Andor - dobrodružné legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 303x (Seznam vlastníků)

Andor - dobrodružné legendy  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Michael Menzel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál už někdo?

Docela by mě zajímaly jakékoliv postřehy. Albi to ode dneška prodává v Češtině, ale informací o hře je celkem pomálu. Pokud už někdo hrál, hoďte info. Díky.
24.9.2012 15:37:17

Titul...
... sice mám, ale zatím nebyl čas hrát. Ovšem na bgg jsou již mnohé dojmy. Zatím jen poznatek nad nádherným grafickým provedením a originální nepřítomností pravidel. Ne nejde o chybu, hra neobsahuje pravidla v klasickém formátu, ale učí hráče za chodu během prvních dvou scénářů pomocí dějových karet. Je to hodně ve stylu videoher a úvodních tutoriálů, kdy sice již hrajete, ale hra vás sama zaučuje.

26.9.2012 22:03:34

DaViD82
tak jsem hodně zvědavý co na to řekneš. Jak moc je to rodinná hra a jestli se hodí i pro hráče.
Grafika je nádherná, takže by mohla přilákat i mou partnerku. Jinak nějaké fantasy RPG moc nemusí.

27.9.2012 06:29:47

Cena
Tož tak Albi prodává za 999kč.

No nevím, asi radši zůstanu u Descenta, který mě stál o stovku více...

27.9.2012 10:18:38

(ne)Dojmy
Tak rozhodně je to více rodinné než co jiného; nic hardcore či komplexního se nekoná. Zdá se mi, že je to kooperace na způsob Pandemicu, ale více šoupnuté do RPG (hodně silný důraz na vyprávění příběhu a sžití s postavami). Také jsou tam různé scénáře (5 ve hře a jedna bonusové na stránkách výrobce), které se zdají hodně rozdílné a s výjimkou těch úvodních zaučovacích mají prý i slušnou znovuhratelnost. Vzal jsem to (na stránkách Albi za cca 730 Kč i s dopravou) především pro mě a manželku, do skupiny hadrcore hráčů, kteří čekají něco jako Descent rozhodně nebrat!

27.9.2012 10:54:26

Cena
Nio mě spíš děsila ta cena. Kolem sedmi set si to dokáži představit.
A kooperativky mě baví.

Pošli link na ty stránky, prosím.

27.9.2012 13:46:00

www.modernihry.cz
Běžná cena 999 Kč, na tomto Albi e-shopu 919 Kč, při nákupu zadej promo kód „ALBI12“ a z této ceny ti ještě ubude dvacet procent a pokud to stihneš objednat do konce září, tak je i doprava PPLkem do druhého dne zdarma. Bral jsem takto Knížata z Katanu a toto. Druhá možnost za cca stejnou cenu je o víkendu na veletrhu, kde mají slevu cca 25 procent.

27.9.2012 15:18:25

rbx

...
Tak jsem to pořídil a o vikendu to otestuju s detmi. Co se tyče ceny, tak mi za to, co všechno uvnitř je, nasazena nepřijde. Vypada to naprosto úžasné, nádherný oboustranný hrací plan, krátká pravidla. Jsem za tu hru hrozne rad, protože kdyby takto vypadaly Defenders of The Realm, tak je mám dávno doma.

27.9.2012 17:29:18

to rbx
S těmi Defendery souhlasím ;)

Snad to bude fajn, ale asi ji zařadím do škatulky - "first try, then buy."

27.9.2012 21:16:59

Leech
Nejlépe by se to asi dalo popsat jako "Talismaní Pandemic"...

28.9.2012 16:34:01

...
Neodolal a té krásné grafice také podlehl :-) A hlavně díky DaViD82 za bezkonkurenční cenu :-) Takže díky...

28.9.2012 20:18:42

rbx

...
A já uz to hrál :-) Ma to krasnou pohadkovo- fantasy atmosféru a kupodivu to neni moc lehke :-)

28.9.2012 21:05:59

rbx
Trochu se rozepiš:)
Dost o tom uvažuju, je to aspoň výzva?

29.9.2012 01:42:49

...
taky o tom uvazuji, mam doma dva kluky 9 a 6, a navic mam v utery s manzelkou narozky a u Albi si tak muzeme koupit az dve hry za 50%. Hra na prvni pohled vypada dobre a pro toho starsiho jiz asi bude dobre hratelna. Asi to fakt bude jedna volba.. a tu druhou hru zatim nevim.

29.9.2012 09:09:52

rbx
A jaké to je čistě pro dospělé? Hledám totiž něco, co by se dalo hrát s nehráči při popíjení vína či piva a tohle vypadá celkem dobře

29.9.2012 10:08:09 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Spartik
Je to nádherná rodinná hra pro děti tak 8-9 a výš. Můj šestiletý syn u toho dele jak hodinu nevydržel. A ono se to docela protáhlo, protože pravidla to vlastne nema, učí je to za chodu a občas v tom jde zaplavat. Každopádně je to pak docela o počítání, protože to moc chyby nedopouští. V prvním scénáři to začne chrlit nepřátele, spálí jeden z mostu a rázem jde do tuhého, protože zabitim potvory se posouvás po příběhove ose, coz na druhou stranu v závěru moc nepotrebujes. Kdyz totiž dojedes do závěru příběhu bez toho, ze bys splnil úkol, tak jsi prohrál.
Takže k vinu dobry, ale pozor, zabere to hodne mista a musíš počítat. Proto je k vinu asi lepší nejaka více náhodná rubacka typu Talisman. Ale to je zase dlouhe na přípravu a velmi náročné na čas a prostor.
Celkove jde o velmi milou hru. Co mi trosku vadilo, byl fakt, ze kolo az dve před koncem bylo jasné, ze to projedu a pak nema vlastne smysl hrát dal. Na druhou stranu si zase reknes, ze to příště musíš hrát jinak. Asi takto, takovýto typ hry tu zatím nema konkurenci, fantasy pohádková kooperativka na trhu neni.

29.9.2012 10:38:12

rbx
...no a jak to vidíš se znovuhratelností?

29.9.2012 17:46:13

rbx

tajemna
nevim. Prvni scenar je ucici a tudiz se tam moc nepredpoklada, ze by se mel hrat vicekrat. Je docela linearni. Proto jsem patral na Geeku a tam lidi pisou, ze scenare 3 a 4 jsou vice "like game mode" a tam ze neni o replaybilitu nouze. Takze ja zatim nemuzu soudit. Pokud to mam brat matematicky, tak replaybilitu zajistuji nahodne prvky. Ve hre jsou tyto nahodne prvky: karty udalosti, souboje s priserama. Takze ty ti muzou zamichat tvym planem. Jenze prvni scenar nema zdaleka vycerpany vsechny moznosti hry a spousta prvku neni pouzita. Treba jsem tam nemel carodejnici, u ktere se da po jejim objeveni kupovat lektvar sily (ted presne nevim). Mel jsem tam jen dva druhy potvor ze sesti. Nehral jsem se svitky... takze dost veci je mi zatim skryto.

Z meho pohledu muzu tedy replaybilitu hodnosti az po nekolika zahranich.

30.9.2012 10:08:24

počet hráčů?
a jak je to s počtem hráčů, bude to dobré i ve dvou?

1.10.2012 08:53:11

rbx

zluda
jo, neni duvod aby to nebylo. Ve dvou to bude tezsi. Hral jsem to ve trech.

1.10.2012 09:34:39

to RBX
Chtěl jsem se zeptat, jelikož jsi to už hrál , je tam nějaký kompetitivní scénář ?
Kooperace mě nebaví, ale hra se mi vzhledově moc líbí .

1.10.2012 09:44:24

rbx

angri
co vim, tak neni. Je to ciste kooperativni hra. Jako kompetitivni hru ve stejne hezke a mozna i hezci, grafice, doporucuji Conquest of Nerath.

1.10.2012 09:49:10

rehratelnost
My jsme několikrát hráli prototyp, konkrétně první dva scénáře. První je učící, druhý už běžný. Na tom základě jsme se rozhodli hru nevydávat, protože s rehratelností to vypadalo opravdu nedobře. Zdálo se, že tam nebude variabilita taková, aby se ty scénáře nějak zásadně lišili. Ještě jsme jim radili nějaké změny, které by to mohly posunot k lepšímu, tak nevím, jestli je třeba nezařadili, ale rozhodně to vypadá graficky velmi pěkně.

1.10.2012 10:05:22

rbx

pogo
no, skoda ze jste se nedostali dal. Podle ohlasu na BGG jste skoncili tesne pred branami.

1.10.2012 11:07:36

pogo
První dva jsou učící; "běžná" hra začíná až třetím scénářem.

1.10.2012 11:17:51

rbx
A jak to vidíš s vhodností čistě pro dospělé hráče? Není to moc "dětské"?

1.10.2012 11:19:33

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Ironskull's Boyz
Warhammer Underworlds - Ironskull's Boyz
Akt. cena: 480 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas