Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

bude niekedy v cestine?

je velka skoda,ze tato hra doteraz nevysla v cz.ja sice problem s en nemam,ale vela ludi,ktori by si to radi zahrali,tak ano.podla hodnoteni,co vsade citam,uz tato hra davno mala a mohla vyjst v cz.skoda.
14.3.2009 13:17:43

překladatelé
by se celkem zapotili, překládat všechny ty karty. A s rozšířeními je to ještě víc. Hra je to sice dobrá, ale v prodejnosti podle mě ne tak úspěšná, aby se vyplatil komplet překlad.

14.3.2009 13:30:40

CZ
Jak říká Sydo, podle mě nikdy oficiálně překlad nevznikne, protože by se to nevyplatilo. Navíc překlad jen základní hry bez rozšíření je stejně dost na houby. ADC Blackfire Entertainment, s.r.o. dodává se hrou kompletní CZ pravidla.

14.3.2009 14:26:25

rbx

all
takze ted zbyva jen pockat na nadsence, ktery ma kolem sebe same neanglicky mluvici hrace a uz ho nebavi vse predcitat :-)

14.3.2009 14:39:21

ADC Blackfire Entertainment, s.r.o.
Jsou ovšem obecné zkušenosti hráčů, že česká pravidla her od ADC Blackfire Entertainment, s.r.o. ve většině případů nadělají víc škody než užitku. Zajímalo by mne kdo pro ně ty překlady dělá, že tam mají tolik chyb a zmatení pojmů.

16.3.2009 19:43:46

to Křen
Rozhodně s tebou nemůžu souhlasit.

A máš nějaké objektivní důkazy, nebo tu svůj názor podsouváš jako "obecné zkušenosti hráčů"? Co si pamatuju, tak když někdo prohlásil o jedné hře, jak je nadhodnocená, tak jsi ihned vyskočil a začal prohlašovat něco o výkřicích do tmy a podobně ...

16.3.2009 22:31:36

to Merlin
Já se dvěma hrami ale stačí si přečíst nejen na tomto webu zkušenosti hráčů s překlady od Blackfire a člověk si udělá obrázek sám. A kdyby to tak nebylo, jak říkáš, tak se neobjevují fandovské překlady her s pravidly původně od Blackfire. Nicméně cítím že by mohl vzniknout opět solidní flame, takže já se už k tomuto tématu vyjadřovat nebudu. Beru zpět co jsem zde neprozřetelně napsal :-). Ano byl to výkřik do tmy :-). Ano sypu si popel na hlavu :-). Než bych ztrácel čas vyjmenováváním kdejaké boty v překladu, tak nejlepší bude, aby si každý, kdo si koupí hru od Blackfire, mohl udělat obrázek sám. Pokud najde třeba tady na Trolovi fandovský překlad, může ho srovnat s překladem od Blackfire :-). To je to nejobjektivnější kritérium - jaký překlad hráč raději použije.
To je snad dostatečně objektivní abys to mohl doporučit i ty. Nebavme se tedy o důvodech, které vedly k tomu proč někdo dělal jiný překlad, jak ten "oficiální", ale doporučme svobodný výběr.

17.3.2009 00:37:25

to Křen
A prozradíš nám aspoň, které překlady jsi potkal a co se ti na nich nelíbilo? Já znám spoustu překladů od Blackfire a s většinou nemám problém. Zajímaly by mě třeba třeba "obecné zkušenosti hráčů" s překlady her jako jsou Pirates Cove, Cuba, Axis&Alies Guadalcanal, Ticket to Ride Card Game, o kterých si myslím, že jsou velice dobré...

17.3.2009 07:54:25

kvalita Blackfire překladů
Když to Merline chceš mermomocí řešit, založ si na to jiné vlákno (ideálně v Překladech)... U jakékoli konkrétní hry to nemá co dělat

17.3.2009 07:58:23

to Zeus
Ó všemocný bože, pokud založím nové téma bez přesunutí příspěvků, dojde k porušení kontinuity diskuze a nikdo se v tom nevyzná ...

17.3.2009 08:20:42

to Merlin
V sekci překladu pravidel bylo založeno nové vlákno na toto téma. Tam ti napíšu ty dvě hry jejichž pravidla jsem nepoužil + vyjádření, alespoň k jedné hře kterou jsi tady jmenoval jako velmi dobré (není to vyjádření ode mne, zato velmi podrobné).
Já nejsem iniciátorem nového vlákna - takže je aspoň vidět, že podobný názor nesdílím jen já.

17.3.2009 11:11:26

Verze v CZ byla kdysi vydána ?
Ahoj, mel bych dotaz - na http://www.boardgamegeek.com/image/193666 je ukazka herniho materialu v CZ. Jde o originalni karty nebo domaci predelavku ? Byla v minulosti hra prelozena do CZ ? diky za info..

25.5.2009 11:12:06

Merlin

to Mrakoplaš
Domácí předělávka.

25.5.2009 11:45:23

Arkham horror
Tak jsem se mailem ptal, zda-li nebudou ADC Blackfire nekdy AH vydavat v cestine a obratem me odepsali, ze uz to maji v planu. Podle odpovedi záleží pouze na tom, kdy budou mít Fantasy Flight Games volné termíny v továrně v Číně ....

2.3.2010 10:52:56

to jsem fakt zvědavý
na počet vydaných kusů, kvalitu lokalizace, prodej, cenu, všechno :) hrozně moc doufám, že se to povede a někdo se toho chopí s patřičnou láskou a péčí.
kolik se udělalo ks warcraftu? a prodává se?

2.3.2010 11:13:42

česky
Jumbo, potěšil jsi mě, ani nevíš jak. Hru jsem ihned dal do wish listu. Už se těším a začínám šetřit.
Kandelabr, také by mě zajímala prodejnost WoW desková hra. Pokud jde o počet vyrobených kusů, tak tuším, že zde někde na webu se mluvilo o 1000 ks.

2.3.2010 16:04:58

také
bych si Arkham CZ pořídila :-)

2.3.2010 16:09:05

Rozsirenia?
Neviete nahodou, ci sa planuje ceska verzia len zakladneho Arkhamu, alebo aj jeho rozsireni?

2.3.2010 16:09:50

rozšíření
Trošku předbíháš Onimko.Když se podíváš do vlákna k WoW deskovce, tak tam to někdo vysvětluje, jak je to s rozšířeními. Tedy, prostě když se to bude prodávat (více jak 500 ks), tak se rozšíření můžeme (nemusíme) dočkat.

2.3.2010 16:24:05

česky
ta kvalita lokalizace bude hodně důležitá, ale tu budou moct posoudit (pokud to tedy vyjde) jen znalci originálu a ti si asi CZ verzi nepořídí :(

2.3.2010 18:42:56

to Beholder
Pokud si ji pořídíš, tak Ti ji s originálem moc rád porovnám. Případně zdejší vlastníci eshopů budou taktéž mít tu příležitost :-)

2.3.2010 18:47:43

Kadaver
to je hezké, ale to už bude pozdě, když už ji budu mít, tak to bude fuck :D

2.3.2010 18:50:25

Kadaver
ale sydo, rbx nebo aneken by mohli porovnat to je pravda...

2.3.2010 18:51:19

cz
myslím, že na recenzi kvality komponentů a překladu bude čekat mnoho lidí. Pokud se česká verze povede, tak budu taky v pokušení si ji pořídit, přece jen by se tím podstatně rozšířil okruh hráčů.

jak dopadl vlastně warcraft, co se týká kvality cz komponentů a překladu? nevíte někdo?

2.3.2010 18:52:53

to Kandelabr
Zkus napsat asi spíše přímo ke hře. Vím, že se tam o tom lidi už tak nějak hodně lehce bavili, ale nebylo to nic podrobnějšího.

2.3.2010 20:51:00

ad česká lokalizace
Nejsem si jistý, ale myslím, že se tady někde zmiňoval Merlin, že pokud bude Arkham lokalizovaný, tak že jsou to jeho překlady.
Jistý si ale nejsem, každopádně jsou u původní verze dodávána Merlinova pravidla a ta byla celkem chválena. Je to otázka spíš na Merlina.

2.3.2010 21:46:07

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - OBALY GAMEFOUND CARD SLEEVES
Zaklínač Starý Svět - OBALY GAMEFOUND CARD SLEEVES
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 10 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas