Andor - dobrodružné legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 304x (Seznam vlastníků)

Andor - dobrodružné legendy  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Michael Menzel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál už někdo?

Docela by mě zajímaly jakékoliv postřehy. Albi to ode dneška prodává v Češtině, ale informací o hře je celkem pomálu. Pokud už někdo hrál, hoďte info. Díky.
24.9.2012 15:37:17

hretelnost jako soliter
vzhledem k tomu, ze to je kooperativka, kde hrac nema nejak extremni mnozstvi veci navazane k postave, tak si myslim, ze hra je stvorena i k soliternimu hrani, co si myslite? jak to vypada v legendach 3-x?

30.10.2012 11:16:51

hra vo dvojici - lucistnik + kuzelnik
hral som vo dvojici a zistil som, ze to je dost narocne. pretoze jedina zmena pri roznom pocte hracov je +-1 zlaty stit na hrade, co nie je az tak dobre vyvazene. teda aspon podla mna. pocet a sila priser je rovnaka pri roznych poctoch hracov (teda az na par priser, ktore vstupuju na plochu cez karty legendy), ulohy su rovnake, akurat za je na ich splnenie o tretinu/polovicu kratsi cas. mozno by mohol byt nejaky dodatok pre mensi pocet hracov, ktory by upravoval pocet priser na ploche, podobne ako je to v Arkham Horror. ale zas na druhej strane, takto je to aspon vacsia vyzva

12.11.2012 13:31:01

Andor vs Arkham ?
Není náhodou Andor takový odlehčenější fantasy Arkham ? Jde mi o to, zda má smysl, pořizovat k Arkhamu další kooperační hru ?

26.11.2012 08:26:04

BladeBrown
myslim ze Andor i Arkham maji spolecne jen to ze jsou kooperativni. A jestli ma k arkhamu smysl porizovat dalsi kooperativni hru? nooo ma smysl k nejake nekooperativni hre porizovat jinou? Ja myslim ze urcite.

Pozor ale andor je hodne pocitaci hra i kdyz to tak nevypada, je treba hodne planovat, jeji obtiznost mi prijde krasne vyvazne ve vsech 3 pripadech co jsme to hrali jsme vyhrali tak akorat.

26.11.2012 08:35:55

tretia legenda vo stvorici
cez vikend sme hrali vo stvorici a dostali sme na prdel hned v prvu noc. kombinacia vyskytu novych priser a ich pohybu nam zaplnila hrad potvorami az po strechu a tym padom sme prehrali.
mne sa prave naopak nezda, ze by bol andor odlahcenejsi, nez arkham. prave naopak mi pripada, ze je ta hra krutejsia. nejak sa nam nedari prejst ani tretiu legendu. a nemyslim, ze by sme nieco nepochopili v pravidlach.

26.11.2012 13:39:55

Nahoda
Nieje boj moc o nahode,ked sa hadže kockami?

26.11.2012 16:21:41

Indibaldini
Je... zvlast konecnej boj v 6tem scenari je totalni dicefest

26.11.2012 16:37:51

ValMor
Ďakujem :-)

26.11.2012 18:50:12

BO

Ostrava
Koupil jsem tuto hru a rád bych si ji zahrál v Ostravě. Hrál ji už někdo a je z Ostravska?

4.12.2012 21:07:28

1. hra kouzelnice + trpaslík
Zdravím. Hráli jsme první výukovou misi a dala nám pěkně zabrat. Nevěděli jsme co nás čeká a tak sem se hned ze startu pustil sám do prvního gora který mě hned dvakrát přemohl (6+6, 6), takže jsem musel utéct. Dále jsme bojovali ve dvou společně, ale příšer bylo najednou nějak moc a prostě jsme to nezvládli ubránit. Nakonec úkol s dopisem a to byl konec :) Něco jsme asi museli přehlédnout, ale bez bodů síly se to nějak nedalo uhrát. Příště budeme hrát každý s dvěma postavama.

5.12.2012 05:53:31

BO

Zkušenost
No myslím, že hra vydrží přesně na 6 vyhraných scénářů a další které se dostanou ven. Jinak jde podle mě o hrozně děravou hru, jak pravidly tak hratelností pro různě počty hráčů.

26.12.2012 02:16:20

Kooperace
Můžu se zeptat, jestli je v této hře nějak vyřešený neduh většiny kooperaček, kdy jeden hráč "koučuje" ostatní? Nebo se to může zvrhnout v hru jednoho hráče? Díky

22.2.2016 15:49:39

Joe

Janotik
To asi závisí od hernej skupiny. V Andore je to podobné ako v Pandemicu - tiež sa musí každý hráč rozhodnúť, čo vo svojom ťahu práve vykoná, kam sa presunie apod.

Takže nie je to nijako explicitne "ošetrené", hráči si musia dať pozor na to, aby dohoda o stratégii bola spoločná a nie "nadiktovaná".

22.2.2016 15:58:41

Janotik
V 3. legendě je to trochu "ošetřené" kartami osudu, kdy každý musí naplnit svůj osud, ale potom se stejně musí sejít na finálního nepřítele.
Samozřejmě že se to může vrhnout v one-man-show, kdy jeden říká a další jen znuděně posouvají figurky, případně hází kostkami, ale to by asi nebavilo ani toho, kdo by to řídil, to si pak rovnou může hrát sám za 4 hrdiny :)
Nevýhoda je, když to hraješ s někým, kdo to hraje prvně a ty už víš jak postupovat (například 1. legendy).
Jak říká Joe, je to podobné jako v Pandemicu.

3.3.2016 11:21:21

Vybíráme z Bazaru

ESCAPE ROOM - Úniková hra
ESCAPE ROOM - Úniková hra
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas