Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

bude niekedy v cestine?

je velka skoda,ze tato hra doteraz nevysla v cz.ja sice problem s en nemam,ale vela ludi,ktori by si to radi zahrali,tak ano.podla hodnoteni,co vsade citam,uz tato hra davno mala a mohla vyjst v cz.skoda.
14.3.2009 13:17:43

to ta"jemná"
Vydrž :-)

20.9.2010 11:57:02

to zluda
kde si to datum 24.9. sehnal?:) Oficiálně z BF určitě ne:) 30.9.-3.10. je veletrh For Toys v Praze Letňanech (pozor, ve stejném termínu je Veletrh hraček v Praze Holešovicích)...na něm, respektive, kdo na něj nedorazí, tak po něm, se konečně dozvíte více:)

20.9.2010 13:04:56

Michal-BF
Na stránkách BF kde byl už jednu dobu k objednání a datum u něj bylo právě 24.9.2010, tak jsem to za oficiální tak nějak považoval:)

20.9.2010 15:21:42

Rozšíření
ty se asi v češtině plánovat ani nebudou, že? Ať vím, jestli mám pokračovat v nákupu těch anglických nebo ne:-)

22.9.2010 07:08:09

PJ

Ringo
Většinou se rozšíření vydává podle prodeje záklaní hry. Takže čím víc lidí si koupí základní český Arkham, tím větší pravděpodobnost vydání lokalizovaného rozšíření. Čili s Tvým přístupem bych s tím opravdu nepočítal.

22.9.2010 07:40:10

PJ
jaký můj přístup máš na mysli?:-)

22.9.2010 07:53:14

otázka rozšíření...
Já bych si položil otázku takto: K jaké hře v minulosti (která obsahovala český text komponent) vydali BF rozšíření?
Od toho bych odvozoval odpověď na otázku vydávání rozšíření. WoW BG je na trhu již skoro rok, snad se prodává dobře, ale zmínka o rozšíření také žádná. Co mě mrzí, že aspoň BF nepotvrdí to, že je vydávat nebude. U Arkhamu to vidím obdobně.

22.9.2010 08:59:06

Deth
je to celkem zvlastni pristup, protoze o tech rozsirenich hraci preci vi. A staveji tak hrace do zvlastniho rozhodovani - koupim si vubec ceskou verzi a nebo mi to muze byt jedno, ze je to anglicky, protoze si k tomu stejne v anglictine koupim 7 rozsireni. Tim defakto mohou prodej ceske verze podseknout.

22.9.2010 09:01:56

Ringo
No ale takhle tě vlastně BF chrání před finančním vykrvácením, tedy pokud si koupíš český základ.

22.9.2010 09:05:08

ad Ringo
Jedna věc je pár fandů, kteří od dané hry musí mít všechno co vyjde a druhá věc je mainstream co si kupuje novou hru jako hotový kompletní produkt a pokud si koupí něco dalšího, tak to bude spíš nová hra. Tyhle dvě skupiny jsou co do počtu ve značném nepoměru. Nejlíp se prodávají Osadníci a zeptejte se vydavatele v jakém poměru se prodávají rozšíření. Jediným výjimečným případem je Carcassonne, ale tam je to dáno tím, že většina mainstreamu kupuje rozšíření jako nové kartičky, kterých bude víc a jestli tam bude nějaké pravidlo, které se nám nebude líbit, tak to nemusíme podle něj hrát a použijeme jen kartičky krajiny.

22.9.2010 09:09:04

Shrnutí
Takže abych to shrnul. Pokud jsi fanda a musíš mít vše, tak nebrbli na malý český plácek a kupuj si všechno na trhu, kde vycházejí rozšíření jak na běžícím pásu - to znamená na obrovském anglosaském trhu.

22.9.2010 09:12:37

kren
No já nejspíše dopadnu tak, že si koupím českou verzi a pak to promíchám s anglickými rozšířeními. Ale těžce se mi to nelíbí. Kdyby ta hra nebyla tak výpravná, tak to neřeším, ale je to hra hodně ukecaná a někdy s jakýmsi slangem či co, takže se přiznám, že u této hry mám s tou angličtinou značný problém i já, manželka je z toho úplně ztracená. Takže česká verze bude vítaná. Co ale budu dělat s těmi rozšířeními nevím. Alespoň ale poznám co je základa co rozšíření, až to promíchám:-) Ale pořád je v zásobě varianta, že povkládám do obalu kartičky s překladem. Sice mi to zabere hodně času, ale někdy se k tomu třeba dokopu. Stejně ty karty potřebují obalit - i když i k tomu obalování karet začínám být skeptický. Karty se přeci jen neničí tak jak jsem se bál a s obalem naroste objem karet až nechutně:-)

22.9.2010 09:19:07

ad Rozšíření
No já to budu řešit opačně. Arkham ještě nemám a čekám na český. Budu ho kupovat hlavně pro hru doma a s přáteli neangličtináři. Nemusím mít vše a tak bych spíše u odborníků na Arkham čekal radu, které rozšíření přináší do Arkhamu něco vyloženě převratného a podstatně vylepšujícího základní hru a to bych pak teprve řešil.

22.9.2010 09:28:33

kren
podle mě se rozhodně vyplatí všechny tři rozšíření s přídavným herním plánem. Přidají hře nové lokality, což je pro adventurní typ hry docela dost podstatné. Co se týče čistě těch karetních rozšíření, tak to už je spíše o tom, jak modifikovat události - tedy příběh, který se bude odehrávat. Tu už asi bude záležet na tom, jak často Arkham budete hrát a zda budete potřebovat změnu. To je můj zatím spíše laický pohled, protože jsme tu hru hráli zatím všeho všudy 3x a dost jsme s tím válčili, o spoustu veci jsme se ochudili právě nepochopením anglického výpravného textu a spíše jsme to pak hráli mechanicky jen na základě mechanismu. Příběh vycházel do ztracena, protože jsem dolsovně neuměl přeložit pokec který barvitě líčil co se stalo a omezil osre to na takové to - " prostě na nás vyskočily z poza stromů příšery":-)

22.9.2010 09:32:48

to Ringo
Obalovat nemusíš, je toho hafo a karty se neojíždějí, neboť je hráči nedrží v ruce a skoro se nemíchají (obzvlášť, pokud máš i nějaká rozšíření, čímž balíčky nabývají na objemu). Mám hru už několik let a karty ještě ani v nejmenším nenesou nějaké známky používání.
S rozšířeními to není tak jednoduché, jak říkáš. Každé přináší zajímavé nové mechanismy, ale třeba teď hrajeme jenom s Innsmouthem a z dalších dvou velkých rozšíření máme ve hře jenom to, co je obecně použitelné, což zrovna karty lokací nejsou, neboť se na nich může vyskytovat nějaký odkaz na věci, které jsou jen v daném rozšíření. Já za sebe doporučuju z velkých rozšíření Innsmouth, ale o tom už jiná diskuze.

22.9.2010 09:50:54

Kadaver
tak určitě se asi hrát se všemi rozšířeními najednou nedá. Myslel jsem to hlavně tak, že si hráči těmi rozšířeními mohou dobrodružství modifikovat.

22.9.2010 10:05:08

Kadaver
a co se týče ničení karet - v Arkhamu se asi ničit nebudou, to je pravda, využiju ty obaly, co jsem si k tomu kopuil asi u jiných her, kde jsou karty náchylnější. Třeba v Starcraftu, tam se pořád šolíchají při přemýšlení, ktrerý útok použít, kterou technologii koupit.... Arkham je v tomhle v pohodě, vše leží stále na stole.

22.9.2010 10:06:50

For Toys 2010 Letňany - česká verze Arkhamu
Tak co Pražáci, dneska začíná veletrh hraček v Letňanech. Nechystáte se tam někdo, že byste nám všem zčerstva dali tady vědět, jak je to s tím českým překladem Arkhamu a jestli je už tedy na světě :)?

30.9.2010 09:16:18

For Toys
Jen tak mimochodem, Blackfire nabízí na stránkách voucher na vstup zdarma :-)

30.9.2010 09:30:10

For Toys
já tam jedu s dětmi zítra odpoledne .... tak si zkusim vzpomenout. Ale neslibuju, arkham mě neláka.

30.9.2010 09:36:29

DD

For Toys a Itea
No ona je sranda ze tento vikend jsou 2 veletrhy hracek v Pze. Jeden v Letnanech - For Toys, tam vystavuje BF a teoreticky tam bude cesky AH, druhej v Holesovicich. Ja mam v planu v sobotu navstivit oba, tak uvidime na co zajimaveho tam narazim :).

30.9.2010 10:02:18

For Toys a Itea
A me dere, ze to vyslo tak blbe, protoze v praze jsem byl nedele-utery a to tam nic takoveho nebylo, fnuk :(

Jen premyslim, jak postupovat, AH jsem si pomoci obalu a mistniho prekladu predelal, krasne pripravil, ale zase mit ho primo v cestine me taky laka.

30.9.2010 12:34:11

For Toys
Tak Arkham bude prý na konci listopadu.

30.9.2010 19:36:05

deathmers
podrobněji prosím :)

30.9.2010 20:07:34

Arkham
Nic podrobnějšího bohužel nemám. Tohle je vyjádření od Black Fire na výstavě For Toys.

Holt to bude jeden z vánočních dárků pod stromečkem :)

30.9.2010 21:19:03

Vybíráme z Bazaru

Na křídlech  2. Rozšíření Opeřená Oceánie nové
Na křídlech 2. Rozšíření Opeřená Oceánie nové
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas