Andor - dobrodružné legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 304x (Seznam vlastníků)

Andor - dobrodružné legendy  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Michael Menzel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál už někdo?

Docela by mě zajímaly jakékoliv postřehy. Albi to ode dneška prodává v Češtině, ale informací o hře je celkem pomálu. Pokud už někdo hrál, hoďte info. Díky.
24.9.2012 15:37:17

rbx

zluda
hmmm, podle meho ne. Je to proste klasicka fantasy.

1.10.2012 12:16:24

Pogo
Tohle byla od tebe teda podpásovka.

1.10.2012 12:30:20

to Pogo
"Koukám na film. Po půl hodině mě to přestalo bavit, tak jsem šel domů." :)

"...a celkově to byla strašná hovadina..." :D

1.10.2012 12:34:08

ad pogo
teda nevim, co vse se v deskohernich kuluarech oznacuje za prototyp, ale zrejme pogo hral neco krapejt jineho nez vy ostatni. mozna nakonec poslechli a neco zmenili (obdobne jako kdyz vlaada trzewikovi 'sepsul' robinsona a pribyl mechanismus moralky)

1.10.2012 12:46:27

PJ

Na hru si udělám názor sám...
...a pominu možná neúmyslné kydání špíny na hru konkurenčního vydavatele, ale proboha REHRATELNOST?!?! Co Ti, člověče, ta čeština tak strašnýho provedla? Buď znovuhratelnost nebo replayability (ovšem, ani všem rodilým mluvčím tento skvost úplně nevoní: http://iam.benabraham.net/2010/09/replayability-is-not-a-word/).

Jo a klidně mi říkejte grammar nazi. Nebudu to, jak se říká už i ve veřejnoprávní televizi, "řešit".

1.10.2012 12:58:28

to PJ
S tím kydáním špíny jsi to myslím trochu přestřelil. Pogo stručně napsal, že to zkoušeli, že se jim to nezdálo dobré a proto to nevydali. Jiným se to dobré zdálo a proto to vydali. Nikde jsem ani náznakem nezaznamenal kydání nějaké špíny. Jiná věc je, jestli otestovali v Mindoku všechny možnosti, které hra má. To ale neznamená, že někdo na něčí produkt kydá špínu. Když se jako podnikatel rozhodnu něco nevydat a vydá to někdo jiný, tak informce o mém rozhodnutí je kydání špíny ??? Každý má přece právo na své rozhodnutí. Navíc to nepsal nějakými hanlivými slovy a nekritizoval apriori hru vydanou konkurencí - jen informoval, že oni to nevydali.

1.10.2012 13:30:23

A už je to tu znovu...
Byla tu otazka a pravdepodobne tu zatim tu hru nikdo nehral vicekrat nez ja, i kdyz ne v konecne podobe, tak jsem se na ni pokousel odpovedet. Doufam, ze po me prispevku zustal dostatecny prostor k vytvoreni vlastniho nazouru. Pokud ne, tak se za to omlouvam. Rozhodně jsem na nikoho nechtěl házet špínu, pokud to tak vypadalo, pokorne se omlouvam jeste jednou. Konecnou verzi hry si rad zahraju a rad uznam, ze jsme udelali chybu, ze jsme ji nevydali, pokud je opravdu tak skvela. Samotneho me zajima, jak dopadla a jak jsem psal, na prvni pohled vypada graficky opravdu vyborne. V dobe, kdy jsme meli k dispozici prototyp, byly k dispozici pouze prvni dva scenare, ktere jsme poctive odehrali a s nezavislymi hraci mimo firmu jsme se shodli na tom, ze to moc nefunguje. Nerad bych nekoho jmenoval, aby byl naveky spojovan se zlem jmenem MINDOK, ale je to tak. Treba bude pro nekoho z herni komunity i zajimava informace, ze tu hry testujeme jeste pred tim nez vyjdou v zahranici a snazime se peclive vybrat jen ty nejkvalitnejsi.

A ohledne te rehratelnosti - je to, sice neumely, ale snad docela vystizny ekvivalent krasneho ceskeho slova replayability, který se v mém okolí při hodnocení her běžně využívá. Kdo ho neslyšel, ať hodí kamenem :-)

1.10.2012 13:35:16 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

kren
Kydání špíny je moc, aha... tak dobrá, nepění chvály, stačí? Tak jako tak mně to přišlo jako přesně to, co napsal Lumirius. Informovat bez jakýchkoliv postranních úmyslů čistě o tom, že jsem něco nevydal, je asi stejné jako konstatovat, že v zimě bývá zima, ale na jaře se zpravidla oteplí. Ale i to mně připadá vcelku podružné, mně spíš zaskočil ten ohavný slovní patvar...

EDIT: napsal jsem to těsně před druhým pogovým příspěvkem. Fajn, beru, ale opravdu to vyznívalo buď úplně prázdně nebo jako velice mírná kritika něčeho, co jsme nevydali, ale asi jsme měli (tak to na mě působilo).
Co se týče rehratelnosti: je to jazykově na ublinknutí (omlouvám se křenovi za explicitně silný přestřelený výraz), už od devadesátých let se u nás používá znovuhratelnost (což je, mimochodem sice taky patvar, ale aspoň doteď to byl všeobecně uznávaný ekvivalent právě onoho taktéž uhozeného replayability)(a ano, slyšel jsem to, ale neříkám to).

EDIT2: protože díky svým zlým slovům a podněcováním třídní nenávisti se můj mediální obraz formuje do pozice nenávistného misantropního skřeta, malá douška: proti pogovi osobně nic nemám, MindOK (-na rozdíl od jiných vydavatelů) mám vcelku rád. Jen je prostě rozdíl, když někdo píše z pozice hráče nebo z pozice vydavatele (notabene, když dodá "a proto jsme to nevydali"). Asi jsem jediný, kdo v tom kontext necítí... a nejspíš i jediný, kdo ví, proč jsem ten post vlastně napsal.

PS: Pogovi a MindOKu držím palce s TS.

1.10.2012 13:38:04 | Upraveno autorem (porovnej)

ad špína...
Osobně na Pogově názoru nevidím nic podpásovkového. To že by (v očích paranoika) mohl ventilováním svého hráčského názoru nekale poškodit konkurenci nic nemění na tom, že se na poměry typických deskoherních serverů (BGG, ZH) vyjádřil velmi umírněně a přinejmenším s nezanedbatelným vhledem :-)

Tahle hra mě začíná zajímat do našeho rodinného prostředí. Ale s ohledem na maminku se musím optat: byť kooperačka, jak moc je tam přítomno násilí? Na stupnici kde 0 je člobrdo a 10 Aréna jakákoli hodnota nad 0,3 nepřipadá v úvahu...

1.10.2012 13:40:25

to PJ
Opravdu nechápu tvůj přístup. Jsem-li vydavatel, tak musím buď mlčet nebo pět chválu, jinak jde automaticky o postranní úmysly. Myslím, že svým expresivním vyjádřením zbytečně vyvoláváš zlou krev a vnucuješ do podvědomí lidí stereotypy, že se tady vydavatelé vzájemně nemají rádi a nemají nic jiného na práci než kritizovat konkurenční produkty.

Doufám, že tě Pogo svou podrobnou reakcí vyvedl z tvého omylu.

1.10.2012 13:49:43 | Upraveno autorem (porovnej)

to all
Musím souhlasit s PJ. Pokud se bude k nějaké hře vyjadřovat vydavatel, vždy to bude vzbuzovat podobné otázky. (Je mu líto, že to nevydali, nebo to chce pohanit nebo cokoliv jiného.) Nelze tomu zabránit.

Mi přišlo prostě divné, že testovali první scénáře a zlomili nad tím hůl. Mě tyhle předčasné závěry celkem štvou. (narážím na Kadavera, který má o všem jasno po první hře)

U téhle hry je problém, že není provařená hráčskou komunitou, a proto je její vydání drobítek nejistým krokem. Ale proč by nemohl být fantasy Pandemic (nebo "light Defenders of the Realm) úspěšný. Pandemic je taky jen spočítatelné euro a hrají jej tisíce hráčů.

P.S. Taky přeji hodně zdaru všem vydavatelům.

1.10.2012 14:25:52

to leech - doplnění k testování
No ono je to ještě trošku jinak. My bychom samozřejmě velice rádi otestovali všechno, ale situace byla taková, že jsme měli k dispozici POUZE ty 2 scénáře. A na jejich základě jsme museli říct ano nebo ne. Bylo to v době, kdy se o hře ještě vůbec nic nevědělo a dokonce jsme o ní ani nesměli mluvit, protože byla děsně tajná. Ty první dva scénáře moc dobré nebyly, tak jsme řekli, že do toho zatím nepůjdeme. Možná se ukáže, že jsme měli prostě vybírat podle obrázků :-).
Každopádně slibuji, že pro příště jako zlý vydavatel už budu navždy mlčet. Pokud vás bude zajímat můj názor na nějakou hru, zeptejte se mě někdy u piva...

1.10.2012 14:40:14

rbx

...
pogo: nevim, byt v tve pozici, tak bych si toto asi nedovolil napsat. Vuci Albi by mi to neprislo uplne košer. Nechal bych hodnoceni her konkurencnich firem na bedrech hracu.

Polylux: JE tam nasili. Zabijis potvory, ktere se derou z lesa a chteji zteci tvuj hrad :-) Minimalne v prvnim scenari.

Co se rehratelnosti [me se to naopak libi :-), stejne jako nazev Rehradice :-)] tyce, tak podle meho to rehratelne je. Ale jakmile odehraju vse a vyhraju, tak uz by me to asi tolik nebavilo. Zatim to mam jako vyzvu, ze se mi toto proste nepovedlo, tak to zkusim priste jinak.

1.10.2012 14:41:15

tyhle afery kazdeho jen otravuji
Ja bych vsechny ty hry a vydavatelstvi zakazala.

1.10.2012 15:29:43

repříspěvek
Mám pocit, že jazyk se vyvíjí a že dříve nikdo nechtěl používat výrazy, které se nakonec chytili. Jako u všeho jde o střet konzevrv a otevřených hlav.
nechci se nikoho dotknout.
Co se týká Poga, tak mi to hanlivé nepřišlo. Navíc by pak asi Rbx a já a další, co prodáváme hry neměli psát své názory na ZH.
Prosím budem na sebe hodní?

1.10.2012 17:21:27 | Upraveno autorem (porovnej)

to rbx, pj, leech
Jenom kroutím hlavou jak jste paranoidní, a jak hned apriory dokážete podsouvat někomu zlé úmysly, ač to Pogo klidně a poctivě dopodrobna vysvětlil, jak to bylo. Já být ním, tak bych už ani ten poslední vysvětlující příspěvek příspěvek nepsal a vykašlal bych se na vás. Na jedné straně tady vždycky každý brečí, jak vydavatelství nekomunikují a že lidi nevědí, jak to chodí s vydáváním her a když se to tady někdo snaží vysvětlit, tak mu za to ještě nadáváte, místo toho, abyste byli rádi za to, že vám někdo prozradí něco z kuchyně způsobu testování vydávaných her. Někdy se ani nedivím, že některá vydavatelství nechtějí vůbec v takových diskuzích komunikovat.

Pokud si soudný člověk přečte ten Pogův první příspěvek z 1.10.2012 10:05:22, tak tam nemůže vidět ani náznak házení špíny na tuhle hru, natož na konkurenčního vydavatele a to už vůbec nemluvím o dalších dvou jeho příspěvcích, kde to opravdu podrobně popsal. Vůbec to nebylo nějaké hodnocení hry, ale jen poznámka o tom, že to chtěli taky vydat.

2.10.2012 08:13:17

a to si má pogo zařídit nový profil
aby to nikoho nevytočilo? napsal svůj názor, nepsal nevydali jsme to, ale lepší je tahle hra, kterou si u nás můžete koupit ... fakt diskuze o ... ničem

2.10.2012 09:08:14

rbx

kren
Howgh!

2.10.2012 09:12:49

PJ

Bože můj, křene,...
...už to nech plavat a neber se tu tak za kamaráda, on to zvládl sám. Pogo vysvětlil jak to myslel, já vysvětlil jak to myslel, rbx to vysvětlil naprosto pregnantně, Ty už to vysvětluješ asi pátým postem a mně už to připadá jako spam...

OK, my s rbxem a leechem jsme nesoudní paranoidní chlapci, kteří zasluhují minimálně unudit štosem otravných mravokárných přednášek; mně vcelku nevadí, že mě vidíš v tomto světle, ALE DALŠÍ PŘÍSPĚVKY PROSÍM POUZE K TÉMATU (zbytek mažu).

2.10.2012 09:22:32

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

2.10.2012 09:28:33

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

2.10.2012 09:33:14

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

2.10.2012 09:40:35

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

2.10.2012 09:42:30

rbx

zluda
tak se zastav, ja ti to ukazu a vysvetlim a muzes si udelat obrazek sam.

2.10.2012 10:28:44

rbx
To bych rád, ale já se k vám dostanu jednou za uherskej rok:(

každopádně pokud budeš zase zkoušet, případně nějaký další scénář, tak sem zase šoupni dojmy. K tomuhle bych mohl dostat i přítelkyni(líbí se ji MEQ, a pokud by to bylo o něco jednoduší a přístupnější, určitě by ji to nevadilo).

2.10.2012 11:10:44

Vybíráme z Bazaru

Ostrovy titánů + solo varianta hry
Ostrovy titánů + solo varianta hry
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas