Ascension: Chronicle of the Godslayer

xxxxxxxxoo hodnoceno 75x (Seznam vlastníků)

Ascension: Chronicle of the Godslayer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gamer Entertainment
StoneBlade Entertainment
Autoři: Brian Kibler
John Fiorillo
Justin Gary
Robert Dougherty
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o hře

Sakra, teď jsem dokoukal na video (http://boardgamegeek.com/video/2706) a přesto, že více toužím po Heroes of Graxia, tak se mi zalíbilo i tohle. Zjišťuju, že těch jednoduchých, krátkých her není nikdy dost. Zvlášť přes léto, když je horko a nechce se nám hrát nic dlouhého s dlouhým setupem atd., tak vytáhnem Roll Through the Ages nebo Chaos Marauders. Tohle sice bude asi trochu delší než RTtA, ale zhruba stejně dlouhé jako Chaos Marauder (ti se taky někdy pěkně protáhnou). Ale setup téhle hry je na pár minut (musí se zamíchat karty, jinak je to na 30 vteřin :) ) a je to jednoduchá deckbuilding karetka a to já můžu :). Navíc ty obaly vypadají luxusně a navíc obalené karty hezky sednou do krabice.

Zajímalo by mě, zda půjde u nás koupit Ascension spolu s obaly, to by bylo super.

Vypadá to, že budu chtít koupit jak HoG tak i tohle :) a to jsem si už říkal, že se vykašlu na obojí, protože si brousím zuby na Lotr LCG :). Ach jo...
25.8.2010 21:25:54

Havelock
Já karetky moc nemusím, ale rád jsem si to vyzkoušel. Z deckbuildingových věcí jsem zatím zkoušel Dominion a Thunderstone a Ascension se mi z nich líbí asi nejvíc. Dominion je hra, kterou už nechci vidět, znám jen málo nudnějších a abstraktnějších věcí. Thunderstone byl fajn, ale u Ascension mi přijde, že je jednodušší (světlo v Thunderstonu mi přišlo zbytečné), má větší kombící možnosti a zároveň není tak abstraktní jako Dominion - rubu potvory nebo najímam hrdiny. Navíc se mi moc líbí to zpracování, žádná tuctovka, ale konečně něco originálního. Na karetku to vůbec nebylo špatné, ale domů bych si to nepořídil, deskovky mají přednost :)

13.9.2010 16:03:20

rbx

flavour texty
sakra, zacina me to bavit cim dal vic :-) Heledte na ty flavour texty:
"Child, this new world must have north and south, east and west", Logos said. Oziah drew his sword and cut twice.
"Father, it is done," he replaid.

V prekladu:
"Me dite, tento svet musi mit sever a jih, vychod a zapad," rekl Logos.
Oziah vytasil svuj mec a dvakrat sekl.
"Hotovo, otce" odvetil.

nebo

"Zostri svoji mysl a mec ji bude nasledovat" :-)

"Kolik demonu jsi jiz zabil cizince?"
zeptal se Sar, potezkavajice jeho masivni mec.
"Doted... jednoho" odvetil Nellin "Ale byl fakt, fakt velkej" usklibl se.

13.9.2010 19:16:56

add flavour texty
z podobných textu jsem se nejvíc nasmál u warhammeru inv. U jedné goblinní jednotky stálo "Fasta! Fasta! .... oh no, too fast"

13.9.2010 19:32:15

rbx

Elenistar
:-)))))))

13.9.2010 19:46:18

Elenistar
jj to je pro mě zatím nejlepší flavor text z celého W:I :)

13.9.2010 19:53:18

Elenistar
To je vážně asi ten nejvtipnější a rozhodně můj nejoblíbenější flavor text co znám :) Pak mám ještě rád jeden z MtG ve stylu lidové říkanky:

Chub Toad, Chub Toad at the door.
Run away or you will run no more.

V překladu (nepřebásněno):
Ropucho, ropucho za dveřmi,
uteč pryč, nebo nepoběžíš nikdy víc.

13.9.2010 20:17:12

flavor texty
Ani jsem netušil, že to rozesmálo i někoho jiného... a hádám, že by si to zasloužilo vlastní vlákno...aby se to tu neplevelilo

13.9.2010 20:21:42

pravidla
asi me postihl zachvat natvrdlosti (nebo selektivni slepoty)
+ je v ascension nejaky maximum hand size??
+ a do bodu na konci hry se zapocitavaji karty z personal deck, tj. vcetne discard pile??

13.9.2010 21:10:44

Joe

ndru
- nie, max hand-size počas hry nie je - okrem obmedzenia ťahania nových kariet na začiatku ťahu
- áno

13.9.2010 21:15:51

ndru
V pravidlech je nešťastně uvedeno, že se na konci započítávají karty na ruce a v balíčku. Hodně lidí požadovalo vysvětlení jestli tím pádem teda neplatí vyložené constructy a discard pile. Oficiální vysvětlení je, že se počítají všechny karty hráče.

13.9.2010 21:58:17

:)
Je to čím dál lepší, dnes jsem Radka opět dostal, i když se prsil svými 70 body, mých 80 ho odzbrojilo :)

14.9.2010 18:20:36

rbx

...
opet jsem hral na Lifeboundy, ale zaroven na lov potvor. Bohuzel potvory nejak nebyly, takze me nabusene vojsko lovilo jen podradne kultisty :-( Hrabal jsem diamanty jako vul, aby me posleze totalne prevalcoval Sydo se svou Mechano masinerii. Mel vylozenych asi 8 Mechano constructu, ktere se navzajem kombily a navic byly samo o sobe za dost bodu :-( Tam je holt ta magicovska zkusenost videt, no. Ale hra super.

14.9.2010 19:06:15

jednoduche pocty??
pocitam spravne ze to vychazi 'jen' nejakych 20 karet na frakci a 20 potvor??

14.9.2010 19:27:52

rbx

ndr
28 monster + 1x Cultist
18 na frakci
+ 29 Heavy Infantery a 30 Mysticu
+ karty z pocatecniho setupu, tedy 8x Militia a 32 Apprentice

14.9.2010 20:02:31

to je lehce na pytla
neohraje se to tim padem behem par dnu??

14.9.2010 20:29:05

obrázky
Hra to asi nebude špatná, ale pro mně, kulturního barbara, jsou ty obrázky silně odrazující...z čehož má největší radost moje šrajtofle :)

14.9.2010 21:35:16

obrázky
Já jsem si při každém pohledu na obrázky strkal prst do krku a vrážel vidličku do očí. Postupem času jsem dostal opačný názor a chvěju se pokaždý, když je vidim. Sám nechápu proč tomu tak je. Hru jsem si právě teď objednal. Díky za nadšené recenze sydovi a rbx :)

14.9.2010 22:39:29

Herní zážitky
Dnes jsem si opět 2x vyzkoušel hru ve dvou a musím uznat, že se mi začíná snad čím dál tím více líbit. Hra je rychlá a dá se dobře protáčeet balíček pokud si na to člověk dá pozor. Odehrál jsem prozatím 5 her a pokaždé byla hra úplně jiná a musela se dle toho měnit strategie. Jak říkal rbx, grafika karet je pěkná, jen se do ní musí člověk vžít, karty se mi už také nezdají tak ošklivé =) Záleží vždy na hráči jak se mu podaří vyvořit kombinace a musí se snažit odmazávat slabé karty v průběhu hry a neblokovat si místo, což ve 2 hráčích jde vcelku dobře, jsem zvědav na hru ve více lidech.

15.9.2010 00:10:37

Vlaada

to Hrabinho
A zkoušíte to někde v Brně? Na tohle bych byl fakt zvědavej...

15.9.2010 01:41:26

dojmy
Tak mam za sebou svou prvni hru a dost me to zaujalo. Na druhou stranu mi to prijde vic nehodne nez treba Dominion, protoze zalezi, co prijde za karty. Ale jinak dojem ze hry moc dobrej a uz se zacinam prokoukavat do te specificke grafiky;)

18.9.2010 02:17:35

..
To rád slyším, jak dlouho trvá tak jedna hra? A asi je dost možný, že si člověk všechny karty rychle zapamatuje, co? Je jich vlastně dost? Podle soupisky mi přišlo, že ani moc ne. Jsem zvědav. :)

18.9.2010 02:19:35

Havelock
No je to svizny, ale my s brachou oba hrajeme hodne rychle;) Do pul hodky jsme se vlezli, i kdyz to byla moje prvni hra. Bracha ma nahrano a karty uz znal, ja si je teda po prvn hre nepamatuju;) Ale vzhledem k poctu nebude tak tezky si je zapamatovat...

18.9.2010 08:20:12

první dojem
Tak mi to včera sydo ukazoval, než se sejde parta na dunu. Mě to moc nelákalo kvůli obrázkům. ALe říkám vůbec to nevadí ba snad naopak. Nakonec si myslím, že jsou podstatně hezčí než ty příšery v dominionu. S tím jsem to hodně srovnával. Pravidlově je to hodně podobné. První velký rozdíl, který se mi líbil, je fakt, že nemusím dávat pozor jestli mám ještě nějaké volné akce. Prostě co mám na ruce to využiji. Takže se tam nestane to, co se v dominionu stávalo, když byla smůla. Plná ruka super komba, akorát tam nemám vesnici na rozjetí... hrál jsem jenom jednu hru, ale sydo mě nechal vyhrát, takže se mi to líbilo o to víc. rozhodně se to u mě dostává opět do hry. Kdy jsem opřednostnoval gosu, které jsem ještě nezkoušel. Takže offtopic. Pokud by mi gosu někdo rád ukázal, tak nebudu lenit. :)

21.9.2010 09:05:44

Elenistar
Prdlajs nechal vyhrát, dostal jsem nasekáno :)

21.9.2010 09:13:17

ultimátní grafika...
původně sem si chtěl pořídit Gosu, ale pak sem se tu v odkazech dočetl o Ascension a když sem to uviděl tak sem byl okouzlen... ten grafickej styl mně uplně nadchnul... toto musím prostě mít...

pls, jak zjistím jakej rozměr mají karty, abych si mohl objednat s hrou zároven aji odpovídající obaly? díky...

23.9.2010 11:55:13

Vybíráme z Bazaru

Cthulhu i smrt muze zemrit + Shub-Niggurath
Cthulhu i smrt muze zemrit + Shub-Niggurath
Akt. cena: 127 €
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas