.

1.10.2010 08:45:34

rbx

M.N.
hehe, já se už několik her snažím vyhrát na komba Lifeboundu a zatím nic, ale ono to jednou prijde a o to větší ta radost bude!

1.10.2010 11:21:53

Hra ve více lidech / Lifebound
Ono to ve více lidech je trochu jiné. Ve dvou je paráda, ale ve více lidech hrajete spíš proti tomu, kdo je po vás a ten zas hraje proti tomu, kdo je po něm, protože už ve třech je ta hra fakt náhodě, co vám tam nechají a co přijde na místo těch dobrých věcí. Někdy je ale štěstí, že přijde něco lepšího a zbyde to na vás, protože hráč před vámi už na to nemá :)

Lifebound je podle mě hodně silná, ale zároveň hodně přeceňovaná frakce. Naopak Void a Enlighten jsou dost nedoceněné. Karty se schopností lízání karet je naprosto esenciální, protože nijak nezatěžujou chod balíčku, ba naopak pokud si lifebound druidama, nebo Cetrou vezmete jiného hrdinu a dáte ho hned na vršek balíčku, líznout si ho hned jinou kartou je hrozně potěšující. Ovšem nejsilnější se ukázaly samozřejmě Mechana. Jejich hrdinové jsou příjemně vyvážení, ale jejich constructy, které skoro nic neumí jsou fakt k posmání. Jakmile je někdo začne sbírat, musíte mu to překazit jak jen se dá, protože ten poměr cena/výkon je moc silný a po vyložení zas neblokují plynulost balíčku. Tohle jediný mi trochu vadí, protože jinak ty mechana constructy skoro nic neumí a připomíná mi to Dominion, kde z mého pohledu ty karty čistě jenom na body hru úplně pohřbily.

1.10.2010 15:06:06

další zkušenosti
Tak už mám za sebou více než deset her. Pořád nehraju nijak suveréně. Dokonalý balík jsem ještě nepostavil, ale to snad opravdu jednou přijde. Hra se mi zdá opravdu vyvážená. Možností je spousta. Škoda jen, že hra je pro mé balíky většinou příliš krátká (nestíhám balík vyčistit dostatečné brzy, aby měl maximálně 12 karet a opravdu fungoval (řekněme 8 bodů za kolo, nezávisle na příšerách, ale ono to asi ani nejde). Občas se hra ve dvou hráčích nějak podivně zasekne a to je otrava. Co mě naposledy přišlo slaboučké byl hrdina, který umožňuje získat libovolného hrdinu (lifebound nevím přesně). Velice pěkná karta je void hero - draw three cards and then banish one card from the hand (asi nejlepší čistič). Nemůžu na závěr nevyzdvihnout hrdinu za jednu runu - draw one card (to je fakt frajer). Ale je tam toho víc. Hodně štěstí do dalších her a ať to chodí, jak má.

1.10.2010 22:54:40

Stepan
Tak nějak úplně nesdílím tovje zkušenosti. Podle mě právě ten hrdina (druidové) mi přijdou hodně silní, protože můžou brát minimálně Mystica a dávají ho hned na vrch balíku. Pecka! Oproti tomu frajer co líže kartu je v podstatě jenom jeden bod, který nezabírá místo v balíku. Tyhle dvě karty zahrané ve správném pořadí jsou ale hóóóódně silné :)

2.10.2010 02:44:27

Havelock
Tak té jeho vlastnosti jsem si ani nevšiml. Při hře dvou hráčů je to tedy opravdu slušná výhoda. S více hráči už tolik ne, protože nelze předpokládat, že vám tam vybraná karta vydrží. To kombo by mohlo fungovat dobře. Jinak ten prolíz je spíš takový vtipek, tohle je snad první možnost jak ho nějak využít, ale na druhou stranu proč ho nevzít (to platí i o ostatních lízačích). Teď ještě prohlížím balík a ten void hero líže jenom dvě karty a jednu zahazuje z ruky, tak to je trošku zklamání. Ty bláho, z toho vyplívá pravidlo - nehrát temných hospůdkách. Tolik chyb u jednoduché karetky, to tedy nepamatuji. Beru zpět, ti zelenáči, kteří berou hrdiny a dávají je navrh, by mohli být opravdu hratelní. Jdu to otestovat, snad překecám přítelkyni na jednu ranní partičku.

2.10.2010 10:47:51

holt taktika
vcerejsi okolopulnocni hra dopadla drsne. na stole hned z fleku Cetra a po odebrani jedne karty Samaleova inkarnace (e;. jedna strana se chystala na Cetru a pak rychle reorientovala na Sanaela. druha strana se ani na jedno necitila, tak pomalu odebirala, banishila (treba Cetru) a zabijela karty a na konec se podaril i Samael (e;

4.10.2010 08:22:45

Vojtech Musil
překopíruju tu krátký popis co jsem psal v jiné diskusi...

Klasický základní deck (8 Apprentice a 2 Militia). Uprostřed stolu jsou 3 základní decky, z kerých jde nakoupit každé kolo - heavy infantry, mystic a cultist a jeden hlavní deck, z kterého se doplňuje do 6 karet do nabídky. Vedle hlavního decku je discard pro zabité monstra nazvaný poeticky Void. A poslední komponenty jsou Honor tokeny, které hráči získávají za zabití monster, jakmile se vyprázdní jejich určitý počet, hra končí (něco jako v Dobyvatelích vesmíru)

Jsou 3 typy karet. Heroes, tedy hrdinové, kteří si při vyložení v kole zabojují/poskytnou nějaké bonusy a jdou do discardu. Constructs, což jsou různé stroje, které po vyložen zůstávají ve hře až do konce a poskytují bonusy každé kolo. A poslední Monstra, která po zabiti poskytnou odměnu a Honor, kterou si hráči vezmou a pak putuje poražené monstrum do Void.

Na kartách jsou 3 typy symbolů. Runy - což je platidlo, které získávám na zaplacení hrdinů a strojů, cena je rovněž v runách. Power, což je síla, kterou mají hrdinové (popřípadě stroje). Tuto sílu potřebují na zabití monster. A poslední Honor, tedy body.

No a samotné hraní už je velmi jednoduché. V prvním kroku hráči zahrají vše co můžou aby získaly, runy na zaplacení, power na zabití a honor na bodování. Získávají hrdniny a stroje pro pozdější využití a zabíjejí monstra. V druhém kroku doscardují hrdiny a v posledním třetím kroku si vezmou nových 5 karet pro další kolo.

Hra tedy končí až se rozeberou všechny Honor tokeny a kdo má více vyhrál.

Hra se tedy podobá deckbuildingovým hrám typu Dominion, Thunderstone, Arcana, Heroes of Graxia. Btw. na vývoji se podíleli nejlepší hráči MTG ;). Z krátkých pravidel i z toho popisu jde vypozorovat, že je to velmi jednoduchá hra. Na první testovací partie se chystám asi zítra, takže jsem zvědav, ale vsázím na to, že v jednoduchosti je síla. Ale jinak předpokládám, že na krále a zakladatele tohoto nového stylu karetek - Dominion, to nemá :)

4.11.2010 20:30:38

první dojmy
tak po prvních třech hrách můžu trochu zhodnotit. Koupě v toimto případě na slepo nelituji. Je to fajn pohodová oddychovka. Dominion killer to pro mě rozhodně není, ale bavil jsem se více než u Thunderstone. Grafika karet a hlavně kvalita karet je super. Takže pro mě jasná osmička a pro milovníky karetek a hlavně deckbuilding karetek určitě doporučuji ;)

6.11.2010 17:06:59

tak trochu sklamani s FFG obaly
jsou o chlup vyssi a kartu v obalu pak uz nedate do prihradky. ultra deck pro v pohode

7.11.2010 09:15:52

FFG obaly
My to mame (jako všechny karty) ve FFG obalech a sme maximálně spokojení... ten vnitřek krabice, to umělohmotný se mně totiž nelíbilo, tak sem to vyhodil... :D se žádnýma jinýma kartama se nám tak skvěle nehraje... sou tlustší a o milimetr vyšší a širší než než je Gosu a RfTG takže sou v těch obalech natěsno (kromě výšky)(původně sem ty obaly plánoval zastřihnout, ale nakonec sem to nechal tak a vyčkával a su rád... karty se tak nějak sami ustálili uprosřed, takže na spodní a vrchní straně je stejně širokej pruh obalu tak to vypadá dobře) a fakt se nám to pěkně drží v ruce... skvěle se to míchá a po pár hrách už to vůbec ani neklouže!

Hrozně dobře to taky vypadá v obalech FFG stand card game black... karty mají uzkej černej okraj a ty černý obaly se na to suprově hodijou... ale přišlo mně líto vyhodit znova prachy za nový obaly (už sem měl nakoupený průhledný) tak je to v průhledných... v černých máme jenom Dobyvatele kvůli neshodě rubu v rozšířeních (btw. Dobyvatelé v těch černých obalech sou naprosto geniální... karta je pak krásně černá a hranatá a to se k těm sci-fi kartám náramně hodí, furt si tu někdo stěžuje že to rozšíření není v češtině... takhle se to dá vyřešit naprosto jednoduše...)!

7.11.2010 09:25:33 | Upraveno autorem (porovnej)

jinak obaly zatim v poho
mam v nich ted netrunnera (vcetne kartonovych proxy) a budu zkouset dalsi

7.11.2010 09:37:52

DD

obaly
No ja to mam v tech original obalech ktere k tomu prodavaji a ty jsou naprosto vyborny. Karty v nich perfektne sedi, dobre se to v nich micha, a prenasim to v krabicce v ktere se obaly prodavaly (bez te desky, ktera je stejne na nic :o).

7.11.2010 10:42:55

Vybíráme z Bazaru

Šílenej prófa
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 9 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas