Andor - dobrodružné legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 304x (Seznam vlastníků)

Andor - dobrodružné legendy  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Michael Menzel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál už někdo?

Docela by mě zajímaly jakékoliv postřehy. Albi to ode dneška prodává v Češtině, ale informací o hře je celkem pomálu. Pokud už někdo hrál, hoďte info. Díky.
24.9.2012 15:37:17

rbx

Zluda
No, MEQ je úplne jina káva. Je epictejsi, mas spoustu moznosti a počítání tam nehraje az takovou roli, protože stejne nevis, co udělá Sauron. Tady te to vede a spis nesmím dělat chyby. Ale zkusím rovnou trojku, i kdyz jsem chtěl jít postupne.

2.10.2012 17:04:56

rbx
jj, je mi jasné, že herně to bude hodně jiné. Šlo mi spíš o atmosféru, nebo pocit z té hry. Prostě dobrodružství, cestování po světě, mlácení potvor atd.:)
Tak sem pak hoď dojmy, třetí scénář už by podle všeho měl být "plnohodnotný", tak jsem zvědav.

2.10.2012 18:14:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Parada
Hrali jsme dnes treti scenar a dostali sekec. Moc pekna hra, pro me velice prijemne prekvapeni. Jen mi to prijde brutalne tezke.

2.10.2012 22:25:59

rbx

Znovuhratelnost
Tak po zahrani třetího scénáře nemám o znovuhratelnost obavu. Je naprosto jiny, nez ty prvni dva, ktere vedou hráče za rucicku a ukazuji mu postupne všechny aspekty hry. Více zítra, ted uz je pozde.

3.10.2012 03:13:45

rbx

Znovuhratelnost II.
Takže... Proc je to od třetího scénáře lehce znovuhratelne? Protože jde uz o klasickou deskovku. Na zacatku si každy vylosuje jednu kartu osudu, která určí, co musi ve hře splnit, jakysi osobni quest. Následně se hody kostkou udělá postupne cely setup. To je rozestavení potvor na planu a příjezd prince do hry. Nám se zakecal v hospode a přijel nejpozději, co to šlo:-) Tedy další náhodný prvek. A nakonec se vylosuje karta černé magie, coz je jakysi závěrečný quest, ktery je tajný a muže se ukázat az pote, co si všichni splní osobni quest.
Já byl včera udatný mlžný valecnik :-) Prodiral jsem se hustou mlhou podél reky a hledal carodejnici a ostatni se mezitím snažili společně ubránit hrad:-) Babiznu jsem našel, ale mým chrabrym druhům se bohužel hrad ubránit nepodařilo. Bylo to tak, ne? :-))

3.10.2012 08:54:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Druhý scénář
Včera jsme hráli druhý scénář a řekl bych že rozhodně stojí za to ho nevynechat.
O znovuhratelnosti u té dvojky spíš pochybuju, protože fakt ještě učí, ale legenda na sebe pěkně navazuje a už proto je fajn jít postupně a tím se lépe vžít do hry.
Dost se mi líbí na této hře, že v každém počtu hráčů se musí změnit strategie jak splnit úkoly. Už teď se těším na třetí scénář.

3.10.2012 08:58:08

rbx
Cože?? Udatný válečník?? Tak my tam se Sydem a Andym bránily hradby, řezaly troly, ty sis mezitím boostoval svého hrdinu, který nakonec ani pořádně nezasáhl do pořádné bitvy a tady se takhle vychválíš .. To je tedy pěkná zákeřnost :-) A to ses ještě mohl pochválit, jak pěkně si házel kostky. Jakmile se házelo za hrdinu, tak to byl hod tak za jedna, maximálně za tři, ale jak si měl proti nám házet za potvoru, tak to ti padaly samé pětky a šestky :-) Ale ne, teď už vážně. Ta hra mne fakt překvapila, celý systém je dobře promyšlený, o znovuhratelnost nemám obavy a myslím že díky té velké obtížnosti bude chvíli trvat, než se dohrají, nebo ohrají, všechny questy. Každopádně od Albi bych nečekal, že mezi svými párty hrami a hrami pro široké masy, vydá takovouhle chuťovku pro zkušené deskohráče, takže si u mne získali několik plusových bodíků :-)

3.10.2012 09:11:43

Nelehká volba
Dle mého se musí obětovat vůle za hodiny v zásadě od počátku, ne až když začne téci do bot… Ale hrál jsem necvičné scénáře zatím pouze jednou a k vítězství (či prohře se vztyčenou hlavou ;o) bylo i tak daleko…

3.10.2012 14:05:15

rbx

David
no, je pravda ze na toto pravidlo jsme tak nejak zapomneli. Ale taam je problem spis to, ze se na hrd riti jeden troll za druhym a dat trola se silou 14 je i ve trech zahul a trva to nekolik kol, takze ve vysledku je hodne problem s case, kdy za kazdou skolenou potvoru se musi posunout vypravec. S vuli jsme meli problem, protoze se nedostavalo. Ale je fakt, ze ke konci uz jsem jakzoto mlzny bojovnik docela dost vule :-) To jsem obetovat mohl. Kazdopadne je to vyzva na priste. Cekal jsem rodinnou hru a ne takovyto hardcore :-)

3.10.2012 14:26:57

Počet scénářů
O tuhle hru jsem se začal zajímat na základě negativní reklamy :).
Kolik scénářů tam tedy je celkem?

3.10.2012 14:43:28

rbx

Warfery
1,2 - ty jsou startovaci, uci te co ve hre muzes a nemuzes. Je nutne si je zahrat, protoze pravidla hra vlastne nema. Navic se scenare na sebe pribehove navazuji.
3,4,5 jsou klasicke scenare, kde ten paty je hooodne hutny, alespon soude podle poctu karet.
6 - prazdne karty na udelani si vlastniho scenare

a pry je jeden ke stazeni.

3.10.2012 14:48:20

Bonusový scénář
Bonusovou legendu (scénář) překládám a bude zde ke stažení.

3.10.2012 15:06:10

Provnanie s Defenders of the Realm
Mna by hlavne zaujimalo nakolko je Andor podobny DotR - koncept a tema su rovnake, takze otazka je, ktora hra je viac zabavna. :)

4.10.2012 10:31:41

dojmy
tak jsme to vcera zkusili ve 4, zatim jen 1. scenar a kralovsky sem se bavil. Sice system tutorialu mi moc nevyhovoval ale je to zajimava myslenka.
Dojmy urcite dobre, hra je spravna vyzva hned v 1. souboji jedna z postav zemrela kdyz nekdo hodil za monstra dve stejne cisla a ty se secetly. Az pak sme presli k pravidlum pro spolecne souboje.

Libi se mi ze postavy musi skutecne spolupracovat a bojovat proti monstrum spolecne, to ocenuji ze to neni jen pobihani kazdy za sebe ale za spolecnym cilem. Souboj na pul nahodny napul na pocitani je taky moc pekny. Je to sice dost o pocitani kam se ktery nepritel pohne ale dumani nad problemem sme se ucastnili vsichni coz je super.

Moc se tesim na pokracovani

5.10.2012 07:58:05 | Upraveno autorem (porovnej)

dojmy
včera společně s Loserem 1. scénář a hra opravdu velice mile překvapila, samotná netriviálnost a zábavnost výukového scénáře ( a i délka) byla perfektní. Bavili sme se u toho skvěle všichni a příště, pokud budeme 4, je tohle jasná volba, jsem ukrutně zvědavej na následující pokračování dobrodružství...

5.10.2012 08:42:04

děcka...
...vy byste snad dokázali nalákat i mně :))

5.10.2012 08:52:12

dojmy
prvni hra a dva prvni scenare ve 4ech. Az na par nejasnosti a celkem debilni tutorial system hry (trikrat radsi bych pravidla ala vlaada nez neustale hledani karticek co se kde psalo a jestli to hrajeme dobre ), par chyb na nasi strane se taky naslo.

Jinak se nam podarilo hned v druhem tahu druhe legendy dostahnout stavu ze diky retezeni jedna potvora skocila od trpasliku hned do hradu... takze bylo o zabavu postarano. Jinak obe dobrodruzstvi jsme nakonec vyhrali a jsem zvedav na prvni plny scenar :)

5.10.2012 09:19:27

dojmy
Taky máme za sebou první dva scénáře. Souhlasím s ValMorem, že člověk musí občas hledat co kdy bylo napsáno. Ale jinak je ten Tutorial určitě oživující prvek.
Náš kluk je z té hry odvařenej, takže nelituji, že jsme jí koupili.
První legedu jsme splnili na poslední chvíli, ale včera se nám podařila druhá legenda ve 4 velmi rychle, viz zápis z hraní. Jsem zvědavý na Full tedy 3. legendu.

Také bych rád poděkoval endymionovi za překlad bonusové legendy.

5.10.2012 10:41:28

spartik
u te treti je akorat problem s bossy ... viz muj prispevek v otazkach

5.10.2012 10:55:41

Překlady
Skvěla práce. Patří ti velký dík.
Jinak nechci tady dělat žádnou reklamu, ale včera jsem hru viděl prodávat už v kamených obchodech ALBI.

5.10.2012 13:51:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Překlad
Překlad super, endymionovi velké díky.

U nás ve Zlíně v Albi jsem to kupoval minulý pátek, a došlo to ve čtvrtek do obchodu.

5.10.2012 14:21:36

:-)
Díky za vaše díky :-)

5.10.2012 15:57:29

Andor
Andor aneb žádná pravidla = nejhorší pravidla.
JAK může někdo vydat hru bez pravidel!!
Velice děkujeme Albi, že vydala tuto pěknou hru a ještě více, že jsme díky soutěži dostali, za vyhranou druhou legendu, hru Mořeplavci zdarma.
Pravda je, že radost se mísí se smutkem. Pravidla prostě chybí, nebo jsou nejasná (viz sokol!), zatímco sama hra se hraje dobře. Hráli jsme jen dva scénáře a ten druhý funguje dobře. Ikdyž jsem ho vždy zvládli a osobně bych neměl potřebu hrát ho znovu. Každopádně jsou tu ještě tři, tak snad nám hra chvilku vydrží. Zkušení a kvalitní hráči z mého kroužku, kteří se mimochodem blýskli předpředposledním místem na čtyřpoháru, dostali za úkol vymyslet další legendu, kde za obludy už bude hrát jeden z hráčů. Takže se máme na co těšit. Modulovat se tahle hra dá totiž skvěle.

7.10.2012 20:01:47

3. legenda
Tak treti legenda za mnou ve 4 hracich a vcelku v pohode vyhrana v Hcku bez pomoci prince ... resp princ se zrovna obevil v hospode a nikdo nemel chut se s nim cestovat pres celou mapu. Padl posilenej troll (sila 30 a 20 vule) a hrdinove meli vetsinou kolem 5ti sily krome trpaslika na max a vybaveni jsme nemeli zadne krome dvou prileb (valecnik s prilbou je fakt vrah) a jedne nalezene cutory kterou trpaslik vychlastal cestou. Vzdalenejsi mlhy zustali neprozkoumane vcetne carodejnice (nikdo ji nepostradal). Osudy padly celkem neprijemny (lucistnik musel odvezt jednoho z vesnicanu skoro az k jeskyni pres hromadu povtvor + pejsek) trpaslik musel sejmout 14koveho gora , mag zabit sam dve potvory a valecnik odvezt dva sutry. No a asi nejvetsim problemem ve hre byl zacatek kde se to prostě hrnulo všechno na hrad a a díky řetězení jsme měli co dělat ... nakonec jsme s nasazením jednoho vesničana v hradu měli dost místa pro dva zdruhnuvší trolly a zbytek byl v klidu ... jakmile to hrdinove trosku procistili tak zbytek hry byl lehkej.

8.10.2012 21:59:37

1. legenda kouzelnice-lucistnik
Zdravim, zkousel jsem vcera uvodni legendu s dvouma postavama a uprimne to byl dost zahul, zabit nestvury nebyl az takovy problem, ale vyritilo se jich hrozne moc a projit nepozorovane s jednou postavou a druhou ubranit hrad pred vsim ostatnim nebylo jen tak. Nakonec jsem to dokazal jen pomoci sokola, ktery by se asi jeste nemel v prni legende pouzivat. Zkuseli jste to nekdo jen ve dvouch postavach a pohoda nebo to opravdu ma byt tak tezke a ja nic nepokazil? :)

30.10.2012 11:14:15

Vybíráme z Bazaru

Tokaido Duo
Tokaido Duo
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas