Ascension: Chronicle of the Godslayer

xxxxxxxxoo hodnoceno 75x (Seznam vlastníků)

Ascension: Chronicle of the Godslayer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gamer Entertainment
StoneBlade Entertainment
Autoři: Brian Kibler
John Fiorillo
Justin Gary
Robert Dougherty
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o hře

Sakra, teď jsem dokoukal na video (http://boardgamegeek.com/video/2706) a přesto, že více toužím po Heroes of Graxia, tak se mi zalíbilo i tohle. Zjišťuju, že těch jednoduchých, krátkých her není nikdy dost. Zvlášť přes léto, když je horko a nechce se nám hrát nic dlouhého s dlouhým setupem atd., tak vytáhnem Roll Through the Ages nebo Chaos Marauders. Tohle sice bude asi trochu delší než RTtA, ale zhruba stejně dlouhé jako Chaos Marauder (ti se taky někdy pěkně protáhnou). Ale setup téhle hry je na pár minut (musí se zamíchat karty, jinak je to na 30 vteřin :) ) a je to jednoduchá deckbuilding karetka a to já můžu :). Navíc ty obaly vypadají luxusně a navíc obalené karty hezky sednou do krabice.

Zajímalo by mě, zda půjde u nás koupit Ascension spolu s obaly, to by bylo super.

Vypadá to, že budu chtít koupit jak HoG tak i tohle :) a to jsem si už říkal, že se vykašlu na obojí, protože si brousím zuby na Lotr LCG :). Ach jo...
25.8.2010 21:25:54

to .opčík
rikam vam, pan je s nami. aleluja!

26.2.2011 19:19:05

A-virus
tak uz jsem uspesne infikoval ctyri lidi Ascensionem. hned se lepe dycha (e;

25.4.2011 18:55:19

novy tisk
chmchmchm. tak stavajici expanze a expanze dalsi budou mit lehce odlisny format karet - jednak rozmer a jednak tisk. pry je vysledek blize MtG kvalite. kazdopadne obaly nutnost. posledni oldprint je cervencove promo Void Mesmer. zmena tisku je reakci na stiznosti zakazniku - nejvice jsme si stezovali na kvalitu karet

27.6.2011 22:23:03

ve trech
tak dneska prvni hra ve trech a prada. chodily mi karty, takze to vidim asi o chlup positivneji.cajopadne jsme nevideli vetsi rozdil mezi dvoj a trojslozenim

28.12.2011 19:06:41

ndru
Jsi odvážnej tohle posuzovat po jedné hře. Já má ve třech nahráno docela dost a přijde mi tam dost zásadní rozdíl oproti hře ve dvou. Často se stane, že otočíš kamarádům krásné karty a když přijde zas řada na tebe, tak tam zůstane jenom bída s nouzí. Za sebe nedoporučuju.

28.12.2011 19:39:54

to Vetinari
mno. tohle se mi deje i ve dvou. a neradno zamenovat odvahu z tuposti

28.12.2011 19:50:13

ctyrhra
prvni hra ve ctyreh. trochu dost se natahla herni doba. jinak vyrovnane hrani. hrac, co hral prvne mel nejmin boduch. jinak docela vyrovnane. prislo mi to konzistentnejsi nez ve trech. zahral jsem vse, co jsem potreboval a i ostatni dva zkuseni hraci meli prostor uskladat si komba. o vitezi nakonec rozhodlo megamonster kombo Avatar, Kythis a pod nim Sea Tyrant (resp. jsem brachovi poradil jak to spravne uhrat)

2.1.2012 11:40:33

kombinace rozšíření?
Ahoj, zajímalo by mě jak je to s kombinací "rozšíření"? Dočetl jsem se, že je to koncipováno tak, že by měl vždy vycházet jakoby Starter(God slayer) a k tomu rozšíření(Return of the Fallen) a nedoporučuje se kombinovat vše dohromady(CoGS+RotF+SoS), je to tak?

Pokud je to tak, následuje druhý dotaz- co zkombinovat základ s rozšířením, které k sobě původně nepatří, tzn. Return of the Fallen + Storm of Souls?
Díky

1.2.2012 09:19:34 | Upraveno autorem (porovnej)

to zluda
zeby se michani nedoporucovalo, tak o tom nevim. spis jsou hraci nabadani k vytvareni vlastnich central decku. nevidim duvod proc by neslo kombinovat cokoliv s cimkoliv
zatim jediny mozny zadrhel vidim v jine (odlisne) strategii mechana pro godslayera-fallen (kombeni mechana konstruktu na stole) a storm (efekty pres sacriface/destroy mechana konstruktu) - nejake vetsi testovani u mne probehne v nejblizich dnech. pripadne, ze se naredi event a trophy karty

1.2.2012 09:25:36

ndru
Díky. To, že se nedoporučuje kombinovat všechny tři balíky(myšleno všechny karty dohromady a udělat z nich jeden velký balík) jsem četl tady na Zatrolenkách.
Každopádně myslíš, že je jedno jestli do začátku pořídím Storm of Souls+Return of the Fallen nebo Godslayer+Return of the Fallen? Mě se totiž SoS líbí víc než Godslayer, ale zase se mi dost líbí Return of the Fallen, tak mi jde o to jestli je to opravdu v pohodě kombinovatelné a jestli se tam něco spolu netluče.

1.2.2012 09:35:46 | Upraveno autorem (porovnej)

to zluda
nevidim problem v tom spojit storm of souls s return of the fallen. kdyz koukam na karty, tak mi to prijde mozna i zabavnejsi kombinace nez godslayer a fallen

1.2.2012 09:55:22 | Upraveno autorem (porovnej)

ndru
Tak to jsem chtěl slyšet:) Díky

1.2.2012 10:01:55

to zluda
rado se stalo (e; jen abys neprodelal. u nekterych zdejsich jsem si zatim vysoulozil povest exota, podivina, chytraka, provokatera a trolla, tak nevim nakolik muj nahled do ascension muze mit nejakou vetsi ci obecnejsi vahu

1.2.2012 10:14:07

kombinace
Kombinování všech tří her není žádný problém. Snad jen to, že když uděláš ze všech těch karet jeden velký blok, tak se při dvouhře vybere tak 1/5 a zbytek se nedostane do nabídky.

Aktuálně mám vlastní central deck ze všech tří krabic s tím, že každá karta je tam jen jednou (highlander, jak jsem byl poučen) a v rámci zachování poměru monster ku kartám za runy je tam přidáno 11 nebo 12 monster (už přesně nevím) z těch, která jsou v nabídce nejvíckrát.

Rozsahově je takový balík skoro stejný jako balík z Godslayera a Fallena, takže při dvouhře se vybere cca 1/3, při čtyřhře cca 2/3, takže dobrá šance, že se ve hře objeví právě ty karty, které čekáte.

Trošku mě štve, že v Storm of Souls je na kratách použitý termín "destroy" místo "discard", který byl zavedený v Chronicle of Godslayer.

1.2.2012 10:39:05

to Hike
destroy nahrazuje jen discard from play, nae?

1.2.2012 10:44:15

ndru
Ano, máš samozřejmě pravdu, nenapsal jsem to přesně ... i tak mě to trošku ruší v kombinaci s těmi starými kartami.

1.2.2012 13:12:43

ndru
Taky doufám, že neprodělám:)
poslední dotaz, spíš shrnutí: neměl by tedy být problém, když začnu s Ascensionem koupí Storm of Souls a pak budu pokračovat Return of the Fallen? Nevím proč, ale ten základ se mi líbí nějak nejméně:(

1.2.2012 14:19:11

zluda
I když není adresováno mě, není v tom vůbec žádný problém. Storm of Souls funguje i samostatně a u Ascension nemám pocit, že by jakákoliv část nefungovala bez nějaké předcházející.

1.2.2012 14:21:33

to zluda
To bude grafikou. V tech novejsich je trosku jiny styl se mi zda a to te na tom mozna laka vic. :-)

Jinak ja za sebe muzu rict jen to, ze nektere rozsireni prichazeji s dalsimy efekty, ktere se v ramci te jedne sady kombinuji, ale kdyz tam pridas jinou sadu, tak se to podle me redi a uz tam neni takovy prostor na kombeni. Jak psal Hike, proste tech karet je tam moc a potom koupit mechana construct za 8 s tim, ze ti k tomu prijde neco dalsiho je nerealne. Nekdo na Zelivi mi ale tusim rikal, ze na webu je napasne, jak to spolecne kombinovat atp.... tak treba tam neco bude.

1.2.2012 14:23:13

to zluda
ony ty hlavni a vedlejsi rozsireni budou spis vic tematicky svazane (nejaky ten herni pribeh)
jinak mne jeste napadlo, ze v godslayerovi jsou jine karty - fyzicky jine - jiny papir, trochu jiny povrch, lehce jiny rozmer

1.2.2012 15:05:47

Díky
Díky všem za rady/názory! Tak jsem objednal Storm of Souls a s dalším uvidím, jak mě bude bavit.

Vojtěch: Možná to tou grafikou opravdu bude, i když se mi grafika z Godslayera od začátku líbila, tak je pravda, že ty nové karty se mi zdají ještě hezčí.

ndru: tak s tím rozměrem karet jsi mě překvapil, předpokládám, že to není takový rozdíl, aby to bylo v balíčku poznat nebo aby to vadilo při míchání ?

1.2.2012 15:32:31

DD

to zluda
No mam pocit ze RoF a SoS maji uz stejnou velikost. Godslayer karty jsou vetsi, proto to mam cele obalene. V obalech se to kompletne ztrati.

1.2.2012 16:13:33

karty
Storm of Souls a Return of the Fallen mají stejné karty ... 63x88mm standardní karty, o trošku slabší

Chronicle of Godslayer ... 64x89mm s lesklým "foto" povrchem, jako mají ve svých hrách třeba Flying Frog, karty jsou docela tuhé

Rozhodně doporučím obaly, ať už z důvodu smazání milimetrových rozdílů mezi kartami Godslayera a ostatními, ale hlavně z důvodu možného opotřebení karet Apprentice a Militia, které budete při hře míchat o106.

Obaly doporučím FFG šedé (standard card game), i s obaly se dají karty dobře uskladnit v insertu, což je rozhodně plus. Případně je možno pořídit obaly se zadní stranou Ascension.
Dřív jsem měl obaleno v zelených obalech Mayday, ale vzhledem k častému míchání právě karet základního balíčku u obalů těchto karet byly docela dost pozohýbané rohy, takže jsem přebalil do FFG a spokojenost.
Navíc míchání central decku zasouváním dvou bloků karet do sebe s občasným sejmutím je super ulehčení práce s rozmícháváním karet po odehrané hře.

1.2.2012 16:39:13 | Upraveno autorem (porovnej)

to DD
s trochou snahy jde poznat rozdil i v obalech

1.2.2012 17:13:06

to zluda
jak jiz zaznelo: jine jsou jen karty v Chronicle of the Godslayer. a jdou poznat u michani. jsou tlustsi a krapejt vetsi. v obalech se to ztrati (ale bacha na Xerona, mohl by toho vyuzit)
kazdopadne pokud budes brat jen storm a fallen (jsem zvedavej jestli fakt jen nebo poridis vsecko), tak neni co resit

1.2.2012 17:17:39

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Harrowdeep
Warhammer Underworlds - Harrowdeep
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas