Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

bude niekedy v cestine?

je velka skoda,ze tato hra doteraz nevysla v cz.ja sice problem s en nemam,ale vela ludi,ktori by si to radi zahrali,tak ano.podla hodnoteni,co vsade citam,uz tato hra davno mala a mohla vyjst v cz.skoda.
14.3.2009 13:17:43

Do českej verzie
rozhodne idem, som si Arkham nekúpil, len kvôli tomu, že to bolo v AJ a nikto okrem mňa ním v skupine nehovorí. Takže čakáme.

3.3.2010 08:58:18

obava
Mám strach, aby s počeštěním nezůstalo jen u základu. Pak hoši zjistí, že se toho neprodá tolik, aby vidělali a do rozšíření nepůjdou, jelikož jejich prodejnost bude ještě nižší.

3.3.2010 09:02:32

anglická verze
češtinu jsem si vytiskla jen černobíle na laserovce a tím, že mě to vadí mě to nutí se postupně učit slovíčka a anglinu - u té češtiny se bojím, že to skopou

3.3.2010 09:23:50

lokalizace
Co si budeme vykládat, lokalizace takhle specifických her na tak malým trhu, jako je česko-slovenský, se snad ani nemůže vyplatit. Minimální náklad na lokalizaci je 500ks ... teď už spousta lidí Arkham má a nebude si ho kupovat znovu, takže tím rovněž klesají potencionální zákazníci. Na druhou stranu se českou lokalizací přilákají zákazníci noví (no důvod, že si někdo nekoupí arkham, protože na něj není čeština, mi přijde mimo, když je to všechno sakumprdum přeložený i nacpaný do grafiky). Ve výsledku se BF možná podaří těch 500ks prodat, takže u základní krabice je lokalizace ještě pochopitelná. Nicméně rozšíření jsou na tom ještě hůř, než základní krabice (přece jen rozšíření si koupí asi míň lidí), tam to reálný moc není. Spíš vůbec...

3.3.2010 09:29:56

to Morthe
Tak to já si počkám na českou verzi, protože pokud je to možné, tak mám raději originální komponenty. Pokud mne a mé spoluhráče bude Arkham bavit a budu si pořizovat rozšíření, tak u karet, u kterých bude nutné aby byly kompatibilní, tak holt vytisknu a zpracuju i zpětně základní verzi. Každopádně to bude pro mne méně pracné, než začínat od začátku z Angličtiny. Pokud vím, že hra vyjde v češtině, tak si raději počkám i rok, dva než abych tu hru musel mít hned. Lokalizace karet zpracovávám prfektně jak graficky, tak výrobně, ale pořád to považuju za nutné zlo, než za nějakou zábavu nebo koníček.

3.3.2010 10:52:44

Kren
Jasně tohle chápu...spíš to bylo vztaženo k situaci, kdy o vydání české lokalizace neuvažoval ani BF.

3.3.2010 12:06:54

Morthe
Mne by ani nevadilo, keby nevyšli rozšírenia, aj v základe je materiálu habadej. Keď som videl na fotkách rozložené všetky rozšírenia tak ma až chuť prešla to kúpiť.

3.3.2010 14:01:15

kardo
přesně, pod to bych se mohl podepsat ;)

3.3.2010 14:01:48

Čeština
Taktéž čekám na verzi Arkhamu v češtině. Co se týká rozšíření, taky nečekám, že vyjdou (a pokud ano, jistě je koupím) a když už, tak určitě ne všechna. Třeba pak vyjdou jenom ty "nejlepší" a klidně by mohli uvažovat i o prodeji balíčků 1 malé + 1 velké, ale nevím, jestli by to při vyšší ceně jenom nezničilo poptávku.

Pokud se o lokalizaci uvažuje, rozhodně tu snahu podpořím (i když jenom nákupem jedné hry).

Ad Morthe, vážím si tvojí práce s češtinou, ale na druhou stranu, kdybych si ji chtěl dopřát, buď budu muset krást v práci výrobní prostředky, nebo mě to bude stát několikanásobně víc, než celá hra a výsledek bude po vynásobení mojí zručností stát za starou belu. A když si představím originální karty v obalech se zastrčeným papírkem s černobílým textem ...

4.3.2010 12:21:14

Ceska verze
ja uz Arkham Horror mam, je to vynikajici hra, ale hrajeme jej strasne malo a jednim z duvodu je Anglictina, ktera je pro manzelku neprekonatelna. Texty karet jsou nacvic docela kosate a docela i slozite. Takze vyjde-li ta hra i v cestine, asi si ji budu muset koupit znova.

4.3.2010 13:29:30

lokalizace
Nemá někdo nějaké aktuální informace o lokalizaci AH? Dá se to někdy očekávat nebo šlo jen o kachnu?

24.5.2010 01:04:48

VasekVydra
Před necelým měsícem jsem psal mail do Blackfiru, jestli chystají vydání v češtině a odpověděli mi toto:

Dobrý den,
v tuto chvíli Vám mohu odpovědět pouze, že je v plánu. Načasování, které je klíčové pro "boj s konkurencí" si ještě musím nechat pro sebe.

S pozdravem
Michal Ekrt | Marketing

Takže to vypadá nadějně, otázka je kdy to bude... osobně tipuje že si to schovávaj na vánoce...

24.5.2010 13:49:33

zluda
Dik za info. Tak nejak v to doufam, ze si nadelim pekny darek na Vanoce :)

Doufam, ze pri lokalizaci se bude spolupracovat s mistnimi preklady.

25.5.2010 16:04:45

to VasekVydra
Překlad je už hotovej.

26.5.2010 16:10:07

O překladu...
Lokalizovaný Arkham, který přivede na český trh Blackfire, nebude mít se zde uvedenými překlady nic společného. Za Blackfire lokalizací stojí Merlin, který imho Arham přeložil už kdysi dávno před několika lety nejdříve pro sebe a posléze spolupracoval s BF (nebo tak nějak podobně to bylo). Tedy v době, kdy já jsem o Arkhamu ještě neměl ani tušení.

Ješitně přiznám, že mě mrzí, že můj překlad vydáním lokalizované verze zapadne, protože je v něm i spousta věcí navíc. Ale chápu, že vydání lokalizovaného Arkhamu je pro hráče i nehráče prostě pecka a zpřístupnění lidem, kteří by se do něj nikdy neodvážili jít.

26.5.2010 17:04:42

rbx

Morthe
No, uvidime, jak to cele bude. BF tim dost riskuje, protoze AH je dost slozita hra, takze ta cilovka neni buhvijaka, resp neni to masovka. A tak nejak pochybuju, ze k tomu vyjdou v CZ ta rozsireni. Takze ve vysledku budou lidi mit vicejazycny paskvil, jako ostatne u vice her, nebo na to rezignuji, koupi si anglickou verzi a pouziji tvuj preklad. Holt jsme bohuzel mala zemicka na to, aby tu lokalizace jely jako v Polsku ci Nemecku.

26.5.2010 17:22:09

rbx
Cílovka sice není jako u Osadníků, ale i spousta hráčů, co už má Arkham v ájině, se plácne přes kapsu a půjdou do toho. No je teda fakt, že v rozšíření nevěřím vůbec.

26.5.2010 17:42:41

překlad
já jsem ráda, že ho mám od tebe, protořže pokud budeš dělat rozšíření bude to sedět a hlavně si opravuješ chyby
ps:doufám, že časem nějaké to rozšíření spácháš :-)

26.5.2010 18:36:44

ella
Už se na tom začíná pomalinku pracovat...

26.5.2010 18:38:36

Ella

tak to abych začala vymýšlet čím se revanžovat :-)

26.5.2010 21:19:54

Zřejmě již brzy
BlackFire má již na svých stránkách v nabídce českou verzi této hry s přívlastkem Na cestě.
Vypadá to, že se již co nevidět dočkáme.
Viz. http://eshop.blackfire.cz/detail3617/fantasy/arkham-horror-(cz/sk-verze)

4.7.2010 22:04:59

Koncem září
Tak, teprve nyní jsem si všiml, že hra bude zřejmě od 24. 9. 2010. I tak nejde o dlouhé čekání.

4.7.2010 22:06:52

Deth
A na Blackfire i za podezřele dobrou cenu

4.7.2010 22:21:47

panzer
Také jsem si všiml a abych to nezakřikl, tak jsem to radši ani nezmiňoval :-) .

4.7.2010 22:24:47

wow
tak to čumím. Super cena. Už se těším.

4.7.2010 22:33:57

Vybíráme z Bazaru

Merchants & Marauders (EN)
Merchants & Marauders (EN)
Akt. cena: 1900 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas