Ascension: Chronicle of the Godslayer

xxxxxxxxoo hodnoceno 75x (Seznam vlastníků)

Ascension: Chronicle of the Godslayer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gamer Entertainment
StoneBlade Entertainment
Autoři: Brian Kibler
John Fiorillo
Justin Gary
Robert Dougherty
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o hře

Sakra, teď jsem dokoukal na video (http://boardgamegeek.com/video/2706) a přesto, že více toužím po Heroes of Graxia, tak se mi zalíbilo i tohle. Zjišťuju, že těch jednoduchých, krátkých her není nikdy dost. Zvlášť přes léto, když je horko a nechce se nám hrát nic dlouhého s dlouhým setupem atd., tak vytáhnem Roll Through the Ages nebo Chaos Marauders. Tohle sice bude asi trochu delší než RTtA, ale zhruba stejně dlouhé jako Chaos Marauder (ti se taky někdy pěkně protáhnou). Ale setup téhle hry je na pár minut (musí se zamíchat karty, jinak je to na 30 vteřin :) ) a je to jednoduchá deckbuilding karetka a to já můžu :). Navíc ty obaly vypadají luxusně a navíc obalené karty hezky sednou do krabice.

Zajímalo by mě, zda půjde u nás koupit Ascension spolu s obaly, to by bylo super.

Vypadá to, že budu chtít koupit jak HoG tak i tohle :) a to jsem si už říkal, že se vykašlu na obojí, protože si brousím zuby na Lotr LCG :). Ach jo...
25.8.2010 21:25:54

v jednoduchosti je kouzlo
Po prvnim precteni pravidel a prvnich ohlasu na BGG o Ascension a take HoG musim rict, ze se zatim priklanim na stranu Ascensionu. Herni principy jsou vypilovane k jednoduchosti, jako rychla hra to vypada velmi zajimave.
HoG me ponekud odrazuje uz pravidly, vypada to, ze tam bude dost nejasnosti. Tak trochu mam pocit, ze chteli stihnout GenCon a nektere detaily uplne nevychytali.

26.8.2010 11:58:21

Ascension
No me se prave na hre taky desne libi ta jednoduchost a naprosta volnost, nemuset nic resit a hrat proste karty jednu po druhe, jak se mi chce:) Verim, ze kdyz to delali magicari, bude to dobre kombit. Kazdopadne to chci zkusit...

26.8.2010 12:00:39

to Beholder
Tak pořiď obojí a pak zahrajem ;-)
O LCG LotRovi zatím uvažuju taky, ale počkám ještě na další preview a ohlasy. A btw, příští týden bych měl mít DungeonQuesta, tak aby ses měl taky na co těšit.

26.8.2010 12:21:19

Kadaver
no uvidíme...:)

Na DQ se teda těším, jsem zvědav jaké to bude. Tak snad v Korunce...(pokud nebudu mít blbý rozvrh)

26.8.2010 12:29:50

Ascesion, HoG, obaly
Tak po prvních dojmech, kdy jsem art vážně až nesnášel, jsem trochu vyměknul a zaměřil se spíš na princip. Ten je naprosto skvělej. Je to asi vážně tim, že hru vyvíjeli top hráči MtG. Ten art mě sice stále ještě trochu tlačí v botě, protože ani u MtG jsem nikdy neměl rád roboty a vůbec planetu Phyrexia. Proto z těch constructů Heavy Laser Blaster Canon X99 Mark II a pod. mám stále nedobrej pocit, ale všechno časem zevšední. Na rozdíl od toho Heroes of Graxia jsou pro mě výtvarně mnohem lépe zpracovaní, ale princip podle všeho nedodělaná pitomost. Škoda, že to nejde prohodit :)

Otázka obalů mi přijde jako naprostá hovadina. Jelikož mají standardní formát jako MtG a jejich zadní strana má stejný potisk jako rub karet, nechápu proč to. Navíc jejich cena má být jako polovina té hry. Stačí standardní průhledné obaly za pár korun a je vystaráno.

28.8.2010 12:40:21

Havelock
Nedodělaná pitomost? Kde jsi na to přišel a co tě vede k tomuto názoru

28.8.2010 13:49:10

Silná slova
Dobře asi jsem se nechal unést :) ale původně jsem myslel, že to bude skvělý a pak jsem si přečet pravidla a nějaký zápisy z genconu a vážně bych i souhlasil s názorem, že to udělali narychlo, aby to na ten veletrh stihli. Beta test vem čert. Něco jako AEG...

28.8.2010 13:58:14

Havelock
No to se jeste protestuje;) Nicmene je pravda, ze najasnost pravidel u HoG me docela zaskocila a na Geeku je dotazu uz docela dost. Nastesti autor poctive odpovida, ale nektery veci by me fakt nenapadly, treba to s tema penezma ze stolu a z ruky je napsany vylozene blbe...

28.8.2010 14:04:41

aneken
Já jenom doufám, že se pletu. Bylo by to alespoň milé překvapení. Nicméně tohle je vlákno o Ascension a já musím se sklopeným zrakem říct, že k téhle hře získávám stále větší sympatie i přes mému oku nelibý vzhled.

28.8.2010 14:19:18

Pravidla
http://www.ascensiongame.com/download/rules/ascension_rules_hq.pdf

28.8.2010 16:03:32

Ascension vs. Heroes
Mně se líběj Heroesové. Nečetl jsem ani jedny pravidla, ale co se designu týká... Jsou vážně tak špatní? ;-)
Fuj, karetek mám teď ale dost... musím brzdit!

1.9.2010 08:45:31

ipetrk
No ja nemuzu po jedne hre soudit, ale nadsenej jsem z ni nebyl, jak jsi videl. Mozna je to ale tema pravidlama, ty se nepovedly...

1.9.2010 09:14:38

Release
Tak Ascension uz je oficialne venku:) A autori pry uz maji zpracovane i rozsireni, ktere by melo vyjit v listopadu. Ze by dalsi Dominion:(

3.9.2010 15:37:06

aneken
já očekávám, že u téhle hry budou rozšíření vycházet ještě častěji než u Dominionu :)

Asi se vyprdnu na obě a počkám si na Lotr LCG :)

3.9.2010 15:56:18

Beholder
Ja sem tak nejak ocekaval, ze by ani nemusely, na zacatku se tomu autori branili, protoze od Hracu Magicu kazdej rozsirka cekal:) Na druhou stranu je v Ascensionu o dost min karet nez v Dominionu ci Thunderu, takze je asi nutny ten card pool rozsirit. Jen to mohli rovnou hodit do zakladu:)

3.9.2010 16:07:29

rbx

aneken
jenze pak by si kazdy rekl.... karetka? a za tolik penez? tak do toho nejdu.

3.9.2010 16:22:21

rbx
No proto to sem radeji pisu, aby lidi vedeli, do ceho pripadne jdou;) I kdyz jsem vlastne jako prodejce sam proti sobe;)

3.9.2010 16:43:02

rbx

aneken
no, Dobyvatele vesmiru maji jen 107 karet a jak se libi.

3.9.2010 16:52:20

rbx
A tri rozsireni k tomu;) A komu se libi, tak ten minimalne nejaka z nich ma:)

3.9.2010 17:16:01

Uz je to nejakej patek venku...

10.9.2010 18:37:59

....
... uz to nekdo hral? Jake jsou dojmy?

10.9.2010 18:38:49

Hra
Zahrál jsem pár (doslova) partií ve dvou hráčích a vesměs jsou zážitky pozitivní. Hra vcelku pěkně rychle ubíhá, dá se oproti Thunderstonu točit balíček, takže hráči nejsou odkázáni pouze na 5 karet které mají v ruce. Dají se zde vytvářet pěkná komba a výhodou je přetrvávání construct karet ve hře i po tahu hráče. Další výhodou je možnost nakupování dokud jsou runy, či vraždění příšer dokud je dostatek síly. Zajímavé je doplňování karet ihned po nákupu a hráč který je na tahu si může ještě tu kartu koupit. Dobré se mi jeví dokončení kola v kterém byly vybrány vítězné body.
Kdo si hru koupí by si měl pořádně promíchat balíček, aby nedocházely pořád stejné karty. Nevím jak se to povedlo, ale v obou hrách po sobě chodily karty od stejné frakce =)
Co se mi nelíbí je vzhled karet a karty by se měly obalit pokud se chce zamezit poškození.

10.9.2010 19:03:57

rbx

pozitvni dojmy
Jak nemam rad karetky, tak se mi ta jedna hra, co jsme se Sydem dali, libila. Uz od zacatku jsem se soustredil na frakci Lifebound, ktera dokaze v pozdejsich fazich docela dost kombit mezi sebou a ziskava se za ni dost many, takze je to frakce spis na nakup hodnotnych karet, nez na boj. Prohral jsem nakonec 53:65, ale to mi nevadilo, protoze jsem si to uzil. Jinak plati to, co tu napsal Hrabinho, az na to, ze prehodnocuju svuj nazor na vzhled karet. Zacaly se mi libit, maji nadech mysticna, jakoby to byly taroty. Rozhodne to neni tuctovka.

13.9.2010 12:57:42

rbx
57 měl, je zbytečně skromný :)

13.9.2010 13:01:36

sydo
No a jaký názor má sydo?

13.9.2010 15:52:57

Vybíráme z Bazaru

Bluff (Perudo, Liar's dice)
Bluff (Perudo, Liar's dice)
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas